Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси и проблеми свързани със Sony Xperia Z1 Compact (D5503)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia Z1 compact, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!
Цитирай
Аксесоари
#2

Хм,нещо не намирам опцията за превключване между Далвик и АРТ в менюто за програмисти?Поне бих искал да пробвам действително има ли някаква съществена разлика в скоростта и оптимизацията при работата на двата режима.Някой има ли някаква информация защо пак сме поизлъгани?
Цитирай
#3

И аз първо това търсих, но засега не съм намерил нищо Sad
Цитирай
#4

Някой да е забелязал примигването на някаква иконка в горния ляв ъгъл?Толкова бързо става,че не мога да я "идентифицирам"?
Цитирай
#5

anko написа:Хм,нещо не намирам опцията за превключване между Далвик и АРТ в менюто за програмисти?Поне бих искал да пробвам действително има ли някаква съществена разлика в скоростта и оптимизацията при работата на двата режима.Някой има ли някаква информация защо пак сме поизлъгани?
Не притежавам телефона но доколкото четох сони за жалост не са вкарали арт във фърмуера на з1 компакт....Очаквало се следващия ъпдейт да го донесе или нещо такова Smile
anko написа:Някой да е забелязал примигването на някаква иконка в горния ляв ъгъл?Толкова бързо става,че не мога да я "идентифицирам"?
Погледнах в XDA нищо не намерих....Потърсих и при чичко гугъл и там нищо. Ако е в гаранция иди да го погледнат Smile
[box]Моля за ВНИМАНИЕ:
Моля не правете нови теми с проблем на z1 compact!!! Това е целта на темата да не наблъскваме форума със излишни теми. Моля администраторите на сайта да преместят постовете тук, за да може евентуално и повече хора да намират информацията.[/box]
Цитирай
#6

Нещо интересно, за Японския пазар Z1 F е със стъкло на гърба http://youtu.be/H1ZWqTz41qM

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#7

Днес нещо му стана на моя телефон. Играх по едно време на някаква игра, телефона се рестартира сам :confused: :unknw: , като се включи не ми иска Пин код и изписа, че картата памет е повредена и трябва да се форматира? Някакви идеи какво може да му се е случило, от тогава си върви нормално, добре, че преди 3-4 дни правих един бек ъп и сега лесно ще върна всичко по местата му, ама това му поведение ми се видя доста странно.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#8

Търся си ново телефонче. Единственото, което ми допадна е точно това сони. До сега не съм ползвал телефон на марката и ми е малко чуждо. Като за начало ми изникнаха 2 въпроса:
1. В едно ревю четох, че батерията не издържа много. До колко е вярно това?
Като си взимах Евото бях запознат, че батерията не е сред най-издръжливите, но си викам ще си имам зарядни навсякъде, кво пък толкова. Вече малко ми писна това.
2. Има ли начин да се отварят уеб страници с флаш съдържание?

Android Huawei P30
Цитирай
#9

С включен Stamina mode батерията издържа доста, ако не го ръчкам държи по една седмица Tongue

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай
#10

1. Издържа минимум 2 дни със стабилно ръчкане. След едно от зарежданията явно не съм ползвал много нета, а само разговори стигна до 74 часа живот. Без да е бил включван Stamina mode и други енергоспестяващи неща. Това ако ти е малко значи да, батерията не държи. Но за мен е перфектно, ако трябва да го сравнявам с предния айфон, който всяка вечер беше на заряд, понякога дори не изкарваше цял ден.
2. Има някакви флаш плеъри, които да се теглят от маркета, трябват и някакви настройки, който е по-наясно може да ти отговори.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#11

Мерси за отговорите. Това за батерията звучи много добре. АА флаша не знам колко ще ми липсва, защото сега нямам никакви проблеми с него и не знам къде ще липсва Tooth . Но доколкото съм чувал това си е липса в андроид и някои производители са се постарали да я запълнят, други - не. А този телефон дори идвал без дифолтен браузер

