Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Ascend G6 - мнения, лични впечатления, въпроси и отговори
#51

Едно въпрсче - има ли предно и задно заводско фолио телефончето. Защото чакам от виваком да ми намерят не мостра и предполагам, че ще се опитат да ми пробутат нещо не много ново Smile Гледах разни снимки и на някои си има и отпред и отзад.
Цитирай
Аксесоари
#52

В Grand Mall Варна на първият етаж има място, където една симпатична кака поставя перфектно протектори върху екрани.
От там може и да се купят, разбира се...
За същият модел дъщеря ми вчера си сложи точно там. Цена 12лв.
Калъфче за този телефон купих от магазин на Глобул /Теленор/ преди Коледа... много удобно ляга в него, кожено е, с "капаче". Цена 18 лв. по спомен.

П.П.
ХАЙДЕ, няма ли начин за 4.4 KitKat за този телефон най-накрая ?!?!?!
Цитирай
#53

Аз си го купих от Виваком и в комплекта имаше протектор за предния екран само, но да си го сложиш сам Smile за задния нямаше 
Цитирай
#54

Имах друго предвид, дали има такова предпазно фолио което да се махне. А даже отзад това трябва да е надписано и да пише кой слот за какво е. В смисъл, да не ми пробутат някаква мостра и да ми кажат, че видиш ли те така си идват новите Smile Защото от 2 дни чакам да ми намерят не мостра Wink А прожекторите са друга работа Smile Благодаря все пак!
Цитирай
#55

Телефона идва запечатан в кутия, а на екрана му има залепена лепенка с цветни рекламки...
Новото винаги си личи!
Цитирай
#56

здравейте имам проблем когато махна сд картата от телефона си и ми показва картинката на Huawei и постоянно мига казаха ми да направя актуализация някой може ли да ми каже как да си ъпдаитна телефона
Цитирай
#57

Използвам Huawei G6 почти година и мога да кажа, че е повече от добър. Аз предимно говоря и нямам много качени програми и игри. Батерията му е на ниво, при моите разгори, просто не знам как издържа. Преди това бях с N8 и разликата е голяма. Прави сравнително добри снимки и е сравнително бързичък. За дизайна, нямам думи... много стилен и удобен телефон. Smile
Цитирай
#58

Аз пък имам проблем и не знам да го пращам ли на сервиз?При разговори понякога прекъсва и не ме чуват ,казват ,че прекъсва .
Цитирай
#59

Здравейте на всички,телефона ми е на 3 месеца и батерията му пада много бързо.Нямам нет,разговори по 20 минути на ден.
Вечер зареден на 100%-сутрин е на 70,само от седене.Моля някой ако разбира,да ми съдейства.Приятен ден на всички.Става въпрос за Huawei G6 LTE/4G/версията.
Цитирай
#60

Качи един скрийншот да видим какво точи батерията. И ако имаш инсталирана антивирусна или клийн масрър ги деинсталирай.
Цитирай
#61

Благодаря колега,деинсталирах Клийн Мастер и го изключих за 1 вечер.Оправи се.Успех на всички.
Цитирай
#62

Колеги,някой качвал ли е навигация на Huawei G6?Моля нека споделим мнения.Говорим за GPS-без интернет.Приятен ден на всички.
Цитирай
#63

някой ползвал ли е такъв кабел за връзка с телевизор

http://nl.aliexpress.com/item/3M-MHL-to-...5,201409_5
Цитирай
#64

Имам телефончето втори ден и като цяло впечатленията ми не са много.
Общо взето за парите си струва, камерата е прилична, екрана е добър (идвайки от SAMOLED обаче ми се вижда безцветен, ха-ха), звука става. Малко е тих, но с подходящ плейър се оправя. Батерията е ОК, има интересни софтуерни добавки-Firewall, управление на background процеси, чистене и др. Които вградени ги няма в по-известни марки (не,че не може да се изтеглят).
Като цяло не е лош телефон, предната камера е силен коз.

Лично за мен няма сериозен минус, освен този с паметта-след няколко прил. Свършва, така, че при всички положения ако ще го ползвате за повече от слушалка-root и цепене на паметта (то памет има, но за приложения е отделена малко).
Иначе аз го ползвам за messenger, музика и говорене, така, че паметта ми е достатъчна.
Цитирай
#65

И така след няколко дена ползване на G6 мисля, че съм в състояние да напиша по-обстойно мнение за него, както и някои решения/идеи, които да са в полза на бъдещи (а защо не и текущи) ползватели.

