Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMODs - нови версии и инсталация

След 4 дни с RC2 мога спокойно да кажа, че този ROM на Cyanogen става за работа, но като се използва скриптата a2sdext. Иначе вътрешната памет е много малко и въпреки че разкарах повечето глупости от Google apps, ако се избере Install location - automatic приложенията се качват в флаша и той много бързо свършва.

Има и няколко неща, които са дразнещи особено Froyo App2SD - доста бави при boot; така и не можах да стартирам widget инсталиран в FAT на картата; когато се даде USB mount не могат да се използват приложенията инсталирани на FAT.
Хареса ми, че в градения Power control widget са извели и Mobile network data, така че казах сбогом на APNdroid. Smile

За съжаление най-важната промяна, която е в Froyo - Adobe Flash 10.1 няма да ни огрее Sad Освен ако някой не измисли емулатор за нашите процесори.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай
Аксесоари

Pasico, мерси за подробната информация. Как е като бързина? Чудя се RAMа на Г1 достатъчен ли е за 2.2, не го ли пълни веднага?

Because open source matters ...
Цитирай

Мисля, че е малко по-бавен от 5.0.8. Сега в Setting са изведени CyanogenMod Settings->Performance settings в които има 4 параметъра за настройка - Use Compcache, Use JIT, Surface dithering, VM heap size с които можеш да пробваш за най-оптимална конфигурация.
RAM-a след инсталация на Google apps е наистина на ръба Smile Аз ползвам Autostarts за да разчистя навалицата в началото при boot и Advanced Task Manager за последващо унищожение. Така си заделям около 40 MB свободна RAM.
Също така е добавена възможност да присвоиш приложение на Home бутона. Там съм заложил Advanced Task Manager, който също позволява switch към други активни приложения и същевременно чисти паметта.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай

Releace Candidate 3 излезе. Smile Сега свалям и ще тествам. Smile

OnePlus 6
OnePlus One
HTC Cha-Cha
Цитирай

Държи се прилично според мен rc3, вече втори ден , но батерията ми издъхва бързо ... вероятно поради причината че е постоянно на 576mhz и setCPU ми се затваря и не мога да сваля честотите,пробвах froyo2sdext но след връщането на данните на повечето програми със титаниум бекъп , /data се запълни и реших че ще преоразмерявам mtd партишъните , та сега съм със 117 мб /data , върнах си настройките на нужните програми и след пускането на още няколко съм със 12 мб свободни
има проблем 3д галерията, след като промениш ориентацията , снимките стават бели или се вижда част от тях огледално,
имам чувството че почна да губи обхват .... без значение как го държа Big Grin
JIT не е от особенно значение , без него изкарвам спокойно 2 мегафлопа, със него около 3
радва ме power widget-а , има супер много донастройки
това което най много исках е да задържам адв лаунчъра в паметта ... вече стои , не е нужно да го чакам да зареди след като затворя някоя програма ,
с компкеш, без суап , се държи нормално , само го пускам ако ми се прииска да разгледам някой сайт в пълният му вариант - зарежда малко по бързо поне

ии това е от мене Smile

Make Mondays Awesome!
Цитирай

chazz написа:но батерията ми издъхва бързо ...
Деинсталирай GenieWidget.apk (Google News and Weather application) и веднага ще усетиш разликата Smile

Тъй като от 2 седмици съм RC2 не забелязвам кой знае какви промени в RC3. Най-важното е че е стабилен и може спокойно да се работи с него. Доработен е Power control widget, макар че сега взе да ми се струва претрупан с толкова много опции. Нова програмка е DSPManager-a.
С тия скриптове за froyo2sdext и swap има добра база за тестове и оптимизация, но мисля че най-добре ще бъде да ги направят с GUI за по голяма достъпност - нали в 6.1 обещават вграден Apps2EXT.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай

Добре де пичове,аз така и не разбрах как да си синхронизирам акаунта и кои пач трябва да сложа за да почна да си виждам апликацийте.
Цитирай

Синхронизирането е както досега , пача е това -> http://forum.cyanogenmod.com/topic/2636-...pkmanager/
но ще ги виждаш като ново инсталирани , без никакви настройки по тях

Make Mondays Awesome!
Цитирай

nikig77 написа:Добре де пичове,аз така и не разбрах как да си синхронизирам акаунта и кои пач трябва да сложа за да почна да си виждам апликацийте.

Акаунта синхронизираш от Menu->Settings->Accounts & sync.
Отностно старите ти приложения които са на EXT дяла, ще можеш да ги виждаш със скрипта, кайто ти е пуснал chazz. Проблема е че ще са все едно сега ги инсталираш, т.е. ще ти липсват данните им, които си ползвал. Затова преди да флашнеш новия ROM с Titanium Backup или MyBackup Pro си направи backup на данните на приложенията.

