Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия на М8

Изключваш телефона . Тогава ги задържаш бутоните и държиш докато не извибрира няколко пъти торе-долу през 10-15 сек вибрира.Това го правиш като батерията е на около 50 %.Ефекта аз го усетих след второто зареждане

Nokia 3310,6233,n78,,n500,1100,2600,sony j70,nokia lumia 610,htc desire 500,htc one m8,cat s41 XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO
Цитирай
Аксесоари

Получава се, трябва да държиш и трите бутона непрекъснато без да отпускаш захвата, тъй като и аз първия път ми отмаляха пръстите, леко отпуснах и се рестартира веднъж и телефона се включи. Дръж ги здраво без да пускаш  и ще се получи.
Аз забелязах от къде ми е правело дефекта за който ви писах по горе, че на 50% зареждане ми показва 4 часа до пълно зареждане, проблема е идвал от зарядното ми в колата, всеки път когато включа телефона в колата да се зарежда и след това го включа на неговото си зарядно, прави този бъг! Който ползва такива зарядни нека да го знае.

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

Привет, и аз го пробвах метода, единия път извибрира 3 и го пуснах, след това още един път с 4 вибрирания и пуснах копчетата. Обаче батерията вместо да се вдигнат процентите бяха паднали. Дали съм прецакал нещо??
Цитирай

Нормално е да паднат процентите, спокойно, не си прецакал нищо.Сега би трябвало да показва реалния заряд на батерията.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Обаче стендбай режим,  кърти Smile можеше още,  обаче в рейса трябва музика, че не ми се слушат глупости  Big Grin  сега ще го пробвам след номера на ресета колко ще издържи,  мерси за насоките.  Нещо друго,  преди време се свързах с ХТЦ сервиза и ми казаха да не позволявам на батерията да пада под 15%. Не е нужно старото зареждане по 2, 3 пъти от 0 до 100 за 12ч, за този тип батерии. 
Да видим сега как ще бъде батерията със Маршмелол  Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

@shek1, докато ползвах M7 винаги бях на икономичен режим и зареждах батерията редовно щом показваше, че са останали 20%. И си издържаше 2 дена без проблем.Smile

 
Цитирай

Здравейте колеги, батерията ми пада стенд бай грубо по 5,6 процента за няколко часа, на вечер пада около 10тина, чистенето на кеша не става вероятно защото съм с кит кат и като задържа трите бутона нищо не става и телефонът се включва. На ден губя сигурно около 20-25 процента, иначе при включен дисплей държи нормално, правил съм 5 часа и половина вкл. дисплей.
 В статусбара постоянно стой 4г нищо че съм го сложиш 2г/3г. В gsam monitor показва че kernelа гълта най-много батерия. Има ли поне друг начин да изчистя кеша и да видя дали ще се оправи? Smile

| Phone: HTC M8 Silver | ROM: Stock| Status: Rooted | BOOTLOADER: Unlocked
Цитирай

Това, че си с кит кат, няма значение.Нещо не правиш като хората, щом не можеш да влезнеш в recovery.За чистенето на кеш, щом си root и отключен bootloader, защо досега не си сложил custom recovery (TWRP), от там става много лесно.И защо още си на кит кат?
Можеш да направиш и hard reset, също върши работа (направи си бекъп, преди това).
А от цялата работа, с падането на батерията, много е вероятно някое приложение да го причинява, въпреки че, дори тези проценти, които губиш, не са кой знае, колко много.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

На кит кат съм защото доста ми допада а и не мисля че като го ъпдейтна има какво да се промени в поло ителна насока... А за рековерите ми е twrp i никъде не намирам wipe на батерията, влизам в wipe-advanced wipe и има всякакви простотии ама не и за батерията. Дали би свършило някое приложение от маркета тази работа или да се изтрие ръчно?

| Phone: HTC M8 Silver | ROM: Stock| Status: Rooted | BOOTLOADER: Unlocked
Цитирай

Защо wipe на батерията? Направи wipe на cache и dalvik cache.

По-горе говориш за едни три бутона... Каква е причината да натискаш три бутона? Имаше причина при стоковото рикавъри, но ти си с TWRP.
Цитирай

Явно иска да калибрира батерията, ама чак сега разбрах Smile.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Аха... и аз почнах да стоплям Big Grin
Не му се е получило това - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=77977
Ами тогава - Battery Calibration. Дано има някакъв ефект...
Цитирай

Мерси  Smile , калибрирах бататерията с приложеноето от маркета..

| Phone: HTC M8 Silver | ROM: Stock| Status: Rooted | BOOTLOADER: Unlocked
Цитирай

Определено има подобрение в батерията с Android 6 marshmallow.Мисля, че добре са се справили и google и htc. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Това само с 3G ли е?

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

Не е само 3G, вижда се, че съм бил 12 часа на Wi-Fi.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Имах предвид като ползване, ясно ми е, че си го отчита и като само е включен вифи.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

Имам М8 от година. Преди две седмици и изключи и единствения начин беше ресет с бутона за захранванне и намаляване на звука. От тогава всичко стана много зле - не ми чете сд картата, допускам много грешки при писане (преди беше калибриран по мой си стил), но проблем е, че батерията пада доста бързо, което преди това не го правеше, сега си поиграх за 2 мин. и веднага падна с 5%, а нощно време пада с поне 30%, преди ресета харчеше само 3-5%. Моля ви дайте съвет.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

Направи отново ресет, без значение от Настройки или от bootloader (с бутона за захранване и намаляване на звука), само че след това не инсталирай никакви приложения и не възстановявай никакви бекъпи. Наблюдавай как ще се държи.

И... задължително махни-и-никога-повече-не-слагай Clean Master!!!
Цитирай

Сега се сещам, че няколко пъти го зареждам с друго зарядно и то от телефон с 4000 мАмпера. А защо си против clean master? Охх писна ми от този ресет, после много време ми отнема Sad  няколко пъти вече го правя за последния месец. Благодаря за вниманието
Цитирай

(2016-04-28, 20:20:56)ivaila написа:  А защо си против clean master?

Не само аз... Wink
Цитирай

Clean Master едно време беше добра програма...Сега е наблъскана с всякакви излишни простотии и вместо да забърза телефона ефетка ще е обратния.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)