За мен най-големите плюсове на телефона са издръжливата батерия, отличния софтуер и приложения като бонус, екрана и стъклото му, страхотната предна камера и също не лошата задна, разположението на колонката и слушалките.

Като минуси мога да посоча леко тихия звук на слушалки и липса на еквалайзер (проблема се решава с тегленето на такъв от Play Store), леко хлабавия заден капак, ниския капацитет на памет и още по-ниския такъв за инсталиране на приложения (който не е достатъчен дори за обновяване на стоковите такива). Екрана клони към по-студените цветове, но това вече си е субективно и е въпрос на възприятия-доста време преди това бях със SAMOLED екран на два Samsung-а, и може би съм свикнал със цветнотията (която, признавам си, ми липсва, колкото и да не е реална).

Телефона мога да похваля в няколко направления. Първия 5-те мегапиксела предна. Не,че 8-те задна (Sony сензор) не е лоша, но предната наистина е готина (като за предна). Селфитата стават уникални, а с една програмка за прецизна редакция (в моя случай-Pixlr) направо са страхотни.
Второто направление е разположенията на нещата по телефона-за зарядно е отгоре, слушалките са долу вляво (което ми харесва много, така не отиват пред екрана ти докато вървиш и пишеш).

Да похваля батерията, софтуера и екрана си е нов абзац-трите колективно спомагат за един издръжлив смартфон на прилична цена.
Самата батерия е 2000 mAh и не е много като цифра, но софтуера е сериозно оптимизиран и телефона наистина държи. Екрана спомага много-самото стъкло ми напомня за това в Alcatel Idol Mini, който на пряка слънчева светлина в юлска жега съм държал на 30% и съм виждал перфектно. Тук положението е подобно, а когато няма слънце-може и около 20%. Вечер процента е още по-малък и така много рядко ми се налага да вдигам яркостта над 40%, нещо, което наистина ми харесва. Възможността да виждаш всичко на IPS-а дори на има-няма 1/3 от максималната му яркост, оптимизирания софтуер и добавките по него водят до един час разговор и само 4% разход (2G,WiFi).
Към телефона има приложение за управл. на телефона, чистене и управление на приложенията-кои могат да имат достъп до Интернет (Firewall), кои да стартират с телефона, кои да могат да работят във фонов режим и от кои да получавате известия. Аз така съм ограничил всичко, че само Messenger и браузъра ми да могат да ползват Интернет, нищо освен тях и плеъра да не може да работи на фонов режим и общо взето телефона държи доста. Работи без лаг и проблеми, лети и пее.
Има раздел в настройките да видите и кои приложения колко харчат, кои харчат много а и при интезивен разход от някое приложение получавате известие.
Допълнително има приложения за DLNA трансфер и streaming (тествани с TV Panasonic Viera BL6), backup в cloud/sd и много добър файлов мениджър с поддръжка на cloud, архиви, филтри и какво ли още не. Изобщо, софтуерно от 6 мога 20 да дам, наистина съм впечатлен. Има си и теми за стоковия launcher, можете да теглите и допълнителни, да си го смените и какво ли още не.

Относно някои проблеми с телефони-за ниския звук (на който му е нисък де), плеъри и еквалайзери в маркета много.
За проблеми с тегленето от Play Store-тъй като от него дори да сте задали SD като местоположение за запазване пак няма да можете да теглите и ще ви показва , че нямате място-решението е да си теглите .apk от където си решите и да си ги слагате на SD. После от картата памет си ги инсталирате и това е-така можете да си инсталирате колкото приложения искате-само да имате свободна памет на картата.
При проблемен жак за слушалки-във форума четох мнение за почистване с памук. На мен ми помогна друго-насочих сешоар срещу жака и след минута иконата за слушалки се махна (странен проблем с телефона, но това ми помогна два пъти).

