Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

(2017-09-27, 15:11:52)tynata2 написа:  Здравейте колеги , поръчал съм си Хуавей Мате 9 от Skyfon. Става въпрос за версията с 2- сим карти , някой знае ли как мога да разбера за кой регион е предназначен телефона освен, че модела трябва да е MHA-L29 . Това мисля че мога да го видя на кутията , тъй като при получаване на телефона нямам право да го разпечатвам , преди да бъде платен тоест няма как да му видя менюто в случай , че от там може да се разбере за къде е правен 

Благодаря  на всички

Най-вероятно точна информация ще ти дадат от Huawei Bulgaria, чрез продиктуването на IMEI кода:

Гореща линия
0800 18818
9.00 am - 18.00 pm

П.С. Иначе в днешно време кой изпраща техника без опция преглед и тест?!?!
Цитирай
Аксесоари

Много благодаря за бързия и точен отговор . А относно опцията преглед и тест бяха категорични , че няма как да бъде извършена , тъй като телефоните идвали запечатани и в случай на отказ от моя страна    не биха могли да ги продават като нови.

Huawei P30 Pro
Цитирай

Здравейте,
Реших да Ви споделя, да не изгорите и Вие!!!

Миналата година си закупих телефон LG Nexus 5x от online магазин gsm-bg.eu (фирма НЮ ФОУН 2013 ЕООД).
Тази година Юли месец изпратих апарата за ремонт в сервиза им с адрес, с проблем описан във форума на LG (Bootloop) - често срещано "явление" при LG. Teлефонът никога не е бил изтърван или подлаган на условия, които нарушават гаранционните им условия. Телефонът винаги е бил с протектор и оригинален калъф на LG. След като получиха телефона, ме информираха, че телефонът ще бъде изпратен в оторизиран сервиз на LG в София. Няколко дни след като го получиха се свързаха с мен и ме помолиха да им изпратя шаблон за отключване на, защото не са могли да го отключат (успели са да го включат и да стигнат до отключване). Няколко дни след това, са установили какъв е проблема (смяна на платка), и от сервиза ме информираха, че е поръчана част за апарата, която очакват да пристигне, и ще бъде сменена, и телефонът ще бъде отремонтиран. В края на месеца ми се обадиха да ме информират, че телефонът ми не подлежи на гаранция, защото според тях е бил изтърван и това не се покрива от сервиза. След проведен телефонен разговор, се оказа, че телефонът не е изпратен в оторизиран сервиз на LG, а в сервиза им в гр. София. Как първо установяват каква е повредата и поръчват частта за телефона, а в следващия момент ми казват, че телефонът не подлежи на гаранция? не ми стана ясно... Беше ми изпратен на e-mail снимков материал след отваряне на телефона. На телефона е нанесена щета от "техниците" по време на отремонтирането. Бяха отпени конекторите на антената от самата платка - бяха изкъртени и от двете страни + отлепени писти към конекторите. Проведох телефонен разговор с управителя на фирмата (изключително арогантно се държа), който ме уведоми, че телефона е изпратен в оторизиран сервиз на LG (K&K, Most Computers), а в протокола на решението, което ми изпратиха от сервиза - решението е от SKYFON Варна. Получих си телефона по SPEEDY без да бъда уведомен от магазина, че ще ми бъде върнат. Преди да го изпратя в сервиза им поне можех да го включа, в момента телефона дори не иска да светне и не се зарежда.

Звънях в Most, където цената на платката е 430лв

При положение, че платката струва 430 лв, много ясно да откажат гаранционно обслужване.

Има още един случай, като моя само, че телефона се оказа не изтърван а наводнен, явно имат аквариум в магазина или там квото е...
И още много случаи с други телефони.

Реших да Ви споделя това, да внимавате с тея измамници!!!
Цитирай

Някой пазарувал ли е от Fnatic Gear и има ли доставки бг. И как се плаща мерси
Цитирай

Здравейте, каква е разликата в телефона, гаранцията за телефон купен от оператор или от онлайн магазин (примерно ЕлитМобил) ? Лично аз гледам LG G6 и докато в Мтел е около 900 лева с план, в ЕлитМобил е 740 лева .
Цитирай

Основната разлика е в ДДС фактурата, която ще ти издадат Мтел. Елит Мобил я издадат нещо, я не. За гаранцията прочети няколко поста по-горе.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Горещо препоръчвам търговеца Tmobibg от олх (Скоро разбрах и че има сайт tmobibg.com). Изключително коректен и точен. Купих от него Xiaomi Redmi 4 prime (с една година гаранция - така реших просто) и той взе, че умря след 3-4 месеца ползване. Доста се притесних, но звъннах на момчето и той се оказа изключително отзивчив - разбрахме се и пратих телефона за ремонт. Оказа се дъно и се забавиха. На 29тия ден човека ми звънна и каза, че не могат да оправят телефона и къде да ми преведе парите. Аз, като го видях, че е коректен предпочетох да ми прати пак телефон - с парите пак щях да купя такъв. Оказа се, че няма същия модел и ми предложи да си избера. Сега имам чисто нов Xiaomi Remi Note 4x (3/32) без да доплащам или да плащам куриери. Всичко мина гладко и спокойно без никакви нерви и с милион извинения от Тмоби за причиненото неудобство. Та човека е точен, грижи се за доброто име на магазина си - няма да сгрешите, ако се обърнете към него.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

