Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Събрана и подредена информация
#1

Модификация на мобилната операционна система "Андроид"

Днес ще разгледаме
-Root
-Разделяне на картата и освобождаване на пространство
-Местете на приложенията на картата
-Инсталиране на CWM
-Възможни проблем

1. За работа със самсунга трябва задължително да инсталирате kies за да може odin да намери телефона.
http://www.samsung.com/bg/support/useful...S/JSP#none

2. След това теглите Odin https://www.dropbox.com/s/b2t5yylj0439joy/Odin307.zip

3. Свързвате телефона към компютъра.
4. Изключвате телефона.
5. Задържате PowerButton+HomeButton+Vol.Down за да влезете в download mode
[Изображение: 10omphw.jpg]
6. Пускате Odin и вече избирате какво искате да направите от долните стъпки (може да ги направите една след друга или да изберете
  определена ако телефона ви вече е руутнат)

6.1 (За руутване) инсталиране на руутнат ром (Не се изгубват инсталираните програми)
6.1.1 - След като сте в download mode и сте пуснали odin избирате от PDA този ром      https://www.dropbox.com/s/m49ifj14scnk3j...em.tar.md5
        - Настройките на програмата трябва да са като на тази картинка[Изображение: vpdcg1.png] (те са си фабрично така)
- След като сте избрали натискате старт и изчаквате рома да се запише и телефона сам да се рестартира.
- След края на инсталацията на odin трябва да изпише следното съобщение.
[Изображение: 16hvlfs.png]
6.1.2 - Ако по някаква причина решите да върнете оригиналният ром, стъпките са същите само че в PDA слагате този ром. https://www.dropbox.com/s/0i9ndkv1f1r44k...830191.zip
ВАЖНО - Има и други начини за руутване които не съм опитвал на този модел и затова не ги показвам, ако някой знае друг начин
и го е тествал и работи (чрез инсталиране superSu от CWM) или дрига по-бърза алтернатива, моля да сподели.

6.2 (ExtSD kernel) Инсталиране и използване на кърнела който прави картата с памет главна памет (препоръчва се да имате Class10 sd карта)
    след време ако махнете картата телефона няма да спре да работи но просто програмите които са били на картата няма да работят и трябва
    да ги преинсталирате. След като изпълните долните стъпки можете да записвате приложения по няколко GB безпроблемно(лично съм пробвал)
6.2.1 - Правите същото като при руутването
- Изключвате телефона
- Задържате PowerButton+HomeButton+Vol.Down за да влезете в download mode
- Пускате Odin(и разбирасе, сте свързали кабела Big Grin )
- Избирате от PDA този кърнел.https://www.dropbox.com/s/gs547520a98hq1v/boot.tar.md5
- След като сте избрали натискате старт и изчаквате кърнела да се запише и телефона сам да се рестартира.

       До тук вече направихме SD картата главна памет и вече всичко което сваляте, снимате, и всички други обикновенни файлове
ще отиват в нея, при приложенията нещата са по-различни, само част от приложението отива на картата с памет.
Ако искате да записвате големи приложения то изпълнете стъпки 6.2.2/3 ако сте фен на снимките и филмите и не използвате големи
приложения то може и да не изпълнявате стъпки 6.2.2/3,

6.2.2 -За да разделите SD картата ви е необходиме следната програма за EaseUsPartition или алтернатива, за линукс използвайте Gparted https://www.dropbox.com/s/p1sj309duua09a...dition.exe
     -Тук съм качил снимки за тези които не знаят как става разделянето.
     -При разделянето няма да ви се изтрият файловете от картата!
     -Разделеният дял трябва да е Ext3 или 4!
[Изображение: 20gxl08.png]
[Изображение: 301mxr4.png]
[Изображение: 168sgpd.png]
[Изображение: 2py6k42.png]
[Изображение: 28a4wlc.png]
[Изображение: rhvbdh.png]
[Изображение: 6i8f2p.png]
[Изображение: 29270h1.png]
[Изображение: 2ro0oyg.png]
[Изображение: rlb912.png]
[Изображение: xepreu.png]
[Изображение: 21np9nc.png]
6.2.3 -За преместването на големите файлове на приложението в картата е необходимо да свалите Link2Sd от маркета.
      -След като стартирате Link2Sd ще активирате вторя дял(възможно е пак да ви попита на каква файлова система
       да работи, изберете ext3 или 4).
[Изображение: nzpo5k.png]
      -След това за да се убедите, че дяла ви го има и работи трябва да отворите Link2Sd -> Menu -> Storage Info
и там търсите SD Card 2nd part и съответно размера на партишъна(свободно и заето пространство).
[Изображение: 2s67ghx.png]
За да преместите големите данни от приложението търсите "Create Link"
6.2.4 -Ако решите да върнете оригиналният kernel стъпките са същите, само че слагате в PDA оригиналният kernel https://www.dropbox.com/s/y65dce2uxr67yx...830191.tar

