Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

Пичое , какво мислите за този сайт? Да не е някакъв Scam? http://rbgam.com/ Oчила от 300 евро за 19.99...

Iphone X Space Grey 
Цитирай
Аксесоари

От 300 на 19€ ще са доста "оригинални" Dumbom

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Малайзийски сайт, сам си прави изводите дали е измамен. То самото намаление от 94% звучи смешно.
Цитирай

Някой купувал ли е телефон от Izi Tel? Някакво мнение относно произхода на апаратите? Телефона, който съм харесал е с 50% по-евтин от официалната цена и това ми е много съмнително.  Rolleyes

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Имат два физически магазина в София, ако имаш възможност отиди на място, питай сервиза оторизиран ли е и т.н.

Коментарите в гугъл и фейсбук са все положителни. Цената на XZ2 ми хареса в тоя сайт, 788лв.

Ако разбереш нещо повече за тях - сподели.
Цитирай

Точно цената на XZ2 визирах и аз. Струва ми се като някаква измама, но не мога да разбера каква.

Няма смисъл да питам тях, защото знам какво ще ми чуят ушите.  Big Grin  Нали се сещаш ще няма да спрат да се хвалят колко са велики.  Big Grin 
Искам мнение от купувач, а вярвам на хората тук. Тези коментари из нета и фейса и аз ги четох, но ми приличат на платени драскачи, приятели и роднини. Особено на позьорските снимки пред магазина. Даже и на торбичките пише името на фирмата.  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

(2018-07-19, 15:33:10)xn3k написа:  ...Особено на позьорските снимки пред магазина. Даже и на торбичките пише името на фирмата.  Lol

Това 1000% са приятели и роднини...
Цитирай

(2018-07-15, 16:42:27)lockup написа:  Пичое , какво мислите за този сайт? Да не е някакъв Scam?  http://rbgam.com/      Oчила от 300 евро за 19.99...

Това е търговски трик за наивници. Никой (в т.ч. и западняк) няма да даде 300 евро за очила. Такива “намаления” има и по наши сайтове:
bg.factcool.com/pierre-cardin-cardin-pinstripe-polo-shirt-mens-54019971
Виж по нашите оптики, ако има намаления можеш да си вземеш Полароид за 60-70 лв. Поне ще си сигурен, че няма да ти навредят на очите. А тези, докато ги чакаш, ще мине лятото и може да са реплика. Когато става дума за слънчеви очила, това е опасно за зрението.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

(2018-07-15, 16:42:27)lockup написа:  Пичое , какво мислите за този сайт? Да не е някакъв Scam?  http://rbgam.com/      Oчила от 300 евро за 19.99...

Случайно попаднах на това:
Очила
Ако ти харесват побързай, защото в този раздел са единични бройки. Storstark

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

Здравейте не намирам дискусия за това андроид устроиство, а офертата е примамваща някои ако е ползвал да сподели мнение. Пише, че е програмирано с над 2000 канала вкл.HBO и диемите и 4к картина без такси.[Изображение: 2c32bd9a184b50a327c64890c55998ff.jpg]
Цитирай

здравейте,

Относно online магазин SkyFon - gsm-bg.eu
Адрес:
GSM Магазин - SkyFon
skype: skyfon_online
email: skyfon@abv.bg
бул. Владислав Варненчик 55
магазин Скайфон (SkyFon)
Варна 9000

Много некоректни, не пазарувайте от тях !!!!
Взех си телефон Sony Xperia Z5 Premium от тях на 26.07.2016г. - на 05.03.2018г. на екрана в горния ляв ъгъл се появи жълто петно.
Посетих оторизирания сервиз на Sony за България - БулГрам с идеята, че там ще ми отремонтират проблема, но те ми казаха, че телефона бил за Сингапур - а те ремонтирали телефони произведени само за нашия регион.
1. Обадих се на въпросния магазин - SkyFon, и им изпратих телефон-а на 14.03.2018г., след около 25 дни ми върнаха телефона след като той беше пътувал София(аз)-Варна(SkyFon), Варна(SkyFon)-София(БулГрам), БулГрам им отказват и на тях ремонт, София(БулГрам)-Варна(SkyFon) след което те си намират гаражен сервиз във Варна където сменят дисплейя, Варна(SkyFon)-София(аз) и телефона го получавам без петно със сменен екрана, но с неработещи бутони - назад, минимизиране на приложение (нито един от софтуерните бутони не работеше).
2. След два дни пак им го върнах с новия проблем - поседя известно време при тях и ми го върнаха УЖ "отремонтиран", но този път дисплея ту реагираше на допир ту НЕ.
3. Върнах им пак телефона с новия проблем, не знам какво са правили, но ми върнаха телефона пак с не работещи софтуерни бутони и не работещ LED индикатор за зареждане и известия.
4. Изпратих пак телефона за ремонт със съответните забележки - държаха ми телефона от 14.06.2018г. до 17.07.2018г. = 32 дни, върнаха ми телефона със светло петно на екрана, не работещ бутон за пръстови отпечатъци и не работеща функция за интелигентни обаждания (вдигане само с приближаването на телефона към ухото).
След всяко пътуване до Варна, телефона се връщаше с протокол от сервиз-а в който пишеше - не е установен проблем !!
Принципно по закон, ако стоката е приемана за ремонт на една и съща част 3ри пъти, тя трябва да се замени с нова или да се върнат парите. - Което те не направиха.
По 4та точка - времето на ремонта не може да е повече от 30 календарни дни, ако е повече - тогава стоката трябва да се замени с нова или да се върнат парите. - Което те пак не направиха.
Подал съм сигнал в КЗП, но тази некоректна фирма SkyFon и от това не се впечатли.
В крайна сметка ми пре****а телефона за 1100лв. и ме държаха без телефон 4 месеца.

