Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dr.Ketan's Къстъм Ром Деодекс| Рут| ZipAligned | АРОМА| Напълно потребителск?
#76

an7u написа:За съобщенията ползвам смс бекъп, а за контактите просто ги копирам на сим картата. И сега половината са само номера другите са си с имената.

Пробвай след като изчистиш датата и кеша на Contacts ,Contacts Storage и Messaging да ги възстановиш наново.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
Аксесоари
#77

genchoili написа:
an7u написа:Благодаря ти много за добрите пояснения !!! Но сега като ми звъннаха за пръв път и телефона звънна първоначално със заглушаване и после се усили, как да активирам да си пее силно постоянно ? И не можах да махна иконите в падащото меню (остана ми един + пак да вадя икони).


За звука трябва да стартираш наново арома инсталера и от там да дадеш само на тази опция отметка да я флашне.
За падащото меню - мисля ,че ако флашнеш архива за 100% прозрачност(този ,който нямa QL в името) ще ги махнеш.
Но не съм сигурен дали при него Доктора е оправил прозрачността на бутоните.

Едит: Проверих и ако изтеглиш наново архива за 100% и го флашнеш всичко ще е наред и без иконите за бързо стартиране.

Може ли линк към това без иконите, че като го цъкнах и ми дава че е изместено. Има ли и версия без да е прозрачно без икони ?
Цитирай
#78

an7u написа:
genchoili написа:
an7u написа:Благодаря ти много за добрите пояснения !!! Но сега като ми звъннаха за пръв път и телефона звънна първоначално със заглушаване и после се усили, как да активирам да си пее силно постоянно ? И не можах да махна иконите в падащото меню (остана ми един + пак да вадя икони).


За звука трябва да стартираш наново арома инсталера и от там да дадеш само на тази опция отметка да я флашне.
За падащото меню - мисля ,че ако флашнеш архива за 100% прозрачност(този ,който нямa QL в името) ще ги махнеш.
Но не съм сигурен дали при него Доктора е оправил прозрачността на бутоните.

Едит: Проверих и ако изтеглиш наново архива за 100% и го флашнеш всичко ще е наред и без иконите за бързо стартиране.

Може ли линк към това без иконите, че като го цъкнах и ми дава че е изместено. Има ли и версия без да е прозрачно без икони ?


Ето я : http://forum.xda-developers.com/attachme...1410421668

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#79

Благодаря, сложих го и бачка. А версия без прозрачност няма ли или само тази я е направил така без икони ?
Цитирай
#80

an7u написа:Благодаря, сложих го и бачка. А версия без прозрачност няма ли или само тази я е направил така без икони ?

Без прозрачност - така си по подразбиране при флашване на рома.
В темата съм дал и пояснения как се прави и с 25/50/75% прозрачност -по желание ,че дори и със собствен фон(снимка).
Ако искаш да си го въсзтановиш на 0% прозрачност трябва през аромата да си флашнеш само желаното SystemUI
т.е AOSP/3minit/OG/Stock и вида на бутоните -най-добре стокови понеже после с приложението може да си ги променяш.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#81

Успях само да го докарам до стоков режим, но не стана 0% прозрачно. А като избрах стоково и като цъкам от С5 тогле и след рестарт иконите изобщо изчезват..
Цитирай
#82

an7u написа:Успях само да го докарам до стоков режим, но не стана 0% прозрачно. А като избрах стоково и като цъкам от С5 тогле и след рестарт иконите изобщо изчезват..


Сега го пробвах и всичко си беше наред-успях без проблем да си върна нормалният нотификейшън без прозрачност.
Явно нещо си объркал.

Стартираш аромата.
Прескачаш всичко до MODS
Там си избираш съответният SystemUI-Аз избрам 3minit SystemUI
След това отиваш до Toggle Theme-Избираш Toggle Stock
Флашваш и след това ще имаш не прозрачен панел ,без бързи бутони и със стоков изглед
След това може да си го променяш с S5 Toggles.

