Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vonino Sirius QS
#1

Здравейте приятели,
от няколко дена вече съм горд собственик на въпросния таблет.
Устройството се продава в магазините на Глобул и е със следните параметри:
Li-ion 4500 mAh
Quad core cpu
Qortex A7 1,2 Ghz
MTK 8389-8GB
IPS Displei 1024/768-7,9 incha
Dual camera 5mp/2mp
Android 4.2.2 Jelly Bean
GPS
Bluethooth
MicroSD

[Изображение: res_a6809c12174a1da3b572d5b1172bd417.jpg]

Моите впечатления са,че е много добър,поне за момента...
Ще се радвам до мога да споделям мнения,препоръки и други благинки със Вас,други горди притежатели...

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз съм с него от 5 дни идеален Smile
Цитирай
#3

gunner12319 написа:И аз съм с него от 5 дни идеален Smile
Да,върши ми работа...но...
2дни го пазих като очите си,на 3тия му купих калъф,тип джобче.И 2 дена след това вече дисплея ми е надран (протектора де).Пипам калъфа от вътре,мекичък си е...а на...
Сега му търся нов протектор,но не намирам..И се чудя,дали дисплея е подплатен с горила глас...ако отлепя оригиналния протектор,да не надера дисплея....

Ще е хубаво да се съберем повече притежатели,за обмяна на опит...

:cheers:

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#4

Дразнещо е когато не мога да сложа която картинка аз искам за фон и другото което е , в последно време каквото и да поискам да изтегля от google play ми излиза някаква грешка или, че нямам памет. А аз имам предостатъчно памет.
Цитирай
#5

asya98 написа:Дразнещо е когато не мога да сложа която картинка аз искам за фон и другото което е , в последно време каквото и да поискам да изтегля от google play ми излиза някаква грешка или, че нямам памет. А аз имам предостатъчно памет.
Нямам нито 1 от гореспоменатите проблеми...Прави един хард ресет и виж какво ше стане...

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#6

И аз мога да дам едно добро мнение за таблетчето.. Много качествено, просто идеално, особено за парите си.. Но по друг въпрос ви пиша.. Майка ми и тя го пази като очите си.. Накрая го изтърва и му пукнахме тъча.. Оказа се мисията невъзможна да му намеря нов тъч.. Знаете ли към кой сервиз да се обърна,.. Или пък ако таблета има двойник с друго име, така да потърся тъч.. Иначе сега докато търсих пък ми излязоха калъфи с подарък протекртор в aliexpress, а преди нямаше нищо за него.. Разгледайте там..
Цитирай
#7

Някой намерил ли е добре пасващ калъф и протектор на дисплея?

LG G2 32GB Black/Samsung Galaxy SIII Sapphire black 16GB
Цитирай
#8

kocetoMR написа:Някой намерил ли е добре пасващ калъф и протектор на дисплея?
аз моя си го получих с добре залепен,перфектно пасваш оригинален протектор,който обаче много лесно се драска...
а го "прибрах" в калъф на "миракейс",тип джобче,с цип...пасва му идеално...
[Изображение: 2edfa395a-254x346-365796671-orig.jpg]

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#9

Оказа се размерите са точно като на ipad mini.Взех си това :
http://www.aliexpress.com/item/Ultra-Sli...92195.html

LG G2 32GB Black/Samsung Galaxy SIII Sapphire black 16GB
Цитирай
#10

kocetoMR написа:Оказа се размерите са точно като на ipad mini.Взех си това :
http://www.aliexpress.com/item/Ultra-Sli...92195.html
Да,даже в Германос ми предложиха подобен,но с логото на Вонино

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#11

Всъщност това е Cube TALK 79 U55GT ,прекръстили са го Vonino.В Alliexpess e най продавания таблет 7.9 Smile

LG G2 32GB Black/Samsung Galaxy SIII Sapphire black 16GB
Цитирай
#12

Здравейте, някой дали знае как се прави скриин шот с вониното?

Galaxy s6 edge
Цитирай
#13

aivanabf написа:Здравейте, някой дали знае как се прави скриин шот с вониното?
Като на повечето андроиди,копчето за старт/стоп и усилване на звука надолу,едновременно...

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#14

Таблета е супер за цената си, обаче вътрешната памет е малко и това ме дразни и пречи. Не мога да инсталирам повече приложения или да ъпдейтвам, защото няма достатъчно вътрешна памет. Каквото можах го преместих на SD картата, но не всички прожения могат да бъдат преместени, и не знам какво да правя. Sad Sad :wall: Нещо примерно на SD картата да направя партишън и да го линкна към вътрешната памет, нещо такова ми идва като идея....

Galaxy S3 16GB - Jelly Bean 4.3 | Galaxy Note 3 32GB - KitKat 5.0 | Vonino Sirius QS 8GB 4.2.2 Jelly Bean | Note 4 32GB - KitKat 5.0.1
Цитирай
#15

И аз го имам от седмица и съм доволна. Като че ли този проблем с чувствителността в края на дисплея го има. Но не съм имала кой знае какъв проблем с това. ВСе още съм без СДкарта и нямам проблем. Като цяло не свалям безразборно програми. Това което не ми харесва или не работи добре го деинсталирам на момента. Имам различен подход към тези устройства защото професията ми е свързана с работа на компютър със софтуер изискващ ресурс.
Като цяло съм доволна! :thumbup:
Цитирай
#16

някои знаели как му се прави хард ресета
Цитирай
#17

За повече място премествайте на USB паметта...
Хард ресет се право от меню>резерни копия>фабрични настройки.