Здравейте,от къде мога да направя онлайн покупка на телефон,без да се обвързвам с такси?
Погледнах този сайт ,че цените са доста ниски:
http://gsmsell.eu
Препоръчайте
Става въпрос за телефон Самсунг S8+ или Note 8
Цитирай

Попринцип има десетки места, от които можеш да го поръчаш, но не се зане, ако даде дефект, дали ще са коректни и ще ти го вземат за ремонт или подмяна. Попринцип аз, ако пазарувам от сайтове, гледам да съм ги чувал (не като тоя, който ти си дал) или по важното да имат физически адрес. Ако имат физически адрес има къде да отидеш да говорите очи в очи, а не насреща да има само един телефон и един email, по които могат да те игнорират и ти да си стоиш със счупен телефон. иначе, ако нямаш проблеми с устройството, може би всеки онлайн магазин ще ти свърши работа. аз лично съм пазарувал от http://www.citytel.bg както и от https://brosbg.com/ и съм доволен. но не съм опирал до ремонти и не знам как ще е при тях.
Цитирай

Да ти вземе парите с усмивка всеки търгаш го може, къде по-добре, къде по-неумело. Въпросът и повечето дилеми при пазаруване от онлайн гаражчета е, стигнеш ли до гаранционни действия какво се случва... Така. че това не са никакви, ама никакви аргументи, че някой си мнооого вежливо ти е бръкнал в джоба.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2015-03-18, 16:39:58)MERLINss написа:  Не купувайте от Citytel.bg.
Това са най-големите мутри и мошеници, с които може да се сблъскате.
Вчера направих огромната грешка да закупя от тях Sony Z2, ако въобще е това, за което го представят.

Първо започваме от там, че в един и същи ден закупихме телефона, аз и мой приятел, моя струваше с 10 лв. от горе. Всъщност в рамките на 2 часа. Издадоха ми складова разписка или нещо от рода, без ЕИК, без ДДС номер, нищо. Само подпис, печат и име на фирмата. Както и да е майната им на 10те лв.

Днеска го намокрих (в съотвествие с всички изисквания), за 1 мин. и явно се намокри микрофона, защото около 4 часа не се чувах въобще. После се оправи. Въпреки че в гаранционната карта, която е обща за всички устройства, пише че не важи при заливане с вода в "Чл. 112. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба."
Тоест по документа, които имам те са ми продали Sony Z2, който по рекламата в техния сайт е "защитена срещу прах, както и срещу потапяне в сладка вода до 1 метър за 30 минути продължителност" и искам да ми го преведат във вида, в който го рекламират, иначе ще ги съдя за подвеждаща реклама.

Съответно първо им писах онлайн, за проблема. Прочетоха го и никой не ми отговори. И след което им се обадих. Още на второто изречение, след като разбраха, че се обаждам с проблем, а не да купувам, тона на "продавач-консултанта" се промени на тип, ако ми беше пред очите щях да те ошамаря. Каза ми, че гаранцията непокрива мокрене и по-добре да не го мокря. Съответно, отговора ми беше, че това е основната причина да се спра на този модел (подводните снимки). Реакцията беше потресаваща. Отговора беше цитирам "щом ми е фетиш да си го мокря си е мой проблем". Осъзнах, че няма никакъв смисъл да се разправям с подобен индивид и е по-добре да се обърна към комисията за защита на потребителя. Все пак го питах и за разликата в цената на какво се дължи. Вече явно изнервен, служителя на citytel.bg ми каза, че явно приятеля ми (които разбра за тях от мен) им е редовен клиент. Когато им казах, че за пръв път ги посещава, ми беше отговорено цитирам "К'во се бъркаш в политиката на фирмата".

Че са измамници - измамници са. Че съм тъп, че купих от тях - тъп съм. Но пиша това да стигне до колкото се може повече хора, за да не се объркват като мен. Честно казано, вече ми е през к*ра и за водоустойчивоста и за телефона, но ми писна на всяка крачка да лъжат и най-вече наглото отношение. Ще си гоня правата до дупка, независимо дали с комисия за защита на потребителя, дали с адвокат. Склонен съм да се набутам много повече, отколкото дадох за телефона, само за принципа. Писнало ми е да живея в държавата на мутрите, мушениците, ментета, курвите и нагалците. Ей заради такива, никога няма да се оправим.

Ще ви държа в течение непрекъснато, защото подозирам, че ще се опитат и да ме набият по някое време, ако продължа да си търся правата. Но ми е много интересно да видя как работи онлайн магазин без репотация.

