Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

Вчера пристигна последната ни придобивка вкъщи. Поръчах от ...............мини GSM GPS детски смарт часовник за разговори и следене. Така ще пускам детето да ходи по-свободно навън и в същото време ще бъда спокоен. Успях да се възползвам от промоцията и съм много доволен.

Написано е БЕЗ ЛИНКОВЕ!
Цитирай
Аксесоари

Някой да каже мнение за емаг!Мисля да закупя телефон оттам,по-точно ме изтересува гаранцията.

Google Pixel XL
Цитирай

един познат си купи телефон от тях allview x2 soul pro след година някъде му се развали фокусирането на камерата и им го даде за ремонт, в упоменатия срок го ремонтираха и в момента си работи, като не е имал оплаквания.
Цитирай

Аз не бих пазарувал от там! Моите впечатления не са добри за телефон и гаранция, за самсунг иде реч.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2017-08-12, 13:16:57)dako написа:  Някой да каже мнение за емаг!Мисля да закупя телефон оттам,по-точно ме изтересува гаранцията.


Направих поръчка наскоро от e-mag и gosmart.bg.И от двата магазина телефоните пристигнаха разпечатани.Не купувайте от тях ако държите телефона да не е отварян и ровено по него.Телефоните са с разрязан заводски стикер,а отгоре върху не го е залепен друг на когото пише ,че е само за сим-карти на европейския съюз.Горния стикер може да се отлепи без да се разруши,но долния който е заводски не може.Изрично поисках кутията да не е отваряна,но те ме излъгаха.Гаранцията от gosmart беше на някакъв хвърчащ лист и подател на пратката е Симобайлбг ЕООД.Тези които взимат такива разпечатани телефони трябва да се примирят с възможността:
1 .Телефона може да е рециклиран
2 .Телефона може да е бил за друг регион и да е със сменен софтуер
3 .Телефона може да е бил заключен за даден оператор и след това да е разблокиран
4 .От тези три по-горни точки логично гаранцията е невалидна
5 .На китайския пазар има вече много добри реплики
6 .Някой купувач го е огледал,намерил е проблем и го е върнал
Не купувайте от тeзи търговци и подобни на тях.
Цитирай

Това не е задължително за всички продукти. Купувал съм от emag и всичко си е било ОК.
Цитирай

Прочетох повечето мнения в тази тема и установих, че общо казано, да се купува смартфон от онлайн магазин е лоша идея.
Досега не съм купувал смартфон от онлайн магазин, освен от aliexpress (xiaomi redmi note 2).
В повечето случай съм купувал от мобилни оператори, но като цяло погледнато в исторически план не останах доволен.
Първият ми телефон е от globul (telenor) и след 1,5 години работа батерията се е надула. Занесох продукта в офиса им и след 1 месец или повече ми го върнаха в същото състояние както го предадох, като ми казаха, че не може да се поправи и така изкарах още половин година като зареждах телефона на всеки час-два.
Вторият ми телефон също е от globul и пак проблем с батерията, обаче с тази разлика, че мина гаранционния срок и затова не го занесох никъде а реших да изтрая още малко и да купувам нов телефон.
Третото ми устройство е вече смартфон (alcatel one touch idol 6030x) и е купуван от vivacom. Това беше най-доброто мобилно устройство. който съм използвал досега, но след 2.5 години батерията му (non-removable)  започна да се развали. Като цяло мнението ми за vivacom е добро или поне смятам, че са по-надежднни от telenor и mtel, макар че не съм пазарувал достатъчно от vivacom и не ми се е налагало да използвам гаранционното им обслужване.
В момента си търся нов смартфон (moto g5 plus), но съм пред дилема дали да поръчам от дългогодишния ми оператор (vivacom) или друг мобилен оператор... или пък да пазарувам от някакъв онлайн магазин, обаче досега не попаднах на такъв с положителни мнения.
Цитирай

Едва ли качеството на предлаганите от оператора устройства като цяло зависи от тях - всички си зареждат стоката, респективно повечето марки от телефоните си от един склад. Евентуално разлика може да има, ако са от различни партиди.

