Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко време ви кара батерията на Samsung galaxy S5
#51

vzhivkov написа:
nexus s написа:Стискай палци да е от батерията, а не от дънната платка. Имам един Nexus 4, който има подобен проблем - в лицензирания сервиз ми казаха, че трябва да се сменят дънна платка + батерия, което е 460 лв и е безсмислено. Много е рисково да се купува втора ръка - в огромен процент от случаите това са проблемни телефони, от които искат да се отърват и няма как да го установиш на място в Еконт за 10 минути. Затова и вече взимам телефони само от оператор - по-добре да дам 200-300 отгоре лева, но да знам, че всичко ще ми е ОК, ако излезе фабричен дефект.

Аз палци стискам. А ти можеш ли да ми кажеш освен, че ти точеше по-бързо батерията някакви други признаци, че има проблем с платката имаше ли?

Абсолютно никакви. Занесох го в сервиза на ЛГ, за да ми сложат нова батерия и след два дена ме изненадаха неприятно, че трябвало и дъното да се сменя. Никакви други признаци няма. В крайна сметка, при мен не е фатално, телефонът изкарва 1-2 дена, а общо ползвам 3 телефона и не ми е проблем. Но за S5.....

Samsung Nexus S i9023 16GB -> Samsung Galaxy S III I9300T + Google LG Nexus 4 -> S5 Shimmery White/iPhone 5
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз съм със Galaxy S5.Телефона е чисто нов на 4-ти заряд,като първият път го заредих 12 часа.Следващите пъти си го зареждам нормално,като светне зелено го изчаквам още един час и тогава спирам зарядното.Не съм приятно изненадан от батерията.В момента са изминали 24 часа от 4-тото зареждане на батерията,телефона не го използвам и батерията в момента е на 90%.Имах само 3 пропуснати повиквания,без грам говорене и ми е изхарчил цели 10% за 24 часа,което ми се струва ненормално.
Цитирай
#53

fbikz75 написа:Аз съм със Galaxy S5.Телефона е чисто нов на 4-ти заряд,като първият път го заредих 12 часа.Следващите пъти си го зареждам нормално,като светне зелено го изчаквам още един час и тогава спирам зарядното.Не съм приятно изненадан от батерията.В момента са изминали 24 часа от 4-тото зареждане на батерията,телефона не го използвам и батерията в момента е на 90%.Имах само 3 пропуснати повиквания,без грам говорене и ми е изхарчил цели 10% за 24 часа,което ми се струва ненормално.

"Цели 10%"??? Ти добре ли си? Това си е супер. Все пак това е смартфон с огромен екран и много сензори и модули за комуникация. Супер си е 10% за 24 часа. Това отива до над 1 седмица с 1 заряд. Няма от какво да се оплакваш. Все пак може да видиш дали изпълняваш всичко възможно за по-добър живот на батерията, макар че от това по-добре не виждам на къде. По-добро време от това може да ти докара вероятно само стара Нокия с малък черно-бял екран.

А ако наистина не те устройва подобно време винаги можеш да включваш режима "Ултра пестене на енергия" щом през повечето време не ползваш телефона и да го върщаш в нормален режим само когато ти трябва нещо друго освен телефонна слушалка и смс-и. Явно няма често да го включваш на нормален и тогава би могъл да изкараш доста време с 1 заряд.
Цитирай
#54

vzhivkov написа:
fbikz75 написа:Аз съм със Galaxy S5.Телефона е чисто нов на 4-ти заряд,като първият път го заредих 12 часа.Следващите пъти си го зареждам нормално,като светне зелено го изчаквам още един час и тогава спирам зарядното.Не съм приятно изненадан от батерията.В момента са изминали 24 часа от 4-тото зареждане на батерията,телефона не го използвам и батерията в момента е на 90%.Имах само 3 пропуснати повиквания,без грам говорене и ми е изхарчил цели 10% за 24 часа,което ми се струва ненормално.

"Цели 10%"??? Ти добре ли си? Това си е супер. Все пак това е смартфон с огромен екран и много сензори и модули за комуникация. Супер си е 10% за 24 часа. Това отива до над 1 седмица с 1 заряд. Няма от какво да се оплакваш. Все пак може да видиш дали изпълняваш всичко възможно за по-добър живот на батерията, макар че от това по-добре не виждам на къде. По-добро време от това може да ти докара вероятно само стара Нокия с малък черно-бял екран.

