Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G lte max telecom
#1

Как да подкараме 4G интернета на max tecom на NOTE 3
Цитирай
Аксесоари
#2

Предполагам, че просто слагаш сим картата на макс телеком в телефона и би трябвало да стане, но за сега не се поддържа гласова услуга, а само интернет макар че с приложения като viber и whatsapp също може да се провеждат разговори. Smile
Цитирай
#3

Де да беше толкова лесно.
Цитирай
#4

Добре де дай малко повече подробности, какъв точно е проблема?
Цитирай
#5

Изобщо не намира мрежа.
Цитирай
#6

Не намира, защото е ограничено софтуерно. Поне при мен в настройки - мрежи, няма LTE.

Huawei P9 Lite
Iphone 7 Plus
Цитирай
#7

За да ти излезе LTE режима , трябва да смениш CSC - то с такова за LTE или директно да флашнеш такъв ром.

P10

Цитирай
#8

От VIVACOM казаха няма 4G в България Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#9

От макстелеком ме посъветваха да инсталирам от маркета Viaero 4g Toggle и картата им щяла да проработи с note 3.Да ама Не,приложението и не само то а всички тугъли за превключване на 4g на note 3 не работят.Мисля,че колегата niko е прав.

Samsung Galaxy S6 SM-G920F Blue Topaz
Цитирай
#10

И той не е прав. Аз съм пробвал с всички Азиатски Немски и Английски
На друго място е проблема и то май в картите на Макстелеком. :whistle:
Цитирай
#11

В картите е със сигурност,макстелеком водят някакви договорки със самсунг,и гогато всичко е наред със симовете,тогава пак ще се наложи флаш на ром с възможност за избиране на lte режим.
Лошото е,че всичко ще се случи след безплатния тестови период Wink

Samsung Galaxy S6 SM-G920F Blue Topaz
Цитирай
#12

пуснали са ги само за ishit

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#13

Не само за ishit,и на nexus 5 се лови lte Smile

Samsung Galaxy S6 SM-G920F Blue Topaz
Цитирай
#14

Здравей те собственик съм на note 3 още от самото му излезе на пазара, телефона ми е купен от Унгария , Lte мрежата на Макс телеком не е видимата за телефона и няма значение какъв room ще бъде инсталиран проблемът е, че samsung сертифицира всички Lte мрежи и докато не бъде добавена тя е невидима ако имате root маже да я добавите и сами
трябва да се редактира този запис

lteon_netlist.xml
Цитирай
#15

gpbg написа:Здравей те собственик съм на note 3 още от самото му излезе на пазара, телефона ми е купен от Унгария , Lte мрежата на Макс телеком не е видимата за телефона и няма значение какъв room ще бъде инсталиран проблемът е, че samsung сертифицира всички Lte мрежи и докато не бъде добавена тя е невидима ако имате root маже да я добавите и сами
трябва да се редактира този запис

lteon_netlist.xml
Ще сме ти много благодарни ако ни кажеш какво точно да добавим. :capitulation:
Цитирай
#16

Май това е начина да се подкара но трябва рут. http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&s...2k&cad=rja
Цитирай
#17

Може би трябва това да се добави в lteon_netlist.xml

<whiteLists numeric="28413" ltestate="PS/CSFB" operator="Max Telecom" country="Bulgaria" defaultMode="L"/>

Номера и името на мрежата се вижда тук http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_country_code

defaultMode - режим на работа на модема G=GSM, W=WCDMA, L=LTE
Цитирай
#18

batalski написа:Може би трябва това да се добави в lteon_netlist.xml

<whiteLists numeric="28413" ltestate="PS/CSFB" operator="Max Telecom" country="Bulgaria" defaultMode="L"/>

Номера и името на мрежата се вижда тук http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_country_code

defaultMode - режим на работа на модема G=GSM, W=WCDMA, L=LTE
Това добре , но къде точно според теб трябва да се добави? Smile
Цитирай
#19

By modifying the "\system\csc\common\system\etc\lteon_netlist.x ml" file, you should also modify the file "\system\csc\BTU\system\csc\contents.db" to reflect the change of the size of the the file lteon_netlist.xm
Цитирай
#20

batalski написа:By modifying the "\system\csc\common\system\etc\lteon_netlist.x ml" file, you should also modify the file "\system\csc\BTU\system\csc\contents.db" to reflect the change of the size of the the file lteon_netlist.xm
Явно не ме разбра имах предвид на кой ред в фаила да го добавим?
Писал съм ти на лични.
Цитирай
#21

gpbg написа:Здравей те собственик съм на note 3 още от самото му излезе на пазара, телефона ми е купен от Унгария , Lte мрежата на Макс телеком не е видимата за телефона и няма значение какъв room ще бъде инсталиран проблемът е, че samsung сертифицира всички Lte мрежи и докато не бъде добавена тя е невидима ако имате root маже да я добавите и сами
трябва да се редактира този запис

lteon_netlist.xml

Пълни глупости пишеш човече, точно какъв ром ще инсталираш има значение.
Взех си карта от Макс още първия ден като започнаха да ги предлагат и ми тръгна веднага.

[Изображение: ed135905898df488.png] [Изображение: e94416de561393fe.png]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#22

MMJ написа:
gpbg написа:Здравей те собственик съм на note 3 още от самото му излезе на пазара, телефона ми е купен от Унгария , Lte мрежата на Макс телеком не е видимата за телефона и няма значение какъв room ще бъде инсталиран проблемът е, че samsung сертифицира всички Lte мрежи и докато не бъде добавена тя е невидима ако имате root маже да я добавите и сами
трябва да се редактира този запис

lteon_netlist.xml

Пълни глупости пишеш човече, точно какъв ром ще инсталираш има значение.
Взех си карта от Макс още първия ден като започнаха да ги предлагат и ми тръгна веднага.

[Изображение: ed135905898df488.png] [Изображение: e94416de561393fe.png]
Само забрави да кажеш с кой ром си. :whistle:
Цитирай
#23

Имам такава карта и я ползвам на иПад (без никакви настройки) и на Андроид Сони Xperia SP (добавих на ръка АП)
И на двете работи много добре, но покритието е далеч от идеалното Wink
Цитирай
#24

Heisenberg ROM

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#25

След рут и смяна в persist.radio.lteon от falce на true и в APN apn.maxtelecom.bg вече работи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)