Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко време ви кара батерията на Samsung galaxy S5
#26

ок, благодаря много за отговора . Видях сега , че ми е включен и NFC-то може би от това да е търпало батерия
Цитирай
Аксесоари
#27

Това нормално ли е след като WI-FI не е било постоянно пуснато да го показва че е пуснато и толкова често да се буди без екрана да е включен Снимаka

Samsung Galaxy SIII > Samsung Galaxy S5 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S9 Plus > Samsung Galaxy S20 Ultra > Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай
#28

Ivansito написа:Това нормално ли е след като WI-FI не е било постоянно пуснато да го показва че е пуснато и толкова често да се буди без екрана да е включен Снимаka

Отиваш в:

1. Настройки > Wi-Fi > натискаш трите точки > Допълнителни > махни отметката на Винаги разреш. сканиране
2. Настройки > Wi-Fi > натискаш трите точки > Допълнителни > махни отметката на Автом. превкл. на мрежата

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#29

Здравейте,
Купих си С5 втора употреба. Преди да платя проверих всичко, за което се сетих, за да се убедя, че е оригинален, а не фалшив - сензора за пръстови отпечатъци, камерата, "ОК Гугъл", ИМЕИ номера и въобще всичко, за което се сетих. Пропуснах обаче да проверя батерията. Телефонът е оригинален, но явно има проблем или с батерията или самия телефон. Батерията ми с всичко възможно изключено изкарва по около 10-12 часа:
[Изображение: 2ynj9eg.jpg]
[Изображение: 2lb25u1.jpg]
На снимките се вижда, че за 1 час и половина вече над 10% от батерията я няма и нататък продължава със същия успех. Пада ми доста дори през нощта, когато телефонът е с изключен екран и не се ползва изобщо.
Това е с много малко ползване за разговори и смс, съвсем малко WiFi и никакъв мобилен интернет, изключен блутут, НФЦ, Gestures и всичко възможно и намалена яркост на екрана. Пробвах приложения за увеличаване живота на батерията, които изключват бекграунд програми и т.н. - не помогна. Пробвах и приложения за диагностика на батерията - казват, че е ок.
Въпросът ми е - Смятате ли, че със сигурност е от батерията и ако я сменя ще се оправи или е възможно самият телефон да има проблем, който точи батерията, след като на графиките се вижда уж какво и кога е включено, както и въпросните програми не успяха да засекат бекграунд програми, които да ми точат батерия. Направих също и Factory reset на Андроида, но също няма промяна, т.е. явно не е някакъв инсталиран скрит софтуер или нещо такова.
Цитирай
#30

След като си направил Factory Reset и пак е същото при положение, че не си инсталирал нищо, значи е батерията. Поне не ти остава какво друго да пробваш.
Иначе батерията е супер. Цял ден нон-стоп wi-fi и изкарва 6 часа екран. :whistle:
Много доволно, при положение колко по-зле е S3 с по-малък екран и по-ниска резолюция.
Цитирай
#31

arrogant написа:След като си направил Factory Reset и пак е същото при положение, че не си инсталирал нищо, значи е батерията. Поне не ти остава какво друго да пробваш.
Иначе батерията е супер. Цял ден нон-стоп wi-fi и изкарва 6 часа екран. :whistle:
Много доволно, при положение колко по-зле е S3 с по-малък екран и по-ниска резолюция.

Виждаш при мен колко малко екран е ползван за този час и половина и въобще колко малко е ползвано каквото и да е за тези 11% батерия за час и половина. Просто се чудех дали може телефонът нещо да е дефектен и да точи батерията. Не знам и аз как. Уж поне малко ги чаткам тези работи, но не знам какво да си мисля просто. Вече си поръчах нова батерия и я чакам да дойде, но просто се чудя дали е това или само си хвърлих парите за нова батерия.

Това, което ме накара да се чудя и притеснявам са приложенията, които инсталирах, които трябва да проверят дали батерията е ок или не. Всички казват, че настоящата ми батерия е ок и няма проблеми с нея. Не знам обаче какво стои като код зад тези приложения - дали наистина работят или са просто нещо, което вади текстчета и картинки за такива като мен, за да могат девелоперите да припечелят някоя и друга стотинка от показаните реклами или балъците, които ще платят за платената версия на софтуера им.
Цитирай
#32

Не вярвам да е дефектен телефонът. Пак казвам - при чиста инсталация (фабрични настройки), без да инсталираш абсолютно нищо не би трябвало да има процес, който точи толкова много. То може, но щеше да е общ проблем.
Дано батерията се е скапала и с новата всичко е наред. Така или иначе не е излишно поне според мен да имаш втора батерия, дори твоята да е наред.
Цитирай
#33

https://www.dropbox.com/s/uzz4eoj09amrt3...8.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/q8zblrvcsmhhux...2.png?dl=0

Аз съм много доволен от батерията.

