Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефони за снимки под водата ???
#1

Здравейте,колеги Smile)
Намислил съм се на телефон с кого да правя снимки под водата Smile Нека тука притежателите на такива модели да споделят мнения за различните телефони /може и в темата по-стари апарати да се коментират/... Давайте мнения и снимки Smile)

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай
Аксесоари
#2

Всеки телефон сертифициран с IP67 или нагоре. Т.е. всеки водоустйчив телефон на сони и например Active и Xcover серията на Самсунг.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#3

Серията Defy на Моторола също, но трябва да се направи да правиш снимки с хардуерен бутон, защото тъча не работи, поне при него е така.

Linux KDE
Цитирай
#4

А този Xperia Active може ли под водата,че смисъл експерия ГО не можеше да функционира под водата,Актива има ли външен камера бутон и може ли действително да се снима под вода?

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай
#5

Има външен бутон. Предишния ми телефон беше такъв, единствения трик е като го потапяш, да го потапяш с "главата" на долу, т.е. първо горната част влиза във водата, че иначе ако първо минеш със сензорните бутони се разбазиква всичко. Абе ужас е ама като се свикне си е супер, и телефона бива, само дето водата (май не е само тук) прецаква микрофона.
Аз за това съм голям фен на S4 Active


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#6

Друг вариант е водоустойчив калъф. Smile
Цитирай
#7

experia snoy това е телефона за под вода перфектни снимки прави з1 з2

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#8

Аз от Джъмбо си взех водоустойчив калъф за 4 лева турих си го на Галаксито и резултатът е пефе.

Samsung Galaxy S4 4.4 KitKat
HTC Wildfire S
Цитирай
#9

Z, Z1, Z1 Compact, Z1 Ultra, Samsung Galaxy S4 Active, Samsung Galaxy S5 Sport. Наскоро Sony представиха Xperia M2 Aqua - първият водоустойчив телефон на Sony от среден клас (в случай, че разполагаш с по-скромен бюджет). Лично според мен и водоустойчивият калъф е решение.

D_coffee
Цитирай
#10

teneke написа:Има външен бутон. Предишния ми телефон беше такъв, единствения трик е като го потапяш, да го потапяш с "главата" на долу, т.е. първо горната част влиза във водата, че иначе ако първо минеш със сензорните бутони се разбазиква всичко. Абе ужас е ама като се свикне си е супер, и телефона бива, само дето водата (май не е само тук) прецаква микрофона.
Аз за това съм голям фен на S4 Active
А има ли начин да се пусне клипче, и да се заключи екрана примерно с програма? Ако има коя е тя?
Цитирай
#11

За да не отварям нова тема ще пиша в тази. От доста време ми се върти идеята да си взема калъф за подводни снимки. Гледам в олх има за по 8-10 лв универсални, те надеждни ли са според вас? Има ли хора, които да са ползвали такива?
Цитирай
#12

Купуваш калъфа, слагаш памук/хартия вътре и го топиш. Чакаш 20-30 минути и го вадиш, ако "лакмуса" не е мокър, значи е надежден. Не знам защо някои хора тестват директно с телефона дали калъфа е надежден...

Choosing...
Цитирай
#13

Не че нещо, ама не бих топнал телефон за 1000лв под вода с калъф от 8лв.
Някак неестествено звучи.
Дори и да работят и да има положителни коментари, пак не бих се престрашил.
А може и аз да съм шубе... Smile

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#14

Предполагам колегата говори за кейсове тип силиконова торбичка. Няма никакъв проблем с тях. Така или иначе всички ги правят в Китай и 8 лева дори е скъпо. Просто да се пробва кейса преди да се топи с телефона.
Друг е въпроса как ще снимаш с такъв кейс...

