Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

Mitku написа:
aico60 написа:Играта е по-яка от Clash of Clans.Войниците се връщат след война.И е по-интересна.

Съгласен съм, доста по-забавна е от СоС, въпреки че няма кланове, чат и подобни.

noname galaxy S написа:Аз имам въпрос само един работник ли може да имаш ?

Само един и ме съмнява някога да се промени.
Също не може да търсиш играчи по имена за битките, който ти се падне и това е.
Можеш са качваш нивото на войниците и едновременно да строиш или ъпваш нещата и също едновременно да товариш войници, да правиш статуи и да пускаш подводницата.
Ако се ъпва кораба може да нападаш, но не може да товариш войници, докато се ъпва лодка.
Е тогава какво ми я хвалите доста по скучна е от СоС
Цитирай
Аксесоари
#27

Точно това, че войниците не се връщат ме отказа от СоС. Идеята с "връщането" я имаше в Касъл Клаш от ден 1, но като цяло тия игри са толкова еднотипни и писващи, че не виждам с какво могат да ги разнообразят. Инсталирал съм такива от различни фирми и различни заглавия и накрая е все едно и също...

Offtopic Mutants: Genetic Gladiators за разлика от останалите "стратегий" предоставя много различен геймплей. Който иска, може да я пробва Smile

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#28

Тия диаманти как се взимат, смисъл като нападам някакви острови ми пише евентуални,
но не ми ги дава
Цитирай
#29

coccus написа:Тия диаманти как се взимат, смисъл като нападам някакви острови ми пише евентуални,
но не ми ги дава

Тези камъни ги получаваш след победа, но е с алгоритъма да кажем на играта - може да ти се паднат, а може и да не получиш нито един.
Също от скоро с наградите от лодката всеки ден сутринта или може да ги спечелиш от подводницата.
Трябва ти Склуптор да строиш статуите, 3 вида камъни са, 4 цвята всеки цвят за различни статуи. Много са важни.

Има статуя, която ти вдига шанса за получаване на камъни след победа.

Другите диаманти, които използваш за таймера само се купуват или играта ти дава понякога в едни съндъците в морето. Също от скоро ги има и в подводницата и лодката с подаръците.
Диаманти получаваш и ако ти нападнат базата и убиеш част от противниковата войска.

Едит: повече инфо за камъни и статуи.
http://forum.supercell.net/showthread.ph...nd-Statues

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#30

Mitku написа:
coccus написа:Тия диаманти как се взимат, смисъл като нападам някакви острови ми пише евентуални,
но не ми ги дава

Тези камъни ги получаваш след победа, но е с алгоритъма да кажем на играта - може да ти се паднат, а може и да не получиш нито един.
Също от скоро с наградите от лодката всеки ден сутринта или може да ги спечелиш от подводницата.
Трябва ти Склуптор да строиш статуите, 3 вида камъни са, 4 цвята всеки цвят за различни статуи. Много са важни.

Има статуя, която ти вдига шанса за получаване на камъни след победа.

Другите диаманти, които използваш за таймера само се купуват или играта ти дава понякога в едни съндъците в морето. Също от скоро ги има и в подводницата и лодката с подаръците.
Диаманти получаваш и ако ти нападнат базата и убиеш част от противниковата войска.

Едит: повече инфо за камъни и статуи.
http://forum.supercell.net/showthread.ph...nd-Statues

Благодаря за изчерпателния отговор,
значи имам скулптор, но камъчета събирам
и до сега веднъж са ми нападнали база, по видеото гледам как я разрушиха,
но след това си я играя отново, само малка част от продукцията са ми взели
смисъл това е добре, че като те разрушат то е за атаката, а като цяло си си там
единствения минус е с 1 работници, но плюса е че е общо, а не едни да купуват с пари,
а др да не купуват Wink като цяло е зарибявка играта
Цитирай
#31

Тези диаманти, където се купуват с пари не ги харчи за нищо друго освен за качване на HQ, ще ти трябват много поне до HQ15-16. Не спирай таймерите с тях, освен ако не си купуваш и си приготвил 500$ за харчене Big Grin

Гледай внимателно видеото, след като ти нападат базата и си поправят грешките в отбрана, след поддръжка на сървърите видеата изчезват и вече не могат да се гледат.

Сега играта е лесна и рядко нападат щот който е с повече медали от теб трудно му излизаш на картата. Ти си подготвях винаги да има къде да харчиш злато и дърво, че да не ти се събира в големи количества, за всеки случай поне в началото.

