Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки и мнения от и за камерата на телефона

И аз не съм доволен от камерата! Един приятел има зет и снима по-добре, на моят снимките някак белеят...

Sony Xperia X8 -Nokia Lumia 620 -> Sony Xperia Z1 Compact -> LG G4 - > P20 Pro
Цитирай
Аксесоари

Аз използвах тънък перманентен маркер, и отстраних напълно проблема с проблясъците от светкавицата. Ако искате мога да кача снимка да видите как го направих.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

(2015-01-24, 19:57:31)Sony_07 написа:  Аз използвах тънък перманентен маркер, и отстраних напълно проблема с проблясъците от светкавицата. Ако искате мога да кача снимка да видите как го направих.

Качи снимка да видим. Аз се замислям дали да драскам и моя :-D 

Sony Xperia X8 -Nokia Lumia 620 -> Sony Xperia Z1 Compact -> LG G4 - > P20 Pro
Цитирай

Ето снимка http://prikachi.com/images/316/7872316I.jpg Отне ми много време и нерви за да го направя перфектно. Опитвал съм едно 9-10 пъти докато му хвана цаката Big Grin

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Не успях са намеря клипче как се прави... Може ли някой да го сподели? :-)

Sony Xperia X8 -Nokia Lumia 620 -> Sony Xperia Z1 Compact -> LG G4 - > P20 Pro
Цитирай

И аз съм търсил как да го направя но не намерих, накрая реших аз да се пробвам и след много опити му хванах цаката. Ще се опитам да  ти обясня как го правя аз, няма нищо сложно. Имам перманентен 0.6mm маркер, много внимателно очертавам проблемното място, но тъй като се цапа и сребристото пръстенче се налага да го почистя. За целта използвам клечка за зъби и мокра кърпа. Овивам клечката с кърпата и започвам леко да почиствам пръстена докато внимавам да не изтрия маркера от "проблемното място"(на снимката по горе, се вижда крайния резултат) Само да уточня, че ако ще правиш нещо си е на твоя глава, защото перманентния маркер се маха трудничко ако сбъркаш някъде, и да ти кажа едно че един път сложиш ли маркер после колкото и да го триеш той естествено ще се махне но не целия, ще си остане малко по фугите на камерата и не съм сигурен дали ще може да се изчисти на 100%. Това е от мен, надявам се да съм помогнал Smile 

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Значи се очертава външно около пръстенчето така ли?

Sony Xperia X8 -Nokia Lumia 620 -> Sony Xperia Z1 Compact -> LG G4 - > P20 Pro
Цитирай

Ето от xda картинка: http://dl-1.va.us.xda-developers.com/2/6...1422225310
И самата тема: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2671795
Само че тук е дадено да се очертае само проблемната част, а аз съм очертал цялата окръжност.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Даже в тая тема пише, че в UK от Сони подменят задния панел с такъв, при който проблема няма да го има. Едва ли тук при нас някой ще ти подмени задния панел дори да ти е в гаранция тела...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Никой няма да ти обърне внимание, ако не се лъжа гаранцията тук важи само за софтуерни проблеми.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

(2015-01-26, 10:15:20)Sony_07 написа:  Никой няма да ти обърне внимание, ако не се лъжа гаранцията тук важи само за софтуерни проблеми.

Колега, няма как гаранцията да важи "само за софтуерни проблеми". 
Хардуера къде го забрави? Smile
Хардуерен проблем,  получил се не поради вина на потребителите, следва да бъде отстранен гаранционно. 

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Някой интересувал ли се е дали в Сони биха подменили гаранционно или не задния панел?Аз бих се навил дори и да си платя някакви 40-50 лв за заден стъклен какъв е на Z1F
Цитирай

Ами те щом в UK ги подменят значи, че от Сони си знаят за проблема, но май тук не е като при автомобилите - като излезе някой дефект, да се 'привикват' всички засегнати за Безплатна поправка. Но все пак някой може да се направи на приятно разсеян и да пробва, не знам само дали трябва да се пише на нашия съпорт или на някой чужд и след това да ни препратят към нашенските, защото съм почти убеден, че тукашните мишуги ще се забавляват на наш гръб.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Току що изпратих запитване до Сони България и ще копирам отговора им тук като го получа Smile
Цитирай

(2015-01-25, 00:00:27)Sony_07 написа:  Ето снимка http://prikachi.com/images/316/7872316I.jpg Отне ми много време и нерви за да го направя перфектно. Опитвал съм едно 9-10 пъти докато му хвана цаката Big Grin

Аз пак много не разбирам, кое точно се оцветява.
Между стъкления гръб и металното кръгче на камерата
или вътре по ръба на металното кръгче, където е камерата  

По-назад има снимки от дропбокс, но не се отварят

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Най-интересно е, че от Сони казват, че това е проблем в не голям брой апарати, т.е. тия които са закупени първо, или произведени до еди коя си седмица. Аз моя го взех в края на Февруари/началото на Март, явно съм от леко набутаните. След това проблема е решен. Други пишат, че сменят пластмасовия заден панел със стъклен такъв и също нямат проблем. Четох за цени около 20$. Но ще е интересно какво ще отговорят и от Сони България. Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

(2015-01-26, 15:38:28)MapTo_D написа:  Най-интересно е, че от Сони казват, че това е проблем в не голям брой апарати, т.е. тия които са закупени първо, или произведени до еди коя си седмица. Аз моя го взех в края на Февруари/началото на Март, явно съм от леко набутаните. След това проблема е решен. Други пишат, че сменят пластмасовия заден панел със стъклен такъв и също нямат проблем. Четох за цени около 20$. Но ще е интересно какво ще отговорят и от Сони България. Smile

Проблема е, че гърба ни е пластмасов а не стъклен както при по-големия ни брат.Аз в нета си намерих стъклен гръб от 10-15$, но бих го сменил единствено и само в сони център, като да ми признаят гаранцията, а не след това да се наводни и да изгоря.Аз моя го взех Юли месец и си има проблемната тъпа камера....