След това ще се наложи само да си флашнеш и допълнително фикса за Recent panel.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#83

А после, за да изчезнат иконите нали пак трябва да флашна това със 100% прозрачността и то пак всичко ще се развали ?
Цитирай
#84

an7u написа:А после, за да изчезнат иконите нали пак трябва да флашна това със 100% прозрачността и то пак всичко ще се развали ?

При мен това което съм правил ;

Стокови икони с 3mini systemUI>промених иконите на с5 с помоща на програмката>флашнах 100%прозрачност>върнах си всичко пак стоково без прозрачност с 3minit systemui>пак си флашнах 100% прозрачност

и всичко това 2 пъти за да съм сигурен ,че всичко е наред .Нито един проблем с иконите досега

Напиши точно какво се опитваш да направиш и ще ти опиша процедурата.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#85

Оправих прозрачността и това иконите да ги няма, но вече за кой ли път пробвам с приложението да ги направя като на С5, но като го цъкна и иконите изчезват ?
Цитирай
#86

an7u написа:Оправих прозрачността и това иконите да ги няма, но вече за кой ли път пробвам с приложението да ги направя като на С5, но като го цъкна и иконите изчезват ?


За да не ти изчезват трябва през аромата ди си избереш стокови.Само тогава при промяна с приложението няма да се скапват.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#87

Избрал съм ги да са стокови, но не става.
Цитирай
#88

an7u написа:Избрал съм ги да са стокови, но не става.


Обмисли варианта за рефлаш.Голямо омазване си сътворил.
Други идеи не ми идват
При префлаш си избери 3minit а в Toggles го остави на don't change.
и след това пробвай как ще работи приложението и прозрачността.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#89

Оправих всичко !!! Благодаря много за помощта :bow: Повече хора като теб да има да обясняват. Само един проблем остава, че усилването на звука при звънене остава, но го решавам с Disable Increasing Ring.
Цитирай
#90

Аз пак имам странности, които не ме бъркат и мога да си карам с тях, но ме озадачават. РОМа е флашнат на чисто и в последствие нищо не е пипано, но въпреки това не мога да си скрия допълнителните шорткъти в падащото меню и не ми тръгва Smart stay-a. В настройките отметкоте си седят както трябва да са... На какво ли може да се дължи?

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#91

AOne написа:Аз пак имам странности, които не ме бъркат и мога да си карам с тях, но ме озадачават. РОМа е флашнат на чисто и в последствие нищо не е пипано, но въпреки това не мога да си скрия допълнителните шорткъти в падащото меню и не ми тръгва Smart stay-a. В настройките отметкоте си седят както трябва да са... На какво ли може да се дължи?

В предишен пост споменах за тези малки 8 иконки в падащотото меню.Ако става въпрос за тях те се махат от
Настройки-Дисплей.Просто махаш отметката в края на настройките на екрана.
А относно смарт стей- със стоковият видео плеър ли го пробваш.трябва да е с него.и на добра осветеност така да се каже.
При мен си върви чудесно даже малко по чувствително от колкото бих искал да е.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#92

Колеги :cheers: , от снощи съм с този Ром и първоначалните ми впечатления са добри. Единствено за сега не можах да намеря опцията да си направя на началните екрани тапета да се мести и той, кажете имали я тази опция или да търся допълнително приложение? :wall:

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
#93

craizy написа:Колеги :cheers: , от снощи съм с този Ром и първоначалните ми впечатления са добри. Единствено за сега не можах да намеря опцията да си направя на началните екрани тапета да се мести и той, кажете имали я тази опция или да търся допълнително приложение? :wall:

Няма я тази опция.Може да си я направиш с помоща на wanam. Но преди да инсталираш wanam трябва да си настроиш CSC екстрите и ЧАК след това да го инсталираш.При инталация wanam ще копира настройките.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#94

И още нещо забелязвам че WiFi-то не се изключва като заспи тела въпреки, че съм активирал функцията, дали няма да се оправи с фикса в началото на темата?

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
#95

craizy написа:И още нещо забелязвам че WiFi-то не се изключва като заспи тела въпреки, че съм активирал функцията, дали няма да се оправи с фикса в началото на темата?

