Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да инсталираме Custom Rom на ZTE BLADE (GEN 2) устройства ?

Съжалявам, но не знам как да си инсталирам ADB на компютъра. От гугъл акаунта изтеглих това приложение и ми изписа, че това приложение ще бъде инсталирано на у-вото ви. По някакъв начин мога ли да разбера, дали Клокуоркмод е инсталиран на телефона (трябва ли да се появи иконка като на приложение)?
Цитирай
Аксесоари

Иконка не. Инсталирай Android SDK от тук -> http://developer.android.com/sdk/index.html

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Всъщност съобщението при подаване команда на рекавъри да инсталира файла recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img, казва, че инсталацията е unrecognized (непризната). Файла съм го изкопирал от първа страница на темата в картата с памет. Някаква идея защо не се осъществява инсталацията?
Цитирай

Нали го инсталираш през ZTE-Blade Recovery Manager?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

На иконката пише само Recovery manager, а тя се появи, след като инсталирах мениджъра от 1-ва страница на тази тема. Инсталирам от нея.
Цитирай

Нали си го root-нали или и там имаше грешка?

Може да дава грешка, защото нямаш root, или защото Recovery Manager-a не е получил права до root. Махни Recovery Manager, рестартирай телефона и пак го инсталира. Ако ти поиска root права му разреши.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Давам временен рут, после влизам в рекавъри мениджър и от там задавам ъпдейт на дейтабаза, после от рекавъри - инстал рекавъри - появява се надпис рекавъри инстал с името на файла от картата , маркирам го, пита ме дали искам да инсталирам , давам ок и след това долу се появява за кратко надпис, че инсталацията не е приета.
Цитирай

Може да се е прецакал файла за recovery. Спри антивирусната си и го свали пак.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Не използвам антивирусна.
Цитирай

Добре де, изтрий сегашния и свали пак файла за Recovery

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Изтрих го, свалих го на ново, разархивирах го, рутнах, инсталирах рекавъри, упдейтнах, инсталирам клокуоркмод и пак се появява съобщението, че не е прието.
Цитирай

възможно ли е да не се инсталира поради липса на място в паметта на телефона, въпреки, че не ми излиза подобно съобщение?
Цитирай

Не пускай 2 поста един след друг, изпозлвай Бутона Редактирай!

Този файл не се разархивира:
recovery-clockwork-3.0.2.4-blade-g2.img

Така се оставя.

Остава да имаш проблем с root. Инсталирай програма, която иска root и виж дали ще работи. Например Titanium Backup.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

титаниум се инсталира
Цитирай

Ама го стартирай. Ако нямаш root, при стартиране на програмата ще ти каже.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

стартирах го, работи си
Цитирай

Остава да си инсталираш recovery през fastboot или adb. Инсталирай Android SDK, както ти казах.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

това ми изисква някакви Java допълнителни инсталирания, а от сайта където ме препраща, не ми е ясно кое точно трябва да си дръпна.
Цитирай

dinko69 написа:Давам временен рут...
Колега, с временен рут едва ли ще стане, защото той важи до следващ рестарт...
Направи го постоянен и тогава инсталирай CWM...
Цитирай

При постоянен рут, рекавъри процеса принудително се затваря... побърках се вече!
Цитирай

Описано е в първи пост при принудително затваряне, какво да направиш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Кешът от рекавъри е изчистен, суперюзър и други приложения са затворени, няколко пъти унрутнах и съответно рутнах телефона. На постоянен рут, рекавъри се затваря принудително. Други идеи?
Цитирай

Друг вариант, който сработи на моя Z3:
1. Рут (постоянен) с VISIONary+
2. ROM Manager от маркета, който
3. сам си исталира нужния CWM
После ще се оправиш. Успех! Wink
Цитирай

VISIONary+ не намирам такова приложение във Гугълплей. С Ром менажер зададох опция флаш КлокуоркМод при постоянен рут от z4root. Избрах ZTE Blade от менюто, започна да се тегли някакъв файл и след като завърши тегленето изписва An error occurred while attempting to run privileg commands
Цитирай

dinko69 написа:VISIONary+ не намирам такова приложение във Гугълплей.
APK: VISIONary+
Форум: VISIONary+
Google: VISIONary+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)