Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#51

Купувал съм по един телефон от двата магазина и съм доволен. Преди време взех Lumia 800 от Citytel и не съм имал проблеми с него. Беше с продуктов код за Виетнам. От Slot Mobile бях купил Xperia C, на който се развали Power бутона на третия ден. Веднага ми го смениха с нов (за това им свалих шапка). Телефона беше с продуктов код за Хонг Конг.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари
#52

Моя е от Slot Mobile с код за Тайван или поне беше де. Smile
Зарядното е с преходник,иначе вече девети месец машинката не е показала дефект и следователно не ми се е налагало да им правя рекламация.
Ако се двоумиш от кой магазин да си купиш телефон пиши името на магазина + мнения в Гугъл.Няма перфектни търговци.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#53

Благодаря за отговорите колеги ! Само се чудя дали и другите онлайн магазини са на този принцип (най-вече за emag става въпрос),смисъл и техните телефони ли са с азиатски кодове? Питам защото разликата в цената в горепосочените магазини и emag е 100-тина лв. :? Smile

HTC Hero White -> Samsung Galaxy Nexus 4.2.1-Stock -> LG G3 16GB D855 Titan


Цитирай
#54

(2015-02-24, 22:08:27)GunL0ck написа:  Благодаря за отговорите колеги ! Само се чудя дали и другите онлайн магазини са на този принцип (най-вече за emag става въпрос),смисъл и техните телефони ли са с азиатски кодове? Питам защото разликата в цената в горепосочените магазини и emag е 100-тина лв. :? Smile

Емаг са същите. Влачат телефони от всякъде. Може да няма български, да е с някакъв странен ром, най-вероятно ще е с преходник. Няма къде да отидеш да оплачеш и до съвсем скоро нямаха дори и телефон за връзка. Явно някой им е направил сериозен проблем и са го пуснали. И те са на същия принцип като малките магазинчета, само че в тях се наливат пари и са големи Smile Иначе стоката е същата, не си мисли, че предлагат кой знае какво качество
Цитирай
#55

Аз си купих G3-та от skyfon.bg.Телефона беше предназначен за Европа,който ми пратиха.Кутията беше неотваряна и изрично им казах да ми пратят касова бележка.Така ,че може и от там да го вземеш.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#56

Намерих аз там въпросния телефон на този сайт, обаче само касова бележка ли ти пратиха? Фактура, гаранция към апарата?

 
Цитирай
#57

Касова бележка и гаранция .Това ми пратиха.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#58

За частно лице е напълно достатъчно за да ти признаят гаранцията.Фактура издават ако искаш,почнат ли да шикалкавят...беги далеч. WinkА пък и до колкото знам ако имаш фирма тогава ти трябва фактура за да ти върнат ДДС-то.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#59

(2015-02-24, 23:17:09)ganchev написа:  Аз си купих G3-та от skyfon.bg.Телефона беше предназначен за Европа,който ми пратиха.Кутията беше неотваряна и изрично им казах да ми пратят касова бележка.Така ,че може и от там да го вземеш.
Колега ganchev, преди колко време си закупи телефона от тях!? Някаква фирма-фантом ли е, или да не са фалирали? От два дена, въпреки всичките ми опити, не мога да установя контакт с тях. Иначе, цитирам : "...Екипът ни е съставен от млади, енергични и висококвалифицирани кадри. А за комуникацията с вас се грижат: Еми, Зори, Бояна, Жанет, Таня и Миро. Те подсигуряват  вашите поръчки да бъдат обработени бързо и точно, и ще отговорят на вашите въпроси с усмивка...". И къде са въпросните момци и девойки?  Пратих допитване по skype, писах им емейл - ни вопъл, ни стон. Сега остана да им звънна и на телефона, който им е качен на сайта, но може и това да няма резултат. В твойта гаранция да имат някакви други телефони, различни от тези, които са качени на сайта? Bu

 
Цитирай
#60

Ето този телефон го има на гаранцията - 0893620956
Иначе телефона го поръчах на 11 януари и на 13 беше при мен.Всичко беше така, както исках.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#61

(2015-02-28, 12:58:26)ganchev написа:  Ето този телефон го има на гаранцията - 0893620956
Иначе телефона го поръчах на 11 януари и на 13 беше при мен.Всичко беше така, както исках.
Успях най-после да осъществя контакт с фирмата. Другата седмица, след празниците, ще ми върнат обаждането.  Big Grin

P. S. ganchev от мен имаш един + Stolt

 
Цитирай
#62

Привет,
Искам да си взема LG G2 mini dual, спрях се на Rvmobile - гледам че беше споменат в няколко теми, но го нямат в наличност, ще проверя и тази седмица, но ако го нямат ще ми  трябва алтернатива.
На цена около 310-320лв в София, друг онлайн магазин със физически адрес (смятам да го купя на място, въпреки че ще се лиша от 14 дни мъни бек).