6.3 (Инсталиране на CWM) това е recovery меню което се стартира с PowerButton+HomeButton+Vol.UP служи за:
   - Правене на backup на сегашният ром.
           - Възвръщане на backup-натият ром.
   - Инсталиране на друг ром.
   - Връщане на фабрични настройки.
   - Тест на хардуерните бутони.
   - Монтиране и демонтиране на партишъни.
   - Много други полезни функции.
6.3.1 - Правите същото като при руутването
- Изключвате телефона
- Задържате PowerButton+HomeButton+Vol.Down за да влезете в download mode
- Пускате Odin
- Избирате от PDA това CWM. https://www.dropbox.com/s/v9mo4ozg4814rz...ry.tar.md5
- След като сте избрали натискате старт и изчаквате CWM да се запише и телефона сам да се рестартира.
- За да влезете в CWM задръжте PowerButton+HomeButton+Vol.UP

7. Възможни проблеми:
           - След няколко месеца ползване получих ъпдейт на SuperSU с което искаше да се инсталира su binary(нещо като ъпдейт на CWM).
               - Ако получите такова съобщение след като ъпдейтнете SuperSu от маркета
[Изображение: 287nrev.jpg]
         Изберете опцията "Normal"
         - Ако изберете другата опция TWRP/CWM може да се получи така нареченият Bootloop при който не се стартира операционната
         система а направо CWM менюто.
       - Дори и да форматирате всичко и да запишете наново фабричният Андроид, проблема пак остава.
     Можете решите проблема по следният начин:
        - Задържате PowerButton+HomeButton+Vol.Down за да влезете в download mode
- Пускате Odin
- Отмятате Re_Partition
       - В полето PIT намираш слагаш този файл CODE_S7710XXAMB6_963581_REV00_user_low_ship.tar.md5
- В полето PDA намираш слагаш този файл skomerxx_121217.pit
                                Взимаш ги от тук https://www.dropbox.com/s/zvl0kozni8kp3x...XEAMB3.zip
- След като вече сте се убедили, че в полетата ПРИСЪСТВА Pit i Pda файловете натиснете Start.
ВАЖНО: НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ПРИ ТАЗИ ПРОЦЕДУРА ДА СЛОЖИТЕ PIT и PDA ФАЙЛОВЕТЕ, ИНАЧЕ МОЖЕ ДА БРИКНЕТЕ СМАРТФОНА СИ!!!!!!!!!
[Изображение: 2z903mc.png]
   Накрая след като процедурата приключи успешно и искате да имате хубаво CWM меню трябва да повторите стъпка 6.3!
   Фабричното recovery меню не поддържа много функции и е много орязано, затова е необходимо повтаряне на 6.3!


8. Брояч - не ми се е налагало да нулирам брояча и затова не съм търсил и не съм изпробвал различните методи за това
  Ако някой е пробвал и знае, може да опише по какъв начин става.
Цитирай
Аксесоари
#2

Поздравления за труда който си положил!!!!!
Само да те посъветвам нещо малко и не толкова важно-във всички сериозни форуми се посочва и източника на информация ако е публикувано преди това......не че си длъжен.
Поздрави и продължавай все така!
Цитирай
#3

Благодаря!Много полезен урок.
Цитирай
#4

Благодаря за съвета, ще посоча източниците на информация, аз съм намекнал, че информацията е събрана от различни теми за нашият модел във този форум. Даже някои от нещата съм ги копирал от твойте отговори. Утре ще посоча и от кои теми и от кои потребители съм взимал информацията.
Цитирай
#5

Супер и поклон за труда! :bow:
Като се върне сина от училище и се захващам...
Или ще се кефи на големи игри на телефона си,или ще го разплача... :rofl:
Това което искам да кажа:
:thumbup:
1.Руутването го схванах(предполагам) Dance
-------
:wall:
2.Бъзика с картата-памет не мога да го схвана на 100% - Мисълта ми е следната:Картата ми е 8Гб и трябва да я сцепя,нали?Това ясно,НО!
Кой дял колко да е?Виждам,че първия дял на картата си го оставил 2,8Гб,втория е 890Мб.Кой от двата дяла служи за основен?На който да мога да слагам големи масиви информация(игри,навигационни карти,видео-файлове и т.н.)
3.Бъзикнята с Link2SD-нужна ли е?Аз нямам съществуващи приложения на телефона които да местя на картата,всичко ще почва да се гради от началото...или тази програмка е нужна и за бъдеща инсталация на нови приложения? :unknw:
-------
Offtopic
Едит:Извинявам се за тъпите въпроси,ама малко ми е отминало времето да се правя на хакер-с около 20 години закъснявам :capitulation: и май трябва да ми се обясни по-така,по-просто,като за ... човек Confusedtupid:
Тук искам да попитам и друго:
Името на РОМ-а не беше ли S7710XXAMB5_S7710OX..... или нещо от сорта,че това system.tar.md5 май е за друго...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#6

