Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

то е описано какво и как се прави. не е OTA за да се запазят нещата на телефoна, но пък напълно сменя OS-то със заводското пуснато от google Smile
Цитирай
Аксесоари

Здравей аз съм с Nexus 4 и още чакам Andoid L като гледам при някои е дошъл. Някой може ли да ми каже защо така се получава? Christmas :angry: Tongue
Цитирай

Ако някой изпитва лаг да отиде в dъeveloper option и там всички анимации да ги нагласи от 1 на .5(може и off) . За мен това направи чудеса. Весели празници.

Nexus 4 - 5.0
Цитирай

gbgz_sk1llz написа:Ако някой изпитва лаг да отиде в dъeveloper option и там всички анимации да ги нагласи от 1 на .5(може и off) . За мен това направи чудеса. Весели празници.

Весели празници и това наистина прави чудеса!
Благодаря!
:cheers:
Цитирай

колеги, флашнете си hellsdoctor L14 и няма да имате никакви проблеми с батерията, става стабилна без да дропва проценти изведнъж по 4-5%.Държи се доста добре според мен.

Sony Xperia M4 Aqua White
Цитирай

Някой има ли идея какво са променили в 5.0.2

MY DEVICE: Samsung Galaxy S 5660 GIO ;
Google Nexus 4
Цитирай

А някой получил ли го е?

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2015-01-03, 15:02:41)ole написа:  А някой получил ли го е?

В момента е само за Nexus 7 2012, тъй като там имаше проблеми при излизането на 5.0. Т.е. няма как някой да го е получил.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Nexus 7 не получиха 5.0.1 и сега им дават 5.0.2 ... при нас май се очаква февруари и може би с друг номер (5.1).

Nexus 4 - 5.0
Цитирай

пичове, аз пак да си споделя проблема, дано някой да откликне. При "заключване на екрана" още преди да дойде близалката си бях с фигура, но сега първите 2 опций "няма" и "прекарване с пръст" не ми дава да ги избера, а мога да избирам само от Фигура, ПИН и Парола. Първите две ми стоят в избледнял цвят и пише под тях : деакт. от админ., правила за шифроване ии хранил. за идент. данни. Помислих, че ми иска шифроване и взех та го направих и сега телефона ми се включва двойно повече време и не знам как да премахна шифроването, ма ми е по-важно както да оправя заключването на екрана. Благодаря предварително!

It's a suck world,be a part of it!
Цитирай

Колеги от няколко дни батерията ми пада страшно, все едно е за смяна. В батери инфо WIFI винаги излиза, че е пуснато, а то не е. Про пускане на 3g почва страшен drain от сорта на по 3% на минута. Онзи ден за 5 мин навигиция ми стопи батерията от 40% на 12%. Всичко ми е стоково от OTA ъпдейти. В момента съм с 5.0.1. Днес направих ресет и тъпото WIFI продължава да пише че е пуснато,а то не е...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi a1
Цитирай

(2015-01-13, 16:08:16)head написа:  Колеги от няколко дни батерията ми пада страшно, все едно е за смяна. В батери инфо WIFI винаги излиза, че е пуснато, а то не е. Про пускане на 3g почва страшен drain от сорта на по 3% на минута. Онзи ден за 5 мин навигиция ми стопи батерията от 40% на 12%. Всичко ми е стоково от OTA ъпдейти. В момента съм с 5.0.1. Днес направих ресет и тъпото WIFI продължава да пише че е пуснато,а то не е...
Влизаш в настройки после wifi после допълнителни настройки и спри сканирането дори по време на изключен wifi. Според мен е от това надявам се да ти свърши работа.

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

(2015-01-13, 16:12:43)icaka2001 написа:  
(2015-01-13, 16:08:16)head написа:  Колеги от няколко дни батерията ми пада страшно, все едно е за смяна. В батери инфо WIFI винаги излиза, че е пуснато, а то не е. Про пускане на 3g почва страшен drain от сорта на по 3% на минута. Онзи ден за 5 мин навигиция ми стопи батерията от 40% на 12%. Всичко ми е стоково от OTA ъпдейти. В момента съм с 5.0.1. Днес направих ресет и тъпото WIFI продължава да пише че е пуснато,а то не е...
Влизаш в настройки после wifi после допълнителни настройки и спри сканирането дори по време на изключен wifi. Според мен е от това надявам се да ти свърши работа.

Спрях го преди 3 часа. И това е графиката след като го спрях. Пак продължава да работи..

Xiaomi Mi a1
Цитирай

писал си, че си направил ресет, но незнам това софт или хард ресет е. ако не си връщал заводски, го върни и виж бързо ли ще пада батерията...
Цитирай

(2015-01-13, 17:28:02)yo_asakura написа:  писал си, че си направил ресет, но незнам това софт или хард ресет е. ако не си връщал заводски, го върни и виж бързо ли ще пада батерията...

Hard reset направих. Ще изпозлвам навигацията тази вечер и ще видя дали ще се държи по същия начин. Има ли възможност батерията да си е заминала просто ей така. На година и половина е смартфона.

Xiaomi Mi a1
Цитирай

(2015-01-13, 17:31:50)head написа:  
(2015-01-13, 17:28:02)yo_asakura написа:  писал си, че си направил ресет, но незнам това софт или хард ресет е. ако не си връщал заводски, го върни и виж бързо ли ще пада батерията...

