Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с USB връзката между телефон и компютър
#1

Здравейте,

От седмица насам телефона ми GT-I9195 не иска да се свърже с компютъра.. Пробвах вече какво ли не и само се зарежда батерията, а компютъра въобще не реагира.. Пробвах да ъпдейтна драйвера на компа, но ми казва, че до момента съм с актуален такъв.. Свалих наново КИЕС-а, но и той не реагира, докато преди да го преинсталирам (KIES-a) стария ми казваше, че в момента устройството се използва от друго приложение.. Новата версия и това не показва вече.. На компютъра съм с Windows 7 ultimate, телефона си е със стоковия ром с последните официални ъпдейти до момента...

Да спомена отново, че до преди седмица не съм имал проблеми с връзката дори и без КИЕС-а...

Ако някой има някакви други идеи за разрешаването на този проблем ще съм много благодарен!

Поздрави!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Пусни USB debugging и пробвай пак. Също "преинсталирай" драйверите, чрез Kies и рестартирай PC (както и телефона).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Благодаря за мигновения отговор колега!

Да, погледнах в менюто и наистина USB debugging опцията не беше чекната, сега я чекнах и проверих в официалния сайт на САМСУНГ и свалих най-новата версия на драйвера 1.5.43, а моята беше 1.5.42.. След всичко това резултата е на лице и връзката вече е осъществена :thumbup: Dance

Коя от двете "магии" обаче помогна не успях да установя, но има положителен ефект!!

БЛАГОДАРЯ още веднъж за оказаната помощ!!! :bow: :bow: :bow: :cheers:
Цитирай
#4

Аз имам същия проблем, но USB Debugging е включен.. имам инсталирани samsung kies и някакви други драйвъри.. някакви идеи?
Цитирай
#5

Смени порта, пробвай с друг кабел, преинсталирай драйвърите.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

Имах същия проблем преди известно време, не можеше да се осъществи USB връзка с компютър,  при свързване  единствено започваше да ми се зарежда батерията. Дадох го в сервиз преди известно време, не е бил софтуерен проблемът, оправиха го. Телефончето е било мокрено отнякъде си и това се е отразило върху USB буксата, която е корозирала и съответно контактът е бил лош. Един съвет - избягвайте контакт с телефона с мокри ръце Wink

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 - -> Huawei P9 Lite VNS-L21 Dual
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)