Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кои програми използвате за почистване и ускоряване на Android
#1

Съжелявам ако темата я има но аз не открих такава. Кои програми използвате и ако може да се обосновете защо. Аз използвам AMC Security-Antivirus, Clean тъй като съм доволен от продуктите на iobit за windows и за сега не съм попаднал на по добра за android.
Цитирай
Аксесоари
#2

Factory Data Reset - чиста работа и сигурна!.. Albert :cheers:

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#3

Интересно ми е какво почиствате и как се ускорява!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#4

Аз ползвам Clean Master, редовно ми помага при триенето на разни кешове оставени от изтрити програми или темп файлове, ползвам единствено Junk функцията й. Може да показва и най-големите файлове в телефона, удобна е за разчистване.
Цитирай
#5

Няма нужда от антивирусна за Android, защото въпросните "вируси" са ръчно свалени от теб (кракнати) приложения/игри, на които си предоставил права още с инсталирането им. Друг въпрос е, че някои "прескачат" четенето на достъп до какво има приложението преди да се инсталира. Ако пазаруваш от Google Play - няма такава опасност, но ако търсиш пиратски версии на програми и игри - там шанса е по-голям да попаднеш на такъв "вирус".

Android, за да го ускориш трябва да използваш custom ROM или да си вземеш Nexus - те са с "чист" Android, който е много по-лек от Sense, TouchWiz и разни други launcher-и на производители. Също зависи и от хардуера на устройството, ако е с малко RAM и слаб процесор, които не са достатъчни за оптимална работа на Android.
Понеже съм с тромавия TouchWiz съм свел до минимум лагването дължащо се на анимациите в менютата по този начин: https://www.androidbg.com/forum/post1169...l#p1169266

Моя си го почиствам като щракна на Settings > More > Storage > Cashed data. Отново не виждам смисъл от програма за чистене на кеш щом я имам вградена тази опция.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

dfxos написа:Аз ползвам Clean Master, редовно ми помага при триенето на разни кешове оставени от изтрити програми или темп файлове, ползвам единствено Junk функцията й. Може да показва и най-големите файлове в телефона, удобна е за разчистване.
Кеша + data-та на програмите се трие когато дадеш uninstall на приложението. Темр файловете са просто излишни МВ на вътрешната или sdcard-тата, което нито пречи нито забавя работата на устройството.
Цитирай
#7

Излишни да, а на мен ми липсва винаги място хахаха, за бързината нищо не съм казал. Дропбокса много обича да ми трупа яко излишни мегабайти, преди да инсталирам Clean Master, не го знаех ама явно си складира всичко изтеглено и изчистих тогава близо 2гб.
Цитирай
#8

dfxos написа:Аз ползвам Clean Master, редовно ми помага при триенето на разни кешове оставени от изтрити програми или темп файлове, ползвам единствено Junk функцията й. Може да показва и най-големите файлове в телефона, удобна е за разчистване.
Впечатленията ми от приложението са индиректни - инсталирана на телефона на познат, вследствие на което телефона му бе станал неизползваем, докато не го посъветвах да я разкара. Видях какво прави - седи и дебне какво да изчисти и спре... Лъжейки че прави нещо полезно, самата тя бави телефона и заема памет. Аз не мога да си обясня високия и рейтинг, предполагам даден от хора, които за първи път се сблъскват с Android. Тук за втори път пиша за Clean Master. Аз лично ще си спестя инсталацията.

Ползвам едно единствено приложение за почистване, което според мен е в класи по-добро от горното - платената версия на SD Maid. По принцип разкрива потенциала си с рутнати телефони, но и без да е рутнат телефона, върши достатъчно работа и без да е излишно досадно и да се вре където не му е работа. Освен SD Maid, другата оптимизация е просто да не инсталирам всеки боклук, който видя в маркета... Освен това съм замразил някои системни. На моя телефон няма говорещи котета и подобни, а като цяло, ползвам предимно платени приложения. Сегашния ми телефон не е рутнат, но за рутнати телефони ползвам и Titanium Backup и това е другата оптимизация която правя - да премахна някое системно приложение след което да почистя Dalvik или да вградя ъпдейтите на системните.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#9

dfxos написа:Излишни да, а на мен ми липсва винаги място хахаха, за бързината нищо не съм казал. Дропбокса много обича да ми трупа яко излишни мегабайти, преди да инсталирам Clean Master, не го знаех ама явно си складира всичко изтеглено и изчистих тогава близо 2гб.
Влизаш ръчно в настройките на дропбокса и най долу е да изчистиш кеша , толкова е лесно.Clean Master само тормози телефона от андроид 4.1 нагоре системата сама се справя с освобождаване на RAM и оптимизация с някой малки изключения.Ако не е рутнат телефона нямаш много възможности......

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#10

Никакви Task Killer-и не помагат,за да ти стане по-бърз телефона,а този Clean Master е ПЪЛЕН МИНУС.Незнам защо си въобразявате,че върши работа,а и ако не внимаваш може да си изтриеш нещо важно от телефона Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#11

Не знам хора, аз нямам никакви проблеми с Clean Master нито ми тормози телефона, нито го прави "неизползваем", нито ми е изтривала нещо "което ми трябва". Аз съм й изключил всички автоматични настройки, нито ми килва приложения, нито следи, нито е пусната като процес на заден фон.