На въпроса "струва ли си?"....струва си. Определено! А с този софтуер Huawei ми привлякоха вниманието и занапред.
Цитирай
#66

@alisali1234 За коя версия на Г6 говориш,защото преди имах такъв и не бях толкова доволен..Вярно правеше добри снимки и му държеше батерията добре и след година ползване.. обаче проблема му е паметта.. за g6-u10 говоря

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай
#67

Същия U10, да. Това за паметта съм написал как се решава-сваляте си .apk в картата памет и инсталирате от там-никакъв проблем не ми прави така, инсталирал съм каквото съм поискал. Проблема му идва ако тегли от Google Play, защото там първо се сваля в телефона, и после се мести в картата, а в телефона памет няма. Ако се инсталира директно от картата и е настроен да използва въпросната като главна памет няма проблем и се инсталира всичко точно.
Цитирай
#68

Какво е apk. и как се слага?От къде се взема?Моля за информация
Цитирай
#69

apk е инсталационния пакет на приложението. Когато натиснеш Инсталирай на някакво приложение от Google Play Store се сваля apk и се инсталира автоматично защото това е работата на магазина. А когато си свалиш ръчно апк-то от Google и го поставиш в устройството ще трябва да го потърсиш с файловия ти мениджър и да цъкнеш върху него за да се инсталира. Преди това от Защита ще трябва да разрешиш Неизвестни източници.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#70

Само,че някой умен решил да задели нищожна памет от наличната в телефона за инсталиране на приложения, и тя не стига дори за обновяване на стоковите приложения(не си мъчете апарата, и си изключете обновленията, никога няма да можете да обновите през магазина). Просто Play тегли във вградената памет (дори да е зададен SD), и после мести на картата, и като няма място GPlay става почти безполезен (аз рядко го отварям, то нищо не може да се тегли от него).
Можете да си харесате приложения в Google Play през сайта https://play.google.com/store?hl=bg и като си изберете някое приложение да го изтеглите от https://apkpure.com/ като копирате адреса на приложението от Play във този Apkpure. Това ще ви насочи към .apk от магазина (което си е последна версия). Теглите си избраните .apk, и ги слагате в картата памет (с кабел, например). От там през файловия браузър на телефона (вградения е отличен) ги инсталирате. Така можете да инсталирате колкото си искате приложения (или колкото място има в картата ви памет). Само трябва преди това да сте позволили "неизвестни източници", а от настройките за памет да изберете подразбиране картата памет. И това е.
Цитирай
#71

Има ли някакво друго решение за проблема с паметта? Един приятел има такъв телефон, но понеже не разбира много, няма как да си тегли винаги апк файловете на приложенията. В момента има около 600 мб свободни и само около 101 са достъпни за приложения. Да попитам още нещо - някой ъпдейтвал ли го е до киткат и ако да, как се представя?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#72

Колеги, тъй като имам хард брикнат G6-u10 и се опитвам да го съживя по този метод, някой би ли ми услужил с пълния emmc.img файл?

Ето и командата.
Код:
adb shell
su
dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/storage/sdcard1/backup.img bs=512 count=30535646

Файлът би трябвало да е около 4GB

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)
Цитирай
#73

(2016-01-28, 17:25:02)android_97 написа:  Има ли някакво друго решение за проблема с паметта? Един приятел има такъв телефон, но понеже не разбира много, няма как да си тегли винаги апк файловете на приложенията. В момента има около 600 мб свободни и само около 101 са достъпни за приложения. Да попитам още нещо - някой ъпдейтвал ли го е до киткат и ако да, как се представя?

Няма друго решение, освен root и app2sd ли беше, link2sd ли, забравих, но с .apk варианта всичко е ОК. Може и с друг market като 9apps или Mobogenie. Проблема с паметта е само като теглиш от GPlay.

А за ъпдейта, въпреки, че мнението ти е от януари, пък вече сме юни, ще отговоря, току-виж съм бил в помощ на някой.

След ъпдейт до KitKat телефона се представя по-зле в игрите, намаля яркоста на екрана и дори на макс. (без да е вкл. авто-яркост, то телефона няма и такъв сензор) не се вижда на половин, както е с 4.3 , просто нивата на яркост са сменени. С 4.3 на 30% виждам перфектно под слънцето, с 4.4 трябва да е на по 70-80%.
Също при някои теми и лаг с appdraw-ера, дори и с други launchers.
Батерията пак държи, но в никакъв случай не както при 4.3 , абе целия 4.4 е голяма простотия специално за G6.
На 4.3 телефончето е ПЕРФЕКТ.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)