Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт / ОТА
#1

В сайта на гугъл за factory images пише че има ъпдейт до 4.4.4 (KTU84P).но нещо не мога да го инсталирам с Nexus Root Toolkit - като го инсталирам ми изписва пак че съм с 4.4.3..някой да знае защо е така? Ето линк: https://developers.google.com/android/nexus/images

Sansung Galaxy S6 Edge Black Sapphire 32 GB 
Цитирай
Аксесоари
#2

https://www.androidbg.com/forum/post1184...l#p1184430

Samsung Galaxy S4 GT-I9506
Цитирай
#3

кога ще излезе официално? знае ли се?
Цитирай
#4

Сигурен ли си, че правиш както трябва? Чрез същата програма при мен мина гладко. Свалих си новия image за 4.4.4, сложих опцията на програмата да не се форматира паметта при флашване, флашнах файла, като преди това bootloader-ът си ми беше отключен и накрая след успешното флашване рутнах пак чрез Nexus Root Toolkit. Общо взето, направих това, което е описано тук: https://www.youtube.com/watch?v=AMQRHSUw1_w

iyor написа:кога ще излезе официално? знае ли се?
Версията вече е излязла официално. Но ако се чудиш кога ще се получи възможност за OTA ъпдейт, това не се знае. В близките 1-2 седмици ще стане.

Samsung S9+ (G965F) | Android Q 10 DBT | Vivacom
Цитирай
#5

благодаря, колега
Цитирай
#6

оп, преди 30тина минути пристигна при мен.
Цитирай
#7

И при мен Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#8

Да ни е честито ... Smile

[Изображение: 24c64go.jpg]

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай
#9

Хора не знам какво стана, но пробвах от компютъра на сестра ми и стана Big Grin Благодаря ви много и се извинявам че не писах, просто нямах възможност Smile :cheers:

Sansung Galaxy S6 Edge Black Sapphire 32 GB 
Цитирай
#10

при мен дойде през ОТА тази сутрин

Google Nexus 5 =>Bluboo S1 (много зле)=>Xiaomi Mi A1 Android 9.0 Pie

Teclast x80pro android 5.1 
Цитирай
#11

Преименувам темата (надявам се niksan99 да не се сърди) и предлагам тук да се обсъждат настоящите и бъдещи ъпдейти, за да няма няколко теми. Такава е практиката и в другите раздели.

----------

И при мен дойде вчера вечерта.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#12

Аз още нямам update, от какво зависи кой кога получава updates?

Google Nexus 5
Цитирай
#13

Не на всички идват едновременно. Пробвай това на колегата CuBG:
"Аз изключих, изчистих кеша и датата на Google Service Framework, включих го обратно и рестартирах и ъпдейта дойде и при мен"

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#14

Като съм с къстъм Ром /параноид/ ще ми покажр ли,че има ъпдейт или не ?
Цитирай
#15

Не, няма.

----------------------
И с 4.4.3 и с 4.4.4 в момента в който някой пише тук, че му е излезнал максимум до 12 часа идват. Един-два рестарта помагат. Официално отнема до 1-3 седмици, че и малко повече от обявяването. Почти винаги този срок е по къс.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#16

И при мен се получи ъпдейта до 4.4.4 след като изпълних указанията в #13.
Цитирай
#17

Момчета, ако щете и кончета да му връзвате, и заклинания да му баете, ъпдейтите вървят по серийни номера (като регионите при Самсунг), и никаква магия няма да ги докара по-бързо при вас - когато ви дойде реда - тогава! :thumbup:

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай
#18

Факти : Версия 4.4.3 я получих след тази процедура , след като видях ,че съм един от последните (че и закъснели) ... а сега версия 4.4.4 я получих един от първите , без да правя така наречените "магий".

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#19

niksanvn написа:Факти : Версия 4.4.3 я получих след тази процедура , след като видях ,че съм един от последните (че и закъснели) ... а сега версия 4.4.4 я получих един от първите , без да правя така наречените "магий".
Друг факт: 2 пъти съм го пробвал това, така и не получих ъпдейт. Чаках си просто, wifi то ми е включено винаги и така един ден се показа ъпдейта. Не че очаквах и да се получи ъпдейта след това триене де.

От програмистка гледна точка:
Ъпдейта го боли какво е записано в гугъл сървиз фрамеуорк и какво в някое си друго приложение. Разрешаването на ъпдейт е в обратната посока,а не някаква си записана дата(стойност) в един sqlite файл. Дори така се правят и ъпдейтите на програмите с които боравите ежедневно на компютъра. На сървъра казват версията вече е 4.4.3 при телефона е 4.4.2, имаш ли нет минава един чек през апито им то връща версията и щом са различни хоп имаш ъпдейт.
Цитирай
#20

niksanvn написа:Факти : Версия 4.4.3 я получих след тази процедура , след като видях ,че съм един от последните (че и закъснели) ... а сега версия 4.4.4 я получих един от първите , без да правя така наречените "магий".

Щом казваш .... :whistle: :thumbup:

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай
#21

С моите програмистки НЕумения .. го отбелязах , от тук следва въпроса ми .. Защо един път последен , друг път почти първи ? (Aliken каза: ъпдейтите вървят по серийни номера)

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#22

Аз пък си мисля, че много заоравате в темата. Кой бил първи, кой втори, дали си на WI-FI, дали си с по-преден сериен номер. Дали сървъра е направил връзка с теб, дали връзката е добра, дали и другите стотици хиляди Нексуси не опитват същото по целия свят. Кой със сигурност може да каже как точно си взаимодействат програмите в рома, за да се стигне до толкова желания ъпдейт.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#23

mohax43 написа:Аз пък си мисля, че много заоравате в темата. Кой бил първи, кой втори, дали си на WI-FI, дали си с по-преден сериен номер. Дали сървъра е направил връзка с теб, дали връзката е добра, дали и другите стотици хиляди Нексуси не опитват същото по целия свят. Кой със сигурност може да каже как точно си взаимодействат програмите в рома, за да се стигне до толкова желания ъпдейт.

Всъщност, много си прав! На кой му пука как, защо и кога, стига да дойде ... Dance :thumbup:

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай
#24

След прилагане на метода от "13" и аз вече съм с 4.4.4 Dance
Цитирай
#25

Aliken написа:Всъщност, много си прав! На кой му пука как, защо и кога, стига да дойде ... Dance :thumbup:
Е щом създават толкова теми за тези ъпдейти и толкова се пише в тях за разни уж "ефикасни" методи да получиш ъпдейт, значи има на някои дето им пука. Ама не се сещат че дали след 2 или 10 дни ще получат е все тая. Така или иначе всички нексуси си получават ъпдейтите.

И това всичкото го правят да не се получи като с иос имаш нотификация за ъпдейт ама не можеш да я изтеглиш щото сървърите са претоварени от заявки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)