Много НЕКОРЕКТНИ, в никакъв случай НЕ пазарувате от тях, за да не се сдобиете с един куп проблеми и неработещо устройство !!!!
SkyFon НЕстават !!!!

поздрави ;-))


Прикачени файлове Миниатюри
   

Цитирай

Срещал съм ги тези Skyfone, никога не съм смятал да пазарувам от тях. Жалко, че има хора които се подвеждат...
Цитирай

Не се подвеждат хората, просто искат да спестят няколко стотин лева.

Проблема в подобните на SkyFon магазини е че нямат гаранционно обслужване. Имат някакво фиктивно, както го описаха по-горе подробно.
Цитирай

Затова винаги съм казвал, че икономията е майка на мизерията и опитите за броене на стотинки в повечето случаи остават за сметка на купувача, писал съм десетки пъти ( и не само аз ) , че тези у-ва са за Китай, Сингапур или Дубай (или изобщо някъде из Азия), вкарани тук евтино и без гаранция. Скъпи у-ва се купуват само от големите техно вериги или мобилни оператори, пък било то и с 200 лв. (примерно) по-скъпи. За такава цена на у-вото гаранция трябва да има реална и си остава за сметка на купува, ако реши да се "изхитри" да мине евтино с онлайн "гараж'. Тръгнал да дава над хилядарка за телефон, пък брои стотиците. Кой както иска, така да го разбира.

На това му викам "хем искам скъпо, хем го искам го искам евтино". Ако може да е голям, ама да не боли...

В случая все пак уж са предложили гаранция (както е изискването по закон 24 месеца физическо/12 юридическо) и явно се гаврят, както правят всякакви такива гаражни продавачи. Имал съм преди години такива приключения с едно LG (за 230 лв.), накрая отидох в София на адреса от гаранционната карта и се оказа, че е някакъв блок и няма никакъв магазин, а телефона разбира се беше изключен. Но и цената не беше 4 цифри.
Цитирай

Убедил съм се, че евтиното винаги ми излиза скъпо... И аз искам да спестя 200-300 лв., но после ще ги дам тройно, всеки път така става...
Цитирай

Здравейте колеги!
Решил съм да купя Samsung A6+ от онлайн магазин shtepsel.bg.
Преди 2 години отново купих апарат от онлайн магазин, наложи се един приятел да ми помогне за да премахна съобщение за грешка с региона, но в общи линии останах много доволен от качеството на апарата!
Tрябва ми помощ на какво да обърна внимание при покупката на конкретния телефон.
Има ли значение дали е едно или дву симов (китайски пазар), къде трябва да бъде произведен, да проверявам ли сериен номер или IMEI?
Какви са ви впечатленията от този магазин?
Всеки съвет ще бъде от полза!
Благодаря!
Цитирай

здравейте отново ;-)) ,

някой да е чул или да е имал взимане-даване с фирма "candys" - Мусагеница, гр. София, Област София-град

поздрави
[url=https://maps.google.bg/?q=42.65697,23.37661][/url]

Цитирай

Щом ги предлагат с гаранция 2 години, едва ли ще имаш някакви проблеми.

Да питам и аз нещо тука:
Искам да купя една много рядка вещ от САЩ, която обаче е свързана с Третия Райх. Или иначе казано от средата на 30-те години и има по нея свастики, SS знаци и тн.
Мисля с фирма посредник да я купя, използвал съм една фирма за покупка на стоки от САЩ, досега съм нямал проблеми с тях.
Но как да им кажа какво искам да поръчам чрез тях?
Дали няма да ми откажат, като си помислят,че съм някакъв откачен нацист, скинар, отрепка и тн?
А аз съм колекционер!
За мен няма значение дали даден предмет е от времето на Сталин, Хитлер,Възраждането,император Цин или фараон Ехнатон-има ли историческа стойност и е рядък го взимам.
Ама все пак знаем ,че ситуацията с хитлеристки предмети е по-особена и опасна и може да имаш проблеми.

Някакви предложения?
Цитирай

Сега е сезона на бригадите в САЩ, поразпитай близки и познати /а защо не и тук/ всеки би ти го донесъл /това е моята гледна точка, защото аз бих/
това е моята идея

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Някой вземал ли е скоро телефон на лизинг? Бях одобрен от уникредит за лизинг, и получих по пощата файл за активиране на лизинга...но аз още не съм получил апарата и подписал договора по еконт.Пише че до 4 дни трябва да се активира договора като се кликне на дадения линк.Има ли някой запознат ако е вземал на лизинг как се процедира?
Цитирай

Sony XZ1 на оферта в Технополис https://www.technopolis.bg/bg/Mobile-pho...1/p/573181
Цитирай

За фенове на Sony е страхотна оферта, 600 лв. са перфектни. Като имаш предвид хардуера му направо си е оферта отвсякъде. Харесва ми.

А и с този дизайн в момента е отличаващ се, тия рамки.. Big Grin Big Grin Big Grin Готино е.
Цитирай

Някой купувал ли е реновиран телефон от сайтове/магазини като Hop, Plasico, Intecsbg , Ardes ?
Цитирай

Телефон не но лаптоп съм купувал от Ардес .Вече 2 години работи без проблем.

Smile
Цитирай

Някой дали знае този сайт с тези луди оферти...
http://misaleing.com/index.php?main_page...ducts_id=9
 Май е прекалено хубаво за да е истина.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)