Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G2 Проблеми и гаранция
#1

Взех си втора употреба Г2 парвоначално всичко беше супер, но като телефона се затопли се появи оранжаво-жълто петно в горния ляв ъгъл, също така е паднало логото и буквите отзад. Сега как да подходя телефона уж е купен от Виваком но няма нищо по което да се познае освен тази лепенка на кутията. Ето я гаранционата карта но на нея също не пише Виваком. Лг имат оторизиран сервиз които ако съм разбрал правилно е Мост Компютърс там ли да ги оставя или във Виваком.
Ето снимки да добиете представа за какво говоря: https://www.dropbox.com/sc/dwz8gn1vlqfg7r6/L6wDoTpabF
Ето какво стана с телефона. Дадох го в Most Computers на 29.04.2014 върнаха го вчера със сменен LCD модул и батерия също лайсната е нова остана само задния капак ако някой знае от къде мога да си купя такъв оригинален да каже ако не темата е за ключ.
Цитирай
Аксесоари
#2

Е то на картата ти пише ... "При проблем или нужда от гаранционно обслужване обадете се на 07001 54 54" ... звъниш и те ще ти кажат къде как защо кога ...
Вкарай го в Download режим и виж дали пише, UNROOTED, че попринцип може да ти направят проблем.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#3

А как да го влезна в Download Mode
Цитирай
#4

Изключете телефона, след това натискате и задържате двата бутона за звука (всъщъност при някои може дa е само VolumeUP) и свързвате USB кабела с телефона и компютъра. Когaто нa екрaнa нa телефонa се появи нaдпис "Download Mode", пуснете бутоните.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

Да ти кажа, моят е от Виваком и кутията ми е коренно различна от тази която си снимал. Говоря за стикерите, гаранцията и описанието по кутията...

LG G2 16GB
Цитирай
#6

Здравейте. И аз имам същия проблем, както на колегата. При загряване ми се появи жълто петно, но в горния десен ъгъл и от 22 април е в сервиза на Мтел. Не вярвам да имаш проблем с гаранцията, но се приготви да чакаш, когато го дадеш за сервизиране.
Цитирай
#7

Моят телефон влиза само в recovery mode, след като му сложих philz recovery.Ако го дам на виваком, от където съм го закупил ще разберат ли, че е рутнат като влязат в recovery mod, в download mode не влиза само показва надписа download mode отдолу. Според мен щом един телефон влиза в recovery mod, значи трябва да е рутнат преди това. Искам да ви попитам дали имам шанса да ми го сменят.
Цитирай
#8

А ти какво искаш да ти показва в даунлоуд мод и как точно се опитваш да влезеш в него?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#9

При рутнати телефони показва с червено, че е рутнат. За да вляза в даунлоуд мод задържам бутона за увеличаване на звука и свързвам с компютъра.
Цитирай
#10

И после какво се случва?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#11

Колеги, има ли някой проблем с обхвата. Играе от пълен до нула при същите условия с друг телефон обхвата пада до две чертички (с една и съща карта на 2g)
Цитирай
#12

Muse69 написа:При рутнати телефони показва с червено, че е рутнат. За да вляза в даунлоуд мод задържам бутона за увеличаване на звука и свързвам с компютъра.
При всички с 4.4.2 пише че е рутнат в download mode.Някаква недомислица на LG.

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#13

nikolaykk написа:Колеги, има ли някой проблем с обхвата. Играе от пълен до нула при същите условия с друг телефон обхвата пада до две чертички (с една и съща карта на 2g)

Не знам дали си е от ЛГ-то,но работата ми е такава,че давам дежурства на едно и също място,на което има много лош обхват.Със стария ми телефон Самсунг галакси С там имах една черта и можех да се свързвам и говоря,а с ЛГ-то нищо и не мога да говоря,това е и на 2г и на 3г и на автоматично,със една и съща карта.Ако си е такъв обхвата на ЛГ-то,значи е доста разочароващ,щом на един телефон произведен 2010г. е по-добър.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай
#14

pi6ligara написа:
nikolaykk написа:Колеги, има ли някой проблем с обхвата. Играе от пълен до нула при същите условия с друг телефон обхвата пада до две чертички (с една и съща карта на 2g)

Не знам дали си е от ЛГ-то,но работата ми е такава,че давам дежурства на едно и също място,на което има много лош обхват.Със стария ми телефон Самсунг галакси С там имах една черта и можех да се свързвам и говоря,а с ЛГ-то нищо и не мога да говоря,това е и на 2г и на 3г и на автоматично,със една и съща карта.Ако си е такъв обхвата на ЛГ-то,значи е доста разочароващ,щом на един телефон произведен 2010г. е по-добър.

Тaкъв си е Smile

LG GTWO always different  
ASUS MEMOPAD HD7 custom stock[Изображение: arrow-10x10.png]  
Цитирай
#15

Ако си към Глобул, според мен тях обвинявай, аз съм към тях и с този телефон, а и с предния постоянно имам/имах съобщения с пропуснати пивиквания

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#16

Veso99, да си забранил случайно 3Gто когато се пропускат разговори ?
Цитирай
#17

Не съм забранил. Телефона съм го оставил на двоен :GSM\WCDMA

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#18

Не съм забранил. Телефона съм го оставил на двоен :GSM\WCDMA. Всъщност днес ще го оставя само на GSM за да видя така как се държи, като се има предвид, че 3G-то на същите без друго никакво го няма

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#19

Падането на обхвата става и с трите оператора. Телефона стои на 2g. На автоматичен 2g/3g е пак така дори по-зле.
Цитирай
#20

nikolaykk написа:Падането на обхвата става и с трите оператора. Телефона стои на 2g. На автоматичен 2g/3g е пак така дори по-зле.
+1 На места с по-слаб обхват аз също го принуждавам да търси 2Г. Лошото е че понякога има слабо 3Г и телефона всячески се опитва да ползва него, затова обхвата не става за нищо. Така преди време ни се смяха на мен и една приятелка с Ноут 2, няколко човека с Нокия 100 Smile
Цитирай
#21

Дам, ефекта само на 2G е никакъв, остава да се надявам,че след обещания ремонт на мрежата на Глобул ще има подобрение

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#22

Павката_Pl написа:Здравейте. И аз имам същия проблем, както на колегата. При загряване ми се появи жълто петно, но в горния десен ъгъл и от 22 април е в сервиза на Мтел. Не вярвам да имаш проблем с гаранцията, но се приготви да чакаш, когато го дадеш за сервизиране.
Как мина в Мтел?
Цитирай
#23

От първия пост , гледайки гаранционната карта ми изглежда много "хвърчаща" ...как един печат поне да няма.. !?

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#24

Трябва да има печат на магазина и документ за покупка (касова бележка) :cheers:

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#25

А това петно излиза само когато загрее или веднъж,излезе ли,си седи жълто?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)