Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми : фабрични и възникнали
#1

Откривам тема за споделяне на проблеми, свързани с hTC ONE M8. Надявам се те да са по-малко от тези на предшественика му, но все пак нека всеки сподели.

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
Аксесоари
#2

LED нотификацията ми се включи ,обаче не виждам нещо заради,което да се е. Да не би да е ,че ми е на малко батерия телефона ?
Цитирай
#3

Да.
Цитирай
#4

Липсата на мнения в темата е доста добра референция Smile

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#5

Рано е още,но дано да продължава в същия дух.Дано и не се трият и заключват теми и мнения с негативни отзиви за реални проблеми(казвам го защото съм забелязал,че на някои места е практика)за да можем все пак да придобием представа за евентуалните проблеми както и за какво да внимаваме при покупката му.
Цитирай
#6

Понеже няма проблеми, да питам може ли да се блокира по някакъв начин бутона отдясно на корпуса за звука, че два пъти след разговор докато прибирам телефона по невнимание го натискам и изключвам звука за звънене при повикване.

MaxonBenefon Spica -Nokia 6210 - Nokia 6310 - Nokia N65 - Blackberry 8520 - Blackberry Curve 9380 - HTC One mini - HTC One M8 - HTC M10 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note10 plus - Samsung Galaxy Note 20 ultra , Samsung Galaxy S23 Ultra.
Цитирай
#7

Аз искам да попитам мога ли да махна/изключа отключването на екрана с плъзгане на пръст по него. Искам да го отключвам само от копчето, възможно ли е?

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай
#8

Beauty_bs написа:Аз искам да попитам мога ли да махна/изключа отключването на екрана с плъзгане на пръст по него. Искам да го отключвам само от копчето, възможно ли е?

Възможно е от настройки-- дисплей и жестове --- жестове motion launch

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#9

Аз открих нещо и ми е интересно дали и при другите е така. Като плъзна пръст от долу на горе от лявата страна на телефона по лайсната, така че и да докосвам края на дисплея,забелязвам ,че самият дисплей е по-дебел с няколко милиметра ,или не знам все едно не е сложен ,а е повдигнат.
Цитирай
#10

...с няколко милиметра...това и с око би трябвало да се види.Като го купува не беше ли така?
Цитирай
#11

kukataedno написа:
Beauty_bs написа:Аз искам да попитам мога ли да махна/изключа отключването на екрана с плъзгане на пръст по него. Искам да го отключвам само от копчето, възможно ли е?

Възможно е от настройки-- дисплей и жестове --- жестове motion launch

Мерси! Smile

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай
#12

Ползвам телефона от почти две седмици, минах от М7 и да Ви кажа разликата не е толкова голяма, с други думи не бързайте да си хвърлате парите. Smile
Едно нещо с което не успях да се справя и може евентуално некой да даде акъл:
Инсталирах Copilot-a си, местя апликацията на мемори картата (ползвам appInstaller за целта) с идеята всичко което е към програмата да отиде на картата но уви. Др. което пробвах е да преместя цялото съдържание на Copilot-a в/у картата, като оставям същата структура на телефона, но пак не се получава. Някакви идеи, програмки как да стане?
Цитирай
#13

Да, в/ж в раздела "Навигация'".

 
Цитирай
#14

:bow: ще погледна.
Благодарско.
Цитирай
#15

bobi_robi написа:Ползвам телефона от почти две седмици, минах от М7 и да Ви кажа разликата не е толкова голяма, с други думи не бързайте да си хвърлате парите. Smile
Едно нещо с което не успях да се справя и може евентуално некой да даде акъл:
Инсталирах Copilot-a си, местя апликацията на мемори картата (ползвам appInstaller за целта) с идеята всичко което е към програмата да отиде на картата но уви. Др. което пробвах е да преместя цялото съдържание на Copilot-a в/у картата, като оставям същата структура на телефона, но пак не се получава. Някакви идеи, програмки как да стане?
Проблема не ти е от апарата а от версията на android а именно 4.4.2 . При новия андроид за съжаление само фабричните приложения могат да правят промени на външната памет. Да се надяваме ,че при някой следващ ъпдейт това недуразомение ще бъде поправено. Това важи за всички марки апарати, но HTC конкретно е е най засегнат от 4.4.2 защото няма стоков файл мениджър. Решението е или през компютър или root.

