Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

(2019-06-19, 23:13:28)yo_asakura написа:  Мисля, че всяка друга голяма верига при дефект на първия месец, веднага щеше да поднови стоката.
През далечната 2000 год. купих първия си компютър от Зора. Прибирам се в Асеновград, нося го на познат да му инсталира Уиндоус и след 20 мин. ми звъни, че компютъра има проблем - няма RAM памет. Грабвам компютъра и след няма и 2 часа от покупката вече съм в Зора за рекламация. Не го замениха а го изпратиха в сервиза.
Гледам, че тук почти винаги се дава съвет, че е по-добре при проблем с телефона да се прати/занесе директно в официалния сервиз, а не в магазина от където е купен. За това ще споделя моите премеждия през които преминах с LG V10, закупен от Технополис. Екрана даде дефект и аз за да стане уж по-бързо го занесох в сервиз на мост компютърс гр. Пловдив. Те от там за тяхна сметка си го пращат в София защото в Пловдив не поправят телефони. След 2 седмици ми го върнаха със становище сменен тъч. Тъчат/дисплея не беше сменен защото ми го върнаха с моя си стъклен протектор, а и проблема не беше отстранен. Проблема се проявява след около 20-30 мин. ползване и през това време има статично изображение. Тоест няма как да стоя в сервиза и 30 мин. да правя тестове. Пращам го втори път за същия проблем и отново директно в сервиза. Отново след 2 седмици ми го връщат със сменено дъно. Какво общо има дъното с дисплея не ми стана ясно. Дойде време да го пращам и за трети път и тъй като след третия път, ако се изпрати за четвърти, вече са длъжни да го заменят, колега от форума, работещ за една от големите вериги магазини за техника ме посъветва да го занеса в магазина от който е купен. Занесох го в Технополис Пловдив, направиха снимки на проблема и на самия телефон (нещо, което не направиха в мост компютърс Пловдив) и забележете след 1 седмица ми го върнаха, този път наистина със сменен дисплей. Телефонът все още работи и няма никакви проблеми с дисплея повече от 2 години след смяната му.


И тук искам да похваля един онлайн магазин, препоръчан ми от emski_vas - TmobiBG. Закупих LG V20 от него и за съжаление дисплея даде същия дефект като този на LG V10. Обадих му се, обясних му проблема, даде ми адрес къде да го изпратя и обеща, че ще му смени дисплея. Забави се 2-3 дни повече от законовия срок 30 дни, но дисплея е сменен с оригинален и заедно с телефона ми е изпратил и дефектиралия дисплей. Не съм си търсил правата за забавянето, тъй като по невнимание съм изпратил с телефона касовата бележка, която беше прикрепена с телбод към гаранцията. А и човека какво да направи ако от Китай са му забавили пратката. Аз съм получавал пратка след 5 месеца, която отдавна бях отписал и забравил Sad


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари

Здравейте вчера попаднах на Online магазина и искам да си закупя един компютър бихте ли ми дали съвет при покупката му да не си остана само с някой друга цветна снимка Smile До колко е сигурен сайта ?
Някакви отзиви за магазина на https://www.50off.bg

Благодаря на отзовалите се .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Виждам, че имат физически магазин в Пловдив, което е една идея по-надеждно. Някой твой приятел от Пловдив?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2019-08-13, 10:28:05)Compare написа:  Здравейте вчера попаднах на Online магазина и искам да си закупя един компютър бихте ли ми дали съвет при покупката му да не си остана само с някой друга цветна снимка Smile До колко е сигурен сайта ?
Ам, освен едно mini PC не виждам компютри в сайта им... Фейсбук страницата им е от месец Март, тази година... Т.е. на пазара са от около 6 месеца...
Цитирай

(2019-08-13, 10:53:32)pepy1 написа:  Виждам, че имат физически магазин в Пловдив, което е една идея по-надеждно. Някой твой приятел от Пловдив?
Не нямам приятелчета от Пловдив.

И мен ме води на мисълта че е надежден ,доставя с Еконт и Спиди с право на преглед и тест.

(2019-08-13, 10:58:14)cinizam написа:  Ам, освен едно mini PC не виждам компютри в сайта им... Фейсбук страницата им е от месец Март, тази година... Т.е. на пазара са от около 6 месеца...