Първата ми стъпка е да се свържа със Сони България, поне да проверя дали телефона е оригинален.

В заключените патете се от Citytel.bg !!!

Обадих се в Сони, издиктувах IMEI. Телефона е оригинален. Обясниха ми като на човек, че е съвсем нормално, като го мокря да имам понякога проблеми в рамките на 3-4 часа, защото влиза вода до няква предпазна мембрана, но не може да повреди телефона. Всичко точно като нормални хора, без фетиши, без тон, без избиване на комплекси. Както трябва да е отношението служител-клиент. Казах им, че нямам нито касова бележка, нито фактура, но казаха, че ако имам документ удостоверяващ датата на закупуване, било то и измислената им складова разписка, мога да ползвам техните сервизи. Тази работа с документите, все пак ще я проверя намясто в Сони другата седмица, като съм в отпуска, че ми се вижда малко съмнително.
Ето, че можело да обяснясни възпитано и с отношение към клиента. А не да ми развиват глупави теории, че гаранцията не важи при мокрене. Все пак на citytel.bg, за да реагират така не им е чиста работата и не ги препоръчвам на никой, най-малкото заради отношението към клиента.  

Хубавото е, че повече никога през живота си няма да си имам работа със тях!

Аз точно от citytel.bg купих преди седмица, ма твоя коментар не го бях чел, обаче четох в друг форум почти същото че били неандерталци и не приемали гаранциите си- поне така пишат там. НО въпреки 2-3 лоши коментара не мога да си създавам генерално мнение, имат физически адрес и са отдавна на пазара. Та както и да е де, аз изрично им писах като условие преди да пратят телефона гаранцията да ми е изрядна (имейя да е точен) и касовата бележка да е коректна, съответно им писах и че спрямо обслужването им ще пиша коментари и мнения в интернет. Всичко изпълниха, т.е. гаранция и касова бележка, ще видим като дойде време за ремонти ;д. Ще пиша пак, дано да не идва такова време де щото телефона ми е прекрасен. Купих го от там щото беше най-евтино и с гаранция иначе и аз бих предпочел М-тел ама като има разлика в цената от 100лв как да ида в М-тел при положение че купувам бюджетен телефон  Undecided

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

мисля, че дори телефон да се рекламира като защитен от вода, гаранцията не покрива намокряне.
Цитирай

И как го измисли това?
Цитирай

не го измислилих, а го прочетох и не на едно място. защитените от вода телефони пак си имат индикатор за вода в тях.
Цитирай

При пазаруване от Gearbest има ли относително сигурен начин за избягване на митница или всичко е на късмет? Продукта не е наличен в EU Warehouse.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Някой да пазарувал от този сайт: https://www.unlocked-mobiles.com/

 
Цитирай

Не е ли по-добре темата да си остане само за български магазини. Лесно се намират мнения в нея, ще се разводни иначе.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Повечето български магазини препродават. Няма лошо да има и чужди...
Цитирай

Някой има ли наблюдения и мнение за този онлайн магазин:
https://edigital.bg/

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

За този онлайн магазин в хардуеър бг форума свидетелстват за сериозни проблеми.Като например дефектен монитор,за който близо два месеца не връщат парите.
Цитирай

Здравейте, днес видя че 1+5T Star Wars Edition ще се продава в Европа, но само в Швеция, Финландия и Дания. Има ли фирми, като Gabco, които имат адрес в някоя от тези 3 държави и след това го доставят до България? Или някакъв друг начин за доставка?

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Забелязвам, че има доста сайтове които предлагат мобилни телефони и разликата в цените е с около 100 лева надолу. Каква е уловката там или просто по известните сайтове работят с по-големи надценки?
Цитирай

Сайтовете с по-ниски цени или продават без ДДС или вноса не им е от официалните канали, а от близко източния и азиатския пазар.
Цитирай

Или и двете.
Или са китайски версии, или за ОАЕ (Арабски емирства). Така при проблем тук, не можеш да ползваш и гаранцията към производител, защото продуктовия код не е за нашия регион (ЕМЕА). А на тия интернет магазинчета сервизите им не съществуват, или ти ги връщат с думите "намокрян, удрян". Рядко има коректни. А някои дори като отидеш да ги търсиш на посочения адрес от гаранцията... няма такъв адрес, а телефона е изключен. Имах такъв случай преди години с едно LG, във Варна им намерих адреса, който се оказа.... блок. Нормален блок, за живеене, без магазини. Кой знае къде са складирани тия телефони, после при проблем сам ще бъркаш , а уж е с гаранция.

Затова по-добре от официален вносител, или директно оператор (най-доброто за мен). Дори да те отрежат от оператора, може да го занесеш на сервиз на марката, а често самия оператор ги изпращат там. МТел директно праща Huawei в техния им официален сервиз.
Цитирай

Колеги мнение за smartfonbg.com или да препоръчате някой от “евтините” онлайн търговци?

Не е по-добре отноператор определено, че там теслата е 2х цената на устройството. Мерси
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)