Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Интернет в Младост 2 (София)
#1

Здравейте. Бих искал да попитам кой интернет доставчик бихте ми препоръчали за въпросния квартал?

Засега съм се спрял на Мегалан - договор за 1 година, 19 лв на месец, 30 мегабита. В студентски бях 3 години на Мегалан, скоростта е била винаги отлична и почти никога не е спирал. Абе доволен съм бил от тях.

Гледах също нет 1 - за същите пари предлагат 65 мегабита, но приятел беше към тях преди година и скоростта беше ужасна, не теглеше повече от мегабайт в секунда. 1-годишен договор и тук.

Гледах също и Вивата. Имат отлични предложения, но искат двугодишен договор, а такова не се заемам да подписвам имайки предвид, че не знам дали ще съм в същата квартира цели 2 години.

Близу за 20 лв предлагат маалко повече - 50 мегабита. Но искат 18-месечен договор и предлагат динамичен айпи адрес.

Интернетът ще се ползва от 6 устройства общо (не едновременно, разбира се) така че не се наемам на скорост по-ниска от 30 мегабита.

Та въпросът ми е какво ще ме посъветвате? Пряк допир съм имал само с първия доставчик.
Цитирай
Аксесоари
#2

Мегалан няма, има мтел вече. Аз ползвам техните услуги вече 5-та година. За мен няма друг оператор в София, че дори и в България който да е наполовина толкова добър колкото мегалан/мтел...

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#3

В Младост 4 съм на Нет1, но е с телевизия. Качеството на интетнета е задовооително, но уж 30 мегабита, а е доста бавен. Но няма прекъсвания на нета досега, което е добре. Телевизията е супер-120 цифрови канала(от които 10-12 HD и 4 за възрастни), и то без декодери а директно от тунера на телевизора(без карта). Всичко за 16 кинта. Ама пак йазвам интернета е сравнително баврн(мякар, че може да е от 3годишния рутер).

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#4

Мегалан вече няма, остана само Мтел. И започнаха да свалят качеството и се появиха разни проблеми. Мои приятели, абонати от над 10 години се отказаха да се занимават и се преместиха.

В момента съм на Нет 1- безсрочен договор, плащаш 60 лв. еднократно и ползваш 6 месеца нет на 45 Мегабита. Пада се по 10 лв. на месец за 45 Мегабита, цена без конкуренция. Скороста си е перфектна и по всяко време я достигам, никакви проблеми над година и половина вече.

Булсатком също имат много добри оферти. И там можеш да си пуснеш 50 Мегабита нет за 10 лв. на месец, но тази цена е само в комбинация с ТВ от тях, иначе е малко по-скъпо- 15 лв. за 50 мегабита.


Цитирай
#5

Интернета на мегалан и още една фирма/не се сещам в момента коя беше/го съсипа мтел- справка форумът им.В Младост имаше интернет доставчик Интех!сега тази мрежа е купена от Булсатком,но екипите са си същите и мрежата е на ниво!Близалките не ти ги препоръчвам, може да се пробваш и на вивата-отика е в Младост.Отиди разпитай сложи ги на кантара и решавай кое тежи повече Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

Mtel без грам да се замисля. Вярно по-скъп е от разни други доставчици, но за 10 години един път не са ме разочаровали. Поддръжката е на нивото на Мегалан, че даже на моменти ме шашкат. Виваком не ти препоръчвам. С тях косата ми побеля докато ги накарам да пратят техник при майка ми, за да си погледнат смотаният рутер. По едно време от глезотия бях решил да се местя на НЕТ1 обаче след като ми приеха заявката после една седмица ме мотаха, ще ви вържем, няма да ви вържем и накрая без обяснение ми казаха .... ами г-не не можем да ви вържем. Така, че нямам отзиви за тях.

П.П. Моля форумните келеши да ми сложат поне 3 минуса, за да спят сладко преди първият си учебен ден.

[note=vladdark]Нарушаване на т.3 от правилата на форума. [/note]

Xiaomi Mi 5
Цитирай
#7

Аз също съм за НЕТ-1, до сега на по-коректни от към обслужване и всичко не съм попадал. Съпорта винаги е бил на ниво, когато аз съм имал нужда от нго. Ако не успеят да вдигнат, ти звънкат. Не съм ги търсил за проблеми общо взето не съм и имал. За 3г съм имал едно спиране на телевизията и нета, заради някакви разкопавания на софийска вода. Аз бях на 30 мегабита и цифрова телевизия, винаги съм ги достигал и нета си е перфектен.
За съжаление си купихме апартамент в друг квартал вече и все още нямат покритие в него Sad с нетърпение ги чакам, за да си сключа пак договор с тях. Сега съм принуден да ползвам ТВ-НЕТ...