HQ могат да ти го нападат от четири страни, дори да минат и отзад през дърветата, така че ти решаваш как да го разположиш. Примерно назад и надясно, като леко му вардиш и гърба. Не залепяй оръжия и къщи едно до друго, оставяй по едно квадратче между тях щот с една бомба от кораба между тях и засяга всичко, което е залепено.

Да не забравя, ако имаш Vault винаги да е ъп до край, че да ти пази нещата, ако качиш HQ първо след него качваш сейфа.

Подготвяй си складове за материали щот ако нападнеш някой и му вземеш 100 000 злато и нямаш свободно място в склада, губиш всичко, което не влезе в него.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#32

Ако си разкрил малко световната карта има един сандък който дава диаманти на определено време май?
Цитирай
#33

Много ми допадна играта Big Grin. До сега, не съм се занимавал с нито една от подобните игри.

Защо обаче, на картата около мен ми излизат само бази на юзъри, които са с по 5-6 левъла над моя? Също така и ме нападат само доста по - висок левел. Реално те като са толкова по - развити, нямам много шанс... малко е недомислен баланса май.

Загледах се и в класирането... всички около мен са доста по - голям левъл. Май съм предприел грешна тактика.


Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#34

e34v8 написа:Защо обаче, на картата около мен ми излизат само бази на юзъри, които са с по 5-6 левъла над моя? Също така и ме нападат само доста по - висок левел. Реално те като са толкова по - развити, нямам много шанс... малко е недомислен баланса май.

Загледах се и в класирането... всички около мен са доста по - голям левъл. Май съм предприел грешна тактика.

Виж им медалите в класирането там левъла не играе роля.

Последната сериозна смяна в кода на играта класира играчите по картата според медалите. Има разбира се и леки разминавания, но мен примерно от месеци не са ми взимали базата.
Значи примерно ти си със 200 медала и противника, който ти излиза на картата трябва да е също с около 200 медала, но ти може да си 20 левъл, а той 30. Резултатът е, че тези с многото медали и нисък левъл слизат бързо надолу в класирането, има по малко мрънкане в интернет от шматки и дава предимство на тези, които играят най вече в защита.

Преди играта бе по левъл, което е малко по-кофти, ако атакуваш много. Обикновено мен ме нападаха 30 пъти на ден, не си спомням, но много, защото имах кофти защита срещу атаката на високите в левъл.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#35

Аха, значи трябва да спра да атакувам, за да не качвам медали, а само да си стоя, като мишка и да си развивам базата. Доста тъпо. На мен атаките са ми най - интересни от цялата игра.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#36

Кода в момента е толкова кофти най-вече поради подобни оплаквания, че някой му взели базата с по-голям нивел и т.н.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#37

Нещо не се разбираме май. Не са работили по баланса на играта. Да бяха го направили да можеш да атакуваш само опоненти с по 2 до 3 левъла разлика и битките да се решават от това каква тактиака ползваш. Сега като дойде някой с 10 левъла над мен (понеже съм събрал повечко медали) и как точно да го спра? Никак.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#38

e34v8 написа:Нещо не се разбираме май. Не са работили по баланса на играта. Да бяха го направили да можеш да атакуваш само опоненти с по 2 до 3 левъла разлика и битките да се решават от това каква тактиака ползваш. Сега като дойде някой с 10 левъла над мен (понеже съм събрал повечко медали) и как точно да го спра? Никак.
Защо трябва да го спираш , ъпгрейдвай vauth-a ,това е най-важното нещо Smile
Цитирай
#39

^Прави си, да Smile . Базата се възтановява и ако си ъпгрейднал волт-а губиш по - малко ресурси... ама ми е кофти да ям бой Lol

Както и да е, много ме зариби игричката. :thumbup:

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#40

e34v8 написа:Нещо не се разбираме май. Не са работили по баланса на играта. Да бяха го направили да можеш да атакуваш само опоненти с по 2 до 3 левъла разлика и битките да се решават от това каква тактиака ползваш. Сега като дойде някой с 10 левъла над мен (понеже съм събрал повечко медали) и как точно да го спра? Никак.

Няма как да се атакува така, както казваш щот ще счупи играта.
Доколкото баланса сега е по-добър за повечето хора. Преди бе по левъл, а сега по медали да кажем, въпреки че има известно разминаване.

Когато бе по левъл те атакуваха 20-30 пъти на ден и то хора все с по-висок левъл, така че не ти оставаше нищо друго и ти само да атакуваш. За отбрана и дума да не става. Обаче тогава имаше много "подаръци" след победа уж грешка на играта, можеше и 1000000 дърво да вземеш, просто го бяха нагласили така, че да зарибяват хората. Сега няма нищо след победа освен ако не пипнеш някой, който не е качил касата, нормално така.

