Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

Внимавай щото има и smartfon.bg и smartphone.bg и smartphonesbg.com(тия нямат контакти)
Тия сайтове са нещо като таксиджиите в София- ОК Транс и СК Транс.
Просто гледай да има физически адрес сайта и да има инфо в нета за тоя сайт. Аз за малко да се излъжа да купя от един без адрес, само телефон но даваше най-ниска цена.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари

За smartfong.com става на въпрос, изглеждат да са отдавна на пазара, а и си имат адрес.
Цитирай

(2018-04-09, 11:28:30)straightup написа:  За smartfong.com става на въпрос, изглеждат да са отдавна на пазара, а и си имат адрес.

Искаш да кажеш smartfonbg.com. Прочете ли първото дето излиза в гугъл за тях- http://hardwarebg.com/forum/showthread.p...D0%B8-quot
Нюфон 2013 ЕООД са smartfonbg.com (за инфо https://www.smartfonbg.com/index.php?rou...e/register съответно отиваш най-долу и цъкаш на "Общи условия" и четеш малко) 
Тези същите номера съм ги чел и за citytel.bg от където си купих моя телефон преди половин година.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Точно да, ами мен ме притеснява, че реално нямат гаранция после... Така, че сега гледам mobifon.bg за който за съжаление не откривам (поне аз) коментари по форумите изобщо, а иначе в сайта им пише:

"Mobifon.BG е оторизиран търговец опериращ на територията на Република България.

Всички стоки закупени от нас са внос от ЕС.

Всички телефони закупени от нас включват 2 години гаранционно обслужване.

Mobifon.BG НЕ предлага реплики/използвани стоки/нелегални стоки и всичко което нарушава законите на Република България."


На което разбира се, не знам дали трябва да се вярва.
Цитирай

Внос от ЕС, но откъде точно в ЕС е друг въпрос, и преди този внос от ЕС, откъде са били оригинално внос? Най-лесно е от ОАЕ>ЕС и накрая - "внос от ЕС". Плюс това няма "внос от ЕС" а регионално-насочени апарати, в случая, ако използват официално дилърство на марките, с които работят телефоните им трябва да са само за регион ЕМЕА.

Плюс това "включват 2 години обслужване" не означава "2 години обслужване при оторизираните от производител сервизи/при самият производител", това обслужване кой го прави и после гаранцията, дори на апарат ЕМЕА следва да отпадне, бъдейки ремонтиран от външен за производителя сервиз, макар и по гаранция, която е договор за сервизно обслужване при определени гаранционни условия м/у купувача и магазина. Този магазин кой ползва за ремонт не се знае.

Дори апарати от "Булграм" биват анулирани в ЕС като гаранции остават гаранционни само към "Булграм". Изпратени у-ва Huawei напр. в МТел се изпращат директно към HUAWEI , а не към "Булграм", откъдето и гаранцията продължава да бъде валидна.
Това с оглед и на 3-те месеца VIP гаранция за някои апарати (флагмани).
Подобно е и при Apple и Creative.
За другите в момента не знам как е, но гаранцията е ЕС важи само за оторизирани от производителя (не от магазина, от който си купил телефона) сервизи , или при самия него.

Разбира се, допускат се изключения, но това зависи от производител/оторизиран сервиз, който не прекратява гаранция дори и при външна намеса (редки случаи, които все пак ги има).
Цитирай

Здравейте, дайте мнение е този сайт че гледам прекалено голяма промоция има.. Изглежда фейк ама знае ли се

https://www.hotdeal168.com/products/s3?v...3920185405
Цитирай

Ми кво мнение да ти дадем, часовник който струва 200$+ да го продават на промоция за 30$. Очевидно сайтът предлага фалшификати.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Или просто часовника си струва толкова, но пък така с промоция повече хора ще се вържат.
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=pk8HzIO_j3w&t=0s
интересно :d

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

(2018-04-09, 08:11:57)nehranimaiko написа:  Внимавай щото има и smartfon.bg и smartphone.bg ...
С кого по-напред да се внимава, след като са един дол дренки? 

В момента имам много сериозни проблеми и Xiaomi Redmi Note 4, закупен от smartfone.bg и сервизиран от тях - адресът на сайта и сервиза им е в Хасково. Възмутен съм. Телефонът е купен в първите дни на януари 2017 г. с 2 годишна гаранция. Работеше си ОК, но не се ъпдейтваше изобщо. Попитах тук и се оказа, че телефонът е някакъв измислен китайско ром, но все пак изкара година и 2 месеца.

Преди месец и нещо внезапно започна да се саморестартира по време на разговори, а също и по време на зареждане. Обадих се на фирмата, казаха да го изпратя по куриер за тяхна сметка и толкова.

Чаках приблизително месец и преди 3 дни получих телефона си обратно. Още при отварянето на кутията ме възмути, че по незнайна причина е махнат протектора, а екранът бе омазан до няма накъде повече, но поне нямаше драскотини. Включих телефона, тръгна, попита ме дали да запази тапета по подразбиране и още 2-3 банални потребителски настройки, след което внезапно се самозаключи. Предложи да се вкара 10-цифровия код от Mi.Account, но се оказа, че не е включен интернета и няма как да стане. Започнаха главоблъсканици, описани са в детайли тук - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=93377
Цитирай

Здравейте, харесал съм си OnePlus 6, но със сигурност искам да го взема на изплащане. И попаднах на магазин MPhone. Там базовият модел се предлага за 1019лв, което е дори по-малко от цената на производителя. Някои имал ли е вземане-даване с този магазин? Най-много се усъмних в надеждността му, заради цената на апарата, та затова пуснах тази тема.
Цитирай

