Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да побългаря телефон HTC ONE
#1

Здравейте ,помогнете ми да побългаря телефон
HTC ONE Beats audio АНДРОИД version 442
HTC Sence version 6.0
software number 5.11.401.10 cl334166 release keys
понеже е на английски ,и няма българско меню

Не съм луда ,а за връзване когато усетя изневяра
Фенка на HTC ONE
Цитирай
Аксесоари
#2

Инсталираш More Locale от плейстора
Цитирай
#3

Иска нещо друго още ,да инсталирам ,а ми е слаб английския,помогнете сладури,много искам да му се порадвам с бг меню,преди да са ми го откраднали за пореден път.

Не съм луда ,а за връзване когато усетя изневяра
Фенка на HTC ONE
Цитирай
#4

Mисля, че ти трябват руут права за това MoreLocale.
Ако ти се занимава https://www.androidbg.com/forum/topic589...uides.html

Samsung Galaxy S6 Black Sapphire
Цитирай
#5

Ето ТУК е описано как да решиш проблема с More locale без нужда от рутване. Знам, че е на английски, но са 10-15 изречения. Преведи си го и следвай стъпките.

All we are is dust in the wind...
Цитирай
#6

Колега,дай малко по-подробни инструкции как да подкараме тоя български език..следвам всички инструкции,но просто не става.Отварям команден прозорец,пиша adb shell,но не иска да ми открие файловете.Пробвам и да пиша цялата команда почвайки така,както е указано в съобщението от more locale 2,но отново неще.Просто някъде пропускам нещо дребно,но това преобръща каруцата..

Милан
Цитирай
#7

MoreLocale2 може да помогне, само ако в телефона има вграден превод на български, но по някаква причина липсва в настройките за език. Няма да помогне, ако в стоковия ром няма вграден български.

Но да предположим, че има...
Това са стъпките, за да заработи MoreLocale2:

1. Включваш USB debugging
2. Включваш телефона с кабел към компютъра
3. В случай, че нямаш, изтегляш adb - например оттук
4. Разархивираш adb в произволна папка, отваряш я и с натиснат Shift на клавиатурата натискаш десен бутон на мишката и избираш Open command window here
5. Въвеждаш командата:

Код:
adb shell

6. След това:

Код:
pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

След въвеждането на командите се натиска Enter! Blush

За да се направи това не се изисква руут.
Сега вече могат да се добавят собствени локализации с MoreLocale2.
Цитирай
#8

Благодаря колега,стана. Smile

Милан
Цитирай
#9

И аз не се справям . :capitulation:

C:\>adb shell
'adb' is not recognized as an in
operable program or batch file.

Не съм луда ,а за връзване когато усетя изневяра
Фенка на HTC ONE
Цитирай
#10

strastna написа:И аз не се справям . :capitulation:

C:\>adb shell
'adb' is not recognized as an in
operable program or batch file.

И при мен се получава така.
Цитирай
#11

Явно не четете внимателно... :huh2:
Цитат:4. Разархивираш adb в произволна папка, отваряш я и с натиснат Shift на клавиатурата натискаш десен бутон на мишката и избираш Open command window here
Цитирай
#12

bobytsekov написа:Явно не четете внимателно... :huh2:
Цитат:4. Разархивираш adb в произволна папка, отваряш я и с натиснат Shift на клавиатурата натискаш десен бутон на мишката и избираш Open command window here
и при мен не става Sad да не би да не става това с по новите андроиди? Аз съм с ONE MAX
Цитирай
#13

Този метод е точно за новите андроиди, за по-старите не е необходим. Правил съм го много пъти и определено става.
Вижте си драйверите, дали имате инсталиран сравнително актуален HTC Driver.
Прочетете внимателно инструкциите. USB debugging задължително трябва да е включено.
Цитирай
#14

bobytsekov написа:Този метод е точно за новите андроиди, за по-старите не е необходим. Правил съм го много пъти и определено става.
Вижте си драйверите, дали имате инсталиран сравнително актуален HTC Driver.
Прочетете внимателно инструкциите. USB debugging задължително трябва да е включено.
Дебъгинг, включен, драйверите ги изтегли преди малко когато ги сдвоих устройствата, всичко правих стъпкак по стъпка, но ми изписва същото което са написали по нагоре, не знам къде греша, мамка му
Цитирай
#15

