Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

Някой скоро да е пазарувал от JAR Computers ? Мисля да купя телефон от там на вноски, някакви мнения?

Honor 90 - 12/512
Цитирай
Аксесоари

(2022-09-12, 13:48:41)Galaxy_ace123456789 написа:  Някой скоро да е пазарувал от JAR Computers ? Мисля да купя телефон от там на вноски, някакви мнения?
Гледай в сайта да пише (ако е онлайн поръчка) че го имат наличен, a не от външен доставчик дадения продукт. Иначе фирмата е сериозна, не би трябвало да имате проблем с гаранции и т.н.
Цитирай

(2022-09-12, 13:48:41)Galaxy_ace123456789 написа:  Някой скоро да е пазарувал от JAR Computers ? Мисля да купя телефон от там на вноски, някакви мнения?

Там няма грижи  всичко е точно в този сайт
Цитирай

Благодаря ви!

Honor 90 - 12/512
Цитирай

Здравейте,
бъзнаха ме известна сума през PayPal (Приятели) ! Имали начин да си върна парите?Някой знаели такъв случай или да пия още една студена вода Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Ако не си потвърдил превод, би трябвало да ти върнат сумата, тъй като те имат проблем със сигурността. Печелил съм спор с продавач от и-бей и са ми връщали парите, защото съм плащал с пей пал.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Случая при теб е може би малко по различен.
Става въпрос за една интернет платформа (willhaben.at)която се купуват,продават частно както и фирми разни стоки като olx.bg и така исках да си купя 8 bay server и при превеждането на парите не ми даде да ги преведа със защита на потребителя купувача в случая а само като приятел.И аз си викам давай човека стабилен няма ме изпързаля.
Платих и от тогава нито вопъл нито стон от него !Писах на PayPal и само ме мотаят даже не отговарят на E-Mail-ите ми Sad

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

НИКОГА не плащайте за продукти и услуги с трансфер към приятели/семейство през Пейпал. За тези преводи няма защита. Потърси в гугъл Paypal Betrug.
Схемата е много стара, но изглежда отново са се пръкнали подобни измамници (особено по платформи в стил Олх, Marketplace и др.).

Пример по твоя случай - ТУК

Пейпал е малко вероятно да помогнат, но може да пробваш да ги притиснеш с чарджбек на картата. Занимавка е и е малко вероятно да има ефект, банката най-вероятно ще откаже да възстанови парите. Пайпал дори може да блокират акаунта ти, но ако държиш да си върнеш парите няма много други опции. 

Пробвай да потърсиш помощ и от платформата, но и те сигурно са си вързали гащите с общите условия. В зависимост от сумата може да се обърнеш и към полицията.
Цитирай

Благодаря ви Smile
@totto всичко това е до някъде е направено но всеки се дърпа Sad Много благодаря за изчерпателният отговор. Никой нищо не прави ,нищо ще се пие студена водичка ,няма да е за първи път !
остана само да се отиде в полицията да се пропилее малко време и там, те така .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Момент на невнимание за съжаление, и аз съм бил в това положение.

Не се отказвай, обърни се и към картоиздателя/банката. Представи им колкото се може повече инфо - Обявата, комуникация с продавача, ако е имало такава, данните на продавача (име, имейл, телефон и тн.). Поискай съдействие и от сайта с пояснението, че ще търсиш правата си чрез банката и полиция.

За съжаление има всевъзможни измами, колкото и да се внимава, все по-трудно става да се опази човек.
При сделки с частни лица не изпращайте предварително пари директно на продавача. Не се подвеждайте по ниски цени и обяви тип "подарявам", които искат да заплатите само разходите по доставката. Бяха популярни навремето, сега пак са се пръкнали по фейсбук и др. подобни платформи.
Плащайте само по сигурни канали, или при получаване, или при лично взимане и тн.
Цитирай

А някой има ли мнение за мишките на Офис Уан Суперстор, според мен са пълни боклуци, дали сами аз имам такъв опит или продават боклуци по принцип?

