Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да инсталираме Custom Rom на ZTE BLADE (GEN 2) устройства ?
#76

А сети ли се да погледнеш в маркета: https://market.android.com/details?id=co...rch_result

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
Аксесоари
#77

Smile Изключително полезна тема. Евала за положения труд. Всичко е точно и ясно и следователно темата ми беше много полезна. Android

SAMSUNG Galaxy S7 Edge 32GB | SAMSUNG Gear S2
Цитирай
#78

И на мен ми беше доста полезна,благодаря ви!
Цитирай
#79

имам и аз едно питане всичко се инсталира и стана но тази стъпка нестава... може ли малко помощ... "Върнете батерията на мястото и , включете телефона , като държите натиснат бутона за намаляне на звука - . Телефонът ще влезе в менюто на Clockwork Recovery Manager-а."
Цитирай
#80

А какво става?

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#81

оп извиняваи не съм обеснил.. просто забива..и трябва да искарам батерията..
Цитирай
#82

оправих се.. благодаря все пак...
Цитирай
#83

Сподели какво е било, за да знаят другите? :unknw: Аз такъв проблем не съм срещал, затова не отговорих. Confusedtupid:

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#84

Здравейте на всички.
Темата е много полезна, но при мене е греда поне за сега.
Изпълнявам всичко до рестарта на телефона и при задържане на бутона за намаляване на звука (-) и Power ми излиза зеленото андроидче и ... греда вече един час.
с Globul Z3 съм.
Някой да каже къде бъркам.

Globul Z3 няма друг като него за тея пари
Цитирай
#85

Izvinyavaite za latinicata.
Opravih se. Bachka chudesno.

Globul Z3 няма друг като него за тея пари
Цитирай
#86

колеги не мога да го рутна и не мога. давам отметка на приложенинята от неизвестен источник и пак нищо. ЗАЩО ?

        
Цитирай
#87

Защото това не роот-ва, трябва ти едно приложение z4root. Отметката просто ти позволява да инсталираш приложения и извън маркета.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#88

колеги незнам какво да правя, стигам до 9т. и приложението ми се затваря принудително.
направих всичко описано във всички точки, опитах и с постоянен роот ама пак нищо не става....
опитах да прескоча създаването на рековери, обаче като включвам апарата и задържам - ми се появява малък бял правоъгълник на черен фон и вътре пише FTM.

гсм-а ми е Зет 3 на глобул...проверил съм с мр. пигфиш и ми се потвърди, че съм ген2.

ако някой може да помогне, нека да сподели през какви перипети е минал и как ги е оправил Smile

и въпреки, че не можах нищо да направя +1 за автора Smile

Google Nexus S
Цитирай
#89

Хмм, от къде го теглиш? Пробвай да изтеглиш приложението от друго място и тогава да го инсталираш. Ако пак не стане пиши ми на лично и ще ти обясня как става с fastboot.

ПС: Прегледай тази тема http://android.modaco.com/topic/327215- … e-oledtft/
Цитирай
#90

Няма да давам съвети, само ще споделя как стана при мен.
Попадна ми програмата ROMManager, безплатна от маркета, зачетох се в описанието и нещо ме накара да я пробвам.
След като вече бях с постоянен руут, инсталирах я и през нея си свалих и исталирах ClockworkMod Recovery за моя телефон (програмата сама си го намери и ми го предложи).
След това вече имаше ли, нямаше ли рестарт, не помня...
Но се започна едно пробване на ромове, ядра, скриптове... луда работа!
Та, според мен, това е по-лесният вариант - с много малко познания по английски и почти никакви за андроид и структурите му.
Абе мързелива работа, с две думи.
Успех! Wink
Цитирай
#91

Колегата вече си реши проблема. Аз бях в грешка, защото мислех, че иска къстъм рековъри, а се оказа, желанията му бяха само за руут. :cheers:
Цитирай
#92

draganov.t написа:колеги незнам какво да правя, стигам до 9т. и приложението ми се затваря принудително.
направих всичко описано във всички точки, опитах и с постоянен роот ама пак нищо не става....
опитах да прескоча създаването на рековери, обаче като включвам апарата и задържам - ми се появява малък бял правоъгълник на черен фон и вътре пише FTM.

гсм-а ми е Зет 3 на глобул...проверил съм с мр. пигфиш и ми се потвърди, че съм ген2.

ако някой може да помогне, нека да сподели през какви перипети е минал и как ги е оправил Smile

и въпреки, че не можах нищо да направя +1 за автора Smile


Здравейте, и аз имам проблема с FTM надписа моля помогнете!
Цитирай
#93

До колкото разбрах, искаш да сложиш къстъм РОМ, като си руутнал и си инсталирал ROM Manager? Пробвай пак да инсталираш рековърито. Без инсталиран clockwork, ще ти излиза този правоъгълник.
Цитирай
#94

ChillToucH написа:До колкото разбрах, искаш да сложиш къстъм РОМ, като си руутнал и си инсталирал ROM Manager? Пробвай пак да инсталираш рековърито. Без инсталиран clockwork, ще ти излиза този правоъгълник.
Инсталирам clockwork преди рекавърито понеже не разбрах дали ме поучаваш или ми се подиграваш инсталирах рекаварито без clockwork и резолтата си е същия един шибан бял правоъгълник с надпис FTM!