След като качиш ROM-a и Google apps и зареди системата, изпълни скрипта на Firerat този по-горе (fr-apps2sd-ext-v1-2.sh.txt) или този който се води всичко в едно (fr-patch138b.txt) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=679572 Предимството на втория е, че в него е включен освен apps2sdext , ApkManager и swapfile скрипта swappy, с който можеш да си настройваш размера на суапа.
След като се изпълни скрипта направи restore на данните на приложенията и рестартирай. Така приложенията ти ще бъдат както преди да смениш ROM-a.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай

И при мен малко обхват губи... Sad

OnePlus 6
OnePlus One
HTC Cha-Cha
Цитирай

bazu написа:И при мен малко обхват губи... Sad

С кое Radio си? Преди имах подобни проблеми с 2.22.19.26I, но след като качих 2.22.23.02 всичко се оправи, даже WiFi има по-голям обхват.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай

Pasico написа:
chazz написа:но батерията ми издъхва бързо ...
Деинсталирай GenieWidget.apk (Google News and Weather application) и веднага ще усетиш разликата Smile

Тъй като от 2 седмици съм RC2 не забелязвам кой знае какви промени в RC3. Най-важното е че е стабилен и може спокойно да се работи с него. Доработен е Power control widget, макар че сега взе да ми се струва претрупан с толкова много опции. Нова програмка е DSPManager-a.
С тия скриптове за froyo2sdext и swap има добра база за тестове и оптимизация, но мисля че най-добре ще бъде да ги направят с GUI за по голяма достъпност - нали в 6.1 обещават вграден Apps2EXT.
Само че как да го деинсталирам при manage applications там бутона за uninstall ми е сив или тоест не е работещ. А по повод радиото съм с 2.22.23.02

OnePlus 6
OnePlus One
HTC Cha-Cha
Цитирай

bazu написа:Само че как да го деинсталирам при manage applications там бутона за uninstall ми е сив или тоест не е работещ.

Това е системен процес и не се дава доброволно Smile Пробвай така от терминала:

su
mount -o rw,remount /system
rm -f /system/app/GenieWidget.apk
pm uninstall com.google.android.apps.genie.geniewidget

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай

Благодаря ти, позасили се пръчката иначе. Smile

OnePlus 6
OnePlus One
HTC Cha-Cha
Цитирай

Вече има stable release 6.0.
Спрямо RC3 се различава според мен само по оправени бъгове. Лично аз попаднах на 2 такива, като единият (при изгасяне екрана на телефона и gtalk прекъсваше връзката) от тях е оправен. За съжаление обаче има и нещо, което още от RC3 ме тормози.
Примерно имам 2 на брой chat клиента (без значение какви), IM+ и gtalk пуснати. В момента, в който отворя нещо, което изисква повечко памет (галерията със снимките да речем) и виждам съобщението на IM+ 'disconnecting ...'. После виждам, че е и gtalk и той си е разпаднал връзката. Това мога да го репродуцирам всеки път. Аз съм с HTC Magic 32B, radio 2_22_23_02, stock SPL, подразбиращи се настройки в cyanogen менюто. Има ли някой с 32B или G1, който може да репродуцира същото? При един приятел с 32А версия на платката, такова нещо не се получава.
Цитирай

За това с дисконекта при изгасяне на екрана не съм съгласен. И при мен и при един приятел си беше ОК с RC3.
Цитирай

при мен стабилната версия ме вкара в boot loop и се върнах отново на rc3, лога показва че connectivity service крашва

Make Mondays Awesome!
Цитирай

При мен всичко е ок, дори ползвам ext дяла за програмите и swap дяла също (като си спирам compcache де Tongue ).

OnePlus 6
OnePlus One
HTC Cha-Cha
Цитирай

слагал ли си пача за преоразмерявае на mtd партишъните ?

Make Mondays Awesome!
Цитирай

И мен ме интересува колко е /дата по дефаулт защото бях първо с пача, но после сменях и радио и спл и рекоувъри и сега пак съм с 290мб ..
Цитирай

по дефаулт мисля че е 90 , пача прави кеш партишъна на 2 мегабайта и прехвърля останалото на дата - 122 мб

Make Mondays Awesome!
Цитирай

Хм странно защото моя си е 81МБ
Код:
/dev/block/mtdblock5    302848    125656    177192  41% /data
/dev/block/loop0          4096      4096         0 100% /syste
/dev/block/mtdblock4     81920     31712     50208  39% /cache
Цитирай

chazz написа:слагал ли си пача за преоразмерявае на mtd партишъните ?
Дори точно не знам какво прави това, т.е. не съм го слагал. Smile

OnePlus 6
OnePlus One
HTC Cha-Cha
Цитирай

chazz написа:при мен стабилната версия ме вкара в boot loop и се върнах отново на rc3, лога показва че connectivity service крашва

Днес и при мен се получи същата работа когато пробвах без wipe. След това с wipe на чисто - без проблем.
Странното е че смяната от RC2 към RC3 си мина безпроблемно без wipe.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай

идеята не е да се wipe телефона , все пак упътването от цианоген за ъпдейт от 6 на 6 е само с флаш на новата версия и бекъп преди това

Make Mondays Awesome!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)