А ако наистина не те устройва подобно време винаги можеш да включваш режима "Ултра пестене на енергия" щом през повечето време не ползваш телефона и да го върщаш в нормален режим само когато ти трябва нещо друго освен телефонна слушалка и смс-и. Явно няма често да го включваш на нормален и тогава би могъл да изкараш доста време с 1 заряд.
Еми без да се използвува телефона как така заминават 10%.Имах само 3 пропоснати повиквания.И съм го святкал 1-2 пъти да погледна батерията как се държи.Забравих да спомена че използвам една програмка от маркета-Battery Doctor (Battery Saver),и така зареждам телефона,като е пусната програмата.Не знам дали нещо помага,но някъде четах че била полезна програмата.
Цитирай
#55

Имаш по-умен телефон от повечето хора(без да се обиждаш) Smile

Следи и актуализира почти цялата система в готовност да го използваш ,когато му отключиш екрана! Нали за това си дал толкова пари за да вземеш нещо и даже като ти мине някоя луда мисъл през главата той да я изпълни Tongue

А ти се оплакваш от минимален разход по време на сън.

Този Smart(умен)Phone(телефон) за това се казва така и не е същия със същата операционна система,която си свикнал да ползваш от времето преди 6-7 години Wink

Сега схвана ли къде ти отива Уж големия разход на батерията >> в употреба на теб >> Потребителя !

В крайна сметка си имаш зарядно ,нали Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#56

rado__8 написа:Имаш по-умен телефон от повечето хора(без да се обиждаш) Smile

Следи и актуализира почти цялата система в готовност да го използваш ,когато му отключиш екрана! Нали за това си дал толкова пари за да вземеш нещо и даже като ти мине някоя луда мисъл през главата той да я изпълни Tongue

А ти се оплакваш от минимален разход по време на сън.

Този Smart(умен)Phone(телефон) за това се казва така и не е същия със същата операционна система,която си свикнал да ползваш от времето преди 6-7 години Wink

Сега схвана ли къде ти отива Уж големия разход на батерията >> в употреба на теб >> Потребителя !

В крайна сметка си имаш зарядно ,нали Smile
Не се обиждам,даже ме разсмя,със цитата че е по-умен от мен.Благодаря ти колега все пак за информацията.
Цитирай
#57

:facepalm: :facepalm: :facepalm:



[note=Модератор]9. Мнения с по една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени! Вместо това може да използвате ръчичките отдолу под всяко мнение, за да го отбележите като полезно или излишно.

[Изображение: 7ae97c8e07f01c34.png][/note]
Цитирай
#58

Колега ако искаш да изхаби по-малко проценти за 24 часа без ползване, изключи мобилния интернет, извади сим картата, изключи wi-fi и всякакви такива, не го святкай изобщо и може би след 24 часа ще е изхабил максимум 3-4% .. дори и стоейки в готовност хаби някаква батерия все пак.. По-добър резултат може да имаш определено ако е на ултра пауър сейвинг, както те съветва един колега..
... Защо просто не се радваш на телефона.. Има ли смисъл предназначението му, ако "ще го държиш в кутията" и ще трепериш над всеки изгубен процент от батерията.. Както каза rado__8 - В крайна сметка си имаш зарядно ,нали .. А и след някоя друга година ще го смениш с друг.. Всъщност ти си знаеш, просто даваме мнения.. Smile Аз от смартфоните, които съм ползвал до сега съм очарован от батерията именно на S5-цата...
Цитирай
#59

А ако го изключиш и извадиш батерията можеш да изкараш и година с един заряд. Wink
Цитирай
#60

arrogant написа:А ако го изключиш и извадиш батерията можеш да изкараш и година с един заряд. Wink
Ще пробвам така Smile
Цитирай
#61

[Изображение: 7642937w.png][Изображение: 7642936h.png][Изображение: 7642935c.png]
Това е с РОМ-а от подписа ми!







Цитирай
#62

nexus s написа:
vzhivkov написа:
nexus s написа:Стискай палци да е от батерията, а не от дънната платка. Имам един Nexus 4, който има подобен проблем - в лицензирания сервиз ми казаха, че трябва да се сменят дънна платка + батерия, което е 460 лв и е безсмислено. Много е рисково да се купува втора ръка - в огромен процент от случаите това са проблемни телефони, от които искат да се отърват и няма как да го установиш на място в Еконт за 10 минути. Затова и вече взимам телефони само от оператор - по-добре да дам 200-300 отгоре лева, но да знам, че всичко ще ми е ОК, ако излезе фабричен дефект.

Аз палци стискам. А ти можеш ли да ми кажеш освен, че ти точеше по-бързо батерията някакви други признаци, че има проблем с платката имаше ли?

Абсолютно никакви. Занесох го в сервиза на ЛГ, за да ми сложат нова батерия и след два дена ме изненадаха неприятно, че трябвало и дъното да се сменя. Никакви други признаци няма. В крайна сметка, при мен не е фатално, телефонът изкарва 1-2 дена, а общо ползвам 3 телефона и не ми е проблем. Но за S5.....