Отиваш на таба Recovery. След това натискаш Menu бутона и избираш Update Database;
Цъкаш Install Recovery и задаваш( recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img файла.) това при мен не излиза като цъкна на Install Recovery излиза прозорец с надпис Install Recovery и отдолу само cancel значи ли това ,че сам си е намерил файла

MOD EDIT: Ползвай бутона "Редактирай"!
Цитирай
#95

Определено не се подигравам! Рековъри = clockwork(това е името на едно от къстъм рековъритата). Изчисти кеша на ROM Manager-а и пробвай отново. Ако не ти се покаже recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img, казвай да търсим друг вариант :thumbup:
Цитирай
#96

Абе сещам се къде е проблема, и аз доста се циклих пред екрана когато го правих. Когато трябва да избереш img файла от ром мениджъра ти излиза едно контекстно мени с името му. Принципно изглежда, че всичко е станало, но след рестарт ми излизаше надписа FTМ, затова след няколко часа мъки ми дойде на акъла да цъкна с пръст върху името на recovery бля бля.img файла и хоп clockwork mod recovery се инсталира.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#97

globetrance написа:Абе сещам се къде е проблема, и аз доста се циклих пред екрана когато го правих. Когато трябва да избереш img файла от ром мениджъра ти излиза едно контекстно мени с името му. Принципно изглежда, че всичко е станало, но след рестарт ми излизаше надписа FTМ, затова след няколко часа мъки ми дойде на акъла да цъкна с пръст върху името на recovery бля бля.img файла и хоп clockwork mod recovery се инсталира.
Изчистих кеша пак всичко отначало направих и нестава а при натискане на Install Recovery след около 6-7 секунди излиза прозореца с надпис- Recovery Install а под него cancel и не позволява да се избере каквото и да е от дисплея се едно си е намерило каквото трябва неразбирам какво се получава :facepalm:
Цитирай
#98

futix написа:
globetrance написа:Абе сещам се къде е проблема, и аз доста се циклих пред екрана когато го правих. Когато трябва да избереш img файла от ром мениджъра ти излиза едно контекстно мени с името му. Принципно изглежда, че всичко е станало, но след рестарт ми излизаше надписа FTМ, затова след няколко часа мъки ми дойде на акъла да цъкна с пръст върху името на recovery бля бля.img файла и хоп clockwork mod recovery се инсталира.
Изчистих кеша пак всичко отначало направих и нестава а при натискане на Install Recovery след около 6-7 секунди излиза прозореца с надпис- Recovery Install а под него cancel и не позволява да се избере каквото и да е от дисплея се едно си е намерило каквото трябва неразбирам какво се получава :facepalm:

Това Recovery Install ти стои предполагам докато ти не го махнеш? Там трябва да избереш файла който искаш да инсталираш той ти излиза просто като име. Правил съм го преди година пипа по спомени. Да се надявам, че съм уцелил мястото което бъркаш. Снимай си екрана. Точно на това място където ти пипе Recovery Install, щом качваш рекавъри телефона ти е рутнат, в маркета има програми - например Picme или много други с които можеш да си снимаш екрана. Позволи ми да видя за да ти помогна.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#99

globetrance написа:
futix написа:
globetrance написа:Абе сещам се къде е проблема, и аз доста се циклих пред екрана когато го правих. Когато трябва да избереш img файла от ром мениджъра ти излиза едно контекстно мени с името му. Принципно изглежда, че всичко е станало, но след рестарт ми излизаше надписа FTМ, затова след няколко часа мъки ми дойде на акъла да цъкна с пръст върху името на recovery бля бля.img файла и хоп clockwork mod recovery се инсталира.
Изчистих кеша пак всичко отначало направих и нестава а при натискане на Install Recovery след около 6-7 секунди излиза прозореца с надпис- Recovery Install а под него cancel и не позволява да се избере каквото и да е от дисплея се едно си е намерило каквото трябва неразбирам какво се получава :facepalm:

Това Recovery Install ти стои предполагам докато ти не го махнеш? Там трябва да избереш файла който искаш да инсталираш той ти излиза просто като име. Правил съм го преди година пипа по спомени. Да се надявам, че съм уцелил мястото което бъркаш. Снимай си екрана. Точно на това място където ти пипе Recovery Install, щом качваш рекавъри телефона ти е рутнат, в маркета има програми - например Picme или много други с които можеш да си снимаш екрана. Позволи ми да видя за да ти помогна.
А дали е възможно да съм инсталирал грешно- clockwork след Recovery щото теглих линк от друга тема рвоя единият е повреден и от там да става проблема всъщност след temporary root oт z4root инсталирам Recovery manager давам Update Database , Install Recovery и излиза правоъгълник с надпис Recovery Install и под него Cancel при инсталиране на програмата за снимане на дисплея ми изисква роот което значи че няма такъв на z4root след няколко секунди зареждане ми излиза надпис че съм извършил временен роот и тетаткаа ! :capitulation: :confused: :wall:
Цитирай

Ако Z4Root не работи използвай visionary + с него със сигурност ще руутнеш. Има линк в темата още на първата страница най- отдолу.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)