Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Много лесен начин за връщане на стоков ром на LG G2
#1

Вече е възможно флашването на kdz и с програмата LGUP. Стъпките са абсолютно същите,както и при LG G3 описани в тази тема - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80453

ВНИМАНИЕ!!! KDZ файловете от темата за LG UP са предназначени само и единствено за LG G3!!!

 
Лично аз пробвах и работи без проблем .Върнах се на Кит Кат от Лолипоп. За мен метода на флашване с LGUP е по-добрия и доста по-сигурен сравнен с LG Flash Tool 2014.
Знаете ,че при някои от вас програмата правеше проблеми .За това препоръчвам LGUP за флаш на kdz и tot файлове. Линк към оригиналната тема в XDA - http://forum.xda-developers.com/lg-g2/ge...e-t3289950[/b]



Здравейте ,колеги.В XDA вече има много лесен начин за връщане към стоков ром.Това става с помощта на програмата LG Flash Tool 2014.Ще се опитам накратко да ви обясня как става това.Първо искам да кажа ,че не съм пробвал метода ,но в оригиналната тема в XDA са потвърдили ,че работи без грешка .

Всичко,което ще правите по надолу го правите на собствена отговорност.

За сега програмата не работи под Windows XP

Инструкции:

1. Изтегляме драйверите на LG и ги инсталираме на компютъра -

http://www.mediafire.com/download/kgzy63...3.14.1.exe

2.Изтегляме LG Flash Tool 2014 и го разархивираме на компютъра -

http://www.mediafire.com/download/fwrcd3...l+2014.zip

ВНИМАНИЕ: Сложете KDZ файла,който искате да флашвате  вътре в папката на LG Flash Tool 2014.

vargala81 написа:Линк за последния наличен .kdz файл за вашия телефон:
http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/c...k2.jsp?esn=
Копирате линка и го поставяте в лентата на браузъра, след "=" си дописвате IMEI-я на вашето LG и натискате Enter. Ще Ви зареди страница, на която има информация за телефона и линк за последния наличен .kdz за вашето LG.

И едно допълнение от мен.Чрез програмите LG Phone From и LG CSMG Tool също можете да изтеглите последния наличен firmware за вашият телефон. Ще ги намерите ето тук - https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=590

3.Вкарваме телефона в Download mode - вкарваме USB кабела в порта на компютъра, след това натискаме и задържаме бутона за увеличаване на звука (Vol +) и вкарваме USB кабела в телефона.Когато на екрана се появи надпис " Download Mode" пускаме бутона .

4.Стартираме  LG Flash Tool 2014.exe и правим това ,което е показано на снимката.

[Изображение: lgflashtool_step1.png]

  4.1. Select tipe - избираме CDMA
  4.2. Phone mode - избираме DIAG
  4.3. Select KDZ file - избираме мястото на съхранение на KDZ файла на компютъра
  4.4. Избираме една от следните две опции:
        -Normal Flash - Тази опция ще флашне рома без да се изтрива паметта .Подходяща е за поправка на системни грешки при положение ,че се слага същия ром,като старият ви ,а не друг.Ако се сложи друг това може да доведе до boot loop.
        -CSE Flash -Чиста инсталация на рома с формат на паметта .Подходяща и задължителна за хора,който искат да се върнат от custom rom на stock и също за слагане на по -ниска или висока версия на Андроид.

5.Натискаме Start.

[Изображение: lgflashtool_step2.png]

6.След това ще излезе прозорче за смяна на езика.Няма нужда избираме език.Той автоматично ще е на Английски език.

[Изображение: lgflashtool_step3.png]

7.След това започва самото флашване на рома. Изчакваме процентите да станат на 100% .

8. Линк към оригиналната тема в XDA - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2797190
[Изображение: http%3A%2F%2Fwww.upsieutoc.com%2Fimages%..._step1.png]
[Изображение: http%3A%2F%2Fwww.upsieutoc.com%2Fimages%..._step2.png]
[Изображение: http%3A%2F%2Fwww.upsieutoc.com%2Fimages%..._step3.png]

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е същият начин като онзи от другата тема, но тук не се занимаваш с батове и пускане на сървъри. Много по-бързо и удобно изглежда. Благодаря.
Цитирай
#3

Постоянно ми изписва The phone is disconnected from PC. И защо постоянно ми стартира LG Mobile support tool?

Оправи се с даване на Retry и смяна на начина на инсталиране. Исках да си запазя всичко, но явно нямаше как да стане това.
Цитирай
#4

Така ти изписва,защото версията на LG Mobile Support Tool е била стара .За да не ви излиза това съобщение може да я деинсталирате .