1.В т. 6.1.1 колегата е дал линк към готов рутнат ром наречен system.tar.md5 изпълняваш стъпките и имаш рутнат телефон
2. Картата памет,може да си е разделиш,на два дяла,а големината им е по твое усмотрение,но първия,които е FAT 32,се записват,музика,клипове и навигации,докато втория дялEXT 3/4 служи като място където чрез Link2SD може да преместиш(направиш връзка)на инсталираните игри,програми и приложения,включително и последвалите ги ъпдейти.По просто казано по-голямата част от инсталационната директория на играта(програмата) отива на вторият дял на картата памет,така се освобождава паметта на телефона,самата програма има автоматична настройка да прави това за нови игри и приложения,а инсталираните вече трябва да ги преместиш ръчно.
3.Съществуващите ти приложения като ги актуализираш и телефона,ще ревне,че няма място в хранилището.Затова се прави тази гимнастика описана много добре от колегата toni92.
Цитирай
#7

Успях с руутването :cheers:
Картата обаче я делих през моя курник(Нокия Симбиан),че EaseUs не я намираше(компютъра я показва като сторидж диск,ама програмката не ще...).Както и да е,телефончето олекна много.
Всички S-шитни на Самсунг отидоха в коша и от утре малкия атакува маймундата за андроид-игри,ама усещам политически ходове,свързани със закупуването на 32-гигабайтова карта Tooth
Благодаря на всички за съдействието и съветите!

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#8

От Мост компютърс си купих моята, 32гб клас 10 ultraspeed за 36 лв. и с 8 години гаранция марката е Adata много съм доволен.
Цитирай
#9

Поздравления за темата toni92, искам да попитам след като съм рутнал с KINGO за да ползвам този метод трябва ли да ън-роотна и да рзкарам супесу (KINGO има такава функция)? След рута за проба затрих ChatON - и не видях никакви негативни последици върху работата на телефона, до момента в който някой от приложенията не искаха да се актуализират а други да се инсталират със съобщението - "няма място в хранилището". Място има, описъл съм го в съседната тема. Друг въпрос е дали получавате това съобщение:

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай
#10

Здрасти, явно се е бъгнал рома и затова ти изкарва това съобщение, че няма място и че не може да се актуализират приложенията. Ако искаш да направиш горната процедура за руут може да не махаш сегашният руут а направо да инсталираш руутнатият ром. Няма да ти се изтрие нищо от телефона но 99% съм сигурен, че проблема с хранилището ще бъде решен.
Цитирай
#11

Благодаря за отговора, засега с autostart съм спрял некакви приложения от стартиране и съм го закрепил да държи батерията 2+ дена (абсолютно случайно). Остана ми като последен работещ апарат и се ползва мноого активно и затова не прибягвам до слагането на кракнат ром - шубето да не го брикна ме възпира Wink , но и това време ще дойде.

Някой пробвал ли е remountsd 1.3 като решение на проблема с паметта ?
Приятен ден !

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай
#12

Не мога да си редактирам горния пост - пиша нов. Цитирам се от другата тема за хранилището - може да е полезно за някой:
Цитат:Неразбрах как го постигнах но в даден момент ъпдейтите започнаха да се свалят и да мога да инсталирам приложения който отказваха с грешката "няма място в хранилището". Подозирам някое приложение което е било инсталирано и е пречело на другите, дейнсталирах различни - CPU-Z, CPU spy plus, Deepsleep battery saver, Chess Free, Root Checker Pro.
Не съм качвал друг firmware. Нито забелязвам официален ъпдейт от samsung, но и при проверка телефона казва че устройството е променено и няма фандък.
Впоследствие успях да инсталирам Link2Sd която работи коректно но мястото отново ми е малко. Инсталирах remountsd v1.3 която до този момент неможеше да се инсталира, настойките са следните :
Interne SD - /storage/sdcard0
External SD - /storage/extSdCard
Target external SD card - /storage/sdcard0
Нещата сработиха и телефона разпознава 9 GB памет. Пробвано е да се качат големи приложения (игри) нямат проблем. Поздрави Антон.

