Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно ASUS ZenFone 5 (Характеристики)
#1

Здравейте колеги,
Ориентирал съм се към закупуване на въпросния телефон, след като започне продажби в България, та харектеристики - цена са доста приемливи за социалния ми статус (СТУДЕНТ може би Tooth ), но ме притеснява тази 1гб РАМ.
Мисля че няма да му е достатъчна и от там да се получават забивания и лагвания. Как мислите?

Другият ми въпрос е според вас заслужава ли си този телефон по характеристики и дали ще работи добре?

И последният ми въпрос е според вас на каква цена ще се предлага в България?

ZenFone 5
5” HD 1280 x 720-pixel IPS display
2GHz Intel Atom Z2580 CPU with Quad-Thread Hyper-Threading Technology
Android 4.3 (will update to Android 4.4 KitKat)
GSM/GPRS/EDGE; WCDMA/HSPA+
DC-HSPA+ (DL/UL): 42/5.76 Mbps
Integrated 802.11b/g/n; Wi-Fi Direct
8-megapixel rear camera
2-megapixel front camera
1GB RAM
2050mAh battery
Up to 64GB micro SD card
148.2 x 72.8 x 10.3-5.5mm
144g

Благодаря ви предварително. :thumbup: Rock Smile

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
Аксесоари
#2

колко пари ще струва в бг
Цитирай
#3

и зависи може и да не ти лагва за какво ще го използваш
Цитирай
#4

Със сигурност няма да ти лагва заради добрия процесор,а за цената само може да гадаем

Enduro
Цитирай
#5

Здравейте,

ще има и модел с 2 GB RAM, 2 GHz CPU и 16 GB Storage. Но за цени и продажба в България няма много информация. Очаква се според информация от Асус България да се появят през третото тримесечие.
Цитирай
#6

В петък го купих от spemall, версията с 2GB RAM, 2GHz CPU и 16GB Storage, ще пиша как е когато го получа Smile
Цитирай
#7

Извинявам се ако ми е тъп въпроса, но не ми е ясно двете сим карти стават ли за разговори или едната е само за глас, а другата за данни --- с две думи - може ли да се слагат карти на различни оператори и да се ползват за разговори
Цитирай
#8

riu написа:Извинявам се ако ми е тъп въпроса, но не ми е ясно двете сим карти стават ли за разговори или едната е само за глас, а другата за данни --- с две думи - може ли да се слагат карти на различни оператори и да се ползват за разговори

Разбира се,че може да се слагат карти на два различни оператора.Нали това е смисъла на двусимовите телефони!

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#9

Питам понеже ми казаха за padfone че едната карта била само за 3G, а другата за 2G и само през едната се говори, а другата се ползва за нет
Цитирай
#10

На практика е така с 90% от двусимовите телефони (таблети) - едната карта поддържа 3G (но и 2G), а другата само 2G. Тоест, само с едната карта може да ползваш бърз нет (през 3G), но можеш и да говориш през нея, а през другата можеш само да говориш (поне не можеш да ползваш бърз нет през 3G през втората карта). По друг начин казано - можеш да говориш и с двете карти, но да ползваш бърз нет (през 3G) само през едната.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#11

riu написа:Извинявам се ако ми е тъп въпроса, но не ми е ясно двете сим карти стават ли за разговори или едната е само за глас, а другата за данни --- с две думи - може ли да се слагат карти на различни оператори и да се ползват за разговори
Близо месец ползвам zenfone 5, едната карта е на Мтел, другата на Глобул. И двете имат данни, но ползвам на едната. Двете ползвам за разговори.
Телефона е супер, малко издържа батерията. При всичко включено, GPS, Интернет, 3G, два имейла, батерията кара ден, ден и половина.
Цитирай
#12

Цитат:В петък го купих от spemall, версията с 2GB RAM, 2GHz CPU и 16GB Storage, ще пиша как е когато го получа Smile
Малко въпросчета ....
Искам да си го закупя. Можеш ли да пратиш линк в тоя сайт. Какви пари ти излезе телефона. Как се държи, има ли насичания и проблеми с софтуера? И за колко време ти го доставиха?

