Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за MiPad
#1

След като благополучно се отървах от стария таблет Samsung Note 10.1 N8000 съм в очакване на новия таблет на Xiaomi - MiPad:

NVIDIA Tegra K1
802.11ac 2x2 Wi-Fi
7.9 inch IPS display
2048x1536 + 326 PPI
6700mAh battery
8MP rear + 5MP facing camera
2GB RAM + 16/64GB Flash + extensible to 128GB via microSD card

Единственото дразнещо за момента е, че този пръв модел няма 3/4G и GPS, но ще се прежаля да взема един докато не излезе следващия модел, който ще ги има (очаква се около септември).
Ето и линк към едно ревю от en.miui.com http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...d%2Breview - това е първата част, в края й има линк към втора и трета.
Таблета определено трепе и с характеристики, а се надявам и в софтуерно отношение (Samsung-а накрая беше започнал да ми къса нервите) - нямам търпение да се докопам до една от първите броки Rock
Малкото информация която има е, че на 27-ми се очаква да излезе от производство, кога ще стигнат до БГ първите бройки - не се знае, но дано е по-скоро.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

Добре звучи, като характеристики, а цена има ли вече?
Жалко че не е точно копие (физически) като iPad mini! Щеше да има много по-голям избор от кавъри (предпазни капаци и калъфи)!
Цитирай
#3

Ами ibuygou.com са изписали една ориентировъчна за 64GB версия от 369,99$ - да видим колко ще я коригират и в каква посока като излязат наличности. На други места пише, че ориентировъчната се очаква да е около 350$ или колкото тази на MI3 - скоро ще разберем.
Иначе откъм аксесоари - все си мисля че ще предложат с излизането на таблета скрийн протектори и калъфи за всеки (хайде почти всеки) вкус. Цветовете както обикновено ще дойдат по-късно и в началото се очаква да има само бели, което не е болка за умиране според мен.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#4

Не бих си взел този таблет по една единаствена причина и това е липсата на GPS. Да ме извиняват Xiaomi, ама това е същото като Kindle на Amazon. =(
Може да е много мощен, ама един gps, колко щеше да му увеличи цената?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Мi има нещо такова. Изглежда ОК с някои малко изключения :whistle:


Цитирай
#6

Be6i4 написа:Не бих си взел този таблет по една единаствена причина и това е липсата на GPS. Да ме извиняват Xiaomi, ама това е същото като Kindle на Amazon. =(
Може да е много мощен, ама един gps, колко щеше да му увеличи цената?

Първосигналната ми реакция беше дори по-силна, но след като поразмислих - ще се обзаведа с едно такова бижу, пък като излезе следващия модел ще се ъпгрейдна, а стария ще зарадва някого на добра цена second-hand. Просто толкова бях набрал на стария самсунг, че буквално си търсех повод да го разкарам, а в момента не виждам с какво друго бих го заменил. Бях се насочил към 8.4 Pro на Samsung, но след фирмуерните недомислици в N8000 - хайде стига вече техни продукти, пък и от известно време се замислям сериозно дали 4:3 не е по-удачния формат за таблети специално (филми си гледам само на TV-то).

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#7

Ами аз имам Nexus 7 WiFi. И не виждам смисъл да го сменям за MIPad. Доволен съм си от него.

Ще чакаме отзиви значи от теб.

Offtopic Аз се чудя много сега дали да не си взема MI-Wifi :whistle:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

И аз дори бях решил да се разделя с тия 250лева за рутера, но се замислих, че ац и лаптопа ми неподдържа ... нищо че е купен преди няколко месеца. Та само заради телефона, няма файда да се бъркам толкоз. Ако наистина се появи някоя бройка на МиТиВи-2, ще се пазарува комплект.
Цитирай
#9

Аз първото, което ще си взема след MiPad ще бъде рутера, само че mini модела без хард диск - освен диска не виждам кое точно му вдига цената толкова много?