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай
#13

здравейте...направих всичко описано за root и сега не мога да включа wifi, може ли някой да помогне
Цитирай
#14

Здравейте, първо да поздравя автора за темата. Руутнах си телефона защото вече не мога да го трая с тази оскъдна вътрешна памет. Незнам как изкарах 6 месеца. Имам проблем обаче с разделянето на SD картата. Изтеглих си EaseUs програмката, но когато свържа картата с кард рийдър не я вижда въобще като дял. Когато я свържа чрез телефон и кабел я вижда, обаче пък функциите които трябват за разделяне са неактивни. Пробвах и с Acronis DD, но проблема е същия.

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#15

Здрасти, изчакай няколко дни и ще пусна нов урок. Той включва инсталиране на андроид 4.4.4 и тотално решение на проблема с паметта без нищо да се премества или пипа. Решение веднъж и завинаги. Бъдете търпеливи.
Цитирай
#16

О'к, аз също чакам с нетърпение.
Прави един подробен урок с обяснения и имаш от мен една голяма почерпка.
Поздрави!

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#17

toni92 написа:Здрасти, изчакай няколко дни и ще пусна нов урок. Той включва инсталиране на андроид 4.4.4 и тотално решение на проблема с паметта без нищо да се премества или пипа. Решение веднъж и завинаги. Бъдете търпеливи.

Оправих се и с картата, просто трябваше да използвам друга програмка за разделянето. Сега всичко е супер. Прехвърлям си програмите на картата и има и програми и място. Относно Кит Кат 4.4.4, няма ли да му дойде малко тежко на нашето телефонче, а и процедурата не е ли същата, само ром ако се намери. Иначе ще е супер. Благодаря за отговора!

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#18

Няма да му е тежко на телефона, даже ще е много по-бърз от стоковя, защото рома е базиран на cyanogenmod. Ако го пробваш повече никога няма да искаш да използваш старя.
Цитирай
#19

аз в момента го тествам, искам като кача урока, всичко да е на 6 и да не обърквам хората с по-нататъчни фиксове
Цитирай
#20

Давай, че направо вече :facepalm: Albert :wall:

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#21

toni92 написа:аз в момента го тествам, искам като кача урока, всичко да е на 6 и да не обърквам хората с по-нататъчни фиксове
супер ще чакам с нетърпение че вече се чудя дали да не го сменявам, за 4.2.2 май са ни забравили така че ще трябва да се оправяме сами. ;)

xcover 2 16gb class10 cart toshiba
Цитирай
#22

trolazol написа:Не мога да си редактирам горния пост - пиша нов. Цитирам се от другата тема за хранилището - може да е полезно за някой:
Цитат:Неразбрах как го постигнах но в даден момент ъпдейтите започнаха да се свалят и да мога да инсталирам приложения който отказваха с грешката "няма място в хранилището". Подозирам някое приложение което е било инсталирано и е пречело на другите, дейнсталирах различни - CPU-Z, CPU spy plus, Deepsleep battery saver, Chess Free, Root Checker Pro.
Не съм качвал друг firmware. Нито забелязвам официален ъпдейт от samsung, но и при проверка телефона казва че устройството е променено и няма фандък.
Впоследствие успях да инсталирам Link2Sd която работи коректно но мястото отново ми е малко. Инсталирах remountsd v1.3 която до този момент неможеше да се инсталира, настойките са следните :
Interne SD - /storage/sdcard0
External SD - /storage/extSdCard
Target external SD card - /storage/sdcard0
Нещата сработиха и телефона разпознава 9 GB памет. Пробвано е да се качат големи приложения (игри) нямат проблем. Поздрави Антон.
колега благодаря нещата сработиха и при мен, обаче забелязах ,че вътрешната памет е доста пълна и пак от време на време е доста бавен , та въпроса ми е как да я освободя та да не седи толкова пълна.

xcover 2 16gb class10 cart toshiba
Цитирай
#23

Нещо не мога да схвана или се бъркам. Системна памет 803/1.18GB. т.е. колкото си е стокова
Или аз нещо не мога да схвана или не знам?
Huh

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#24

morsa написа:Нещо не мога да схвана или се бъркам. Системна памет 803/1.18GB. т.е. колкото си е стокова
Или аз нещо не мога да схвана или не знам?
Huh
да така е в момента картата ми е основна памет не знам колко трябва да е системната и за това питам понеже се качва до 920 мб. и аз чистя кеша на повечето приложения

xcover 2 16gb class10 cart toshiba
Цитирай
#25

с remountsd v1.3  тела отчита 14 гига но системната памет си е същата не знам така ли трябва да е?

xcover 2 16gb class10 cart toshiba
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)