Choosing...
Цитирай
#15

За такова нещо става въпрос: 

[Изображение: water-proof-bag-under-water.jpg]
Цитирай
#16

Пускаш видеозаписа преди това и така. Или някакъв таймер с друго приложение за камера, примерно да снима през 1 мин. и така.
Междодругото мой познат уби за 1 мин. XPERIA M4, който трябваше да не се плаши уж от вода. Изми го и той умря. Всичко си беше затворено както трябва, аз му казах да не експериментира , ама не-можело до 30 мин. и на 1 метър. Ми не, и в една локва не може, поне този не можеше. Може и да бройка да е, ама под чешмата за 10 сек. умря-пусна му водата, работи няколко секунди, изключи се и повече не се включи. И умря, чисто нов от кутия. Гаранцията разбира се не покрива мокрене. Пари на вятъра, даже не успя да му се порадва. От там насетне нямам доверие на водоустоийчиви модели. Туй електроника, къде е водоустойчива....
Цитирай
#17

Как така гаранцията не покрива ?!
Нали е сертифициран като водоустойчив ?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#18

Ми няма го в гаранцията това. То и Active серията е сертифицирана против удари, ама айде строши го и ходи искай нов...
Те тия гаранции ги вадят колкото да има нещо. Гаранцията не се покриваше, нямаше го просто. От мен го взе (от МТел, но аз бях консултант там), и ти казвам, че в гаранцията нямаше такова нещо. Сега, ако някой друг издава такива-може, не знам, но тази от Мтел, която аз съм му подписал (и той също) няма такова нещо, има само повреди вледствие на дефект от самото у-во до втората година, и нищо друго. Ако сега са се променили нещата не знам, аз знам какво съм дал и знам, че си беше безсмилено и му казах да не го прави-имах някакво чувство, че ще убие телефона, нямам доверие на водоустойчива техника, тия двете думи в едно изречение са ми трудни. Е да, iPhone 6 не е сертифициран, па го гледам по клипове как стои по 12 мин. във вода и е Ок, но... не знам. Казах му да не пробва, ама не-според производителя било до метър и 30 мин. в сладка вода. Ми, не, няколко секунди по чешмата (която очевидно не е със солена вода) и умря. И така, парички на вятъра. Но пък съм чел из форума за доста хора, които си се къпят с телефона, и във ваната са си с тях, и всичко е Ок, така, че не знам. Аз за себе си нямам доверие на техника и вода.
Цитирай
#19

За ударите съм съгласен, но за водата няма как, описано е на какви условия издържа и не е издържал. Какво правим, ако това, че е водоустойчив е причината поради която го купувам ?
Предполагам всички гаранционни карти са стандартни за всички модели на дадена марка и затова не е изрично написано (въпреки, че е редно да е).
Чел съм из форума за водоустойчиви телефони, ремонтирани в следствие на намокряне. Разбира се такива, които са сертифицирани като водоустойчиви.
За удароустойчивите не съм се интересувал дали са със сертификат по стандарт.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#20

Имали са късмет хората да попаднат на търговец, който да им уважи гаранцията. Но повечето май не ги уважават. Аз звъннах на сервиз, момчето се изсмя и каза да предам на човека да ходел в КЗП , че сам си е измил телефона, и там щели да се смеят-нямало такова точка в гаранция, сам си е причинил щетата и туй то.
Абе, чудно, като са водоустойчиви, как после ходят на ремонт, нали са "устойчиви"?!
Електроника и вода в едно изречение...
Може и до бройка да е, не знам. Но предполагам има доста добри модели, които си отговарят на сертификацията.
Цитирай
#21

Моето Z1 compact го наводних в басейн и признаха гаранцията, и ми дадоха даже Z3 compact, на познат z1c пак го замениха със z3c и още една камара заменени z-ки има, но за М серията нямам идея.Знам че вече за Z5 казаха, че водоустойчивостта била тествана в лабораторни условия, които се различавали от реалните и не признавали наводнени телефони вече.
Цитирай
#22

Официалната гаранция на Sony покрива повреда в случай на намокряне, когато са спазени всички изисквания (затворени капаци, солена вода и т.н). Ако телефона е купен от гаражно магазинче, естествено, че бай Гошо няма да я признае, защото е внесъл телефона като сив внос от Дубай например и сам му поддържа гаранцията. За конкретния случай явно става дума за дефектна бройка. Имал съм 5 телефона от Z серията, два таблета, M2 Aqua и M4 Aqua. Всички съм ги мил на мивката и никой не е имал проблем. В момента имам над 15 колеги в офиса, които са с М4 (това е телефона, който се купува като служебен на всички служители) и никой от тях няма проблеми с водата, а се използват като за последно... нали е служебен!  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#23

Еми аз казвам, каквото ми казаха от сервиза да предам на момчето. Гаранцията стана невалидна и туй то. Иначе към Sony не се е обрръщал и не знам дали нямаше да му го заменят, предполагам щяха.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)