Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лесен начин за промяна на статуса Rooted на Unrooted
#1

След ъпдейта до Аднроид 4.4.2 , статусът на телефона ми в Download mode стана Rooted въпреки, че преди това си пишеш Unrooted, а в сервизното меню ми пишеше, че root cheker-a е изключен. В XDA форума, намерих начин до оправя това.
Естествено, телефона ви трябва да е рутнат.
Необходими файлове - http://dox.bg/files/dw?a=456251dd54
Сваляте и разархивирате архива. Премествате 2-та файла примерно в папка Download на телефона. През телефона с някакъв файлов менъджер с root права(примерно ES Explorer), копирате файловете в системната root папка persist. (не в persist-lg). Коригирате задължително правата на двата файла на rw-r-r-. Сега ако пуснете телефона в download mode, ще забележите , че го няма червеният надпис, че телефона ви е рутнат , а си пише Unrooted. Smile
В сервизното меню ( 3845#*802# ) в LG RCT надписа става Not rooted. Ако сте пропуснали да коригирате правата на двата файла след като сте ги копирали, при опит за проверка на статуса на LG RCT ще излиза празен екран.

След тази процедура, ако някой опре до гаранцията на телефона си, няма да се притеснява, че ще му го върнат с отказ от гаранционен ремонт заради рутване. Big Grin Big Grin

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
Аксесоари
#2

Супер полезна тема, за хората с руут. Пробвах метода и вече имам руутнат телефон, на който в download mode пише UNROOTED и в скритото меню също пише NOT ROOTED Dance Благодарско :thumbup: :thumbup:

LG G2 Black 16GB + CloudyG3 v2.1
Цитирай
#3

Smile а моя пише " rooted" без да съм го руутвал. И какво сега, трябва да го рутна за да не пише "rooted" Smile

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#4

Точно от това, че не са им рутвани телефоните се оплакваха някои хора, а им пише Rooted. И лечението е да си рутнеш телефона за да го оправиш това Huh Huh Big Grin

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#5

Някой би ли ми казал как се коригират правата на файловете на rw-r-r-
Цитирай
#6

Като гледам, проблема е масов и според XDA, LG са премахнали или спрели по неизвестни причини root check в КК...или са забравили да поставят двата файла в persist Smile
Може да се преброим, колко сме с този проблем Smile
Как става проверката, или в download mode или с кода, който @StefanG е написал в първия пост и ако LG RTC e disabled...добре дошли в клуба! Smile
Разбира се, телефона трябва да НЕ Е руутнатSmile

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2700992

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#7

А на мен в LG RCT като пише disabled как да проверя къв се води при положение че не е рутван от мен?

HTC Wildfire S - > Huawei Ascend P1->LG G2 -> Samsung S7->Huawei P smart pro
Цитирай
#8

@Simeon24 С root explorer платения задържаш върху файла и му даваш permissions, и отметваш ето тези отметки:

kobutan Макар, че е написано на 1000 места ... изключваш телефона, задържаш volume up бутона и вкарваш USB кабела. Телефона ще влезе в download mode и ако си с 4.4.2 трябва да ти пише ROOTED с червено ...

LG G2 Black 16GB + CloudyG3 v2.1
Цитирай
#9

Изключваш телефона
Включваш usb кабела в компа
Натискаш и задържаш vol.+ на телефона и без да го пускаш, включваш в него usb кабела.
Пускаш бутона след като видиш надпис "download mode", и ако си от проблемните долу на екрана пише с червено "rooted"
За да излезеш от "download mode" задържаш power бутона

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#10

мерси много, моя излезе рутнат. проблема е че с ES файл експлорер не мога да копирам файловете в папката - отказан достъп.уж телефона ми е рутнат, пък нямам достъп.подскажете пак на възрастния човек кво трябва да направи - за рутване и такива работи не съм чел че ме е страх заради гаранцията, пък и смятам че рутването е за младите само.

HTC Wildfire S - > Huawei Ascend P1->LG G2 -> Samsung S7->Huawei P smart pro
Цитирай
#11

Точно това е тъпото, телефона ти не е рутнат и затова не можеш да копираш файловете а пише че е...и за да не пише трябва да го руутнешSmile и да копираш файловете ...голяма простотия и недоглеждане от страна на LG.

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#12

alphaleader написа:Точно това е тъпото, телефона ти не е рутнат и затова не можеш да копираш файловете а пише че е...и за да не пише трябва да го руутнешSmile и да копираш файловете ...голяма простотия и недоглеждане от страна на LG.

И аз съм ROOTED след ъпдейта с Kitkat въпреки че телефона никога не е рутван заради гаранцията.

Това решава колебанията ми относно "гаранцията" и рутването на телефона Smile

Samsung Galaxy s7 Edge
Samsung Galaxy S9+
Samsung galaxy s20 ultra
Цитирай
#13

На някой изобщо опирал ли е до гаранция с рутнат телефон и да му е било отказано каквото и да е? Имайки опит с рекламации и отказани такива на клиенти ми се струва невъзможно да откажат ако проблема не е причинен от това и има доказателства. Не за друго ами предвид остарялото ни законодателство и при евентуален отказ всеки отива в КЗП и оттам нататък жална му майка на търговеца, който ви е продал телефона.