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#18

ще получи ли някакъв ъпдейт таблетчето, имам го и аз от няколко дни, гледах че за да се ъпдейтва трябва да се качи файл в паметта. Къде може да се следи за такова нещо.

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
#19

Някой насно ли е как може да се ъпдейтва таблета? От къде може да се тегли архиврн файл с ъпдейт?

HONOR 90 - 12/512
Цитирай
#20

И аз съм нов собственик на таблетчето. Хардуерно машинката е повече от перфектна за парите си, но софтуерно успява да ми скъса яко нервите. Та по ред на номерата:

1. Искам да изтрия няколко хоум скрийна на таблета, обаче не мога да стигна до съответното меню. Опитах с жеста за зумване, който според гугъл е единият вариант, пробвах да задържа меню бутона и там да дам едит, но въобще нямам второ меню като го задържа, опитах с докосване и задържане на свободно място на хоум скрийна, но там вади само опции за тапет да сменя.

2. Проблема с недостатъчното място го имам и аз вече. Още не съм му купил карта (от няма и 24 часа съм му собственик все пак) и установих, че има USB памет (5 GB и нещо си) и някаква вътрешна памет, която е само 1 GB. Проблема му е, че по подразбиране се мъчи да инсталира във вътрешната памет. Естествено тръгнах да местя приложения от вътрешната на USB паметта, но се оказа, че не мога да ги местя всичките, т.е. част от приложенията са сякаш заключени във вътрешната памет и съответно тя ми се пълни лека полека, а имам поне още 10-15 приложения, които ми трябват и недостатъчно място Smile
Въпросът ми е - някой намерил ли е как да прехвърли и тия "заключени" приложения от вътрешната на USB паметта или някакъв друг начин?

3. Имам чувството, че част от настройките на таблета са read only, защото след рестарт на машинката се възстановяват автоматично. Примерно тапета ми след рестарт не е тоя дето аз съм си сложил, а тоя, който си дойде по подразбиране с машинката и беше сложен...

4. Гледах нагоре, че пишете, за някакви неща са се оправяли с хард ресет - с хард ресет ще елиминирам ли някой от гореописаните проблеми или е въпрос на късмет?

Sony Xperia Z C6603
Цитирай
#21

ThunderBG написа:И аз съм нов собственик на таблетчето. Хардуерно машинката е повече от перфектна за парите си, но софтуерно успява да ми скъса яко нервите. Та по ред на номерата:

1. Искам да изтрия няколко хоум скрийна на таблета, обаче не мога да стигна до съответното меню. Опитах с жеста за зумване, който според гугъл е единият вариант, пробвах да задържа меню бутона и там да дам едит, но въобще нямам второ меню като го задържа, опитах с докосване и задържане на свободно място на хоум скрийна, но там вади само опции за тапет да сменя.

2. Проблема с недостатъчното място го имам и аз вече. Още не съм му купил карта (от няма и 24 часа съм му собственик все пак) и установих, че има USB памет (5 GB и нещо си) и някаква вътрешна памет, която е само 1 GB. Проблема му е, че по подразбиране се мъчи да инсталира във вътрешната памет. Естествено тръгнах да местя приложения от вътрешната на USB паметта, но се оказа, че не мога да ги местя всичките, т.е. част от приложенията са сякаш заключени във вътрешната памет и съответно тя ми се пълни лека полека, а имам поне още 10-15 приложения, които ми трябват и недостатъчно място Smile
Въпросът ми е - някой намерил ли е как да прехвърли и тия "заключени" приложения от вътрешната на USB паметта или някакъв друг начин?

3. Имам чувството, че част от настройките на таблета са read only, защото след рестарт на машинката се възстановяват автоматично. Примерно тапета ми след рестарт не е тоя дето аз съм си сложил, а тоя, който си дойде по подразбиране с машинката и беше сложен...

4. Гледах нагоре, че пишете, за някакви неща са се оправяли с хард ресет - с хард ресет ще елиминирам ли някой от гореописаните проблеми или е въпрос на късмет?

Всеки един от гореописаните от теб проблеми,не е проблем,и си има решение...трябва малко повече да почовъркаш машинката...Хоумскрийните се чистят със задържане на заключен таблет...Smile подсказвам ти...

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#22

Чудесно - дай да почнем с проблема с мястото, щото ако него го реша, ще си сложа и някъв нормален лънчър и ще си реша и проблема с хоумскрийните (при мен не се получава нищо по никакъв начин по тоя въпрос). Направих хард ресет и проблемите са си все още налице. Преди още да инсталирам приложения и каквото и да е се опитах да ги реша, ама нищо не се получава.

Sony Xperia Z C6603
Цитирай
#23

Ако е така действително да са еднакви с Cube TALK 79 U55GT, ето линк за рут
http://www.jellydroid.com/2014/01/how-to...ne-tablet/

LG GT 540 2.1 + ROOT;JIAYU 3T;Huawei P9 Lite;Nova 5t
Цитирай
#24

Само на външен вид е хардоер са еднакви.Софтоера е различен и руут за Vonino се прави по аналогичен начин.Обаче изтича гаранцията

LG G2 32GB Black/Samsung Galaxy SIII Sapphire black 16GB
Цитирай
#25

Здравей те , бихте ли ме упътили как да включа таблета към тв.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)