Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Chromecast приложения
#1

Със https://play.google.com/store/apps/detai...t.webvideo успях да си пусна vbox7 а и доста видео от други сайтове.

Засега се чудя за онлайн телевизия. Някой да е успял или да има идеи?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвам Avia Media Player (Chromecast) за да стриймвам филми и сериали от програми като MovieDroid или Show Box към телевизора посредством Chromecast. Avia преъра поддържа външни субтитри.
Цитирай
#3

С каква резолюция стриймвате?Аз ползвам Flipps HD за YouTube и някои други.За онлайн тв и аз търся ,но за сега без успех.

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай
#4

С последния ъпдейт от днес, Chromecast-а вече поддържа и "Cast screen", както обещаха на конференцията. Доста качествено, с незначително забавяне. По-този начин устройството се превръща в едно от най-удобните и полезни "джаджи" измислени в последните години. По мое мнение, при цена 60-80 лева, то просто е задължително за всеки дом.
Цитирай
#5

Здравейте колеги, искам да попитам нещо а и да вдигна малко темата. От скоро имам chromecast. Не е модван, но скоро и това може да стане. Питането и проблема ми е следния. Като шърна даден таб на chrome браузъра към телевизора, се получава забавяне и сечене (ако дават някакво видео например, в случая iptv-то на Булсата). Въпроса ми е има ли начин, това сечене да изчезне или да се намали. Чрез роот и настройкли ли става, чрез допълнителни програми ли? А и другия проблем, мислия, че е от рутера (58mb e), ако го сменя с нов 300mb, ще ичезне ли това сечене?

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай
#6

Аз съм с Chromecast от миналото лято, но да си призная до скоро почти не се ползвах от услугите му. От компютър основно пробвах да пускам филми на него. Пробвах Plex, Avia, и BubbleUPnP Server. Най-добър резултат имаше с BubbleUPnP Server със специален скрипт за Chromecast от един форум. Понеже компютъра ми е слабичък, а транскодирането на видеото в реално време е доста тежък процес, в един момент вдигнах ръце и се отказах с експериментите.
Фен съм на Firefox и възможността да стиймвам таб или десктоп през Chrome я пробвах само от любопитство.
В момента ползвам единствено Android приложението Web Video Caster , което извлича директно видеото от web и го засилва директно към Chromecast да си го тегли от интернет, след което можеш да си спреш приложението на мобилния и да си гледаш директно от интернет. Предполагам, че в случая с IPTV може да стане. Аз основно го ползвам за filmi7 и vbox7, където работи безотказно. Приложението Web Video Caster може да се намери и излекувано.
Относно root и модване, мисля че това беше възможно до определена версия на Firmware-а, но от тогава излязоха доста версии. Така и не съм се интересувал скоро от това. И на мен ми е любопитно дали смяна на рутера би подобрило/елиминирало накъсването понякога при по-тежко видео.
Хубаво е, че се "вдигна" темета, защото Chromecast е страхотно устройство и си заслужава да му се обърне внимание.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай
#7

По въпроса на колегата по-горе: Няма проблем с насичане и забавяне с chrome при гледане на каквото и да е web видео. Пробвах варианта с официалния iptv на булсат -  никакъв проблем. 
Проблема не го търси в chromecat-a. От компютъра ползвам Plex за прехвърляне на филми към  хроумкаста и не веднъж съм пускал 10-20 гб филми и не трепва, така че хардуерно е "железен". Проблема при теб  вероятно е в мрежата, респективно в рутера (или компютъра). Дори и през телефона, когато пускам филми през пуканката, които на практика са онлайн торенти с full hd резолюция, chromecat-а ги обработва без  насичане или забавяне. 
Цитирай
#8

Значи се засилвам за нов рутер и без това му е време на този. А за roota в xda, даже има къстъм ром за него. С допълнителни настройки. Нямам много време, но като се освободя малко ще се позаинтересовам.

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай
#9

Не знам дали скоро сте пробвали Google Cast(Beta) която може да кастне целият десктоп.Всичко е ок докато не пусна някой player.Има насичане на картината.Също така има настройки na Google Cast като - мин и макс на предаване и макс скорост предаване(кадри).Някой пробвал ли се с тези настройки и кои са най-удачните когато говорим за каст на екран.

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай
#10

Здравейте!Някой има ли представа как да споделям аудиото от телефона (Андроид) директно към ресийвъра ми (Yanaha RX-V475) по Wi-Fi .За в момента съм с Bubbleupnp, но в сървъра на телефона влизам от телевизора.Телевизорът е свързан с оптичен кабел и HDMI кабел към ресийвъра.Искам директно от опциите на ресийвъра да засека сървъра от Андроида и да прескоча телевизора, че звука става много орязан.

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#11

Има ли Wi-Fi ресивъра? Ако да, най-добре прочети упътването. Ако не - chromecast-a върши супер работата.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#12

Мерси за бързата намеса.Ами ресийвъра няма Wi-Fi, а е по лан вързан към рутера.Днес незнайно как, ресийвъра ми излезе в BubbleUPnP програмата и от андроида се получи директна връзка телефон - ресийвър.Явно е необходимо повече време за да засече Yamaha-та.

Междудругото преди време имам спомен, че точно със същата програма направих връзката, но тогава пробвах и други пиратски про DLNA програми и нямам спомен дали точно с тази беше.И определено като сървъра минава през телевизора (LG LM660S) звукът е доста окастрен, незнайно защо и как.

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#13

Пробвай вместо мехура AllCast. Тя е по-лела и по-бързо прави връзката, предполагам ще ти е по-полезна.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#14

Може ли някой да помогне,не иска да ми устройството с wifi...        
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)