Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем: жълто петно на дисплея.
#1

Преди няколко дена правих видео клипове с по-голяма продължителност и телефона се беше нагрял доста и предполагам от там е тръгнал проблема. Въпросното петно се появява само когато телефона е ползван и започва да грее повече ( след WEB броузинг, игри и т.н.) Петното се вижда най-ясно на бял фон. В нета търсих за сходни проблеми за други телефони и като причина се споменаваше,че е било лепилото за дисплея и щяло да се оправи с времето ( по-добрия вариянт) или нещо хардуерно. Някои да може да помогне по въпроса? Надявам се да не се стигне до гаранция, че така хубаво съм си нагласил телефона и не ми се занимава да го връщам в стоков вид, да го ънруутвам, чакане по 1 месец в гаранционните сервизи и т.н. Ето няколко снимки:


[Изображение: IMG_7996.jpg]
[Изображение: IMG_7998.jpg]

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Аксесоари
#2

Доста е неприятно и грозно това петно. По-добре го носи в сервиз. Може и да го оправят бързо.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
#3

Няма да се оправи, а най-вероятно ще се влошава с времето и нагряването, определено го давай в сервиза.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
#4

Бях гледал Клип как се свая екран на G2, и действително е залепено с лепило,че го сваляха с нагорещяване,но определено е много професионално направенп,та не ми се вярва да е от лепилото това петно,според мен много по-вероятно да е дефектирал екрана ти

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
#5

Ясно. Мерси за отговорите.

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
#6

И при мен се появи петно като на снимките, но от дясната страна. Когато завъртя телефона и петното се премества :huh2:

LG G4
#7

И при ме се появи отдясно горе. Някой носил ли го е на гаранционен сервиз? Сменят дисплея или целия телефон?
#8

За огромно съжаление и при мен се появи това петно, от дясно на екрана. Ще следя темата, с огромно вълнение.
#9

и на мен ми се появи и сякаш точно на същото място където е петното най-загрява, но може и аз да си внушавам нещо Big Grin

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
#10

rali2219 написа:И при мен се появи петно като на снимките, но от дясната страна. Когато завъртя телефона и петното се премества :huh2:
Това е доста интересно... :huh2: Значи сигурно не е хардуерен проблем. :/
#11

За колегите, които имат моя проблем - носете си телефона на гаранционен сервиз. Смениха ми дисплея и ми го върнаха след една седмица и сега вече не го мисля повече това петно. Smile

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
#12

Windowmaker написа:За колегите, които имат моя проблем - носете си телефона на гаранционен сервиз. Смениха ми дисплея и ми го върнаха след една седмица и сега вече не го мисля повече това петно. Smile
а ти от къде си защото аз съм от силистра и ме съмнява за една седмица да го оправят :huh2:

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
#13

и на мен ми се появи това петно
какво да го правя
нямаше ли неква праграма за дисплея

Samsung Galaxy A52
#14

И на мен ми се появи ама ми е слабо и не ми пречи, носи го на сервиз да ти го сменят.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

#15

лелеее , като гледам кво става , моя и гаранция няма. В дисплея ли е проблема или нещо друго има. На какво се дължи проблема ?
Излиза , че в много случаи петното се появява след прегряване , моя телефон започна да грее без кой знае какво натоварване и да хаби повече батерията. Направих му рестор и сега е съвсем друга работа !
#16

И аз имам същият проблем но от дясната страна.
Ето отговор от моят сервиз:

"Здравейте, има го този проблем при някой G2, петната излизат при продължителна работа и нагряване на процесора. Ако нарасне петното и започне да ви дразни, ще го изпратите да сменим дисплея."

Ще го нося да сменят дисплея.
#17

Петното е още малко и не се вижда толкова много
ако остане така не ми пречи
дано не нарастне

Samsung Galaxy A52
#18

Един интересен въпрос. Използвате ли силиконов кейс/калъф?
#19

Хайде още един с този проблем. Не че ще кажа нещо полезно, но да се оплача и аз за статистиката. Ще го дам на citytel следващата седмица, най-малкото за да видя какво ще стане и ако нямам проблеми ще си вдема Z3-така от тях Big Grin
An_diar написа:Един интересен въпрос. Използвате ли силиконов кейс/калъф?
Не. Играх една доста тежка игра онзи ден, той се нагря и по едно време забелязах петното горе вдясно. Сега не иска да изчезне. То няма и причина да го направи, разбира се.
Когато го давате на сервиз, трябва да изчистите следите от руут, нали знаете? Smile Също така мисля че при КитКат е нормално в download mode да пише rooted.
#20

Започвам да съжалявам за дето не си взех С4ка
#21

Да, хайде сега да разпънем ЛГ на кръст. Защо не взехме С4-ки, за да ни се надуят батериите на първата седмица, а се прее*ахме с тия корейски сапунерни, които изкараха цяла година без проблеми? Те по рекламите си ни казаха кое е най-доброто, ама ние не та не. Какви идиоти сме били, за да вземем по-мощния хардуер на по-ниска цена, доближаваща се до реалната. Как ме е яд. Никога повече ЛГ!!1!
#22

да , сега разгледах и за С4 , и там доста проблеми при някои. Няма го качеството вече , може би ейпъл в момента са с най качествените продукти в момента на пазара спрямо другите марки .
#23

На тях им се чупят power бутоните. Big Grin А качество има, просто при технологиите не е на високо ниво. Планирано стареене, евтини материали и т.н.
#24

Да бе най-качествените, за това си изтеглят всички зарядни за ЕС, щото прегряват и гърмят Tooth Tooth


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

#25

Unit1 - аз точно от Citytel си взех телефона и след около седмица ми казаха, че е готов готов. Кажи при теб кошко време ще отнеме ремонта. Smile

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)