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#16

kukataedno написа:
bobi_robi написа:Ползвам телефона от почти две седмици, минах от М7 и да Ви кажа разликата не е толкова голяма, с други думи не бързайте да си хвърлате парите. Smile
Едно нещо с което не успях да се справя и може евентуално некой да даде акъл:
Инсталирах Copilot-a си, местя апликацията на мемори картата (ползвам appInstaller за целта) с идеята всичко което е към програмата да отиде на картата но уви. Др. което пробвах е да преместя цялото съдържание на Copilot-a в/у картата, като оставям същата структура на телефона, но пак не се получава. Някакви идеи, програмки как да стане?
Проблема не ти е от апарата а от версията на android а именно 4.4.2 . При новия андроид за съжаление само фабричните приложения могат да правят промени на външната памет. Да се надяваме ,че при някой следващ ъпдейт това недуразомение ще бъде поправено. Това важи за всички марки апарати, но HTC конкретно е е най засегнат от 4.4.2 защото няма стоков файл мениджър. Решението е или през компютър или root.


Това не го разбрах искаш да кажеш, че с свален браузър не можеш да запишеш нищо на външната памет ли.

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай
#17

Steker написа:
kukataedno написа:
bobi_robi написа:Ползвам телефона от почти две седмици, минах от М7 и да Ви кажа разликата не е толкова голяма, с други думи не бързайте да си хвърлате парите. Smile
Едно нещо с което не успях да се справя и може евентуално некой да даде акъл:
Инсталирах Copilot-a си, местя апликацията на мемори картата (ползвам appInstaller за целта) с идеята всичко което е към програмата да отиде на картата но уви. Др. което пробвах е да преместя цялото съдържание на Copilot-a в/у картата, като оставям същата структура на телефона, но пак не се получава. Някакви идеи, програмки как да стане?
Проблема не ти е от апарата а от версията на android а именно 4.4.2 . При новия андроид за съжаление само фабричните приложения могат да правят промени на външната памет. Да се надяваме ,че при някой следващ ъпдейт това недуразомение ще бъде поправено. Това важи за всички марки апарати, но HTC конкретно е е най засегнат от 4.4.2 защото няма стоков файл мениджър. Решението е или през компютър или root.


Това не го разбрах искаш да кажеш, че с свален браузър не можеш да запишеш нищо на външната памет ли.
Ами пробвай

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#18

Steker написа:
kukataedno написа:
bobi_robi написа:Ползвам телефона от почти две седмици, минах от М7 и да Ви кажа разликата не е толкова голяма, с други думи не бързайте да си хвърлате парите. Smile
Едно нещо с което не успях да се справя и може евентуално некой да даде акъл:
Инсталирах Copilot-a си, местя апликацията на мемори картата (ползвам appInstaller за целта) с идеята всичко което е към програмата да отиде на картата но уви. Др. което пробвах е да преместя цялото съдържание на Copilot-a в/у картата, като оставям същата структура на телефона, но пак не се получава. Някакви идеи, програмки как да стане?
Проблема не ти е от апарата а от версията на android а именно 4.4.2 . При новия андроид за съжаление само фабричните приложения могат да правят промени на външната памет. Да се надяваме ,че при някой следващ ъпдейт това недуразомение ще бъде поправено. Това важи за всички марки апарати, но HTC конкретно е е най засегнат от 4.4.2 защото няма стоков файл мениджър. Решението е или през компютър или root.


Това не го разбрах искаш да кажеш, че с свален браузър не можеш да запишеш нищо на външната памет ли.
Ами пробвай

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#19

Steker написа:
kukataedno написа:
bobi_robi написа:Ползвам телефона от почти две седмици, минах от М7 и да Ви кажа разликата не е толкова голяма, с други думи не бързайте да си хвърлате парите. Smile
Едно нещо с което не успях да се справя и може евентуално некой да даде акъл:
Инсталирах Copilot-a си, местя апликацията на мемори картата (ползвам appInstaller за целта) с идеята всичко което е към програмата да отиде на картата но уви. Др. което пробвах е да преместя цялото съдържание на Copilot-a в/у картата, като оставям същата структура на телефона, но пак не се получава. Някакви идеи, програмки как да стане?
Проблема не ти е от апарата а от версията на android а именно 4.4.2 . При новия андроид за съжаление само фабричните приложения могат да правят промени на външната памет. Да се надяваме ,че при някой следващ ъпдейт това недуразомение ще бъде поправено. Това важи за всички марки апарати, но HTC конкретно е е най засегнат от 4.4.2 защото няма стоков файл мениджър. Решението е или през компютър или root.