Преди 3-4 месеца писах на Сони България, и те ми звъннаха и ми обясниха да съм си ъпдейтнал софтуера....

edit:Объркал съм се, това било автоматичен отговор...


(2015-01-26, 09:41:54)MapTo_D написа:  Даже в тая тема пише, че в UK от Сони подменят задния панел с такъв, при който проблема няма да го има. Едва ли тук при нас някой ще ти подмени задния панел дори да ти е в гаранция тела...

Можеш ли да ми копираш тук или на лично, цитат от коментара, където пише че го подменят в UK?
Цитирай

Ей големи дебили. Софтуера все им е виновен. Въпреки, че и аз мисля, че има известно подобрение, няколко мнения по-назад даже питах дали и други забелязват или аз си внушавам. Или ако го има този проблем не е на всички снимки. Ето линк към темата: http://forum.xda-developers.com/showthre...95&page=20 , единия пише, че му е подменен задния панел, а другия се надява съпорта му в Германия също да му го подмени гаранционно. Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Ето и отговора, който не е по-различен от този преди 2-3 месеца с разликата, че тогава говорих по телефона и им обясних че знам как и къде се държи телефона, и че обектива е чист....
лагодарим Ви, че се свързахте с Центъра за поддръжка на Sony Xperia.


По повод Вашето запитване, имаме следното официално становище от Sony Mobile:

"Камерата на Sony Xperia Z1 Compact е много чувствителна към външни фактори, особено когато използвате светкавицата, тъй като светлината може да бъде отразена в обектива на камерата. За оптимално използване на камерата на Вашето устройство, ние препоръчваме на нашите клиенти да се уверят, че обектива на камерата и светкавицата са чисти и пръстите са разположени далеч от тях по време на употреба.
Ако следвате препоръките, посочени по-горе, и все още не сте доволни от Вашия Xperia Z1 обърнете се към наш сервиз."
Няма твърдение за гаранционна замяна на задния панел.

Ако желате да замените панела, моля, свържете се с нашите оторизирани сервизни центрове:
1. „Космо България Мобайл“ ЕАД: ул.„Димитър Моллов“ 8, Младост 1, София 1784, България, Георги Ненчев +359895600284, SonyEricssonTeam@globul.bg.
2. "Омнител": бул. "Цариградско шосе" 125, блок 2, стая 330, София 1113, България, Симеон Ангелов, +359878235790.
3. "Булграм" ЕOOД: "Околовръстен път" 36, ет.3, 1407 София, България, +35924452230.
Моля, обърнете внимание, че в сервизния център трябва да представите валидна гаранционна карта и касов бон/фактура.
Съветваме Ви да направите резервно копие на личната информация, тъй като може да бъде изгубена.


За допълнителна помощ, моля, не се колебайте да се свържете с Центъра за поддръжка на номер 0800 1 8778. За повече информация и поддръжка на нашите продукти можете да посетите нашата интернет страница www.sonymobile.com.

С уважение,

Надежда Точева
Център за поддръжка на Sony Xperia

www.sonymobile.com
email: questions.bg@support.sonymobile.com
телефон: 0800 1 8778



Звънях на Омнител все пак да попитам и там ми отговориха, че в момента за Z серията на Сони нямали абсолютно нито една налична част и не могат да предложат и цена.Някой ако иска да пробва да звънне в някой от другите сервизи.Аз мисля по-късно днес или утре ако не забравя да пиша до друга инстанция на Сони извън България.



Edit: Сега звънях и в Космо, все още не подменяли части на този модел, след 2-3 седмици евентуално можели да започнат да ги ремонтират и не можели да предложат друго освен това което е заложено заводски в телефона....

Ето и стъкления гръб от Z1F Smile
http://www.witrigs.com/oem-back-cover-fo...-02f-white
Цитирай

Колеги кое запълвате, че още не мога да разбера от снимките
1 или 2 където съм драснал?
https://www.dropbox.com/s/zqxeibzrzk447k...I.jpg?dl=0

Благодаря

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Очертава се 2, виж по горе съм описал подробно как го правя, ако не ти е наясно какъв е проблема виж публикувал съм и тема от "xda" относно проблема.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Маркера върши прекрасна работа. Очертайте внимателно цялата окръжност за да има пълен ефект. Освен това, повечето кейсове са изрязани твърде близо до светкавицата. Техният ръб също дава отблясък при снимане със светкавица. Най добре се виждат отблясъците при снимане на небето, нощно време, по възможност на място с минимално улично осветление и отблясъци на близки блокове. Ако всичко е наред, при снимане със светкавица трябва да получита абсолютно черна снимка. При мен снимките се подобриха след маркера чувствително, а отблясъците изчезнаха напълно, сле като се усетих да сваля проклетия калъффф!

-Z1 Compact 14.4.A.0.108 SE /ROOTED/ deodexed>Xiaomi RN 4X>Xiaomi RN 7_Xiaomi 11 Lite NE 5G
Цитирай

Телефон за над 500 лв - ами няма как да стане, че да оцветявам с маркер... Имам си апарат за тая работа, за снимки на дневна светлина и Сонито върши работа. Ще видим дали ще започнат да заменят гърбове и тук, бих го сменил, но само и единствено ако не ми се наруши гаранцията от цялата работа.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Снимка 1 Снимка 2
Цитирай

Днес се заиграх в гората с една шишарка [Изображение: smile.png]


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)