Samsung Galaxy S5
Цитирай
#34

STUFFF написа:https://www.dropbox.com/s/uzz4eoj09amrt3...8.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/q8zblrvcsmhhux...2.png?dl=0

Аз съм много доволен от батерията.
Потвърждавам,че и моята изкарва толкова!

Samsung Galaxy S IV [Black Mist]
Цитирай
#35

icebobo написа:
STUFFF написа:https://www.dropbox.com/s/uzz4eoj09amrt3...8.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/q8zblrvcsmhhux...2.png?dl=0

Аз съм много доволен от батерията.
Потвърждавам,че и моята изкарва толкова!

И моята изкарва по два дни.

Samsung Galaxy S5 ; iPhone 5 ; iPad Air ; Samsung S4 Mini ; MK808B ; Prestigio GeoVision 7780 - GPS, DVB-T, 1.2GhZ, 1GBRAM
Цитирай
#36

Аз ползвам няколко трика за пестене на батерията:
1. Когато не се ползват мобилни данни ги изключвам, ако ми потрябва нещо включвам
2. В Настройки/Wi-Fi/Допълнителни, та в тези допълнителни настройки има меню "Остави Wi-Fi включен по време..." избери опцията САМО КОГАТО Е ВКЛЮЧЕН и следващото меню "Винаги разреши сканиране" махни тикчето
3. В Настройки за Google има меню Местоположение/ Достъп до местоположение отново махни тикчето

Рестартирай телефона и виж как ще държи батерията. 100% процента съм сигурен че ще има ефект.

Samsung Galaxy S5 Black
Цитирай
#37

Точка 2 колега, не означава ли, че когато телефона е заспал то интернет няма да има освен когато не е на зарядно. Т.е. няма да получаваме нотификации от чат програмите и ще трябва да го събуждаме за да се свърже към мрежата наново.

Samsung Galaxy S5
Цитирай
#38

STUFFF написа:Точка 2 колега, не означава ли, че когато телефона е заспал то интернет няма да има освен когато не е на зарядно. Т.е. няма да получаваме нотификации от чат програмите и ще трябва да го събуждаме за да се свърже към мрежата наново.

Не ползвам такива програми и не знам. Предполагам говориш за WhatsApp и Viber, или подобни? Макар, че сега се сещам че на един колега с S4 съм направил същите настройки, а пък той доста ползва цитираните програми.
Нищо не пречи да опитате.

Samsung Galaxy S5 Black
Цитирай
#39

ra6o74 написа:Аз ползвам няколко трика за пестене на батерията:
1. Когато не се ползват мобилни данни ги изключвам, ако ми потрябва нещо включвам
2. В Настройки/Wi-Fi/Допълнителни, та в тези допълнителни настройки има меню "Остави Wi-Fi включен по време..." избери опцията САМО КОГАТО Е ВКЛЮЧЕН и следващото меню "Винаги разреши сканиране" махни тикчето
3. В Настройки за Google има меню Местоположение/ Достъп до местоположение отново махни тикчето

Рестартирай телефона и виж как ще държи батерията. 100% процента съм сигурен че ще има ефект.

Всичко това съм направил. Също така съм изключил т.нар. gestures, както и всичко друго. Също така съм включил и режим Пестене на енергия, който намалява честотата на процесора и други неща. Надявам се при мен просто батерията да е дефекта и като ми дойде новата да се оправи телефончето, защото е наистина добро като цяло. Ако ме кара 2 дена ще съм напълно доволен, но сега се налага да го зареждам по 2 пъти на ден при това както вече казах с всичко изключено и по-слаб процесор.
Цитирай
#40

И аз мога да похваля батерията, много съм доволен Smile .. На S4 с моето ползване правеше абсолютен максимум 25-26 часа, а нормално по около 16-17... С S5-цата редовно на 2 дена и 10тина часа, някога до 3 дена изкарва.. Никога не изкючвам мобилния интернет, където има wi-fi се закачам разбира се.. Цъкам постоянно из нета, дисплея ми е на автоматично и -3... Локейшъна е на пауър сейвинг, като ми затрябва навигация тогава пускам GPS-а...
Цитирай
#41

Sv3TL10, късметлия си при всичко описано да ти държи толкова Smile) с оригинална батерия ли си или си купувал такава с по-голям капацитет ?

