Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да инсталираме Custom Rom на ZTE BLADE (GEN 2) устройства ?
#51

Благодаря. За бързият отговор, колега. А това предполагам означава ъпдейт на рома, като всички настройки и програми си остават, така ли? Понеже в момента съм с blue ginger v2 и очаквам до края на седмицата да излезе v3 и понеже телефонът съм го персонализирал добре в момента и се чудех какво ще стане след евентуален ъпдейт.
Цитирай
Аксесоари
#52

nikolaiooo написа:Благодаря. За бързият отговор, колега. А това предполагам означава ъпдейт на рома, като всички настройки и програми си остават, така ли? Понеже в момента съм с blue ginger v2 и очаквам до края на седмицата да излезе v3 и понеже телефонът съм го персонализирал добре в момента и се чудех какво ще стане след евентуален ъпдейт.
Всичко си остава, спокойно !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#53

Много благодаря за отговорите! И един последен вупрос- когато правя бекъп на даден ром през рекавъри, в папка клоклърк са не един а няколко исо файла, та въпросът ми е трябва ли да правя един общ архив от всичките файлове и изобщо как се ресторва ром.
Благодаря предварително.
Цитирай
#54

Няма нужда да правиш никакъв архив. От Clockwork избираш Backup&Restore>Restore и си избираш бекъпа, който искаш да възстановиш Smile

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#55

От снощи взе да ми забива и да дава force close launcher pro. Първоначално го правеше със Swedish Spring-a от време на време. Вчера като направих мешаницата с Portuguese Spring-a и проблема зачести... чуде се къде бъркам ?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#56

Нещо важно от Рома инсталира ли се на картата с памет? Защото после смятам да я сменям и да не изчезне нещо важно?

ZTE Blade with CyanogenMod 7.2.0 KANG - 5 MAR , BurgerZ + MicroSDHC 16GB Class 10
Цитирай
#57

Не.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#58

При някой да се е появявал следния проблем и да е намерил решението:
след инсталиране и стартиране на "з4руут 1.3.0/темпорари руут", инсталиране и стартиране на блейд рекавъри (версии 0.34б и 0.36Б) стартиране на дейтабейс ъпдейт и при опит за инсталиране от сд картата на recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img или recovery-clockwork-4.0.0.5-blade-gen2.img дава съобщение "currently installed recovery unrecognised".
Цитирай
#59

Нищо не разбрах от цялото нещо.

През adb ли го инсталираш? Най-добре с ROM Manager от маркета, след като имаш root.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#60

Проблема е че не мога да инсталирам recovery clockwork.
Цитирай
#61

Така. Телефона работи ли? Ако работи, инсталирай го с ROM Manager от Android Market. Пробвай с Flash Clockwork Recovery първо, а ако не стане - с някое от опцията Alternate Recoveries (или нещо такова беше).

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#62

телефона работи просто не се получава номера при стартиране с натиснат бутон за намаляне менюто за избор на ром или за бекъп. А с въпросния rom manager ще мога ли да си направя бекъп ако нещо се прецака работата в последствие да мога да си върна оригиналния глобулски ром.
Цитирай
#63

Да. Така или иначе през Clockwork Recovery backup ще можеш да си направиш.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#64

Благодаря за помощта работата се получи а бекъпа на ром-а го направих през ром мениджъра.
Цитирай
#65

Здравейте след като вече съм инсталирал Ginger Stir Fry Beta 13 с update2, а сега е излезнал Ginger Stir Fry Beta 15, цялата инсталация на ново ли трябва да я правя или може както с update2 и всичко после ми се запазва.
Цитирай
#66

mi7ko7 написа:Здравейте след като вече съм инсталирал Ginger Stir Fry Beta 13 с update2, а сега е излезнал Ginger Stir Fry Beta 15, цялата инсталация на ново ли трябва да я правя или може както с update2 и всичко после ми се запазва.

Като ъпдейт 2 .

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#67

Мерси Wink
Цитирай
#68

Може ли да дадете нов линк на ZTE BLADE Recovery Manager в модако не работи. Благодаря

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#69

n3tk0 написа:Може ли да дадете нов линк на ZTE BLADE Recovery Manager в модако не работи. Благодаря

Линкът е оправен !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#70

Здравейте! Имам две въпросчета? Когато дам "wipe data/factory reset" ми изписва "no app2sd partitio found skipping format of /sd-ext" но след като продължа си инсталирва рома. Какво може да значи това? И другия ми въпрос е какво представлява MD5 , за какво служи и кога трябва да се съобразявам с него?
Цитирай
#71

ivoonedqlkov написа:Здравейте! Имам две въпросчета? Когато дам "wipe data/factory reset" ми изписва "no app2sd partitio found skipping format of /sd-ext" но след като продължа си инсталирва рома. Какво може да значи това? И другия ми въпрос е какво представлява MD5 , за какво служи и кога трябва да се съобразявам с него?

Не бива да те притеснява изобщо. Това значи, че не си си разделял картата на 2 partition-а (основен и за apps).

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#72

Offtopic MD5 е начин на проверка валидността на един файл (или т.нар hash check - Wikipedia). Ако искаш да се подсигуриш - генерираш си стойността на изтегления файл в MD5 и после я сравняваш с дадената в сайта, ако този файл се е прецакал (или не се е изтеглил правилно) неговата md5 стойност няма да е същата. Можеш да генерираш md5 на даден файл с примерно програмата Winhasher или ExactFile.
Цитирай
#73

Здравейте, имам проблем.
искам да си сменя РОМ-а, чета стъпките в тази тема. След като включа телефона с натиснат бутона за намаляне на звука, избирам Backup появява се една шапка и една кръгла стрелка /все едно зарежда нещо/ и стои така ... 30 мин го държах.. нищо, върнах се в менюто и дадох да инсталира ром от зип файл, но реакцията на телефона беше същата. Къде бъркам? Стъпките преди тази с руутване и т.н. се изпъляваха без проблем
Цитирай
#74

Най после и аз се престраших,всичко тръгна малко зациклих с z4root,при мен не се получи какво ли не пробвах.Стана без проблем с ROM Manager.Благодаря за темата,ама и не защото от 3 дена не съм спрял да пробвам ромове Crazy и продължавам Confusedtupid:

ZTE Blade(Z3)CM-7.2.0-RC0-Blade-KANG-05MAR.13г-BurgerZ
Samsung I9505 Galaxy S IV 16GB-Black Edition
Xiaomi Pocophone F1
Цитирай
#75

Втория линк за Ask mr. Pigfish не работи. Помощ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)