Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки и клипове направени с Xperia Z2
#1

Надявам се модераторите да нямат нищо против от подобна тема на този етап.
От известно време се каня да постна някоя и друга снимка, с която да се покажат според мен не добрите възможности все още на камерата при слабо или никакво осветление.

Интересен ми е само факта, че телефона има невероятно качество да използва дори малкото светлина, находяща се в дадената снимана част, която светлина да използва за изсветляване на цялата снимка, което при другият телефон Xperia T, с който направих едно просто съревнование за скромните две снимки, определено липсваше при изключена светкавица.
Но има едно НО. Светкавицата на "Т" модела, няма място за сравнение по сила според мен, докато при Z2-ката определено се губи, който факт ще се види и на снимките по-долу.
Надявам се с друг бъдещ ъпдейт, да се подобри снимателната финкция на телефона при липса на светлина, както направиха от Сони с ъпдейта на Т до 4.3, защото иначе на светлина от осветително тяло или дневна, снимките на Z2-ката са страхотни и детайлни. За това и не съм ги приложил за сега.
Предполагам причината за иначе идеалните за телефон снимки на светло, може би е липсата на не толкова голяма компресия на снимките, както при сравненият друг апарат. Големината на снимките от Z2 са с големина около 6MB със стоковото приложение, докато при Т- големината е около 2MB.
При Т, констатирам пълна липса на какъвто и да е фокус върху обектите при липса на светлина, докато при Z2, ситуацията е малко по-различна....

Снимки от Z2:
първата е без светкавица на автоматичен режим, втората е със светкавица, също на автоматичен:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/5352...C_0022.JPG

https://dl.dropboxusercontent.com/u/5352...C_0023.JPG

Снимки от Xperia T:
първата е без светкавица на автоматичен режим, втората е със светкавица, също на автоматичен:


https://dl.dropboxusercontent.com/u/5352...0001-1.JPG

https://dl.dropboxusercontent.com/u/5352...C_0002.JPG

Ефекта обаче от силната светкавица на Т-то е твърде осветени и бледи цветове, където се губи ефекта от естествените ярки иначе такива. При Z2 въпреки слабата светлина на светкавицата и реално малката осветена част, цветовете на предметите пред телефона са наистина много реални.
Повечето хора обаче, биха заложили може би на светлата и наистина по видима снимка, която за съжаление е от друг модел апарат на тази марка.

Оставям на колеги да постват мнения със съвети към всички нас във форума и снимки с техните Z2-ки, като молбата ми е да се дописват и режимите, на които са направени съответните прикачени снимки.

И една снимка в сравнително добро време, също и сравнително добри и видими детайли:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/5352...C_0013.JPG

Всички се учим от грешките си и с времето прекарано зад "обектива" на телефона. Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари
#2

Давай Мони. Разчитам на теб да развиеш раздела. Wink
Има още теми, които могат да се отворят за дискусия по различните функции и параметри на телефона.
Цитирай
#3

В неделя, ако се кача ва Витоша ще направя малко снимки, че задръстена и прашна София не е за снимане.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#4

Една снимка от днес

[Изображение: JKh9RpHVZ6_thumb.jpg]

Пробвах 4к видео като съм дал в настройките да се записва на SD картата. Веднага излезе съобщение да променя и записа да е във вътрешната памет освен, ако не е бърза картата. Резултата беше адско насичане въпреки, че картата е Smsung клас 10 уж бърза.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#5

предполагам че това го изписва на всеки за да знаеш все пак,аз също съм с клас 10 и е доста бърза картата,но ми го изписа и на мен,това си е просто за да имаш в предвид

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#6

ето и от мен снимки на автоматичен режим,защото като чили ми хареса най много,е да,ама не е лошо и сайта да се промени малко,след като има такива теми,не би трябвало да има ограничение за големината на снимката......

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#7

Колега, не се виждат снимките ти.

Използвай някой сайт за прикачане на снимки, като Imgur например.

Както и бих помолил колегите, нека снимките се слагат в спойлер, защото така директни, всяка страница от темата ще стане километър.

Благодаря ви разбирането колеги.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

как се слагат в спойлер,и честно казано е мн по удобно да се качват директно на сайта,то така и иначе само 3 снимки позволява,ама сега да си играе човек да ги качва някъде си после да копира линкове.....

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#9

spoiler]link[/spoiler

Като в началото преди и в края след думата спойлер на английски, се слагат също правите скоби [спойлер]линк[/спойлер].