От "пазарувай." извадих тези два:
- rv mobile и
Mobster.     e   u 

ЕДИТ: Подсказаха ми, че в Emag е на 320лв, но не съм чел недобри неща за тях.

Как да съм сигурен дали не е работил/пипан телефона?

Гаранциония сервиз добър ли е на гореспоменатите?




EDIT vladdark: Мисля, че достатъчно ясно е написано в първия пост на темата да НЯМА работещи линкове!

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#63

Не купувайте от Citytel.bg.
Това са най-големите мутри и мошеници, с които може да се сблъскате.
Вчера направих огромната грешка да закупя от тях Sony Z2, ако въобще е това, за което го представят.

Първо започваме от там, че в един и същи ден закупихме телефона, аз и мой приятел, моя струваше с 10 лв. от горе. Всъщност в рамките на 2 часа. Издадоха ми складова разписка или нещо от рода, без ЕИК, без ДДС номер, нищо. Само подпис, печат и име на фирмата. Както и да е майната им на 10те лв.

Днеска го намокрих (в съотвествие с всички изисквания), за 1 мин. и явно се намокри микрофона, защото около 4 часа не се чувах въобще. После се оправи. Въпреки че в гаранционната карта, която е обща за всички устройства, пише че не важи при заливане с вода в "Чл. 112. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба."
Тоест по документа, които имам те са ми продали Sony Z2, който по рекламата в техния сайт е "защитена срещу прах, както и срещу потапяне в сладка вода до 1 метър за 30 минути продължителност" и искам да ми го преведат във вида, в който го рекламират, иначе ще ги съдя за подвеждаща реклама.

Съответно първо им писах онлайн, за проблема. Прочетоха го и никой не ми отговори. И след което им се обадих. Още на второто изречение, след като разбраха, че се обаждам с проблем, а не да купувам, тона на "продавач-консултанта" се промени на тип, ако ми беше пред очите щях да те ошамаря. Каза ми, че гаранцията непокрива мокрене и по-добре да не го мокря. Съответно, отговора ми беше, че това е основната причина да се спра на този модел (подводните снимки). Реакцията беше потресаваща. Отговора беше цитирам "щом ми е фетиш да си го мокря си е мой проблем". Осъзнах, че няма никакъв смисъл да се разправям с подобен индивид и е по-добре да се обърна към комисията за защита на потребителя. Все пак го питах и за разликата в цената на какво се дължи. Вече явно изнервен, служителя на citytel.bg ми каза, че явно приятеля ми (които разбра за тях от мен) им е редовен клиент. Когато им казах, че за пръв път ги посещава, ми беше отговорено цитирам "К'во се бъркаш в политиката на фирмата".

Че са измамници - измамници са. Че съм тъп, че купих от тях - тъп съм. Но пиша това да стигне до колкото се може повече хора, за да не се объркват като мен. Честно казано, вече ми е през к*ра и за водоустойчивоста и за телефона, но ми писна на всяка крачка да лъжат и най-вече наглото отношение. Ще си гоня правата до дупка, независимо дали с комисия за защита на потребителя, дали с адвокат. Склонен съм да се набутам много повече, отколкото дадох за телефона, само за принципа. Писнало ми е да живея в държавата на мутрите, мушениците, ментета, курвите и нагалците. Ей заради такива, никога няма да се оправим.

Ще ви държа в течение непрекъснато, защото подозирам, че ще се опитат и да ме набият по някое време, ако продължа да си търся правата. Но ми е много интересно да видя как работи онлайн магазин без репотация.

Първата ми стъпка е да се свържа със Сони България, поне да проверя дали телефона е оригинален.

В заключените патете се от Citytel.bg !!!