 
Цитирай

Това въобще не отговаря на истината.
Цитирай

Някои знае ли кой е офиц. вносител на Леново (motorola) за България?
Цитирай

(2017-09-10, 15:24:39)anatol06 написа:  Това въобще не отговаря на истината.
Явно си дистрибутор на телефони - сподели с нас друга информация по този въпрос тогава.

 
Цитирай

(2017-09-10, 16:16:06)petko93 написа:  Някои знае ли кой е офиц. вносител на Леново (motorola) за България?

МОСТ Компютърс е официален дистрибутор на Lenovo.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Интересно, защо е тази голяма разлика в цената за Moto G5 Plus?
EMAG - 582 лв.
SKYFON - 468 лв.
Цитирай

(2017-09-10, 17:09:51)NoMaD написа:  Явно си дистрибутор на телефони - сподели с нас друга информация по този въпрос тогава.

Да не искаш да си издам връзките и източниците. Доста си наивен.
Цитирай

(2017-09-10, 22:30:24)anatol06 написа:  Да не искаш да си издам връзките и източниците. Доста си наивен.
Доста си наивен си точно ти да се изтъкваш с това, което нямаш.

 
Цитирай

(2017-09-10, 16:16:06)petko93 написа:  Някои знае ли кой е офиц. вносител на Леново (motorola) за България?

Леново си имат официално представителство в България! Физическото място е Парадайс мол на бул Черни връх в София. Иначе можеш да купиш и от сайта им. За студенти и ученици има отстъпки!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2017-09-11, 13:49:55)pepy1 написа:  Леново си имат официално представителство в България! Физическото място е Парадайс мол на бул Черни връх в София. Иначе можеш да купиш и от сайта им. За студенти и ученици има отстъпки!
Проверих в офиц. сайт на леново българия и цената на устройството е 579 лв. Предполагам че това е реалната цена, а не под 500 лв. както е при SKYFON?
https://www.lenovoonline.bg/les/home.nsf...52003F621E
Цитирай

(2017-09-11, 17:43:38)petko93 написа:  Проверих в офиц. сайт на леново българия и цената на устройството е 579 лв. Предполагам че това е реалната цена, а не под 500 лв. както е при SKYFON?
https://www.lenovoonline.bg/les/home.nsf...52003F621E

От скайфон апарата най-вероятно ще е екземпляр произведен за Азиатския пазар. Най-обичайно за близкия изток.
Цитирай

Колеги имам следния въпрос.Закупих lg nexus 5x преди 18месеца от един магазин булмобиле.Имам проблем в момента с телефона но виждам че сайта на фирма го няма вече.Доколкото знам имат магазин в Пловдив на телефона никой не вдига.Къде да търся читав сервиз на lg в България?

Изпратено от моят E5553 с помощта на Tapatalk
Цитирай

За сервизиране провери :
Булграм ЕООД
Околовръстен път 36, Перла Парк, ет.3
1415,София
Телефони за контакт:
02/4452230
0882100003

За сайта провери пак, има го.

 
Цитирай

Промоции в Gearbest.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Колега може ли да дадеш линк за промоциите? Благодаря предварително.
Цитирай

Модератор изрично е посочил да няма работещи линкове към онлайн магазини.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Благодарен съм и очарован, че има колеги, които четат "шапката" на темата. Въпреки всичко, един линк може да се сложи и да се "направи" неактивен като се прибавят един два интервала Wink или се премахнат хттп... Wink
Цитирай

Здравейте колеги , поръчал съм си Хуавей Мате 9 от Skyfon. Става въпрос за версията с 2- сим карти , някой знае ли как мога да разбера за кой регион е предназначен телефона освен, че модела трябва да е MHA-L29 . Това мисля че мога да го видя на кутията , тъй като при получаване на телефона нямам право да го разпечатвам , преди да бъде платен тоест няма как да му видя менюто в случай , че от там може да се разбере за къде е правен 

Благодаря  на всички

Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 7 гост(и)