Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте колеги!
До колкото разбрах при този модел има някакъв дефект с гпс-а.
Моят проблем е следния: когато си стартирам гпс-а, телефонът в повечето случаи се затруднява с определянето на местоположението ми. Има случаи в които то се определя веднага, а понякога не може изобщо. И това създава затруднения. Чел съм, че се слагат хартийки под капака. Някой правил ли го? Наистина има ли разлика? и още нещо.. как мога да махна задния капак? Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма масов проблем с GPS! Определянето на местоположението зависи от много неща...от времето, дали е облачно, дали вали, на открито, м/у сгради , дали се използва A-GPS и т.н. Чудя се, как ви се занимава с глупости, да си отваряте телефона и да го тъпчете с хартийки...

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#3

Махането на капака е супер лесно само ти трябва перо от китара има клипчета в youtube. Четох тука някъде, че колега е слагал хартийки и се е оправил проблема, но за мене това е излишна загуба на време да си разглобяваш телефона и да го пълниш с боклуци и т.н. Wink

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#4

Може и да сте прави. :thumbup:
Цитирай
#5

За вас може да е излишно това,защото или ви работи гпс-а ,или не го ползвате.И да,проблемът е масов,това че при някои го няма ,не означава ,че и при други е така.Със сигурност е много по-разпространен от жълтото петно.
А дали си струва-всеки си преценява.За 5 минути с една хартийка си реших проблема,ако го бях занесъл на гаранционен ремонт щяха да ми преинсталират софтуера и да чакам 30 дни за неоправен телефон.Ама всеки си знае неговото...
Цитирай
#6

Аз го направих това.Имах проблем с обхвата,ше съм на Глобул,а те са зле,сега дори това се оправи.Маха се картодържача,след това е на щипки.Изпиши в youtube-LG G2 GPS FIX,и положи по едно или две парченца кадастрон и на трите контактчета и ще забележиш осезаема разлика.Успех

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#7

Ето ето видео:
https://www.youtube.com/watch?v=UdDJqFxpRy8

LG G2 - уникален !
Цитирай
#8

veso99 написа:Аз го направих това.Имах проблем с обхвата,ше съм на Глобул,а те са зле,сега дори това се оправи.Маха се картодържача,след това е на щипки.Изпиши в youtube-LG G2 GPS FIX,и положи по едно или две парченца кадастрон и на трите контактчета и ще забележиш осезаема разлика.Успех

Благодаря, само че не мога да махна капака Tooth Някой в ютуб го махна с ръце, пробвах се, нищо не направих. Ти с какво го махна?
Цитирай
#9

С ръце го махнах аз,пъхаш нокътя при слота за сим и една по една отваряш щипките.
Цитирай
#10

Маха се картодържача,след което с нокът,с който пръст ти е удобно,на мен с палеца,натискаш назад за да се чуе щтракване,тоест откопчава се от щипката.След което си вземи перце за китара или нещо пластмасово(може и с нокът,ама е здраво захващането),за да не нараниш капака,бръкни с каквото си намерил за инструмент на три-четери милиметра и плъзгай в някоя посока,по-добре към по-дългата,чува се изщтракване,откопчават се щипките,откопчей всички щипки,не дърпай насила,по метода който описвам става лесно и безпроблемно,има щипки в краищата на капака през сантиметър някъде и една до power-бутона,дясно от него,погледнато отзад.Много леко отлепи,просто наддигни контактите,и трите които могат,виж ги на клипа,отрежи парченце кадастрон(вземи си от коя да е книжарница),точно колкото контактчето.Като за начало сложи по едно парчрнце,и виж дали е по-добре,ако ли не ти допадне ефекта сложи по две парченца.Капака се слага просто като натискаш за да щракнаъ ключалките/щипките.Лесна процедура е,но много ефективна,пиши дали си се оправил и има ли ефект.Сори за дългото обяснение,да не се обидиш,поради което.Успех