Ако става въпрос за mPhone.bg са читави,даже имат и физически магазин.Въпроса е че не виждам да продават Oneplus.
Цитирай

(2018-06-04, 09:13:11)rodi1i написа:  …И попаднах на магазин MPhone. Там базовият модел се предлага за 1019лв, което е дори по-малко от цената на производителя. Някои имал ли е вземане-даване с този магазин? Най-много се усъмних в надеждността му, заради цената на апарата, та затова пуснах тази тема.
Вече си има тема: https://forum.androidbg.com/showthread.p...19&page=21

 
Цитирай

@retyrn има обява в OLX, та оттам видях въпросния магазин.
Цитирай

Здравейте, искам да попитам, дали някои е имал взимане-даване с mPhone.bg? Харесал съм OnePlus 6, който е на цена от 519 евро от страницата на производителя, а в техния магазин се предлага за 1019лв. Това малко ме смущава. Искам да купя телефона на изплащане и затова съм се засилил към магазин. А на брос не искам да им давам 200+лв отгоре...
Цитирай

Като си търсих моя телефон тоя магазин не съм го и срещал дори. 
В случая ще си купиш телефон от тук=>


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

@rodi1i, имаш ЛС

 
Цитирай

Добро утро на всички.
Мисля да си купя около 6-7 различни чифта спортни обувки Puma Ferrari.
Много ми харесват ,но досега онлайн не съм купувал обувки, за първи път ще ми е.
Ходих тук в Ст. Загора в магазина на Puma, но доста беден откъм модели и нищо по-скъпо. Не ги и питах дали правят поръчки,което беше моя грешка.
Мисълта ми е колко мога да се доверя на разни сайтове , в които предлагат дадени модели, които ми харесват?
bigoutlet.bg, trendo.bg, sportbrand.net,sportnibg.net

[Изображение: ff3ea0a44748c4115a81f280f9821af251dec44a.jpg]

[Изображение: product_a383b36574.jpg]

Някой пазарувал ли е от тия или подобни сайтове, проблеми, лъжци, оригинални ли са обувките и тн?
Защото попаднах в интернет на статия, в която се казва,че имало доста добри реплики на Puma и хората трябва много да внимават.
В OLX например попаднах на изключителни боклуци-реплики за 35-40 лв, които веднага си личи ,че са боклуци.
Но има и 1:1 като оригиналите на външен вид, дори със измислени серийни номера на езиците, и търгашите ги пробутват за оригинали.
Мисълта ми е да не ми докарат накрая един кашон, пълен с реплики?
Или най-добре пак да ида до магазина на Puma тука и да питам дали правят поръчки?
Цитирай

Смяташ да дадеш 800лв за почти еднакви модели на пума. Тея обувки не са еднодневки, и спокойно 2 модела можеш да носиш доста дълго време. А през това време ще излязат друи модели ,марки, които също ще ти допаднат, а ти ще си имаш още 5 чифта стари пуми. Виж шоп сектор, спорт вижън, спорт депо, магазини от този тип за маркови обувки.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Не са чак еднакви. Става въпрос за около 5 различни модела. Харесват ми като дизайн и цветове, особено в черно-червено. Търся и едни пак Ферари за около 200 кинта с връзки с цветовете на знамето на Италия,много готино стои на черно-червената обувка, ама никъде в БГ магазините не намерих да продават такива. Има от ebay, ама не ми се занимава.
Шоп сектор ми дават обувката, която искам от 150-170 кинта за 69лв-тука има нещо гнило!
Спорт вижън-няма тия ,дето искам. Спорт депо-също.
Явно ще трябва да поръчвам от тия сайтове, които дадох...

Между другото какво мислите за червени обувки?
Аз лично съм човек, който въобще не харесва натрапчивата, крещяща визия в стил: ХЕЙ, ВСИЧКИ, ВИЖТЕ МЕ!
А тия червените сякаш точно това крещят.
Досега червени обувки или нещо по-шантаво никога не съм носил.
Щото съм си консерва отвсякъде и не позволявам никакво разчупване, строгост в обличането и това е.
А от друга страна ми харесват!
[Изображение: 305291-04-2.jpg]
Цитирай

В този случай- отиди в магазина, обуй червените, питай магазинерката какво мисли. Тя ще каже -Уау, жестоко ти стоят, много ме радват; ти ще ги вземеш, както и 10 др модела ...различни.... пуми. В шоп сектора някои са единични бройки, други са стари модели, а това вече обяснява цените им(може и да не е така, но за мен е логично)

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

(2018-06-04, 10:12:52)rodi1i написа:  Здравейте, искам да попитам, дали някои е имал взимане-даване с mPhone.bg? Харесал съм OnePlus 6, който е на цена от 519 евро от страницата на производителя, а в техния магазин се предлага за 1019лв. Това малко ме смущава. Искам да купя телефона на изплащане и затова съм се засилил към магазин. А на брос не искам да им давам 200+лв отгоре...
При положение, че са на една и съща цена, би ли ми дал едничка причина да не го купиш от официалния сайт?!

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Тоя тип пуми вички са грозни, нищо не са променили в тях от 10 години

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Не са грозни, тъкмо от Еконт си взех пратките, 6 чифта.
Много са красиви, според мен, спортно-елегантни, много готини.
Преди малко ги пробвах в нас и О, ужас!
Всички без един чифт са ми по-големи  Tooth Tooth Tooth
Ще питам около мен някои с 43-ти номер дали ги искат и ако не-ще трябва накуп да ги връщам хаххахах
Цитирай

И мен не ме кефят, приличат ми на обувки, които носеха биячите по дискотеките преди 5-10 години. Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)