Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M2 (D230x)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia M2, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво се случва с тоя кит кат, някой има ли някаква информация
Цитирай
#3

Освен, че може би ще е през този месец...няма друго инфо.
Цитирай
#4

Дано с новият ъпдейт да оправят камерата и употребата на РАМ, че ако го оставят така ще е мале мале. То сега имам едва 340 мб свободна рам пък с кит кат незнам. За срамотията, Л-ката на жена ми с всичко стартирано от Сони ме бие с 430 мб

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#5

radoslav_n написа:Дано с новият ъпдейт да оправят камерата и употребата на РАМ, че ако го оставят така ще е мале мале. То сега имам едва 340 мб свободна рам пък с кит кат незнам. За срамотията, Л-ката на жена ми с всичко стартирано от Сони ме бие с 430 мб
РАМ е винаги пълна!Тези свободни MB въобще не ги гледай.Аз на Z2 понякога ми остават само 15-20МБ свободна РАМ,не е никакъв проблем,ОС е достатъчно умна за да си освободи колкото й е необходимо Smile.
Това да не е Windows като се напълни паметта и да започне да сече Big Grin

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#6

За кой уиндоус говорим? Само да не е за phone 8.1че той работи на съвсем друг принцип.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#7

Здравейте колеги.Отскоро съм притежател на Xperia M2,и установих че немогат да се преместват приложения на картата памет.Паметта която ни е предоставена е 5гб. общо място за съхранение и инсталация на приложения.Като инсталирам една игра да кажем MODERN COMBAT 4 която е 2.5 гб. и при 2 такива няма повече място.Играта си има файлове които се слагат в папка ANDROID-OBB но ако този файл е сложен на картата с памет играта не тръгва.Някои има ли решение на този проблем.
Цитирай
#8

Кеша може на външната карта само ако имаш Root и това приложение: https://play.google.com/store/apps/detai....ListglApp

ПС. Не само на М2 е така. При всички Android е така.
Цитирай
#9

GH0STFACE написа:Кеша може на външната карта само ако имаш Root и това приложение: https://play.google.com/store/apps/detai....ListglApp

ПС. Не само на М2 е така. При всички Android е така.
На мен лично ми харесва повече платения Folder Mount (лесно може да го намериш и пиратски, но аз си го купих, ако искаш може да ти го прикача), защото при него не е нужно да пускаш игрите през приложението Smile
Цитирай
#10

Не го знаех него, че не ми се налагат такива приложение, но Браво.
Цитирай
#11

radoslav_n написа:За кой уиндоус говорим? Само да не е за phone 8.1че той работи на съвсем друг принцип.
Не става въпрос за windows phone Big Grin

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#12

Здравейте! На аматиьорско ниво съм, а искам да попитам много важни въпроси относно Sony Xperia M2 за неговите недостатъци! Изчетох тонове форуми и сайтове, попитах приятели притежатели на Sony-та и не получих достатъчни отговори. Та за това се обръщам към Вас с надежда! Въпросите ми са: Какво правим когато забие токова жестоко, че чак и бутона за изключване не помага (мисля, че на всеки се е случвало) какво правим? Наистина ли наситеноста на черното е както сиво? Как са цветовете на дисплея? Как се справя при отворени повече от 2-3 страници в интернет? Забива и изхвърля ли при по големите като памет игри? Загрява ли при отворени например 2 приложения и 2-3 страници в инетернет или дали попринцип загрява? И най важното когато батерията стане за смяна какво правим тй като не се изважда? И псоледно издържлив ли е? Моля помогнете!! Много е важно от три години искам да си взема нов телефон спрях се на Sony и искам да знам дали е добър? Имам намерение да го купувам и за това питам. Спешно моля ви, отговорете ми! :wall: Cry Cry :unknw:
Цитирай
#13

използвам такъв телефон от около 20-ина дена, та по ред на въпросите давам и отговорите
1. досега не се е случвало да забие до такава степен, че нищо да не реагира - т.е. като се замисля май не ми е и забивал;
2. не мисля че има проблем с черното или като цяло с цветовете, поне не и за мен;
3. използвам го редовно за браузване с по 5-6 отворени раздела и проблеми няма.Може би понякога има секундно замисляне при смяна на разделите, но нищо сериозно;
4. игри не съм инсталирал;
5. направило ми е впечатление че има известно загряване примерно след едночасов разговор по viber...
6. въпроса за батерията е интересен, разбира се че скапе ли се ще я сменят във всеки един сервиз. По скоро интересен е въпроса дали след като е вградена гаранцията и е колкото на апарата...
7. издръжлив.... издръжлив на какво, ако смятате да ковете пирони с него надали ще е правилния избор. Издръжлив колкото всеки друг съвременен телефон без някакви специални нива на защита.