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#13

Доста ме е яд че още го няма в BG. Не ми е ясно защо още големите търговски вериги се мотаят =( ---явно ще се пазарува чрез чужди сайтове. Нистина ще е от голяма полза ако някой щастлив собственик напише малко повече за Zenfin-a? А и въпроса с гаранцията също ще е интересен :thumbup:
Цитирай
#14

smileyy написа:
Цитат:В петък го купих от spemall, версията с 2GB RAM, 2GHz CPU и 16GB Storage, ще пиша как е когато го получа Smile
Малко въпросчета ....
Искам да си го закупя. Можеш ли да пратиш линк в тоя сайт. Какви пари ти излезе телефона. Как се държи, има ли насичания и проблеми с софтуера? И за колко време ти го доставиха?
Здравейте,
Купих го от този сайт http://www.spemall.com/ASUS-zenfone5-3G-...6GB_g.html. Не насича, за сега нямам проблем с телефона. Доставката беше малко бавна около 30 дни. Игри не играя и не мога да кажа за нищо за тях. Батерията държи между ден и ден и половина при всичко включено и с две сим карти. Общо взето е това, ако имате въпроси, ще ви отговоря Smile
Цитирай
#15

Има ли телефончето международна гаранция или трябва при проблем да се връща към продавача?
Цитирай
#16

Аз ще поръчвам от Ebay. Не ми се чакат нашите търговци да си продадат скъпите модели, за да пуснат и Zenfona в магазините. Братовчед ми си е купувал какви ли не телефони от китайците и каза че при дефект струва около 15-20лв да им го върнеш - единствения проблем е чакането за доставка, но заради цената според мен си заслужава. Сега чакам този продавач да ми върне мейл дали има гаранция и колко е тя

http://www.ebay.com/itm/5-0-Intel-Atom-Z...2591eb6f6d
Цитирай
#17

Продавача потвърди за едногодишна гаранция от деня на плащането и тримесечна гаранция на батерията. Аз поръчах и сега чакането започва - - - ако имам късмет може и да не се налага да се ходя до митницата Smile Estimated Delivery: Wed. Aug. 6 - Fri. Aug. 29 - дано пристигне по скоро. Телефона излезе 316лв. не знам колко е митото ако има такова
Цитирай
#18

riu написа:Продавача потвърди за едногодишна гаранция от деня на плащането и тримесечна гаранция на батерията. Аз поръчах и сега чакането започва - - - ако имам късмет може и да не се налага да се ходя до митницата Smile Estimated Delivery: Wed. Aug. 6 - Fri. Aug. 29 - дано пристигне по скоро. Телефона излезе 316лв. не знам колко е митото ако има такова

Дано не се налага да се ползва гаранцията, аз на китаец не вярвам Smile Митото е малко, но ако мине през митница трябва платиш ДДС.
Цитирай
#19

goroburgas написа:Митото е малко, но ако мине през митница трябва платиш ДДС.
А от този линк дето го постна по рано плаща ли се ддс и с доставка колко ти излезе? Също и как се плаща на получаване или при поръчка ?

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#20

smileyy написа:
goroburgas написа:Митото е малко, но ако мине през митница трябва платиш ДДС.
А от този линк дето го постна по рано плаща ли се ддс и с доставка колко ти излезе? Също и как се плаща на получаване или при поръчка ?

