Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Градски транспорт в България
#1

Здравейте,
виждам че тук стават хубави дискусии за приложенията.
За това да добавя и моето Андроид приложение - Bulgarian Public Transport :
https://play.google.com/store/apps/detai...droid.sptn

То е с отворен код и може да се ползва свободно - Apache лиценз (няколко човека до сега са го копирали и доразвивали):
https://code.google.com/p/sofia-public-t...navigator/
Поддържа спирките в град София и тези в град Варна.
Разбира се, използва данните от GPS-ите от съответните сайтове:
http://m.sofiatraffic.bg/vt/ и http://varnatraffic.com/

Приложението за времето си (2010 година) беше единствено и от тогава насам бяха добавени доста нови неща и разбира се - бяха правени обновления за да работи с промените на сайта на СКГТ.

Началният екран представлява карта, в която около текущата позиция се показват най-близките спирки и при натискане върху тях се извеждат времената на пристигане на съответните превозни средства на градския транспорт. При натискане на някъде по картата се показват спирките около мястото.
За град Варна се поддържа и визуализиране на автобусите по картата, които отиват към избраната спирка. За съжаление за София тази информация не е достъпна Sad

От прозореца за информация за дадена спирка могат да се добавят "Любими спирки" ("Избрани спирки). И съответно от Меню > Любими спирки да се редактират (пренареждат, преименуват, трият) и използват. Когато потребителят използва едни и същи спирки всеки път е удобно да се смени началния екран от "Карта" на екрана с "Любими спирки" - това става от екрана с настройките "Меню > Настройки > Избрани спирки за начален екран (Екран с избрани спирки или карта)“.

Потребителите, които я използват дават добри отзиви за приложението, надявам се да е полезна и на Вас!

Изглед от приложението:
[Изображение: map.png] [Изображение: estimates.png] [Изображение: favourities-edit.png] [Изображение: preferences.png] [Изображение: y_igCWsjmB8MdmtFhuRYXUZbclg8_IKQwJdL_pBh...hm=h310-rw] [Изображение: kLqGZ5xg0d0psiNMCgwhrS464ezOn-_dUWvWJefv...CU=h310-rw] [Изображение: nK66YFT2tcE6Sqd_7Ctt5RQvTjk9x0hZSNMcB3x5...Ek=h310-rw]
Цитирай
Аксесоари
#2

Точно това приложение ползвам и според мен е най-доброто.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#3

Smile
Благодаря :cheers:
Цитирай
#4

plamen написа:Здравейте,
виждам че тук стават хубави дискусии за приложенията.
За това да добавя и моето Андроид приложение - Bulgarian Public Transport :
https://play.google.com/store/apps/detai...droid.sptn
Работи ли с новата страница на СКГТ? Доскоро нито едно приложение не работеше.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#5

Да, работи
Цитирай
#6

За Пловдив скоро ще предоставите ли, понеже има едно приложение, ама е старо и никой не го поддържа? :whistle:

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#7

@plamen радвам се че приложението ти работи с новата версия на сайта, хареса ми че е доста лесно да се борави с него. Не ми харесва че ако не го спра принудително, т.е. или от диспечера или от последните приложения да го махна ръчно, а го затворя с бек бутона продължава да търси локацията ми и не спира само. Това на закрито, не съм тествал навън, но ако може да се направи по въпроса, все пак може да искам да видя спирка на 5 минути от нас Smile Ако имаш нужда от нещо с което да помогна за това кажи Smile
Цитирай
#8

zdravko959 написа:За Пловдив скоро ще предоставите ли, понеже има едно приложение, ама е старо и никой не го поддържа? :whistle:
ще опитам да намеря време и да добавя информация и за Пловдив.
Можете ли да ми кажете дали на спирките на градския транспорт в Пловдив има някакви номера (номер на спирката) или са само имена на спирките?