Samsung Galaxy S5
Цитирай
#42

С оригиналната Smile Просто така все си преценявам батерията, че да не ми се налага да я зареждам преждевременно по малко.. Почти винаги от 2-3% до 100% .. и не знам колко върши работа, но си е като мой ритуал, през 1-2 зареждания, рестартирам телефона като го заредя догоре, да си започне на чисто така да си я точи Big Grin
Цитирай
#43

Добра е батерията при мен работи ден най-много два,но телефона не ми излиза от ръцете

nonebasi@gmail.com
Цитирай
#44

vzhivkov написа:Здравейте,
Купих си С5 втора употреба. Преди да платя проверих всичко, за което се сетих, за да се убедя, че е оригинален, а не фалшив - сензора за пръстови отпечатъци, камерата, "ОК Гугъл", ИМЕИ номера и въобще всичко, за което се сетих. Пропуснах обаче да проверя батерията. Телефонът е оригинален, но явно има проблем или с батерията или самия телефон. Батерията ми с всичко възможно изключено изкарва по около 10-12 часа:
[Изображение: 2ynj9eg.jpg]
[Изображение: 2lb25u1.jpg]
На снимките се вижда, че за 1 час и половина вече над 10% от батерията я няма и нататък продължава със същия успех. Пада ми доста дори през нощта, когато телефонът е с изключен екран и не се ползва изобщо.
Това е с много малко ползване за разговори и смс, съвсем малко WiFi и никакъв мобилен интернет, изключен блутут, НФЦ, Gestures и всичко възможно и намалена яркост на екрана. Пробвах приложения за увеличаване живота на батерията, които изключват бекграунд програми и т.н. - не помогна. Пробвах и приложения за диагностика на батерията - казват, че е ок.
Въпросът ми е - Смятате ли, че със сигурност е от батерията и ако я сменя ще се оправи или е възможно самият телефон да има проблем, който точи батерията, след като на графиките се вижда уж какво и кога е включено, както и въпросните програми не успяха да засекат бекграунд програми, които да ми точат батерия. Направих също и Factory reset на Андроида, но също няма промяна, т.е. явно не е някакъв инсталиран скрит софтуер или нещо такова.


Стискай палци да е от батерията, а не от дънната платка. Имам един Nexus 4, който има подобен проблем - в лицензирания сервиз ми казаха, че трябва да се сменят дънна платка + батерия, което е 460 лв и е безсмислено. Много е рисково да се купува втора ръка - в огромен процент от случаите това са проблемни телефони, от които искат да се отърват и няма как да го установиш на място в Еконт за 10 минути. Затова и вече взимам телефони само от оператор - по-добре да дам 200-300 отгоре лева, но да знам, че всичко ще ми е ОК, ако излезе фабричен дефект.

Samsung Nexus S i9023 16GB -> Samsung Galaxy S III I9300T + Google LG Nexus 4 -> S5 Shimmery White/iPhone 5
Цитирай
#45

nexus s написа:Стискай палци да е от батерията, а не от дънната платка. Имам един Nexus 4, който има подобен проблем - в лицензирания сервиз ми казаха, че трябва да се сменят дънна платка + батерия, което е 460 лв и е безсмислено. Много е рисково да се купува втора ръка - в огромен процент от случаите това са проблемни телефони, от които искат да се отърват и няма как да го установиш на място в Еконт за 10 минути. Затова и вече взимам телефони само от оператор - по-добре да дам 200-300 отгоре лева, но да знам, че всичко ще ми е ОК, ако излезе фабричен дефект.

Аз палци стискам. А ти можеш ли да ми кажеш освен, че ти точеше по-бързо батерията някакви други признаци, че има проблем с платката имаше ли?
Цитирай
#46

Доволен съм за разлика от HTC-то ми (HTC ONE M7) държи около два дена при доста натоварване. HTC-то изкарва само един при същото натоварване. Забележете че интернет връзката е от особено значение. При WiFi черпи по-малко ток отколкото при мобилни данни. С 4G включен около ден и половина два. Общо взето доволен съм от батерията. Все пак е добре като не се ползва интернета да се изключва ако искате да изкарате по-дълго.

GALAXY S5 SM-G900F Android 5.0 Lollipop ROOTED KNOX 0X0
Цитирай
#47

Моя телефон изкарва едва с 2-3 часа дисплей за ден ползване, без да е на макс дисплея, с 3г, от който 1 час игра която е лека,
телефона ми е чисто нов, батерията си беше запечатана.
Сега е на 3 заряда първи го направих като я свалих до 15% и от там 12 часа без прекъсване.
Нормално ли е такова потребление да свърва, поне аз очаквах повече.
По тея ревюта пишят за 10ч дисплей при филм, браузване в нета, 3 часа гемплей, някой достига ли ги, само при мен е зле.
Цитирай
#48

За игрите специално например Plants vs Zombies 2 яде батерия адски много.

Samsung Galaxy S5
Цитирай
#49

между другото точно Plants vs Zombies 2 тая игра играя и си викам, тя е ебати леката как ще точи батерията много
Big Grin Big Grin Blush
Цитирай
#50

За минути заминават процентите при нея. Голяма ламя е тази игра Smile)

Samsung Galaxy S5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)