Ако отиде на митница, получаваш бележка да отидеш в пощата на гише митница, там според сумата определят дали да платиш само ДДС или да отидеш до митницата и там да платиш мито и ДДС. Прага мисля че е 150 евро, под него плащаш само ДДС, над него ДДС и мито (ако има такова), но в митницата. Обикновено сайтовете маркират пратката като подарък и с ниска стойност и е малко вероятно да отиде на митница, но все пак може да отиде. Всичко е късмет Smile
Цитирай
#21

Аз си бях поръчвал един часовник за 15 евро и ме викнаха на митница, а таблет (китаец) за 150$ и друг часовник G Shock за 50 евро си ми дойдоха по пощата без абсолютно никакви такси. Дано и телефона да ме чака в пощенския клон :thumbup:
Цитирай
#22

riu написа:Продавача потвърди за едногодишна гаранция от деня на плащането и тримесечна гаранция на батерията. Аз поръчах и сега чакането започва - - - ако имам късмет може и да не се налага да се ходя до митницата Smile Estimated Delivery: Wed. Aug. 6 - Fri. Aug. 29 - дано пристигне по скоро. Телефона излезе 316лв. не знам колко е митото ако има такова

Здравей колега,
Един въпрос имам. Чувал съм, че някои от поръчките се губят по пощите. Та питал ли си го ако поръчката се загуби дали връща парите?
И може ли да те помоля, ако не си да му пишеш едно запитване. Ще ти бъда много благодарен Smile.

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#23

Ebay.com главно осъществява транзакции през Paypal.com. До колкото знам, а и така пише в сайта на Paypal, когато се изтеглят парите от картата на купувача те преминават в акаунта му в Paypal, но са блокирани и могат да се изтеглят от продавача само при потвърждение, че артикулът е получен. Ако пратката не е получена в сроковете дадени от продавача задължително той трябва да бъде уведомен, за да провери какво е станало. Ако продавача и Paypal не се уведомят при недоставена пратка, продавача може да изтегли парите от Paypal 45 дни след транзакцията. Затова ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, колкото и нереално кратко време за доставка да е писал продавача, не пристигне ли в този срок артикула, му се пише майл, а може и да се отвори "case" от ebay и така ebay се занимава с продавача. От отварянето на "case" продавачите доста ги е страх, защото при нередност може да им бъде забранено да продават в интернет.
Общо взето, когато се купува нещо скъпо е хубаво да се провери продавача (рейтинг, отзиви за него, от кога продава, дали има магазин или продава само един артикул и т.н.) --- колкото по-сериозен е той, толкова по-добре. Paypal също имат Resolution Centre, на който се сигнализират нередности ДО 45 ДНИ СЛЕД ТРАНЗАКЦИЯТА. Ebay уж гарантират за възстановяване на суми и досега всичко с мои поръчки си е било наред - аз лично не получих една мишка и продавача ми върна парите - след 6 месеца тя дойде :unknw:

http://pages.ebay.com/ebay-money-back-guarantee/
https://www.paypal.com/webapps/mpp/paypa...d-security
Цитирай
#24

smileyy написа:
riu написа:Продавача потвърди за едногодишна гаранция от деня на плащането и тримесечна гаранция на батерията. Аз поръчах и сега чакането започва - - - ако имам късмет може и да не се налага да се ходя до митницата Smile Estimated Delivery: Wed. Aug. 6 - Fri. Aug. 29 - дано пристигне по скоро. Телефона излезе 316лв. не знам колко е митото ако има такова

Здравей колега,
Един въпрос имам. Чувал съм, че някои от поръчките се губят по пощите. Та питал ли си го ако поръчката се загуби дали връща парите?
И може ли да те помоля, ако не си да му пишеш едно запитване. Ще ти бъда много благодарен Smile.

Както колегата пише, до 45 дни може да се оплачеш и да ползваш защита от PayPal. При тях клиента винаги е прав, е почти, стига да не ги лъжеш Smile. Ако не го получиш си вземаш парите заедно с транспорта, ако има проблем, връщаш телефона и пак си вземаш парите. Пробвал съм го, работи!
Цитирай
#25

Здравейте колеги,
Поръчах си телефона olx 370 кинта утре го очаквам да е в офиса.
Да попитам има ли програма с която да го проверя на място за някакъв бъг и ми дайте насоки какво да гледам за бог на телефона. Знам за antyty но незнам как да го тествам за грешки или неизправнпст .

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)