Това не го разбрах искаш да кажеш, че с свален браузър не можеш да запишеш нищо на външната памет ли.
Ами пробвай

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#20

kukataedno написа:
Steker написа:
kukataedno написа:Проблема не ти е от апарата а от версията на android а именно 4.4.2 . При новия андроид за съжаление само фабричните приложения могат да правят промени на външната памет. Да се надяваме ,че при някой следващ ъпдейт това недуразомение ще бъде поправено. Това важи за всички марки апарати, но HTC конкретно е е най засегнат от 4.4.2 защото няма стоков файл мениджър. Решението е или през компютър или root.


Това не го разбрах искаш да кажеш, че с свален браузър не можеш да запишеш нищо на външната памет ли.
Ами пробвай

Нямам М8 затова те питам

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай
#21

Steker написа:
kukataedno написа:
Steker написа:Това не го разбрах искаш да кажеш, че с свален браузър не можеш да запишеш нищо на външната памет ли.
Ами пробвай

Нямам М8 затова те питам
Мисля че няма да може. Аз ползвам файл менаджер от маркета и не мога да премествам,трия и т.н. от картата памет. Само фабричните приложения могат. Много тъпо :facepalm:

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#22

Root е спасението.
Цитирай
#23

Здравейте колеги . Решил съм да захвърлям стария си телефон Sony Xperia Neo и да мина не нещо по ново.Бях се спрял на следните телефони - Samsung S5 , Sony Xperia Z2 , LG G3 или HTC One (m8).От изброените телефони четох къде ли не и до колкото разбрах първите 2 телефона имат доста големи проблеми в момента - било то скърцане , тракане , забиване , висока температура на апарата след правене на снимки.Единствено съществени проблеми не прочетох за HTC Оne m8 и LG G3.Сравнени телефоните един до друг по параметри (като изключим камерата) Htc-to го дават доста по добро спряно LG G3 та и затова мисля да не чакам да излезне , анаправо да си взема HTC One m8 и да стана част от клуба HTC.

Android Sony Ericcson Xperia Neo Android
Android HTC One (M8) Android
Цитирай
#24

IvoG написа:Здравейте колеги . Решил съм да захвърлям стария си телефон Sony Xperia Neo и да мина не нещо по ново.Бях се спрял на следните телефони - Samsung S5 , Sony Xperia Z2 , LG G3 или HTC One (m8).От изброените телефони четох къде ли не и до колкото разбрах първите 2 телефона имат доста големи проблеми в момента - било то скърцане , тракане , забиване , голямо захранване след правене на снимки.Единствено съществени проблеми не прочетох за HTC Оne m8 и LG G3.Сравнени телефоните един до друг по параметри (като изключим камерата) Htc-to го дават доста по добро спряно LG G3 та и затова мисля да не чакам да излезне , анаправо да си взема HTC One m8 и да стана част от клуба HTC.

По моето скромно мнение взел си много правилно решение. И аз се чудих доста, то не беше ревюта ли да гледам, мнения да чета! Взех си М8 и мисля че телефона си заслужава отвсякъде!

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#25

IvoG написа:Здравейте колеги . Решил съм да захвърлям стария си телефон Sony Xperia Neo и да мина не нещо по ново.Бях се спрял на следните телефони - Samsung S5 , Sony Xperia Z2 , LG G3 или HTC One (m8).От изброените телефони четох къде ли не и до колкото разбрах първите 2 телефона имат доста големи проблеми в момента - било то скърцане , тракане , забиване , висока температура на апарата след правене на снимки.Единствено съществени проблеми не прочетох за HTC Оne m8 и LG G3.Сравнени телефоните един до друг по параметри (като изключим камерата) Htc-to го дават доста по добро спряно LG G3 та и затова мисля да не чакам да излезне , анаправо да си взема HTC One m8 и да стана част от клуба HTC.
Правилно си се ориентирал аз го ползвам вече два месеца и е без забележка.

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)