Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живота на батерията
#1

Има ли оправия? Гледам от чужди сайтове и средно хората получават да речем 6 часа уеб сърф, а аз макс 2 часа, да не споменавам че през нощта с включен уай фи се изхабяват допълнително 25 процента, попринцип винаги съм си с него и нямам мерака да го махам, яркостта винаги ми е била достатъчна на най-ниското :/
Цитирай
Аксесоари
#2

Xposed + Greenify да опиташ? Като му настроиш да приспива тормозещите приложения( те пак си работят , но не и при гасене на екрана).

Отделно GREENIFIED може да намали яркостта още.

Допълнително с програмата autostarts може да изключиш някои неща да не зареждат със системата или с някое нейно събитие

Забрави task killers-за "освобождаване " на памет -убиваш процеси отново и отново и те пак се пускат( забележка: имам един nextbook. който си управлява ram- a идиотски и ако няма активен taskiller все едно имам 160 мб рам, не 512, но повечето андроиди нямат нужда, даже вреди)

Easy battery saver на старото Lenovo помагаше, на новото не- хаби се по-бързо

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай
#3

И аз гледах някви такива неща ... ама като се поразровиш малко и се оказва че са на стамина, незнам си кво още са махнали и телефона няма изобщо фабричния вид. Аз лично не съм правил нищо и изкавам до 2.5-3 дена средно. Като нета, синхронизации, фб, месинджър, вайбър са пуснати 24/7 яркоста е на 1/2 винаги, освен ако не съм на плажа и не се опитам да видя нещо .. тогва често се налага да я ръчкам на макс че да видя Smile . Единственото което съм направил е да махна гоогле+ и още мяколко такива паразитни програми който не ползвам, като казвам махнал да ги спра да не се пуксат тъй като телефона не е рутван и нямам права да ги изтрия.

По отношение на разните му там програми ... ми те хората са ти сложили Стамина и батери сейвър. Като искаш поиграй си и виж дали не можеш да си увеличиш живота.

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#4

моя е с включен стамина от както го имам.Какво точно ограничава тази функция?

SE XPERIA X8-->Sony XPERIA SP
ASUS Transformer Pad TF300T -Katkiss 7.1
Цитирай
#5

Спира 3G-то и Wi-Fi при изключен телефон и понижава пърформанса помня си нещо такова четох като бях на сток иначе да се похваля с моя живот на батерията
Greenify + Xposed и рома и кернела от подписа
(това е при първия заряд и разряд)
Използван е главно за фейсбук и месинджер и само 45 минути MC5
3G и Wi-Fi не са гасени
[Изображение: dffd49965133adaa.jpg]
[Изображение: 73da652d04b7a473.jpg]
Днес изкарах по - добри резултати като манах Xposed Moduls за Tint и Iphone icons, но не съм ги скрийншотнал...Намали се Системно андроид.
Цитирай
#6

Да попитам заслужава ли си да се смени батерията.Дали става бавно и сложно.Предварително благодаря.
Цитирай
#7

Тук може да видиш как се разглабя

Цитирай
#8

Не е трудно изключително лесно е, отварял съм го няколко пъти по начина посочен горе :Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)