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

Говорих с фотографи специално за Z2. Тия 20Мп са интерполирани, тоест софтуерно добавени, реално сензора не е толкова мп. При 20 Мп качестовто при актуален размер пада в сравнение с по малко Мп. Някой ако може да ми прати еднакви снимки оргининалните по едно и също време правени на всички възможни резолюции от 20 до 8 мп, да разберем колко точно МП е реално сензора, защото още го няма телефона
Цитирай
#11

Сензора е 1/2.3 и е един от най-големите след 808 и 1020 на Нокия. Интерполирани са снимките на 808 за тези 40+ мп.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#12

Абе баш снимките на 808 не са никак интерполирани. Виждал ли си какви снимки прави този телефон? Спокойно можеш да сбъркаш че са правени с фотоапарат, вместо с телефон.
А Z2 има хардуера като камера. Ще видим дали сони този път ще са се справили и със софтуера, че без него ни стааа.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#13

Като при Z2 не са интерполирани, защо при 8.29мп при 100% размер като се гледа снимката е пъти по добре от 20.7мп при актуален размер
Цитирай
#14

Ето малко снимки и две видеа 4К и без 4К качени в Тубата.
Да се има в предвид,че са първите снимки правени с този телефон и не съм му свикнал с камерата.
Всички са на автоматичен режим.

На здрачаване:
При хубаво време:
На изкуствено осветление:
Видео 4К на изкуствено осветление:
Видео без 4К в Тубата:

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#15

добре че не ме интереува много видеото,та ми е все тая колко и как снима,защото честно казано и двата клипа са зле

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#16

На мен пък и снимките и клиповете ми харесват.
Цитирай
#17

4к видео от моя

[video]https://www.youtube.com/watch?v=t15rU5SlOw8[/video]

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#18

Телефона е супер , но видеото наистина няма нужната рязкост.

Samsung Galaxy Note 3 ; Nokia 808, Iphone 7
Цитирай
#19

Аз съм на мнение,че за снимки и видео си има точната техника която е предназначена само за тива,колкото и дя са добри канеруте на телефоните,не могат да стигнат качеството на камера или фото апарат на който само обектива му струва 1000лв,това на телефоните е за екстремни ситуации

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#20

Sokolchev написа:Аз съм на мнение,че за снимки и видео си има точната техника която е предназначена само за тива,колкото и дя са добри канеруте на телефоните,не могат да стигнат качеството на камера или фото апарат на който само обектива му струва 1000лв,това на телефоните е за екстремни ситуации
В допълнение за 4к резолюция е необходим процесор с добра изчислителна мощ.4к за телефон е пълна чек*я, обработването на кадрите не е майтап работа.А и охлаждането на прицесора си куца.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#21

"А и охлаждането на прицесора си куца."
Ами намери място и набутай едно вентилаторче Wink !
Цитирай
#22

Alexander97 написа:"А и охлаждането на прицесора си куца."
Ами намери място и набутай едно вентилаторче Wink !
На остроумен ли ми се правиш нещо?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#23

Spellbound91 написа:
Alexander97 написа:"А и охлаждането на прицесора си куца."
Ами намери място и набутай едно вентилаторче Wink !
На остроумен ли ми се правиш нещо?

Ни най-малко! Погледни колко елементи са вкарани в това пространство. Има упътване за разглобяване- та там! Първо помисли и след това пиши заплашителни отговори.
Това е место за споделяне, а не за кавги!
Цитирай
#24

Alexander97 написа:
Spellbound91 написа:
Alexander97 написа:"А и охлаждането на прицесора си куца."
Ами намери място и набутай едно вентилаторче Wink !
На остроумен ли ми се правиш нещо?

Ни най-малко! Погледни колко елементи са вкарани в това пространство. Има упътване за разглобяване- та там! Първо помисли и след това пиши заплашителни отговори.
Това е место за споделяне, а не за кавги!
А ако сони бяха намалили напрежението на процесора(както са направили момчетата в XDA ) то тогава нямаше да има прегряване на чипа.Сега чаткаш ли Smile ?
Ако в следващия ъпдейт пипнат кернела и ъндерволтнат процесора проблема ще се реши.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#25

Sokolchev написа:Аз съм на мнение,че за снимки и видео си има точната техника която е предназначена само за тива,колкото и дя са добри канеруте на телефоните,не могат да стигнат качеството на камера или фото апарат на който само обектива му струва 1000лв,това на телефоните е за екстремни ситуации

Тези устройства и обективи от по 1000 лв са за професионални цели. Масовия потребител не разполага с такива и не е толкова наясно с професионалната фотография и обработка. Все повече хора замениха "сапунерките" с добър камерофон, затова и всички производители обръщат внимание на камерите в своите устройства. Като се има предвид цената на Зет 2 и сензора който са исползвали , смея да твърдя че има доста да поработят върху софта който обработва заснетото от иначе добрата камера. Видеото им сравнено с това от Галакси С5 изостава, да не говорим за Нокиа. Нямам нищо против марката и самия телефон, даже мога да кажа че ми харесват. Мнението ми е повече градивно отколкото назидателно, така че нека не влизаме в полемики.

Samsung Galaxy Note 3 ; Nokia 808, Iphone 7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)