За съжаление и моят се оказа проблем със самия телефон и че нищо не може да се направи, т.е. ремонтът би струвал колкото нов телефон. Добре, че тези, от които го купих, бяха достатъчно разбрани, за да ми върнат парите без излишни простотии като оплакване до КЗП и т.н. Та си взех парите обратно и си купих веднага чисто нов С5, защото поне докато онзи телефон беше в ръцете ми, разбрах че искам да имам именно С5. Сега нещата са коренно различни. Преди за 1 час ми хабеше около 7%, сега за 2 часа по 1%. Няма място за сравнение.
Цитирай
#63

Добре, че е завършило благополучно. Честито и го пази, защото е уникален Smile Най-доброто след Note 4.

Samsung Nexus S i9023 16GB -> Samsung Galaxy S III I9300T + Google LG Nexus 4 -> S5 Shimmery White/iPhone 5
Цитирай
#64

За мен С5 е по-добре от Ноте 4, но това си е въпрос на лично мнение. Като стана въпрос за пазене някакви съвети какъв протектор да си взема? Силиконов или метален ръб с Горила глас задна страна или нещо друго?
Цитирай
#65

Ами заводския протектор съм го оставил - беше залепен идеално. Друго не ползвам - в къщи го държа на едно определено място, а навън - в малка чантичка, в чийто джоб не слагам нищо друго и засега няма никъде обелено. Може би от гледна точка запазване на дисплея е най-добре калъф от типа "тефтер", но той пък оставя незащитена страничната лайсна.... Кейсът ще запази лайсната, но пък оставя незащитен дисплея.

Samsung Nexus S i9023 16GB -> Samsung Galaxy S III I9300T + Google LG Nexus 4 -> S5 Shimmery White/iPhone 5
Цитирай
#66

Според мен най-добре е силиконов гръб. Хем евтин, хем пази всичко освен екрана, който го пази Gorilla Glass-а Smile

[Изображение: G6HYac9.jpg]

I love rock/metal/pop but don't mind any other music genre except чалга...that thing sux
I also love cars

PS I'm friendly
Цитирай
#67

По темата,Моля !?!..

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#68

С нормални разговори (не по 1 час) ,вкючено 3G през деня и изключено през нощта ,3-4 рестарта ,рутване,цъкане в вайбър и месинджър и чат пат facebook с wi-fi ... толкоз ....

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай
#69

a4koy написа:С нормални разговори (не по 1 час) ,вкючено 3G през деня и изключено през нощта ,3-4 рестарта ,рутване,цъкане в вайбър и месинджър и чат пат facebook с wi-fi ... толкоз ....

По-колко пъти на ден си руутваш и рестартирваш телефона,че ги броиш за издръжливостта на батерията?

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#70

Ако не знаеш ,рестарта харчи най-много ток едновременно,тъй като не може да ти падне батерията за 1 минута с 1%.Същото е и при колите,повече харчи ,ако гасиш и палиш отлколкото да стоиш на място(разбира се не 30-40 минути).А и кое не можа да разбререш от "3-4 рестарта" искаш точната бройка или си решил да се заяждаш за да трупаш мнение?Моля без повече спам.Другото на лично.Поздрави

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай
#71

Мнения ще започна да трупам,когато започнат да ми плащат за това Big Grin .Просто ми стана интересно,кой нормален потребител си рестартирва телефона по 10 пъти на ден,че това да повлияе чак на батерията Wink .Както и да е явно имаш свой метод на ползване....

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#72

Описва си разхода от последното зареждане,а не всекидневната му употреба.

С включен мобилен нет намаляш с около 30% (по шота се вижда,че не ползваш) Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#73

Моят последно е зареждан на 12-ти,днес е 22-ри,което прави десет пълни денонощия.Имам по 1 разговор на ден,защото номера е служебен.Не играя игри,не ползвувам абсолютно нищо в него.Батерията в момента е на 50%.
Цитирай
#74

Ей така се използва смартфон :-D
Цитирай
#75

fbikz75 написа:Моят последно е зареждан на 12-ти,днес е 22-ри,което прави десет пълни денонощия.Имам по 1 разговор на ден,защото номера е служебен.Не играя игри,не ползвувам абсолютно нищо в него.Батерията в момента е на 50%.

И защо сте сложили служебна карта, която се ползва по този начин в телефон за над 1000 лева? Същата работа ще свърши и телефон за 20 лева. Това е все едно да купите поръчкова спортна кола за 200 000 лева и да я дадете на баба си, която не вдига повече от 30 км/ч дори на магистралата. То си е ваша работа разбира се, но няма логика. Телефонът е повече от страхотен и има толкова много опции и възможности, че си е кощунство да не се възползва човек от пълната му мощ.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)