Android Huawei P30
Цитирай
#12

Flash ще тръгне с flashplayer примерно тук от форума + Dolphin browser.
Като при всеки телефон с JB и нагоре.
Цитирай
#13

Как да свържа сонито към TV ? :confused:
Цитирай
#14

Здравейте!
Имам следния проблем: използвам ето такъв флип http://www.caseswill.com/rock-elegant-si...11205.html .
Отдавна с предишния си телефон Xperia ray ползвам и това приложение https://play.google.com/store/apps/detai...cketsensor за заключване на дисплея при използване на флип.
С Рея работи коректно, но с компакта и тоя флир не ще...Работеше добре и без проблем когато слагах телефона в някакво измислено калъфче от промазана материя.
Когато затворя на капака на флипа дисплея гасне и щом капака допре самия дисплей той светва отново, виждам го след като повдигна леко единия край на капака по диагонал срещу сензора за близост.
Ама то това да е проблема...при лек натиск върху капака дисплея реагира и се включват приложения които са изкарани върху него. Самия дисплей е много чувствителен и реагира на допир и от дрехи. Интересен е проблема за мен и решение не мога да намеря, пробвах и други подобни приложения, но историята се повтаря и май приложението не е виновно. С кит кат съм последния фикс.
Цитирай
#15

GH0STFACE написа:Flash ще тръгне с flashplayer примерно тук от форума + Dolphin browser.
Като при всеки телефон с JB и нагоре.
Още нещо да попитам. Чета, че има бъгове с Киткат, явно няма да се ъпдейтва веднага. Но четох за проблем със звука - не се чува на единия говорител, а излиза на другия. Не разбрах само кога се появява (при звънене, при медиа или...), при коя версия на андроид и всички ли имат този проблем или само някои бройки?

Още само цената ме спира за този телефон. Загледах се и по нексус 5, но отпадна заради проблемния жълтеникав екран и най-вече батерията. Пък и ми се струва голям - търся нещо 4-4.5".

Android Huawei P30
Цитирай
#16

Ами има някой бъгове с КитКат-а. Има и клипове, където можеш да видиш каква е разликата с 4.3 и 4.4 , на мен ми се стори доста нищожна и изобщо нямам никакви мераци за момента да ъпдейтвам. А за цената - когато ти се стори удачна го налазвай, няма да съжаляваш според мен.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#17

При мен няма проблем със звука. С ъпдейта по-добре да не се бърза, защото който го е направил не е останал доволен.

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай
#18

Тоя проблем със звука е много :wall: гадна история , появява се при звънене , игри музика клипове ама само когато си реши !! Не знам от ъпдейта ли е или какво но направо ме влудява , особено гнусно е когато те търсят , чува се супер тихо :unknw:

Sony Xperia Z1 Compact
Цитирай
#19

dragunof, с кой андроид си?

Android Huawei P30
Цитирай
#20

Ъпдейта който дойде от сони : 4.4.2 , компилация : 14.3.А.0.681
Ако бях влязъл във форума преди да го пусна тоя ъп. изобщо нямаше да го инсталирам и със стария си беше добре !!

Sony Xperia Z1 Compact
Цитирай
#21

Вече и аз съм в играта.
Взех си Lime цвета от Плесио. Екрана ми е JDI. В Технополис беше с AUO.

Android Huawei P30
Цитирай
#22

Къде гледате какъв е екрана?

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай
#23

Как мога да го върна на 4.3? С тоя ''киткат'' имам проблеми понякога, почва да прави каквото си иска като цъкам нещо и трябва да го рестартирам...

iPhone 6S+
Цитирай
#24

Beauty_bs написа:Къде гледате какъв е екрана?
Отвори файла sys > devices > mdss_dsi_panel > panel_id . Първите 3 букви са модела

Android Huawei P30
Цитирай
#25

В коя папка е този файл?

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)