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#8

nurv написа:Mtel без грам да се замисля. Вярно по-скъп е от разни други доставчици, но за 10 години един път не са ме разочаровали. Поддръжката е на нивото на Мегалан, че даже на моменти ме шашкат. Виваком не ти препоръчвам. С тях косата ми побеля докато ги накарам да пратят техник при майка ми, за да си погледнат смотаният рутер. По едно време от глезотия бях решил да се местя на НЕТ1 обаче след като ми приеха заявката после една седмица ме мотаха, ще ви вържем, няма да ви вържем и накрая без обяснение ми казаха .... ами г-не не можем да ви вържем. Така, че нямам отзиви за тях.

П.П. Моля форумните келеши да ми сложат поне 3 минуса, за да спят сладко преди първият си учебен ден.
Мтел са от 2-3 години преди това си бил на мегалан и не си имал проблеми.Сега е по различно/виж по горния ми пост/
Вивата имат опция да ползваш месец и тогава да решиш - ако иска колегата може да се възползва.Аз съм доволен от моя доставчик ,със скоростта не съм имал проблеми, както и с прекъсване или с външни сървъри/не така стоят нещата с мтел/и таксата ми е малка заради пакет с телевизията.Ако е без телевизията е по скъп, всъщност така е при всички оператори.Нека обобщим, вариантите са:

Мтел
Виваком
Булсатком
Нет1

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#9

nzim написа:Здравейте. Бих искал да попитам кой интернет доставчик бихте ми препоръчали за въпросния квартал?
Засега съм се спрял на Мегалан - договор за 1 година, 19 лв на месец, 30 мегабита. В студентски бях 3 години на Мегалан, скоростта е била винаги отлична и почти никога не е спирал. Абе доволен съм бил от тях.
Гледах също нет 1 - за същите пари предлагат 65 мегабита, но приятел беше към тях преди година и скоростта беше ужасна, не теглеше повече от мегабайт в секунда. 1-годишен договор и тук.
Нет1 имат интересна оферта - за 17.90 лв./месец кабелен интернет с 45 Mbps + ( 750 MB 3G и Data SIM). Последните можеш да ползваш на смартфон, таблет, лаптоп...

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#10

Една година на Мегалан в Студентски и вече 6-та на Мегалан/Мтел в Младост 3. Изобщо не усетих новите собственици. Скоростта е отлична, не помня да е спирал някога. Подпитах за оптика преди 2 години, но тогава нямаше за съжаление. Така че ги препоръчвам. Нет1 също имат доста добри отзиви за себе си като гледах офертите им, бяха същите, но избрах Мегалан, защото ги познавах от Студентски. Близуто не ти го препоръчвам. Офертите им не ми харесват, качеството е колебливо, а поддръжката е отчайващо лоша. Да не говорим че съм чувал за някакви неприятни техни практики, но не искам да повтарям слухове. За Вивата не мога да говоря, но ако наистина имат оптика в Младост си струва да се проучи сериозно.
Цитирай
#11

Аз да си кажа и моя опит с квартирите.
В Дружба бях на нет1. Понасецваше нета но горе долу добре. Проблема дойде като смених квартирата. Обадих им се че си сменям квартирата и попитах дали предлагат на новото място...не предлагаха. Казахме си вежливо чао и толкова. Обаждаха ми се няколко пъти за през няколко месеца, защо съм се отказал от услугата им. Всеки път обяснявах че не предлагат такава до южен парк, и пак вежливо прятен ден и така. Всичко добре, докато 1 ден не ми се обаждат от някакво СЪБИРАТЕЛНО дружесто че съм бил длъжник на нет1, и започнаха яко телефонен тормоз. Оказа се че не съм бил подал молба ПИСМЕНО, че се отказвам от услугите им и са продължили да ми начисляват сметка на мое име, на старата квартира....тук ще спра да пиша за тях защото няма да е етично. Angel
В момента съм на Мтел(мегалан). Нета е добре, само телевизията като почне да вали ПОНЯКОГА започва да забива и размазва картината. Кварталчето е дървеница.
Сега чакам да докарат оптика да тествам вивата, как е Wink

И като обобщение: гледай какви договори подписваш. Рано или късно квартира се сменя Wink
Цитирай
#12

Благодаря, колеги, за всичките отговори. В крайна сметка подписах безсрочен към Мтел/Мегалан. Така си правя от 4 години, така си знам. Вярно, че срочният по-изгоден, ама за година време всичко може да стане. По-добре да ги дам тия 5 лв горница да ми е мирна главата. Smile
Цитирай
#13

pepy1 написа:Мтел са от 2-3 години преди това си бил на мегалан и не си имал проблеми.Сега е по различно/виж по горния ми пост/

Отговарям ти чак сега понеже г-н vladdark нещо се афектира от горното ми мнение и приложи неправомерно сила. Явно не си ме разбрал, затова ще повторя. Аз съм Мегалан/Мтел от поне 10 години. Имах опасения, че като ги купят Мтел ще има някакви излагации, но за щастие такива нямаше. Мтел купиха мрежите на Мегалан и СпектърНЕТ, а това бяха двата сериозни доставчика в София. Не успяха да ги съсипят. Не знам за какви проблеми споменавате по-горе. За нивото на поддръжката писах, че е на същото ниво, че даже и по-добро. Аз на поддръжка се обаждам предимно, заради телевизията и уникалните им STB-та. Преди при Мтел след кратък разговор пращаха техник да види за какво става въпрос. Сега директно ме питат за MAC на STB влизат и си оправят настройките. Последният път това се наложи, защото си смених телевизора и STB-то работело на чинчове, а на мен ми трябваше HDMI. Та ей такива ти ми работи.