Фикса е само за старите лодъри и при положение ,че не може да си включиш wifi-to.

А относно auto wifi :

Ти как точно определи ,че не работи .

Условието да се изклчи само е : 10 мин да е спрян екрана и да няма wifi към което да се върже.
Тогава се изключва.

Едит : Туко що го пробвах и си работи.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#96

Аха, ясно... явно не съм го разбрал правилно, мислех си, че е като при Филиза - след заспиване автоматично си изключва Wi Fi и 3G.

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
#97

Колеги днес е ден за добри новини : Доктора е почти готов с версия 11.
Версията ще е на базата на NH2 Firm с напълно с5 изглед в опциите и FCID работещо с S5 SytemUI.
Това ще е една от новите благинки.Досега няма такава разработка.
Предстои само да минат тестовете и да получим линк за сваляне.
:cheers: :cheers: :cheers:

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#98

genchoili написа:
AOne написа:Аз пак имам странности, които не ме бъркат и мога да си карам с тях, но ме озадачават. РОМа е флашнат на чисто и в последствие нищо не е пипано, но въпреки това не мога да си скрия допълнителните шорткъти в падащото меню и не ми тръгва Smart stay-a. В настройките отметкоте си седят както трябва да са... На какво ли може да се дължи?

В предишен пост споменах за тези малки 8 иконки в падащотото меню.Ако става въпрос за тях те се махат от
Настройки-Дисплей.Просто махаш отметката в края на настройките на екрана.
А относно смарт стей- със стоковият видео плеър ли го пробваш.трябва да е с него.и на добра осветеност така да се каже.
При мен си върви чудесно даже малко по чувствително от колкото бих искал да е.
Както казах, отметката я няма и въпреки това, гадовете си седят (не съм чак толкова бос, все пак...). А Smart Stay-a не се включва изобщо (в никое от приложенията). Отметка също му е сложена.
Дали V11 ще може да се флашва като ъпгрейд?

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#99

AOne написа:
genchoili написа:
AOne написа:Аз пак имам странности, които не ме бъркат и мога да си карам с тях, но ме озадачават. РОМа е флашнат на чисто и в последствие нищо не е пипано, но въпреки това не мога да си скрия допълнителните шорткъти в падащото меню и не ми тръгва Smart stay-a. В настройките отметкоте си седят както трябва да са... На какво ли може да се дължи?

В предишен пост споменах за тези малки 8 иконки в падащотото меню.Ако става въпрос за тях те се махат от
Настройки-Дисплей.Просто махаш отметката в края на настройките на екрана.
А относно смарт стей- със стоковият видео плеър ли го пробваш.трябва да е с него.и на добра осветеност така да се каже.
При мен си върви чудесно даже малко по чувствително от колкото бих искал да е.
Както казах, отметката я няма и въпреки това, гадовете си седят (не съм чак толкова бос, все пак...). А Smart Stay-a не се включва изобщо (в никое от приложенията). Отметка също му е сложена.
Дали V11 ще може да се флашва като ъпгрейд?


Когато излезе ще стане ясно.Впредвид ,че ще е на нова основа мисля ,че ще се препоръчва чист флаш.и то пак като се минава през стоково рекавъри+уайп.

Относно иконките и смарт стей предложенията ми не са водени от идеята ,че си БОС Angel .
Но нали трябва да си помагаме с идеи.
При мен тези проблеми както споменах изобщо ги няма.Иконките си се махат и слагат ,а смарт стей си работи перфектно в стоковият видео плеър и при ползване на телефона.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай

Толкова разстояние ли имате отдолу ?

https://www.dropbox.com/s/6tn2t4ojj11yku...5.png?dl=0

И днес ми се появи един проблем. Приложението 3minutes battery като му сложих ъпдейта от темата не ми искара никакви нови батерии. После четох в интернет, че има по нова версия на самата програма и сложих нея и батериите се появиха. Избрах си една, но днеска реших да я сменя и ми изписва, че няма връзка с интернет и да я проверя. С батериите от Offline няма проблеми, само от другите. При вас има ли го този проблем ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)