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#10

Е то не е дигната много, официалните цени за китайците са, 22 долара малкия, 110 долара големия. Точно хард диск + охлаждане.
Цитирай
#11

Вярно - разликата е точно колкото е цената на харда, сравнявал съм цена на малкия в китай с друга на големия Wink Все пак си имам доста добър NAS на Synology с два харда и този в рутера ще ми дойде в повече, освен ако не се окаже че предлага някакви невероятни допълнителни функции.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#12

Offtopic Скоро ще разберем може би. Ще отворя нова тема, ако всичко се развие по план.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

От ibuygou обявиха кога ще го има при тях:

[box]MiPad 16GB in white will be in stock on 7.3[/box]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

В MiCenter.bg на 15-ти юли - само 16GB бели (такива ще са и в ibuygou)
Аз ще го взема от централата този път, не ми се чака ibuygou да мотат няколко седмици докато си обслужат всички preorder-и, после нерви как ще мине митница и т.н. да видим...

На опашката съм - 16GB бял от MiCenter - вече има наличен преордер за 589лв.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#15

Дано не съм прав, но ако дойдат само 10 бройки, ти като си 14ти, ще почакаш бая... Blush

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#16

Остава ми да се надявам, че няма да дойдат само 10 бройки Big Grin
Няма да влизам в коментари за това дали ще дойдат онези 10 000, дали им вярвам или не им вярвам. Щом съм си поръчал оттам, явно съм се доверил че ще дойдат на дата близка до 15-ти юли - мен ме устройва. А дали ще вкарат 15 или 10 000 за мен е все едно - не ми влиза в работата да им броя продажбите Wink
Все пак им пожелавам успех с начинанието да развиват тази си дейност и за момента ги подкрепям, да видим...

Иначе е много просто - предлагам сега някой да направи preorder през ibuygou да видим, чий ще пристигне пръв! Помня някои почакаха preorder на MI3 оттам доста месеци :angry:

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#17

Този сайт ???
http://www.oiostore.com/xiaomi-mipad-79i...7RxMvl_sZA

Smile Smile Smile
Price : Starting at: $309.00

Nexus 4  16gb - > Mi4 & Note 3
Цитирай
#18

montrouz написа:Този сайт ???
http://www.oiostore.com/xiaomi-mipad-79i...7RxMvl_sZA

Smile Smile Smile
Price : Starting at: $309.00

Offtopic
Не че има голяма връзка с поста ти, но: https://www.androidbg.com/forum/post1191...l#p1191560
Цитирай
#19

montrouz написа:Този сайт ???
http://www.oiostore.com/xiaomi-mipad-79i...7RxMvl_sZA

Smile Smile Smile
Price : Starting at: $309.00

Ммм не, не и още един път - не, но ако ви се експеримемтира, ще ми е интересно да прочета историята впоследствие, все пак не препоръчвам!
Препратката към коментара на s01o обяснява доста по въпроса.

Някой с preorder на MiPad от ibuygou да знае за раздвижване по въпроса с таблета? Гледам аксесоарите са ги пуснали вече. Предполагам толкова поръчки ще имат, че не се знае дали скоро ще има официална продажба извън preorder-a.
Сега прочетох извинението им във фейса, за това че са казали за наличности на 3-ти Юли, но очевидно нещо не се е получило Sad((

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#20

http://www.ibuygou.com/p-xiaomi_mipad_nv...7-usd.html

Гледам ч са го пуснали Tongue


Цитирай
#21

Reservation! We will ship it around 3-15 days. Cheers!
Пак не става ясно имат ли го или го очакват. Така като гледам са пуснали по-скоро плащането за момента Smile

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#22

Днес го смъкнаха на 315 доалра и 1-3 дена диспач, чак се чудя да поръчвам ли.. просто искма да разбра първо дали ще работи с 3Г флашка...

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#23

zorvalth написа:Днес го смъкнаха на 315 доалра и 1-3 дена диспач, чак се чудя да поръчвам ли.. просто искма да разбра първо дали ще работи с 3Г флашка...

3G флашка - глупости брат! - трябват ти OTG и всякви бози дет стърчат!

Решението е: Vivacom HSDPA+ DATA card с травик 6GB за 13.80 на месец с договор за 2 години и взимаш с него ALCATEL Y580 (бисквита)

И не се занимаваш с глупости!
Цитирай
#24

Моят пристига сряда или четвъртък - обзавел съм се с Alcatel Y580 и 3GB vivacom-ски нет, което за момента ще е достатъчно Wink

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#25

Имам такава бисквитка и на предния таб бях с нея. Много им е зле батерията около 4 часа което поне на мен не ми върши работа. Затова искам да разбера дали работи с usb 3g флашка

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)