Благодаря предварително


degman написа:@plamen радвам се че приложението ти работи с новата версия на сайта, хареса ми че е доста лесно да се борави с него. Не ми харесва че ако не го спра принудително, т.е. или от диспечера или от последните приложения да го махна ръчно, а го затворя с бек бутона продължава да търси локацията ми и не спира само. Това на закрито, не съм тествал навън, но ако може да се направи по въпроса, все пак може да искам да видя спирка на 5 минути от нас Smile Ако имаш нужда от нещо с което да помогна за това кажи Smile
Здравей, при мен подобно нещо не се получава Sad
Можеш ли да ми кажеш с какъв телефон си, коя версия на Андроид, дали е оригиналната или е сменяна и с коя версия на приложението си? И как разбираш, че продължава да търси - горе в лентата с часовника има иконка за ГПС? С някое друго приложение, което ползва карта (например Google Maps, Waze, някоя навигация) случва ли се подобно нещо?
Благодаря!
Цитирай
#9

Телефона ми е в подписа SGS4, версията на андроид е 4.4.2, ползвам ром базиран на последния официален фирмуер от Samsung. Иконката за GPS не спира да мига горе в лентата ако не спра приложението ръчно, това не се случва нито с Maps, нито със Sygic, IGO, GPS status, GPS Test...

Сега пак тествах, навън няма проблеми, след това и вътре също нямаше проблем. Знам ли защо тогава като писах го правеше това. Ще трябва май още да потествам....
Цитирай
#10

plamen написа:
zdravko959 написа:За Пловдив скоро ще предоставите ли, понеже има едно приложение, ама е старо и никой не го поддържа? :whistle:
ще опитам да намеря време и да добавя информация и за Пловдив.
Можете ли да ми кажете дали на спирките на градския транспорт в Пловдив има някакви номера (номер на спирката) или са само имена на спирките?

Благодаря предварително
Има номера, има и имена на спирките. Писах ви на лично. Smile

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#11

zdravko959 написа:Има номера, има и имена на спирките. Писах ви на лично. Smile
Благодаря, ще опитам да намеря време и да го добавя.

degman написа:Телефона ми е в подписа SGS4, версията на андроид е 4.4.2, ползвам ром базиран на последния официален фирмуер от Samsung. Иконката за GPS не спира да мига горе в лентата ако не спра приложението ръчно, това не се случва нито с Maps, нито със Sygic, IGO, GPS status, GPS Test...

Сега пак тествах, навън няма проблеми, след това и вътре също нямаше проблем. Знам ли защо тогава като писах го правеше това. Ще трябва май още да потествам....

Хмм, странно... Ако пак се появи ще трябва да го разгледаме по-подробно и ще го оправя...
Цитирай
#12

(2014-06-09, 16:50:35)plamen написа:  
zdravko959 написа:Има номера, има и имена на спирките. Писах ви на лично.  Smile
Благодаря, ще опитам да намеря време и да го добавя.



degman написа:Телефона ми е в подписа SGS4, версията на андроид е 4.4.2, ползвам ром базиран на последния официален фирмуер от Samsung. Иконката за GPS не спира да мига горе в лентата ако не спра приложението ръчно, това не се случва нито с Maps, нито със Sygic, IGO, GPS status, GPS Test...

Сега пак тествах, навън няма проблеми, след това и вътре също нямаше проблем. Знам ли защо тогава като писах го правеше това. Ще трябва май още да потествам....

Хмм, странно... Ако пак се появи ще трябва да го разгледаме по-подробно и ще го оправя...
може линк  с apk на Sofia Public Transport Nav. понеже не ползвам Google play. Благодаря!
Цитирай
#13

Здравейте, може ли линк за Bulgarian Public Transport, понеже не използвам Google Play? Благодаря!
Цитирай
#14

https://www.dropbox.com/s/b8rjkfu20ew69g...1.apk?dl=0
Сподели дали линка и приложението работят коректно

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#15

Има ли подобна програма за Пловдив ? Smile
Цитирай
#16

И аз питах преди време, но... няма...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#17

Разписанието не е много точно,но върши работа. https://play.google.com/store/apps/detai...ov.businfo

OnePlus 5T
Цитирай
#18

Нищо не върши. Вече нялолко пъти ме обърква и изпускам рейсове. Пък и програмата не е обновявана от 2012 година.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#19

И последната версия на Bulgarian Public Transport от 2.10.2017 г. не работи. Дава съобщение "Грешка при извличане на информация за разписанието..."