Обадих се в Сони, издиктувах IMEI. Телефона е оригинален. Обясниха ми като на човек, че е съвсем нормално, като го мокря да имам понякога проблеми в рамките на 3-4 часа, защото влиза вода до няква предпазна мембрана, но не може да повреди телефона. Всичко точно като нормални хора, без фетиши, без тон, без избиване на комплекси. Както трябва да е отношението служител-клиент. Казах им, че нямам нито касова бележка, нито фактура, но казаха, че ако имам документ удостоверяващ датата на закупуване, било то и измислената им складова разписка, мога да ползвам техните сервизи. Тази работа с документите, все пак ще я проверя намясто в Сони другата седмица, като съм в отпуска, че ми се вижда малко съмнително.
Ето, че можело да обяснясни възпитано и с отношение към клиента. А не да ми развиват глупави теории, че гаранцията не важи при мокрене. Все пак на citytel.bg, за да реагират така не им е чиста работата и не ги препоръчвам на никой, най-малкото заради отношението към клиента.

Хубавото е, че повече никога през живота си няма да си имам работа със тях!
Цитирай
#64

Жалко, имах добро мнение за Citytel, но така е с всички малки магазинчета и сивия внос. Явно наистина е добре човек да даде малко повече пари, но да си купи телефон официален внос.
Не се ядосвай колега, важното е, че телефона ти ще ползва официалната гаранция на производителя. А иначе това, което са ти казали от Sony е вярно. След намокряне е нормално говорителя да не работи коректно, докато се изпари водата от мембраната.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#65

Прав си колега! Не трябва да се ядосвам, а и в крайна сметка телефона е ок, но отношението беше шокиращо. Освен това са и некомпетентни и не можаха да ми обяснат това за мембраната. Просто не мога да си представя как подобно магазинченце, има клиенти и се ползва с добро мнение, при положение, че вчера им оставих 7 стотака и днеска вече ме обиждат директно и ми се държат нагло. Дори и да не ми признаят гаранцията и нищо да не направят са длъжни да се държат уважително с клиента, но им е толкова бедна културата, че и това не го осъзнават. Най-искрено им пожелавам да фалират, а на служителя, които разговяря с мен по телефона, някоя нелечима и болезнена болест. Аз лично вече само от М-тел, поне като ме излъжат ще са възпитани.
Цитирай
#66

Е, дано само за въпросния магазин да е така, че аз чакам обаждане от друг такъв подобен.

 
Цитирай
#67

Offtopic Ти това обаждане не го ли чакаш вече месец. Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#68


(2015-03-19, 21:00:48)ganchev написа:  Offtopic Ти това обаждане не го ли чакаш вече месец. Wink
Да, така е и накрая пак аз им се обадих през седмицата. Ами нямали за сега Xiaomi MI-4 в черен цвят, чакали доставка до края на месеца.
P.S. Ами като няма една добра душа да ми го поръча отвън, че аз не смея, та ще има от мен една почерпка с бира, ама на, няма - налага сега да чакам. Мисля вече да пускам  една тема в "Продажби", че си търся да си купя.

 
Цитирай
#69

Дано имаш късмет по единия или другия начин.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#70

Колеги кандидатствах за телефон на изплащане и ме одобриха от банката. Проблема е че ми търсят да пратя преснимана лична карта и да пише вярно с оригинала чак тогава щели да ми пратят телефона.Дали не е нещо фалшиво ?
Цитирай
#71

(2015-03-23, 18:29:50)placebo написа:  Колеги кандидатствах за телефон на изплащане и ме одобриха от банката. Проблема е че ми търсят да пратя преснимана лична карта  и да пише вярно с оригинала чак тогава щели да ми пратят телефона.Дали не е нещо фалшиво  ?

Колега пуснал си цяла тема ,чакай си отговорите там или предпочиташ да я заключа и да питаш тук?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#72

Купих го от Mobster, останах много доволен от обслужването, нямам проблеми с телефона.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#73

Mobster?

 
Цитирай
#74

Някой пазарил ли е от Izi Tel ? Предлагат втора ръка телефони с гаранция. Дали може да е надеждна тази гаранция ?

Samsung Galaxy S2 4.4.2 NeatROM
Цитирай
#75

(2015-03-30, 10:14:22)ivelin123 написа:  Някой пазарил ли е от Izi Tel ? Предлагат втора ръка телефони с гаранция. Дали може да е надеждна тази гаранция ?

Колега не се занимавай ,по добре ако е втора ръка с гаранция да е от оператор оставаща.Тия магазини дават 2-3 месеца гаранция колкото да не е без хич.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)