Да, прав си, искам да си взема 2х mini PC .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Тъй като съм в Гърция вмомента и ми изскачат много добри оферти за телефон Самсунг от техните еквиваленти на нашите технота а дори и от техните оператори като германос и се интересувам дали мога да използвам гаранция тук в България. Другия ми въпрос е срещнах тук там добри отзиви за tmobi там също цената е примамлива при тях как седи въпроса с гаранцийте? За тези елит мобил скайфон и т.н ми стана ясно добър отзив почти не видях...
Цитирай

Ако гаранцията е международна и устройството се предлага официално тук - няма проблем.

 
Цитирай

Става на въпрос за а40 модела от магазин който го доставят официално и в Гърция и в България също се значи не би трябвало да има проблем?
А за tmobi мнение на някой поръчвал скоро?
Цитирай

(2019-06-28, 23:26:08)vargala81 написа:  И тук искам да похваля един онлайн магазин, препоръчан ми от emski_vas - TmobiBG.
 
Искам да взема Xiaomi Mi 9T Pro 128GB/6GB и цената му е почти като поръчка от Алито в този магазин. Някой друг да каже мнение за TmobiBG. Касов бон, гаранционна карта?
Цитирай

Тмоби е коректен.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Относно ebay

Бях поръчал калъф преди повече от месец и не дойде. Времето за доставка също изтече. Писах, че искам Refund на търговеца и каза, че няма проблем просто да изчакам 1-2 дни да се извърши Refund-a. Днес си влизам в пощата и се появява следното     
Не съм искал поръчаното от мен.  Huh

Как да процедирам в такъв случай ? Знам, че има някаква защита на ибей против хора, които постоянно искат връщане на парите и има някаква процедура - тази ли е, макар че по-горе си пише, че аз не искам поръчаното, а дефакто калъфът не дойде.

Edit: Дойде ми известие, че е направен Refund преди малко. Все пак какво да правя в случая, видим от скрийншота


Цитирай

По принцип, тоя се питеа да те прецака! Първо му дай негативна оценка, като напишеш защо. После пиши на съпорта на пей пал(няма начин да си платил с друго) копирай им всичко като кореспонденция, ще се види че умишлено си набеден. Ще ти върнат парите, а него ще накажат. Имах подобен случай, чакам 6 месеца, с обещанието - още една седмица. Е писна ми, тъй като не съм получил нищо, и ... беше ред да се свържа с пей пал!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2019-10-16, 21:06:53)pepy1 написа:  По принцип, тоя се питеа да те прецака! Първо му дай негативна оценка, като напишеш защо. После пиши на съпорта на пей пал(няма начин да си платил с друго) копирай им всичко като кореспонденция, ще се види че умишлено си набеден. Ще ти върнат парите, а него ще накажат. Имах подобен случай, чакам 6 месеца, с обещанието - още една седмица. Е писна ми, тъй като не съм получил нищо, и ... беше ред да се свържа с пей пал!

С карта платих. Странно защо ме рефундна, а отваря тоя кейс ... Ще изчакам да отчете сумата и ще пиша, че не е отказ от моя страна, а неидване на пратката и последващо искане за рефунд.

[Изображение: 9670689G.png]

Това имам като опция за отговор. Притеснява ме единствено текста след following reason


Цитирай

Пиши най-добре на ибей за ситуацията

От друга страна прегледах набързо политиката за отмяна на транзакцията. Има един параграф:
"When a buyer cancels a transaction, they can't leave negative or neutral feedback or low detailed seller ratings for you."  Та най-вероятно го прави с цел да не му навредиш на репутацията, едва ли ще тръгне да прави мизерии за 8 долара.

ЛИНК

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

(2019-10-16, 23:42:21)mg22 написа:  Пиши най-добре на ибей за ситуацията

От друга страна прегледах набързо политиката за отмяна на транзакцията. Има един параграф:
"When a buyer cancels a transaction, they can't leave negative or neutral feedback or low detailed seller ratings for you."  Та най-вероятно го прави с цел да не му навредиш на репутацията, едва ли ще тръгне да прави мизерии за 8 долара.

ЛИНК

Мерси, уж четох точно тоя линк, а съм пропуснал това ...

