Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Руут за Samsung galaxy grand neo GT-I9060 / duos
#1

TiL написа:Днес най-после успях да root-на моя Galaxy grand neo duos. Ще помоля от екипа на форума да редактират първото ми мнение като добавят следващите няколко стъпки и проенят заглавието на темата на "Ромове и root за Samsung galaxy grand neo GT-I9060 / duos"
Стъпките които изпълних са:

1 Сваляте киес и го инсталирате http://www.samsung.com/br/support/usefulsoftware/KIES/

След като сте инсталирали киес свържете телефона си към пц-то за да бъде разпознат и инсталиран драйвъра.

2 сваляте Vroot и го инсталирате https://mega.co.nz/#!fBpgxDrQ!iXcVV6wFbT...xR4E3lULDQ

3 Активирате USB Debugging
Цитат:3) Enable USB debugging mode in your Samsung Galaxy Grand Neo. To do this, you have to first enable Developer options which can be done by following this path: Settings -> About -> Tap 5-7 times on Build Number. Once done, follow this path: Settings -> Developer Option -> USB Debugging (tick the box to enable it).

4 Стартирате програмата Vroot и изчаквате докато разпознае телефона(през това време си гледате телефона и когато ви изкочи прозорец за потвърждение, потвърждавате).

Цъкате на зеления бутон намиращ се в дясно (на vroot) и чакате докато телефона ви се рестартира. След рестарта вече сте с роот Dance



Прилагам скрииншот от моя телефон

[Изображение: 2b7211.png]

[Изображение: 117d4dl.png]

При мен всичко премина без проблеми и се надявам и пр вас да е така. Операционната система под която се изпълни процедурата е windows xp sp3 инсталирана на нетбук. Действате на ваша отговорност!


Здравейте. Търся, търся и не намирам нищо. Някой да се е натъквал на ромове или информация за предстоящи къстъм ромове за гранд нео? Също така има ли хора в този форум които са роотнали телефона? Ако има такива, то как се държи телефона след роотването? Как стои въпроса с гаранцията след роот?
Цитирай
Аксесоари
#2

и аз?

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай
#3

Само root е добавен, но поне е някаква начало. Ето линк

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Тва съм го чел, но има ли някой нашенец де го е тествал, че да не взема да омажа нещо телефона?!
Бях попаднал наскоро и на clockworkmod за гранд нео, но имаше бъгове с видеото.
Цитирай
#5

За повечето DUOS-и има къстъм ромове, но забравяте за втората карта. Има обаче и такива, които са преработка на оригиналния, при тях си работят и двете карти, но аз в тях не намирам никакъв смисъл, защото човек сам може да постигне същото.
Цитирай
#6

дай линк към някой ром де. Аз и без това не ползвам втората карта...
Цитирай
#7

Днес прибвах да руутна телефона... Следвах стъпка по стъпка всичко, но уви один изписва FAILED. Някой да е руутнал успешно телефона си?
Цитирай
#8

Ето какво става точно
Цитирай
#9

Нямаш драйвери най-вероятно.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

Какви драйвъри? Инсталирах фрайвъра на самсунг, телефона се отчита, виждаха се файловете в телефона и картата... В чуждестранни форуми ми казаха, че въпросния роот е тестван и разработван за моделите с една карта. Не виждам какъв ще е проблема с двусимовата версия... Ако можете помагайте.
Цитирай
#11

TiL написа:Ето какво става точно
при мен също така става
Цитирай
#12

Аз го руутвам без проблем за няма и 1 минута.Правя го с програма- vroot version 1.7.8. Инсталирам всички драйвери,рестартирам компа закачам телефона.Програмата се ъпдейтва до последната версия,натискам синия бутон -root- и стана много бързо.Друго което също направих е да вляза предварително в менюто на телефона и да махна отметката която се намира в--защита--проверка на приложения--блокиране или предупреждаване преди инсталиране....това е всичко,,,,,дано да съм помогнал на някои. Dance

Samsung S8+ & Huawei mate 10 lite blue




Цитирай
#13

Днес най-после успях да root-на моя Galaxy grand neo duos. Ще помоля от екипа на форума да редактират първото ми мнение като добавят следващите няколко стъпки и проенят заглавието на темата на "Ромове и root за Samsung galaxy grand neo GT-I9060 / duos"
Стъпките които изпълних са:

1 Сваляте киес и го инсталирате http://www.samsung.com/br/support/usefulsoftware/KIES/

След като сте инсталирали киес свържете телефона си към пц-то за да бъде разпознат и инсталиран драйвъра.

2 сваляте Vroot и го инсталирате https://mega.co.nz/#!fBpgxDrQ!iXcVV6wFbT...xR4E3lULDQ

3 Активирате USB Debugging
Цитат:3) Enable USB debugging mode in your Samsung Galaxy Grand Neo. To do this, you have to first enable Developer options which can be done by following this path: Settings -> About -> Tap 5-7 times on Build Number. Once done, follow this path: Settings -> Developer Option -> USB Debugging (tick the box to enable it).

4 Стартирате програмата Vroot и изчаквате докато разпознае телефона(през това време си гледате телефона и когато ви изкочи прозорец за потвърждение, потвърждавате).

Цъкате на зеления бутон намиращ се в дясно (на vroot) и чакате докато телефона ви се рестартира. След рестарта вече сте с роот Dance



Прилагам скрииншот от моя телефон

[Изображение: 2b7211.png]

[Изображение: 117d4dl.png]

При мен всичко премина без проблеми и се надявам и пр вас да е така. Операционната система под която се изпълни процедурата е windows xp sp3 инсталирана на нетбук. Действате на ваша отговорност!
Цитирай
#14

Момци не мога са се справя със SuperSu. Тегля го от маркета, инсталирам го и като цъкна да го отворя ми изписва, че трябва да се ъпдейтне и ми дава да избирам нормално или cwm. Понеже нямам cwm му давам нормално, но ми изписва, че ъпдейта е неуспешен и затваря суперсу. Същата е работата ако дам на cwm.

едит: Някой нещо?

Тука наюирам информация, че се работи по каяноген за телефоните ни което е супер.
Цитирай
#15

Здравейте,
наскоро се сдобих с  Samsung GT-I9060, та въпроса е може ли да се ъпгрейдва версията на Android с по-висока?.
Сега е с 4.2.2 , но ако има вариант за Lollipop и телефона го позволява, бих се възползвалSmile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)