Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

слаб сигнал
#1

някой друг да е забелязал? просто ги поставям с л7 един до друг и 7мицата фул а г3 една черта
Цитирай
Аксесоари
#2

L7 да не е на 2G a G3 на 3G?
edit: G3 на 3G Tooth


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

ами и двата са 3g но и др. телефони са си фул Sad
Цитирай
#4

и на мен ми се струва че радиото на г3 е слабичко,казват че при 10h и10j се усилвал сигнала,накрая ще ми писне да чакам и ще флашна ъпдейта,ама после пак играчка с настройки.
Цитирай
#5

А да попитам и двата телефона ли са с еднакви карти на един и същ оператор и ако са,дали си пробвал да ги размениш и да видиш какъв ще е резултата.

SAMSUNG GALAXY S2 , Huawei P9 Lite
Цитирай
#6

еднакви оператори и при размяна същата работа :confused:
Цитирай
#7

И аз мисля, че сигнала е слаб. Често съм на места където връзката е слаба. Там където със стария телефон провеждам разговор с G3 не мога.

LG G3
Цитирай
#8

G3 e телефон с превъзходна сила на сигнала.
Цитирай
#9

Чак превъзходна... Но да, нормална е като цяло. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#10

И при мен е доста слаб сигнала на места където други телефони са фул
Цитирай
#11

Или се въртите все около клетки или се самонавивсте за обхвата. Аз също твърдя, че обхвата на моменти е продто плачевен! Блекберито ми стои на Н, LG-то нама обхват! На едно и също място и на един оператор. С какъв Baseband сте? Ром?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#12

И аз имам проблем с обхвата от 2-3 дни. Днес го наблюдавах половин час и обхвата варира около 1-3 черти, като на 2-3 пъти изчезна напълно за около 1минута. Винаги съм на 2G. Наскоро го изпуснах от около 1 метър, но се надявам да не е това причината. Ето скриншот, ако може да е някакъв критерии.


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#13

Колега, това е плачевно състояние. Вярно че Теленор не се славят с добро покритие (поне до скоро), но това е ненормално слабо показание, освен ако не се намирате някъде сред нищото...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#14

Намирам се в центъра на Златни пясъци от вчера, но и през целият път насам беше същото. Ще го наблюдавам тези дни да видя как се държи и ако не се оправи, като се прибера ще има хард ресет, префлаш, СЕРВИЗ Grater и т.н.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#15

Телефона е с явен проблем, на практика ти нямаш покритие, това АСУ 1 това казва. Съмнява ме това да е от някакъв кофти софтуер качен на телефона но все пак веднага му върни фабрични настройки и ако не се оправи го пращай на сервиз. Аз с този телефон никога не съм оставал без покритие освен на определени места където никой покрай мен не е имал сигнал също. Според мен ти се е откачила антената при изпускането на телефона, но това е все пак само мое предположение.
Цитирай
#16

Със рутнат стоков софт съм от 4мес. откакто съм го префлашнал. Задължително ще пробвам първо с хард ресет. Ако ми се наложи сервиз, има ли опция да го пратя по куриер в МОСТ или трябва лично да им го занеса?

П.С Какви трябва да са показанията за лош/добър/отличен сигналда зная за ориентир.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#17

Най-добре лично и съставете приемно-предавателен протокол, в който се описва подробно видът и състоянието на устройството. Ако си го взел от оператор или от веригите "техно" магазини си предяви гаранцията към тях, а те да си го пращат в мост. Ако след 30 дни не и върнат телефона имаш право да искаш връщане на парите.
Цитирай
#18

Това е ясно. Мислех да съкратя срока за ремонт, като им го занеса лично или по куриер. А за сигнала ще ме светне ли някой.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#19

Зависи къде се намираш. Ако си в къща или друга сграда трябва да е някъде около 24 - 26 asu на 2G и 10 - 18 на 3G. Това е при мен и съм на Теленор. При всеки ще е различно, в зависимост от покритие и оператор.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#20

В гаража нексус 4 и 5 без обхват, а г3 1-2 чертички и спокойно ховориш с интернет.

Nexus 5
Цитирай
#21

(2015-06-29, 13:27:08)simeonov_74 написа:  Това е ясно. Мислех да съкратя срока за ремонт, като им го занеса лично или по куриер. А за сигнала ще ме светне ли някой.

Много е относително, но... Поне 10-30 asu на 2G и 10-25 asu на 3G. Показанията са примерни, в различни зони на покритие и сила на сигнала съответно (М-тел)...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#22

При мен няма ядове изобщо. Няма значение къде съм.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#23

Аз пък на места където колегата с Htc няма чертичка, аз имам 1 на 3g и пълен на 2g Smile За това не смятам, че имат лош сигнал.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#24

Телефонът е с много приличен сигнал, а силата на Wifi е феноменален.
Цитирай
#25

Което ме навежда на мисълта за дефектен hardware.. Май ще го нося на сервиза.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)