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#11

Veso99, повече от благодарен съм ти за изчерпателното обяснение! Благодаря! Rock Скоро ще опитам, но за съжаление нямам перо за китара. Ще видя с какво мога да го заменя. Лекааа Smile
Цитирай
#12

За инструмент-каквото и да избереш,идеята е да подпъхнеш леко между телефона и вече откопчания при леглото на картодържача капак и да е заострено,но и скосено,та да може като го движиш да наддига леко капака и да се откопчават щипките.Аз имам триъгълен пластмасов инструмент,пратен ми от китайски с някаква батерия като бонус беше,но все ще измислиш нещо подходящо.Успех

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#13

Става с кредитна карта, така отварях нота (между рамката и дисплея) Wink

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#14

Най-добре ще е да ида до сервиз, нещо не мога да отворя задния капак :facepalm:
Цитирай
#15

Какво те затруднява.Първото откопчаване е зорно,това при картодържача,не се тревожи,капака е много здрав и качествен,натътък е лесно както по-горе ти описах.Ако не си уверен иди в някой сервиз за GSM-и,но ги накарай само да ти махнат задния капак и гледай как става.Не им обеснявай за какво ти е точно,че ще вземат да ти дрънкат глупости,кажи да речем,че искаш да се увериш дали не е надута батерията.И после както вече описахме.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#16

Не ми останаха нокти от това дърпане. Страх ме е и да не повредя нещо.. :unknw:
Цитирай
#17

Направих описаното от клипа(учудващо телефона се отвори само с един напън с нокът и после с дебитна карта).Сложих кадастрон по описания начин но ефект няма.Все така бавно се зареждат сателитите на открито както и преди,за около 4 минутки.

Motorola Atrix ; LG G2 32Gb ; Samsung S7 Edge ; Samsung S9 ; Samsung S20+
Цитирай
#18

Отваряйки телефона не се ли губи гаранцията? Ако се отвори и затвори без да си личи интервенцията в сервиза могат ли софтуерно да проверят дали е отваряна кутията на телефона?
Цитирай
#19

verbatin написа:Направих описаното от клипа(учудващо телефона се отвори само с един напън с нокът и после с дебитна карта).Сложих кадастрон по описания начин но ефект няма.Все така бавно се зареждат сателитите на открито както и преди,за около 4 минутки.
Сложи по две кадастрончета,две парчета,не се тревожи,аз съм така и сега имам много добър сигнал,и на телефон,и на GPS

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#20

LG-G2 написа:
ivanov_km написа:в сервиза могат ли софтуерно да проверят дали е отваряна кутията на телефона?
:facepalm:
Няма нищо странно във въпросът ми понеже след свалянето на задният капак се прекъсват поне 4 вериги "така да ги нарека", а батерията си е на мястото. Ако се решили може да са сложили брояч на едната от веригите, откъде да знам?
Цитирай
#21

Това трябва да е от LG,а гаранцията я поемат техни представители,по-логично е да имаше вътрешна лепенка,която да се къса при отваряне,ама няма.Пък и това не са точно вериги,а антени.Може да се свърже с брояч,но би било скъпо и в краина сметка-ненужно

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#22

От както си "играх" със задния капак, гпс-а е осезаемо по-добър! Вкъщи ме засича за по-малко от 30сек. Smile
Цитирай
#23

Това ми е трети телефон с ГПС и при трите всяко едно намиране на сателити е ставало с различно времетраене. Искам да кажа, че при идентични условия на едно и също място телефонът един път намира сателити за 20 секунди, а др. път му трябват и 4 минути. Трябва да знаем, че сателитите не са стационарни и се случва по някога над нас да има и 15 сателита, а др. път да са само 4.
Цитирай
#24

Моя GPS отказа напълно,не хващаше никакви спътници и след 30 -40 мин.чакане.Подложих му хартийки (в моя случай парченца от самозалепващ етикет),и сега GPS работи перфектно.
Цитирай
#25

Последно отказа ти напълно GPS-a или работи перфектно? :unknw:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)