Hard reset направих. Ще изпозлвам навигацията тази вечер и ще видя дали ще се държи по същия начин. Има ли възможност батерията да си е заминала просто ей така. На година и половина е смартфона.
Има и такава възможност

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

Едва ли wifi-а топи батерията. При мен awake и screen on са на доста тънки чертички, а при тебе е awake постоянно. Т.е. до колкото аз разбирам нещо ти държи постоянно телефона 'буден'.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Колеги, има ли начин да си изкарам процента на батерията при lollipop 5.0.1 със роот и twrp съм.На 4.4.4 бях си го настройл със gravity box, но не работи при близалката...Ако някой знае да казва.В момемт имам процент, но той е в самата батерия, а аз искам отделно да си показва, а не в индикатора на батерията.

Sony Xperia M4 Aqua White
Цитирай

При мен батерията взе да се държи странно и за това се върнах към 4.4.4 - там се държи нормално. Както описа колегата по-горе отначало батерията беше ок  , но не знам какво се обърка и започна да прави проблеми.
Цитирай

От доста дълго време не съм влизал в форума ,но нека да споделя ,че и аз не съм доволен от андройд 5.0 ,макар че съм с 5.0.1 батерията наистина взе да пада много бързо може би заради фоновите процеси които станаха много ползвам къстъм кернел на franco държи се що годе добре батерията с 3г и яркост някъде на средата издържа 14 часа което за мен е достатъчно единствената причина може би затова ,че не съм се върнал към киткат е ,че ме мързи да правя бакъп-и и нещо ми допада новия интерфейс.

[Изображение: onlinelogomaker_090813_2335.jpg]
Цитирай
Lightbulb 

4.4.4
(2015-01-21, 20:10:59)Bi11y написа:  При мен батерията взе да се държи странно и за това се върнах към 4.4.4 - там се държи нормално. Както описа колегата по-горе отначало батерията беше ок  , но не знам какво се обърка и започна да прави проблеми.

Здравей колега! Моля те кажи ми как да си върна 4.4.4. Направих грешката да актуализирам на L и изобщо не ми харесва. Bu  Няма нищо кой знае какво ново, освен да се товари повече с абсолютно ненужни за мен гугъл синхронизации, кофти клавиатура, изчезване на галерията, странни икони и бебешки интерфейс. Забелязах че тел. ми започна да лагва (никога до сега не го е правил) и доста по-трудно ми зарежда приложения, браузъри и т.н. Батерията също имам чувство, че се скапва по-бързо. Предварително ти благодаря!

p.s. Колегите които искат да актуализират до L , нека първо да видят устройство с инсталиран L защото може да не им хареса.

Samsung Galaxy S plus 2.3.5
NEXUS 4
Huawei P8 LITE
Samsung Galaxy a3 2016
Samsung Galaxy a50
Цитирай

(2015-01-19, 02:17:21)danito987 написа:  Колеги, има ли начин да си изкарам процента на батерията при lollipop 5.0.1 със роот и twrp съм.На 4.4.4 бях си го настройл със gravity box, но не работи при близалката...Ако някой знае да казва.В момемт имам процент, но той е в самата батерия, а аз искам отделно да си показва, а не в индикатора на батерията.

Как го изкарваш в батерията процента
Цитирай

(2015-01-24, 11:23:07)tvt555 написа:  4.4.4

(2015-01-21, 20:10:59)Bi11y написа:  При мен батерията взе да се държи странно и за това се върнах към 4.4.4 - там се държи нормално. Както описа колегата по-горе отначало батерията беше ок  , но не знам какво се обърка и започна да прави проблеми.

Здравей колега! Моля те кажи ми как да си върна 4.4.4. Направих грешката да актуализирам на L и изобщо не ми харесва. Bu  Няма нищо кой знае какво ново, освен да се товари повече с абсолютно ненужни за мен гугъл синхронизации, кофти клавиатура, изчезване на галерията, странни икони и бебешки интерфейс. Забелязах че тел. ми започна да лагва (никога до сега не го е правил) и доста по-трудно ми зарежда приложения, браузъри и т.н. Батерията също имам чувство, че се скапва по-бързо. Предварително ти благодаря!

p.s. Колегите които искат да актуализират до L , нека първо да видят устройство с инсталиран L защото може да не им хареса.
Хващаш един toolkit пускаш usb debugging избираш версията ,която желаеш и си джиткаш със стария андроид .

(2015-01-24, 12:32:56)azali написа:  
(2015-01-19, 02:17:21)danito987 написа:  Колеги, има ли начин да си изкарам процента на батерията при lollipop 5.0.1 със роот и twrp съм.На 4.4.4 бях си го настройл със gravity box, но не работи при близалката...Ако някой знае да казва.В момемт имам процент, но той е в самата батерия, а аз искам отделно да си показва, а не в индикатора на батерията.

Как го изкарваш в батерията процента
В notification-a ти го изписва .

[Изображение: onlinelogomaker_090813_2335.jpg]
Цитирай

Колеги, защо е толкова умрял този раздел.Някой пробвал ли ром базиран на 5.0/5.0.1.В момента съм със 5.0.1 и hellsdoctor l14, но ми се вижда тромав, не е като при 4.4.4 :/ .Ако някой е пробвал нека изкаже мнение моля.

Sony Xperia M4 Aqua White
Цитирай

(2015-01-25, 12:14:59)danito987 написа:  Колеги, защо е толкова умрял този раздел.Някой пробвал ли ром базиран на 5.0/5.0.1.В момента съм със 5.0.1 и hellsdoctor l14, но ми се вижда тромав, не е като при 4.4.4 :/ .Ако някой е пробвал нека изкаже мнение моля.

колкото по малко теми в раздела на устройство, толкова по малко проблеми има с него Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)