Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Издържливост на батерията на Xperia Z2
#1

След излизането си на пазара, Xperia Z2 се доказа и продължава да се доказва като един от телефоните с най-издръжливата батерия при високо натоварване.
Нека тук да споделяме резултатите от издържливостта на батерията на нашите телефони, както и съвети за евентуалното удължаване на времето в работен режим на телефона, също и включените или изключени опции или ресурси на телефона, които да бъдат полезни на всички колеги от раздела.

В xda форума се постват снимки със статуса с по 5-7-8, дори днес има снимка с 11,5 часа скрийн он тайм, което в невероятно.

За около ден и половина при преден следен статус, съм имал скрийн он тайм 6,5 часа.
Тук аз съм прикачил линкове от резултат на батерията за 2 дни и 10 заса с оставащи 13% батерия.
Включени през целия ден дайта трафик или WIFi, опцията двойно докосване на дисплея за преминаване към отключване на екрана и синхронизиране на мейли и акаунти. Използвам и програма за автоматична яркост на дисплея, която забелязвам, че в повечето от времето е на около 70-80%.


Ако установя начин/ метод/, с който да се достигнат нереалните в хубавия смисъл стойности на батерията, видяна в xda, които разбира се да не променят работата на телефона като смартфон, защото за мен това е важно, ще ги споделям тук. За мен батерията има огромен потенциал, който ще продължава да се разгръща с всяка изминала седмица и надявам се с всеки нов софтуерен релийз от Сони.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари
#2

Не знам кой, как и по какъв начин ползва апарата си, но аз съм далеч от тези олимпийски рекорди.
За 8 дни ползване максимума резултат ми е около 30-ина часа издръжливост при не особено натоварено с разговори ежедневие.
Имам 3 мейла, които се синхронизират през половин час, пиша по 4-5 мейла от телефона дневно, непрекъснато включен мобилен интернет и WiFi, поне по 5-6-7 снимки на ден (камерата е настроена на максимална резолюция), които снимки се синхронизират с 2 облачни пространства, автоматична яркост ползвам и двойното докосване за събуждане на екрана.
Основен апарат ми е като ползване, тъй че не очаквам чудеса и затова се изненадвам от нещата, написани по-горе.
Определено след ъпдейта в петък се държи малко по-добре апарата, загряването го има, но не е толкова бързо и толкова много и според това се надявам наистина с всеки изминал ден да върви към подобрение работата на Z2. Smile
Цитирай
#3

Моя кара по 4 дни с разрешен "stamina" мод на батерията, като съм разрешил само mail, whatsup и viber извън "stamina".

wifi ползвам само вечерно време през деня съм на мобилен нет. Автоматичния ми ъпдейт на програмите и синхронизацията ми е пусната, но при "стамина" мода се ъпдейтват само при запален екран.

Xiaomi Mi 10T
Цитирай
#4

Трети ден без зареждане на 40 % като се има в предвид че доста го ползвам нищо не му спирам 3G Wi FI всичко работи! Нямам думи досега смартфон с толкова издръжлива батерия не съм имал ! Предния телефон ми беше Samsung S4 издържаше обикновенно един ден най много ден и половина !
Цитирай
#5

krassimir_st написа:Трети ден без зареждане на 40 % като се има в предвид че доста го ползвам нищо не му спирам 3G Wi FI всичко работи! Нямам думи досега смартфон с толкова издръжлива батерия не съм имал ! Предния телефон ми беше Samsung S4 издържаше обикновенно един ден най много ден и половина !
ще е интересно да споделиш как става това чудо? защото аз от вчера го имам като го изключих от зарядното в 4 през ноща и днес съм го ползвал малко да слушам музика и малко си оправях още разни настройки и с включен режим STAMNIA вече съм на 80%...не ми се мисли ако бях ползвал камера, фейсбук и др...
Цитирай
#6

Колега, изключи си NFC функцията, която забелязах, че се активира веднга след първоначалните настройки на телефона, при първото включване на апарата. Провери също и локализацията, ако е активирана, то спри и нея. Не мисля, че ти е необходим gps, освен ако не желаеш да се следи постоянно местонахождението ти. Има и приложения, които също следят за активирана такава функция, също ги погледни. От снощи към 10 часа, до сега с един час дисплей съм заковал в момента точно на 80%. Виж и в статуса на батерията, кое приложение евентуално ти гълта най-много ток.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

monipeev написа:Колега, изключи си NFC функцията, която забелязах, че се активира веднга след първоначалните настройки на телефона, при първото включване на апарата. Провери също и локализацията, ако е активирана, то спри и нея. Не мисля, че ти е необходим gps, освен ако не желаеш да се следи постоянно местонахождението ти. Има и приложения, които също следят за активирана такава функция, също ги погледни. От снощи към 10 часа, до сега с един час дисплей съм заковал в момента точно на 80%. Виж и в статуса на батерията, кое приложение евентуално ти гълта най-много ток.
изключих я туко що - незнаех за нея Wink иначе за местонахождението - сега го промених да го прави само при мобилен или wi-fi нет(запазване на батерията даже се водеше)
Цитирай
#8

Имах в предвид и опция GPS да се изллючи, а не само местоположение.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

честно казано мен не ме интересува да ми кара батерията по незнам си колко дни,аз си държа всичко активно защото го и ползвам доста активно тела,както и навигация от време на време,като снимам също е готино да ми изписва каде съм,следователно работат и гпс и местоположенията,wifi мобилен и всички приложения са пуснати като вайбър,скайп,ФБ и да не изброявам всичко работещо на тела,съм пре доволен че ми изкарва батерията от сутринта към 8 когато го сваля от зарядното и ми държи поне до към 12 вечерта,а може и малко повече защото тогава съм на около 30%,така че батерията си е перфектна,вечер на заряд,сутрин се маха.това е,не виждам какво толкова искате и се опитвате да ви карат батерийте с дни,ток ли пестите?

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#10

ето как се държи батерията ми и мога да бъда повече от доволен

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#11

реших да си остава телефона за цялата нощ без да се зарежда,оставих го на 69% и за 9 часа с пуснат wifi,вайбър,скайп и фб,батерията е паднала само с 1% направо перфектно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#12

Предполагам с активирана стамина моуд или?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

Ами той е активиран,но аз съм му задал да не ми спира тези приложения.

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#14

Батерията е уникална, 5,5часа дисплей с 1 час разговори успях да направя първия цикъл и останаха 20%. При стария С4 максимум до 4,5 часа дисплей съм стигал а батерията беше на 5%!
Цитирай
#15

Хмммм как ги правите тези рекорди ?! Телефона ми е нов, на 4 дена и вече съм с 3 заряда Big Grin Дисплей включен 3 часа някъде ми показва Big Grin NFC изключен, GPS беше изключен на вторият заряд. Първите два заряда бяха чрез магнитния кабел. По 10-15 снимки съм правил на ден, ръчкам фейса и мейлите чеквам ...

Старият ми тел М2 вадаше по-добри показатели в началото на използването му

А какъв е този консуматор който ме точи почти 40%? 


Прикачени файлове Миниатюри
   

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)