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#20

Пълна глупост.....
Цитирай
#21

Известно време пробвах всички налични програми за градски транспорт. Има само една, която работи  и дава в реално време оставащите минути до автобуса:  https://play.google.com/store/apps/detai...sptn&hl=bg

Интерфейса ми е малко странен, но се свиква. Локализира те точно, спирките ги дава малко нагъсто, но може да се зуумне и да се избере точната. Може да си направиш селекция от избрани спирки. В Гугъл Плей показва над 100 000 изтегляния, което е показател за огромния интерес! Проекта е с отворен код, което дава надежда, че ще го има и за в бъдеще, за разлика от моя фаворит- Софбус 24, който изчезна от Гугъл плей и явно разработчика се е отказал заради идиотите от общината, които постоянно блокират достъпа до системата си!


Цитирай
#22

@milenvn не е само 1 работеща. Качи си moovit работи без проблемно, защото официално взимат данните от скгт (поне за софия).

п.с. едно уточнение - общината нищо не блокира нищо, Сайта си е техен и могат всеки ден да си го променят, а това че трети страни ползват сайта за точене на информация и показване в приложение не е проблем на общината. В някои страни дори е това действие(ползване на скрапер) се преследва от закона (демек могат да те осъдят). Тук в България нямам идея дали е така, но от друга страна доста сайтове, ако им точиш по този начин съдържанието и го показваш някъде могат да те осъдят за авторски права. Ако станеш програмист ще разбереш, и аз съм мислел да правя такива приложения - за градски транспорт, за мобилните оператори, за театрите в българия, но съм се отказва още в началото, за разлика от разработчика на Софтбус. Няма ли официално API за тази работа не се започва със парсването на сайтове - 1-во защото не е надежно, 2-ро ако се осетят ще те съдят за авторски права (питал съм тези theatre.art.bg преди години дали искат безплатен арр само да ми осигурят API за направата на приложението, но отговора им беше, че щели сами да си нарпавят. И до ден днешен нямат, а с парсване на страници, не бих се заел да правя)
Цитирай
#23

Още едно работещо приложение. Ползвам го вече втори месец, проблеми към този момент никакви - цък

 
Цитирай
#24

Колега @ndsbg, разбирам разсъжденията ви. От гледна точка на програмист сте напълно прав. Само че аз разсъждавам от гледна точка на данъкоплатец, гражданин на София. Официално декларирана цел на общината е да стимулира градския транспорт, за да може повече хора да оставят колите си и това да доведе до намаляване на трафика и замърсяването. Как да се направи това- като се направи градския транспорт по-удобен, което включва и повече точна информация за маршрути, спирки и т.н., през различни приложения, максимално удобни за повече хора. Тоест общината трябва да направи API за сайта си достъпни за всички желаещи, а не да пречи по всякакъв начин на програмистите, които отделят от свободното си време, за да помогнат на гражданите на София, безплатно. Няма да споменавам, че също така Градския транспорт получава всяка година огромни субсидии, които плащаме всички ние- данъкоплатците. Така че наистина общинарите са за бой (засега в преносен смисъл)!!








[url=https://forum.androidbg.com/member.php?action=profile&uid=816][/url]


Цитирай
#25

(2017-10-22, 12:46:01)milenvn написа:  .....а разлика от моя фаворит- Софбус 24, който изчезна от Гугъл плей и явно разработчика се е отказал заради идиотите от общината, които постоянно блокират достъпа до системата си!
Нещо бъркам ли, но при мен въпросното приложение се предлага за инсталиране :


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)