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай

Едва ли някой е запознат с цялото им портфолио, избери си модел и го пусни за мнения в Гугъл. Аз обикновено така постъпвам...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Ами направо отидох в Кауфланд и... о, изненада, мишки на три пъти по-ниски цени от тези в Офис Уан със същото или дори по-добро качество.
И слушалки тапички за 7 лева, абсолютно същите като тези, които в магазинчето в подлеза на Плиска са по минимум 17...

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай

И аз намазах с една от "геймърските" от кауфланя, бива като за 7 лв май беше
Цитирай

Някой пазарувал ли е от новият сайт за устройства, втора употреба реновирани swipe.bg ?

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай

Здравейте, някой магазин от тези пазарувай да знаете да е коректен, или да се насоча към амазон? 

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...835317216/

Nokia 3310 -> Nokia 7210 -> Nokia 6233 -> SGS i9000 -> Moto G -> Mi A1
Цитирай

Малко напосоки, като място във форума....

Някой купувал ли е от Амазон Германия телефон в състояние "използван", "като нов" или "много добър"??
Как са реално нещата, може ли да се вярва и прочие?? Visslar

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай

Телефон никога не съм купувал, но никога не съм имал проблем със стоки от амазон де. Точно както е на картинката, точно както е на описанието, всичко е така. Прегледай българския флип, и там продават реновирани апарати с двугодишна гаранция.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Swipe е върховна скъпотия на фона на flip - не им правя реклама, не съм имал взимане/даване с тях, ама като гледам flip-а ще се развие добре. Това swipe преди това беше сайт на едно приложение с някакви снимки, дето си спомням , че фолк певици си размахваха силикона в него...

Нищо против никой де.

Мога да препоръчам buybest - купил съм скоро един Watch 4- конкурентна цена, дойде си както си трябва.
Цитирай

Някой има ли наблюдения за сайта vsichkistoki.com , както и за eurotel.bg. Благодаря
Цитирай

(2022-12-06, 16:42:09)Ivanov_1994 написа:  Swipe е върховна скъпотия на фона на flip - не им правя реклама, не съм имал взимане/даване с тях, ама като гледам flip-а ще се развие добре. Това swipe преди това беше сайт на едно приложение с някакви снимки, дето си спомням , че фолк певици си размахваха силикона в него...

Нищо против никой де.

Мога да препоръчам buybest - купил съм скоро един Watch 4- конкурентна цена, дойде си както си трябва.

А кой от двата варианта е по-надежден, Swipe или Flip?? Visslar

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай

Това са телефони втора ръка. Винаги можеш да бъдеш изненадан. Те от кутията излизат с по 5 дефекта пък втората ръка къде е завиран и как е ползван...
Цитирай

(2022-12-12, 18:45:58)scenic написа:  А кой от двата варианта е по-надежден, Swipe или Flip?? Visslar

Swipe го използвах миналата седмица да продам телефон. Спрямо flip предлагаха повече пари за едно и също устройство с идентични въпроси/отговори за състоянието му и затова предпочетох swipe.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Някой пазарувал ли от френския ракутен?
Имам познат който може да ми го препрати, специално за този апарат търсех - нов-нов!
Google Pixel 4A 4G Simple SIM 128 Go Noir

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Някой пазарувал ли е Пиксел от България, от онлайн магазин? По-конкретно Ардес и Скайфон. Не очаквам адекватен отговор от тях, но ме интересува ако някой е минавал процеса за гаранционни претенции, как стоят нещата - дали те правят опити да ремонтират или връщат у-вото откъдето са го внесли. Доколкото знам, една част от пикселите директно се подменят с нови, вместо да се ремонтират от официален сервиз. Неприятната част, която също дочух е, че заменяните устройства са възстановявани такива. Лоша информация ли съм получил или има доза истина в това?
Трябва ми спешно един 6a или 6 (само през Скайфон, че цената е приемлива). Държа на гаранция, като знам каква им е славата на пикселите. Твърдо не ми се занимава при дефект, да пращам телефон през половин Европа за ремонт.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)