Xiaomi Mi 5
Цитирай
#14

nurv написа:
pepy1 написа:Мтел са от 2-3 години преди това си бил на мегалан и не си имал проблеми.Сега е по различно/виж по горния ми пост/

Отговарям ти чак сега понеже г-н vladdark нещо се афектира от горното ми мнение и приложи неправомерно сила. .

Напълно правомерно ти е сложил предупреждението, моля не си изкарвай ново.
Обръщението "келеши" на друго място моля да се ползва, не във форума.
Цитирай
#15

В крайна сметка как завърши сагата?Кой е избрания доставчик?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

pepy1 написа:В крайна сметка как завърши сагата?Кой е избрания доставчик?
Ами аз казах малко по-горе Big Grin
Безсрочен към Мегалан 30 бита. Скоростта е ок, но имат дебилно дълги срокове за включване. Подписах вторник (16.09) и ще дойдат да го настроят чак другия вторник (23.09) вечерта. Оказа се, че на етажа има тяхна кутия и даже имаме кабел техен в апартамента. Пробвах, половин час говорих с оператор от 0800 20 400, въвеждахме, променяхме, рестартирахме и интернетът не щя просто да тръгне. А досега съм настройвал толкова рутери и различни видове връзки, че бих казал, че имам поне основна база знания/опит.

Видях, че за срочен договор (1 и 2 години) искат документ за собственост на жилището, а ние тепърва ще подписваме договор за наем, така че засега ще кретаме на безсрочен пък после може да минем на срочен барем и някой тв канал намажем.
Smile
Цитирай
#17

Eastern написа:Напълно правомерно ти е сложил предупреждението, моля не си изкарвай ново.
Обръщението "келеши" на друго място моля да се ползва, не във форума.

Явно доста свободно си тълкувате форумните правила в този форум. То е ясно, че модератори/администратори могат да колят и бесят, но не буди респект. Ако той и ти се бяхте замислили над думите ми преди да съдите щяхте да стигнете до правилният извод, че пожелах форумните келеши да слагат минуси, понеже вече се бяха проявили при един колега по-горе. Не съм нарекал всички потребители на androidbg келеши. Отделно, че келеш има доста значения, редица от които не са обидни. Явно всичко се тълкува с цел да се покаже надмощие. Дали аз ще имам забрана да пиша/влизам във форума не е от голямо значение. Както се вижда от това, кога съм регистриран и колко мнения имам се вижда, че не пиша кой знае колко. Та другарю Eastern молбата ти е приета. Ще се старая да бъда максимално сдържан, за да не разсърдя някой администратор. Те са заети хора, даже на мейла ми не отговориха.

nzim написа:Видях, че за срочен договор (1 и 2 години) искат документ за собственост на жилището, а ние тепърва ще подписваме договор за наем, така че засега ще кретаме на безсрочен пък после може да минем на срочен барем и някой тв канал намажем

Ако имаш познат в HP го помоли да сключи договор за теб. Имат уникални намаления. Тази клауза със собствеността е само да си вържат гащите ако им се наложи. Например Интернет 30 Mbps + Стандартен пакет ТВ преди беше 32.90, с промоцията на HP става 22.90. Сега гледам са други цените спрямо моят договор.

Xiaomi Mi 5
Цитирай
#18

Аз се преместих от Мегалан на Нет преди около 6 месеца и мога да кажа, че съм по доволен. Плащам по 13 лева за нет и телевизия, като нета винаги стига 90-100 мбита на тест, и 10мб/с от замунда. От тоя или другия ще плащам 18. При Мегалан за безсрочен нет плащах 25 лева и 1/2 от скоростта, като почнаха да се еабват и със съпорта. Нет1 са много добри в момента!
Цитирай
#19

Аз ползвам Буластком - с Fiber to the home - интернета е на ниво скоростите на сваляне са максималните - прекъсвания не помня да е имало от над 5 години.
В Младост 3 в софия живея по настоящем. Моят съвет е ако има изградена мрежа и може да се тегли оптично влакно до крайния клиент - Булсат определено.
Цитирай
#20

Благодаря за мнението, колега, както и на всички останали.
Карах я мързеливата и останах на ментел. От есента съм на 2-годишен договор 50 мбпс за 9.90 лв и бих казал, че е доста добре.
Smile
Цитирай
#21

Препоръчвам МТел и аз-за интернет са супер, много достъпни цени и добри скорости.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)