Samsung Galaxy S7 Edge -> Xiaomi Mi8
Цитирай
#14

И при мен се получи всичко, от първия път :thumbup: , със " root manager" безплатния пак става да се променят правата на файловете . :cheers: Big Grin

SGS Galaxi S , HTC Wildfire S, HTC Desire HD , LG-G2 , LG-G4, LG-G6
Цитирай
#15

И на моя пише ,че е руутнат , макар ,че не съм го руутвал никога

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#16

nistel написа:Имайки опит с рекламации и отказани такива на клиенти ми се струва невъзможно да откажат ако проблема не е причинен от това и има доказателства. Не за друго ами предвид остарялото ни законодателство и при евентуален отказ всеки отива в КЗП и оттам нататък жална му майка на търговеца, който ви е продал телефона.

Аз също мисля, че при това положение търговеца не би трябвало да отказват гаранция при положение, че аз не съм го рутвал, а си е от ъпдейта и това трябва да е официалната позиция на всички. Но пък това може и да се превърне в един много силен коз за отказ на гаранция от БЪЛГАРСКИЯТ ТЪРГОВЕЦ. Ще почакаме и ще видим, ако няиой ъпдейтнал и нищо неподозиращ, опре до гаранция за нещо.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#17

Да, хората от форума ще се оправят, сами или с помощ от някой, но тези, които даже и не подозират за гафа на LG може да имат проблеми.Чудя се, дали да не залеем пощата на LG с оплаквания...може и да се размърдат и да има някакво становище от тях по случая.

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#18

alphaleader написа:Да, хората от форума ще се оправят, сами или с помощ от някой, но тези, които даже и не подозират за гафа на LG може да имат проблеми.Чудя се, дали да не залеем пощата на LG с оплаквания...може и да се размърдат и да има някакво становище от тях по случая.
Не се къхъри за другите, нали ние имаме руут и руутчек - унруутетд, ЛГ да му мислят за останалите Confusedleep:

Към автора, благодаря!!!, пропуснал съм темата в Xda и се радвам, че тук я видях Wink
Цитирай
#19

simeonov_74 написа:
nistel написа:Имайки опит с рекламации и отказани такива на клиенти ми се струва невъзможно да откажат ако проблема не е причинен от това и има доказателства. Не за друго ами предвид остарялото ни законодателство и при евентуален отказ всеки отива в КЗП и оттам нататък жална му майка на търговеца, който ви е продал телефона.

Аз също мисля, че при това положение търговеца не би трябвало да отказват гаранция при положение, че аз не съм го рутвал, а си е от ъпдейта и това трябва да е официалната позиция на всички. Но пък това може и да се превърне в един много силен коз за отказ на гаранция от БЪЛГАРСКИЯТ ТЪРГОВЕЦ. Ще почакаме и ще видим, ако няиой ъпдейтнал и нищо неподозиращ, опре до гаранция за нещо.

Точно БЪЛГАРСКИЯТ ТЪРГОВЕЦ е в много неизгодно положение защото при една жалба в КЗП за отказана рекламация(без значение основателна или не) му правят една бърза проверка на цялата фирма и документация - практиката показва, че винаги има нещо нередно(така са писани законите) и дори и основателно да е отказал и да е в правото си все излиза че нещо не е наред документално и акта е 500лв. Ако му е второ скача на 5000лв. Реално рекламация трябва да могат да ви откажат единствено при залят/счупен телефон. И то отказа няма да е от търговеца а от производителя - тоест търговеца заради скапаното ни законодателство трябва да се набута с 1000лв за нов телефон за да не му наложат акт от 5000лв. После може да си търси парите по съдебен ред ама няма смисъл в повечето случаи.

АКО обаче сте си взели фактура за фирма ЗЗП не важи за вас. Водите се фирма тоест може да ви лъжат и мотат по всякакъв начин и няма на кой да се оплачете освен по съдебен път.

Samsung Galaxy S7 Edge -> Xiaomi Mi8
Цитирай
#20

Този метод работи ли на 4.2.2? Иска ми се да Root-на телефона, но някак си все се притеснявам за гаранцията.
Цитирай
#21

plamenbv написа:Този метод работи ли на 4.2.2? Иска ми се да Root-на телефона, но някак си все се притеснявам за гаранцията.

Според мен щом се притесняваш за гаранцията значи не го искаш достатъчно тоя Руут.А и не виждам смисъл да се руутва ако не ти трябва за някоя програма а не просто да се вика "голям сам хакер имам руут на телефона" Big Grin
Цитирай
#22

Не е вярно. Някои хора искат просто да видят дали ще се справят. Други (като мен) предпочитат да имат готова среда за експерименти. Въобще, такива генерализации за излишни.
Цитирай
#23

Така и никой не отговори на колегата ,работи ли метода на 4.2.2 и мен това ме интересува. :unknw:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#24

dp4u4umi6ev написа:Така и никой не отговори на колегата ,работи ли метода на 4.2.2 и мен това ме интересува. :unknw:
Можеш ли да извадиш двата файла от 4.2.2 и да ми дадеш да ги погледна?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#25

Ето файловете:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)