Като най-голям недостатък на този етап бих посочил камерата, което се надявам след очаквания ъпдейт до KK да се реши като проблем. Като цяло бих казал че на този етап в този ценови клас според мен М2 е добър избор. Успех
Цитирай
#14

Цитат:6. въпроса за батерията е интересен, разбира се че скапе ли се ще я сменят във всеки един сервиз. По скоро интересен е въпроса дали след като е вградена гаранцията и е колкото на апарата...
Гаранцията й не е колкото на апарата!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#15

Забелязах, че в Update Service-а програмата за windows която е, липсва проверката за ъпдейти на M2-има само за M2 dual, също, че в сайта на Sony, дават последен релейз на androto 18.0.A.1.13 а при мен е 18.0.C.1.13. Кой от двата е по-актуален ? Разлики и тем подобни неща. Доста дирих и за 4.4-ката ама все още няма никъде нищо ?


За 1 месец и 10 дена съм вече страшно доволен от телефона, чакаме само актуализацията на Андрото да оправят автоматичните настройки на камерата, за да вадим качеството като на ръчните настройки Smile))

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#16

При мен веднъж заби тотално Big Grin накарах един приятел да ми звънне и взе че отби. Заби заради MX PLAYER пишеше, че спрял да работи. Ако не беше отбил щях да чакам да падне батерията, която при мен държи 1 ден при доста ръчкане и 2 дена като се ограничавам.

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#17

Има комбинация с бутони,която може да рестартира телефона когато е забил.Така,че не виждам смисъл да чакаш да падне батерията ;-)

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#18

Здравейте колеги.Искам да споделя с вас и съответно ако има някои със същият проблем да го сподели.Закупих М2 от технополис преди 20 дена.Преди около седмица забелязах около 10 бели точки на дисплея някои от тях си менят цвета в червено и синьо,реших че това са изгорели пиксели.Вчера занесох телефона в магазина и приемчика на рекламации ми каза че виждал само една точка и това не било изгорели пиксели а било субпиксели и нямало да направят нищо ако го оставя за ремонт.Както и да е оставих го за ремонт и сега чакам.470 лева за телефон и нямам телефон.Казаха ми че можело и месец да отнеме и да ми го върнат непоправен.Моля ако има някой със същия проблем да го сподели и да каже какво е станало след ремонта.
Цитирай
#19

Как се изтриват контактите от FACEBOOK. Не мога и не мога.Някой пробвал ли е
Цитирай
#20

ndd написа:Как се изтриват контактите от FACEBOOK. Не мога и не мога.Някой пробвал ли е
Ако питаш как да не се виждат в указателя то трябва да филтрираш там какво да се вижда, има си такава опция "филтриране" в указателя.

Sony Xperia U Black - R.I.P., Sony Xperia S Black, Sony Xperia M2 Black - R.I.P., Sony Xperia XA1 Black x 2
Цитирай
#21

Spellbound91 написа:Има комбинация с бутони,която може да рестартира телефона когато е забил.Така,че не виждам смисъл да чакаш да падне батерията ;-)
Би ли я споделил, моля

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#22

Захранващ бутон + копчето за усилване. Едновременно

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#23

neardark написа:Захранващ бутон + копчето за усилване. Едновременно
Телефона ще извибрира 3 пъти и ще се рестартира Big Grin .
Случи ми се преди седмица Z2-ката да не иска да се събуди(бях задал governor interactiv),телефона беше току що откачен от зарядното и направо изтръпнах като не реагира след натискане на power бутона(натискане,задържане...нищо,без реакция).След като се изпотих няколко пъти(бях отключил Bootloader-a) се сетих,че със задържане на тези 2 бутона ще се ресне и така стана Tooth

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#24

Здравейте искам да попитам,как може да се провеждат Видео разговори? Обхвата ми постоянно е с H,H+
Как може да си копирам контактите в Г-меила?
Цитирай
#25

Видео разговор няма как, освен през скайп.
Това Н и Н+ е за скоростта на мобилния интернет, Н+ е най-бърз.
За контактите незнам, мойте ги записвам винаги в Гмайл, като по-важните ги имам и на СИМ картата. Знам, че като създаваш нов контакт, избираш къде да бъде съхранен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)