В темата в XDA още пише ,че програмата може да работи без инсталирана версия на LG Mobile Support Tool или със най-новата инсталирана такава.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#5

Току що си върнах телефона без проблем до версия 20b.Преди това бях с къстъм ром с руут и рековъри.Без проблем мина всичко следвайки стъпка по стъпка ръководството.Всичко стана за около 2 мин.
Само да вметна,че нямах инсталирана версия на LG Mobile Support Tool на компютъра.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#6

Много успешен метод. Бях опитал всички други начини за връщането на стоков ром след инсталация на къстъм и Full reset и все не се получаваше. Апарата дори отказваше да се стартира.
Сега всичко е ОК Smile

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#7

:wall: Просто отказва да влезе в Download mode :wall:

SGS Galaxi S , HTC Wildfire S, HTC Desire HD , LG-G2 , LG-G4, LG-G6
Цитирай
#8

Благодарение на метода си хард брикнах телефона и го пратих гаранционно във Виваком, така че имайте си го и тва в предвид Christmas

LG GTWO always different  
ASUS MEMOPAD HD7 custom stock[Изображение: arrow-10x10.png]  
Цитирай
#9

То е ясно , че винаги може нещо да се обърка за това всеки сам решава дали да го пробва или не .Примерно аз нямах никакви проблеми,както и в оригиналната тема в XDA не съм срещал някой да е имал такъв проблем ,който да доведе до брикване.Дано по-бързо да го оправят телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#10

при мен сработи и доста по-лесно се оправих отколкото с другия начин.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#11

Аз си знам от кво стана така, ама викам я да поспама малко Lol единствения начин чрез въпросната програма да се скапе тела е като комп. който се използва за операцията няма администраторски права и в този случай програмата спира работния процес т.е връщането на стоков софтуер на телефона и телефона повече не запалва, докато не се оправи от сервиз Smile

LG GTWO always different  
ASUS MEMOPAD HD7 custom stock[Изображение: arrow-10x10.png]  
Цитирай
#12

Ще помоля някой от модераторите да допълнят ето това в инструкциите от 1 -ви пост с червени букви:

- ВНИМАНИЕ: Сложете KDZ файла,който искате да флашвате вътре в папката на LG Flash Tool 2014.

Това го е добавил автора и разработчика на програмата в темата в XDA.Аз лично не съм слагал KDZ файла в папката на програмата като флашнах и при мен мина всичко без проблеми,но щом е написал така значи трябва .

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#13

трябва ли да ми е руутнат телефона за да върна версията по-назад ?
Цитирай
#14

Не.Не е задължително.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#15

:wall: Е няма вкарване в даунлод със каквато и клавишна комбинация да пробвам :wall: Confusedtupid: и да искам не мога да го върна към оригиналния ром!?! Android :wall:

SGS Galaxi S , HTC Wildfire S, HTC Desire HD , LG-G2 , LG-G4, LG-G6
Цитирай
#16

Сега пък уидоса не разпознава устройството :wall:
Проблема е бил в моя комп :thumbup: :cheers: Малко го посъветвах и ми разпозна телефона Confusedtupid:

SGS Galaxi S , HTC Wildfire S, HTC Desire HD , LG-G2 , LG-G4, LG-G6
Цитирай
#17

Всеки пън на 13% ми изписва че телефона не е свързан към usb,прейнсталирах драивера 15 пъти и пак нищо.Помощ моля :wall:
Цитирай
#18

Възможно е тогава да е от версията на Windows,пробвай на друг компютър с различна от твоята версия.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#19

Колега, Darknessforever пробвай да стартираш програмата като администратор и виж какво ще се получи.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#20

3 различни laptopa,с различни версии на windows 7 и същото.
Ganchev пробвах и като администратор без успех.Може ли нещо дривера да не е както трябва,инсталирах този драйвер LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3.

2Y -- Това е снимка какво ми излиза във device menu-то на windowsa относно телефона,сигорно от тук идва проблема. Albert
Цитирай
#21

Като го вкараш в download mode го свържи с компютъра и изчакай малко да ти разпознае телефона. Ако не иска, пробвай на различните usb портове. Ако пак не става потърси в нета за по-нова версия на драйверите.

Само да допълня ,че колегата ми писа и каза ,че телефона му се е оправил и е успял да инсталира стоков фирм.Проблема е бил в драйверите.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#22

Всичко мина идеално...браво

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#23

Колеги след този метод с kdz-то няма да има следа от root , recovery или custom rom , ще е като нов нали ? няма да разберат в сервиз ? ( дано не ми се налага ) Но да съм информиран! Smile

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай
#24

DeCkard написа:Колеги след този метод с kdz-то няма да има следа от root , recovery или custom rom , ще е като нов нали ? няма да разберат в сервиз ? ( дано не ми се налага ) Но да съм информиран! Smile
Не пак си пише rooted
Цитирай
#25

Добър вечер.

Това "rooted" в Download mode при мен го пишеше преди изобщо да правя каквото и да било на телефона,на втория ден от както го имах го проверих.Тази система за проверяване дали телефона е root-ван е спряна в кит кат софтуера(може да го проверите в скритото меню) и мисля,че няма да се заядат в сервиза.До колкото си спомням,доста хора се оплакваха от това,че пише rooted след преминаване от 4.2 на 4.4 официално(без да е правено нищо по телефона).

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)