Пускам си я само ръчно веднъж месечно и преглеждам, разните му приложения дали са натрупали кеш и съответно го трия. Удобна е за мен понеже, преди да изтриеш нещо можеш да отвориш папката, в която се намира и да видиш какво точно триеш, за разлика от вградения апп мениджър, където имаш само бутон за триене на кеша и датата.
Цитирай
#12

На Clean Master има една настройка за защита в реално време. Тя може да се изключи и предполагам всичко ще е нормално. Аз я използвам, защото на телефона ми няма вграден таск мениджър, както на таблета и (уж) освобождава памет.
Цитирай
#13

Аз си ползвам уиджета за освобождаване на РАМ и се научих да затварям процесите през таст мениджъра. Пробвах този Clean Master, но освен че ми пускаше някакви реклами (беше безплатна версия) и това че постоянно работи, друга разлика не видях.
Цитирай
#14

dfxos написа:....аз нямам никакви проблеми с Clean Master....
Въпроса не в това, дали няма или има проблеми с въпросното приложение, аз също го ползвах и оплаквания нямам, но...проблема е в това, че виси постоянно в оперативната памет и заема почти толкова място колкото един браузър. Затова просто го разкарах. Все пак има и телефони с не до там голяма RAM, където въпросното приложение просто не е за предпочитане... :whistle:

 
Цитирай
#15

И аз ползвам Clean master-a,но обяснете по-подробно,моля,това за Drop box-a,ако му изтрия кеша,ще се махнат ли файловете които са там?

HTC DESIRE 500
Цитирай
#16

За успоряване освен програма от типа на SetCPU колкото телефона ви да работи на по-високи мегахерци (и то за руутнати телефони) друго чак толкова не виждам да бачка. Това че Clean Mastera ви киллва 5 програми на кръст които след 5 минути пак ви се отварят на заден план не е нищо. Самия CM ви заема повече рам отколкото да я чисти. А до колкото дати и кешове не мисля че от 2 до 5 мегабайта са чак толкова фатални според мен. Ще кажете "на мен ми е изчистил сумати място". Ако си поддържате телефона като хората няма да може да изтрие кой знае какво. А и отделно ако не гледате внимателно може да изтриете нещо важно за вас особено с функцията Аdvanced която сканира на sd картата ви всички по-големи файлове от 10 мегабайта (включително песни, клипове, филми, документи и програми...). Пък изобщо не се залъгвайте да инсталирате task killer-и ник'ва работа не вършат.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#17

Клиън мастер-а ми трие няколко пъти папка контент на иго-то, докато не я зададох като изключение. Иначе, BloodBullet е прав. Даже мисля да я махна.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#18

Лично при мен с тези програми става по зле положението. Ползвам единствено "поистване на кеш" приложението от маркета и един два пъти на седмица си почиствам кеша. Почиствам си рамта от вграденото приложение на телефона, и изчиствам фоновите процеси също със вграденото приложение и съм си много доволен. Smile

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#19

burnout72, като изтриеш кеша на дропбокс, файловете си остават.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#20

chepkata написа:Клиън мастер-а ми трие няколко пъти папка контент на иго-то, докато не я зададох като изключение. Иначе, BloodBullet е прав. Даже мисля да я махна.
Може да се пробва на негово място AVG Cleaner например. Smile

 
Цитирай
#21

Хах ... все едно чета тема за Windows XP Big Grin Big Grin
Цитирай
#22

Мога да пробвам AVG, но въпросът е, дали е нужен изобщо подобен софтуер. Иначе, мерси за предожението.
А, м/у другото, клиън мастер има удобна лента, в която ползвам фенерчето. Стартира бързо, за разлика от другите приложения за фенерче.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#23

SD Maid Pro и съм доволен.
По някой път ми излиза грешка след ъпдейт, че няма място в хранилището с тази програма се оправя.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#24

Подкрепям колегата Compare!Ако телефонът е руутнат,за мен лично,това е най-доброто приложение за почистване от излишни файлове.Ето и едно клипче от моята "плочка" Galaxy Note 3,с един sexy мод на приложението:

[Изображение: 7373535W.png]
За желаещите:

SD Maid Pro - System Cleaning Tool v3.0.3.4 (Blonde): http://www13.zippyshare.com/v/76289200/file.html



P.S От мен - приятно почистване на телефоните и хубав ден!!! Wink

Samsung SM-N975F Galaxy Note 10 Plus; Samsung SM-N9005 Galaxy Note III LTE Phronesis Rom N7 v7.0-Android 6.0.1

Цитирай
#25

хм за ускоряване ползвам Android Assistant - https://play.google.com/store/apps/detai...essmanager
Ползвам го само на таблета защото е доста поостарял вече и след почистване работи по-добре на пръв поглед. Има още функционалности но не съм се задълбочавал толкова.

SAMSUNG GALAXY NOTE 8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)