Като цяло щом се опитва по този начин да се измъкне, ще ескалирам случая до ибей, тъй като за този период писах 3-4 пъти и все ми връщаха копирано съобщение само променяха част от него (не е автоматично). Като например аз им пиша месец след като е трябвало да пристигне, че нямам пратка и датата е отминала, а те ми пишат, че преди 1 месец "ще дойде“  Big Grin  Третирам го като безотговорност. По принцип не съм писал никакви негативни за 10 години, но това да си пиша сам със себе си не ми беше окей. Добавяме и тая мизерия с отварянето на кейса.


Цитирай

може би е трябвало да го изпревариш и да отвориш кейс, че не си получил стоката.

Аз имах подобен случай скоро, бях поръчал една джаджа и уж я маркираха като изпратена, а след има няма седмица ми пишат, че най-вероятно ще има много голямо забавяне докато пристигне заради проблем с пощите и ако съм ок да ми направят рефънд, а пък ако я получа няма проблем. Естествено нищо не получих дори след няколко месеца. Но пък като ме рефънднаха пък ми стоеше, че не съм платил даже май му писах той да канселира транзакцията.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Здравейте, някой ползвал ли е този магазин http://kupitelefon.online
Цените са съмнително евтини. По принцип никога не бих дал пари напред на магазини без история затова искам да чуя дали някой е имал взимане - даване с тях.
До колко тази история за разпродажбите в Полша и Чехия е истина Big Grin

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай

ММ, интересно, нямам представа,но не ми изглежда много legit, все пак нека някой който е по запознат да се изкаже
Цитирай

Не бих рискувал! За няколкото години прекарани в една от двете държави, и посещавайки често другата, мога да кажа - лъже. Други врътки е правил или прави, а дали наистина е договорил сервиз за неговите устройства с официалните в България, може само да гадаем.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Здравейте. Някой пазарувал ли е от etoren? Личен опит, мнение за магазина?

https://eu.etoren.com

Доколкото знам са китайци, но имат склад или нещо подобно в Европа и доставката до България е 26 евро, което обаче спестява митници и главоболия, поне на хартия. Имат добри оферти, но за разлика от всеизвестния алиекспрес, този ми е доста по-непознат.
Цитирай

(2019-11-17, 22:32:40)galaxian написа:  Здравейте. Някой пазарувал ли е от etoren? Личен опит, мнение за магазина?

https://eu.etoren.com

Доколкото знам са китайци, но имат склад или нещо подобно в Европа и доставката до България е 26 евро, което обаче спестява митници и главоболия, поне на хартия. Имат добри оферти, но за разлика от всеизвестния алиекспрес, този ми е доста по-непознат.

Това в ограденото с червено ако е вярно при чекаут - няма място за притеснение:

[Изображение: Opera-Snapshot-2019-11-19-001208-eu.png]

Цените нещо не ми харесват, примерно е тука излизат добри промоции. Плащане през PayPal има, разбира се.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай

Колеги имам едно запитване. На няколко онлайн магазина попаднах на следното.. имам право да върна продукта в 14 дневен срок но той не трябва да е отварян или ползван. Такава ли е политиката за връщане на стока ? Помня преди време вземах един рутер от емаг и го върнах защото нямаше добър обхват.. Сега мисля да взема телефон от тях. Въпроса ми е мога ли да го разцъкам 2-3 дена и в последствие ако нещо не ми допадне да го върна или и там важи същото че кутията не трябва да е отваряна..?
Цитирай

14 дни право на връщане на стока от маркетплейс търговец и 30 дни ако търговецът е емаг.

Всеки маркетплейс търговец има различни условия за връщане.

А условията за връщане на емаг са описани тук в четвъртата секция от горе надолу.
Цитирай

Но условията за връщане, не трябва да са в разрез с европейската политика за електронна търговия! Тоест можеш да го разопаковаш, но запази опаковките и търговския му вид. Ако продавача не приема разопакова на стока, просто го пропускаш и намираш друг!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Следя една фитнес гривна на Honor Band 5 от скоро и мисля да си купя такава. Най-евтината оферта в pazaruvaj търсачката е 74 лв. към днешна дата. В Технополиса цената е сходна - 79 лв. с безплатна доставка. Обаче гледам в Алиекспреса мога да си я поръчам за 49 лв. със срок на доставка 14-28 дни, с АлиЕкспрес Стандарт, което е супер. За да ме представляват обаче БГ пощи пред митницата ще дам още едни 10-15 лв. + ДДС и не си струва, май, май...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)