Погрижили са се да ти е кофти, но баланса не е никак зле.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#41

Мен никой не ме атакува, level 15 съм, на 1535 място в бг класирането Tooth Иначе досега добре се развивам, от 1 седмица държа цели 3 ресурсни бази

Samsung Galaxy Note 2, galaxy note 4
Цитирай
#42

Някой може ли да каже нещо за ъпдейта на играта, какво е новото, че в описанието не пише
Цитирай
#43

Е нападат ме хора 4 левела над мен. Аз имам 56 медала, единия дет ме е нападнал има 66, другия 74. Аз мога да нападам само хора 5 левела над мен. Въобще не е добре баланса.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#44

Те може да те имат на картата от преди време примерно или да качват с диаманти. Аз на моята карта имам с 10 левела под моят, но не ги нападам, а ги сменям с други с повече ресурси.
В момента играта е възможно най-добре балансирана, а ти не можеш да нападаш по-високи в левел, защото така ти се е случило.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#45

Балансирана друг път. Хората, които показва на мен да нападам имат много добри защити, защото са по-високо ниво. Тоя дето ме нападна със 74-те медала имаше много по-голяма армия от мен. Със торпедото ми разруши две снайперски кули, мортар и ракетите. И аз със една картечница и една снайперска кула кво да направя? Като той може и без торпедо да ме бие. Баланса е много, много зле. И да ме имат от преди, нали и аз вдигам левели и медали и се развивам. Играя постоянно.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#46

Както и да балансират играта винаги ще те нападат само по-високи левъла.
Сега с този баланс поне имаш шанс за истинска отбрана на рекурсите ти, а с другите баланси от преди нямаш абсолютно никакъв особено в началото на играта.
Играта е стратегия и в нападение и в отбрана - ако много си добър в атаките и събираш много медали разбира се, че ще те нападат други на твоето ниво. Можеш да избираш горе долу между яко нападение, но ще преглъщаш и атаките или пък да нападаш балансирано само за много рекурси и така ще намалиш атаките на твоята база или пък само да отбраняваш. Ако сменят кода да е само по нивели, обикновено нямаш шанс за нищо освен да нападаш малки бази, защото равните на твоят нивел ще са ти непосилни поне до 15 HQ.

Сложи шот на твоята база и лога на този, който ти е гръмнал с кораба всичката защита.
Не забравяй, че има и статуи, които маркират силата в атаки и са мноооого важни. Скоро ме напада един база за дърво с 11 танка, с по-висок левъл от моят и поне със 100 медала повече, горкият се отказа след 7-8 нападение щот няма енергия за танковете и му е трудно.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#47

Днес от сутринта до сега са ме нападнали 4 пъти. За следващото ниво на HQ където вече може да ми пази и камък трезора, ми трябват 5300 г/д. Не мога да събера повече от 200, защото ме нападат и го взимат веднага. А за да събера, трябва аз да нападам, понеже нямам продукция за сега, на следващия левел е.


Samsung Galaxy S4
Цитирай
#48

Не се притеснявай за камъните, сега в началото е трудно няколко дни с камъните, но след това има в изобилие. По-важно е дървото, а камъните след HQ15+.

Пази си диамантите щот ще ти трябват много да вдигаш HQ и трезора, аз поне съм ги използвал винаги само за това и има достатъчно, за да ти помагат да взимаш с тях дърво при качване на следващи нива само HQ и трезор.

Базата ти, като цяло е добре построена, но я премести цялата в дясно, че да могат да те нападат само от 3 страни - долу, лява и отзад.

Никога не залепяй оръжията до други сгради или с HQ. В момента ти е много зле, снайпер кулата, картечницата и оръдието падат с 2-3 гюлета от кораба. Оставяй по едно квадратче между тях. Също отлепи и останалите неща и гледай внимателно видеото с нападенията на базата ти, къде хвърлят гюлета и т.н.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#49

[Изображение: YeBnZnP.jpg]

Как няма да те нападнат като само с gunboat-a ти свалят всичко..
Цитирай
#50

Да, не трябва да има съседни сгради, кули пък съвсем. Играта е добре замислена и има логика. Лошото е, че ако си много добър в атаките, ще те нападат само с по 5+ левъла над теб, понеже имаш много медали и им излизаш. Забелязах, че повечето си стоят в базите, като мишки и само си ъпгрейдват сградите.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)