Това го изписва, когато просто отвориш cmd и напишеш първата команда. Затова трябва да отвориш cmd в adb папката. Най-лесният начин за това е (повтарям се... Rolleyes) като отвориш въпросната папка, натиснеш Shift и без да го пускаш натискаш десен бутон на мишката. После избираш Open command window here (Отвори команден прозорец тук). Чак сега почваш с командите.
Цитирай
#16

bobytsekov написа:Това го изписва, когато просто отвориш cmd и напишеш първата команда. Затова трябва да отвориш cmd в adb папката. Най-лесният начин за това е (повтарям се... Rolleyes) като отвориш въпросната папка, натиснеш Shift и без да го пускаш натискаш десен бутон на мишката. После избираш Open command window here (Отвори команден прозорец тук). Чак сега почваш с командите.
Така правя бе човек, не съм малоумен ( може би) Отварям папката и на празното поле с Шифт и десен му давам точно това, отваря се и пиша командата, то това си е обяснено много ясно и за това се чудя защо при мен не става и къде греша Sad
Цитирай
#17

cegavara написа:
bobytsekov написа:Това го изписва, когато просто отвориш cmd и напишеш първата команда. Затова трябва да отвориш cmd в adb папката. Най-лесният начин за това е (повтарям се... Rolleyes) като отвориш въпросната папка, натиснеш Shift и без да го пускаш натискаш десен бутон на мишката. После избираш Open command window here (Отвори команден прозорец тук). Чак сега почваш с командите.
Така правя бе човек, не съм малоумен ( може би) Отварям папката и на празното поле с Шифт и десен му давам точно това, отваря се и пиша командата, то това си е обяснено много ясно и за това се чудя защо при мен не става и къде греша Sad
Да не би да е adb shell командата, а не както е написано abd?????
Цитирай
#18

Точно така!!! adb трябва да се напише! Изобщо не съм забелязал грешката Blush
За съжаление не мога да редактирам поста...
Цитирай
#19

bobytsekov написа:Точно така!!! adb трябва да се напише! Изобщо не съм забелязал грешката Blush
За съжаление не мога да редактирам поста...

Олеее, още в началото се зачудих що е на обратно, ей това се получи и сега какво?
Отварям програмката и ми иска същите неща Sad
Цитирай
#20

Извинявай за тъпия въпрос, но нали имаш инсталирана MoreLocale2?
Току-що направих нещата без да е инсталирана и ми показа същите неща като при теб.

Ето какво се получава при мен с инсталирана MoreLocale2:
https://drive.google.com/file/d/0B7PfC5o...sp=sharing

Може някои от нещата, които се изписват да се различават, но това е най-вероятно защото имам руут. Но стъпките и крайният резултат са едни и същи.
Цитирай
#21

bobytsekov написа:Извинявай за тъпия въпрос, но нали имаш инсталирана MoreLocale2?
Току-що направих нещата без да е инсталирана и ми показа същите неща като при теб.

Ето какво се получава при мен с инсталирана MoreLocale2:
https://drive.google.com/file/d/0B7PfC5o...sp=sharing

Може някои от нещата, които се изписват да се различават, но това е най-вероятно защото имам руут. Но стъпките и крайният резултат са едни и същи.
Eeee момче, благодаря за помощта Smile Получи се в крайна сметка макар в прозореца да не ми изписа същите неща като твоите. Разбира се, че имах инсталирана програмката, но просто не се получаваше докато без да искам... Натиснах Японски език ей така от яд и се смени на Японски, после рових и съм натиснал гръцки и от там вече намерих и Българския в програмката, натиснах и стана всичко нормално, но явно е трябвало да натисна някакъв друг език, който съществува в телефона ми, но през програмката, преди това когато натисках Българския направо - Не ставаше Smile Благодаря на всички които помогнаха, ето това вече е хубава тема, Наздраве!
Цитирай
#22

Ето още един вариант, при мен работи на М8:


Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#23

bga написа:Ето още един вариант, при мен работи на М8:



Ееее как се радвам ,мерси многоооо ,мерси ,стана и при мен ,не мога да повярвам ,благодаря много

Не съм луда ,а за връзване когато усетя изневяра
Фенка на HTC ONE
Цитирай
#24

Благодарности и от мен на М7 и на М8 се получи, с няколко повторения на командите. Dance
Цитирай
#25

(2014-06-26, 21:24:11)bobytsekov написа:  MoreLocale2 може да помогне, само ако в телефона има вграден превод на български, но по някаква причина липсва в настройките за език. Няма да помогне, ако в стоковия ром няма вграден български.

Но да предположим, че има...
Това са стъпките, за да заработи MoreLocale2:

1. Включваш USB debugging
2. Включваш телефона с кабел към компютъра
3. В случай, че нямаш, изтегляш adb - например оттук
4. Разархивираш adb в произволна папка, отваряш я и с натиснат Shift на клавиатурата натискаш десен бутон на мишката и избираш Open command window here
5. Въвеждаш командата:

Код:
adb shell

6. След това:

Код:
pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

След въвеждането на командите се натиска Enter! Blush

За да се направи това не се изисква руут.
Сега вече могат да се добавят собствени локализации с MoreLocale2
Искам да благодаря, и при мен стана след многократни неуспешни опити. Но след като се актуализираха драйвърите, всичко се получи като по учебник. Много Благодаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)