Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с пиксели на дисплея!!!
#1

Колеги споделете,имате ли проблеми с пикселите на дисплея.Този ми е 3 телефон,на единият даже му смениха дисплея,и туку що забелязах същия проблем и на третия телефон.
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен няма никакви проблеми.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#3

Виждат се на тъмен фон като дръпнеш лентата за бърз достъп отгоре.Виждат се точки,които светят в синьо.
Цитирай
#4

Пробвах на всякакви фонове, но нямам изгорели пиксели. Гледах го и с лупа.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#5

Заспали пиксели. Принципно има приложения, които уж ги разръчкват и оправят проблема, но без велики очаквания. Аз имам такъв проблем, виждат се най-добре, като включиш на 100% яркост на черен фон.
Просто пример: https://play.google.com/store/apps/detai...tect&hl=bg пусни го за половин час да се мъчи приложението, но както казах не очаквай грандиозни резултати.
Явно качествените дисплеи на Сони се оказват не толкова качествени.
Свикнах, а и не ползвам телефона на пълна яркост и гледам да не им обръщам особено внимание, щото ако се зачекнеш с проблема ще доведе единствено до зацикляне, главоболия, разправии и липса на телефон.
Цитирай
#6

Да точно това мисля и аз заспал му е черният цвят.Ти пробва ли програмата,работи ли или без успех.
Цитирай
#7

При мен този проблем се появи о още на десетият ден. Бях един месец без телефон и като отидох да си получавам новия се оказа че той фабрично има същият дефект. Добре, че имаха друг, с който да го сменят. А програмата, не върши кой знае колко работа. По-добре е да го върнеш и да го сменят.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#8

Аз от скоро забелязах,че имам изгорели пиксели.Незнам кога са се появили и дали ще се увеличат.Сигурно са към 30.Намират се по цялата дясна страна на тела.Основно в долния десен ъгъл.Чакам да ми дойдат едни микро сим преходници и може и да го прата .Иначе няма да е лошо да ми го заменят водоустойчивия М2. :cheers:

Sony xperia Z3
Цитирай
#9

Ами би трябвало като го пратиш да ти дадат оборотен телефон. На мен ми дадоха такъв с микросим преходник

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#10

Този ми е 3 колега.Закупих го от технополис.Оборотен телефон не са ми давали.Незнам вече какво да правя с този телефон.При последното връщане забелязах проблема още като го получавах и ми е интересно този от сервиза не го ли включи този телефон да го види че и той е със същия проблем.Както и да е върнах го веднага като в протокола написаха за смяна с друг модел по мое искане,но уви не ми позволиха и ми дадоха пак същия след още три седмици чакане.Преди 2 дни го забелязах че пак има една точка точно в средата.Какви са тези дисплеи незнам,как можаха да се изложат така от сони незнам.
Цитирай
#11

Ами пиши на Сони че ти отказват гаранция и да видим как ще реагират.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#12

Както написах по-горе: Само главоболия и нерви :capitulation: Дива джунгла сме тука.
Между другото това си е сериозен дефект и минус от страна на Сони. 100% са наясно с тоя проблем, щото като гледам тука във форума собственици на тоя телефон сме има-няма 30-тина човека и колко от тях имат този проблем? 5-6.... това са си 20% както и да го гледаш. Ако беше автомобил досега да са се утрепали сума ти народ и производителя дълбоко щеше да съжалява и да плаща обезщетения до фалит, да не споменавам, че всички произведени бройки щяха да бъдат изтеглени от пазара. :rofl: Tooth
Успех, следя темата, дано след третия-четвъртия-петия сменен телефон всичко бъде наред, като се има в предвид че вече ще е дошло време за покупка на нов.
Цитирай
#13

За съжаление е масов проблема с дефектните пиксели с екраните на М2. Между другото това е фабричен дефект при самото производство на TFT матриците. Лошото е че не се тестват в завода за наличие на такива и после потребителите го отнасят. Елементарно е това да става в самия завод, но пустите икономии и борба за бързо пускане на пазара води до такива резултати. Според мен после излиза доста по-солено на производителя с подмяната и сервизирането на дефектните устройства.
Цитирай
#14

И ние сме нещастниците,които сме си закупили уж нов телефон,а буквално губим от това.Направо сам разочарован от тези дисплеи.По добре да сме си купили по един китайски боклук които няма да има абсолютно никакви проблеми.
Цитирай
#15

Здравейте,купих за подарък М2 на мъжа ми преди 2 месеца.Телефончето се държи много прилично за сега.Но почти не е ползвано.Мен ме интересува съвет за служебно устройство.Искам да си взема такова и се колебая между М2 и Алкател Идол2.Какво бихте ми препоръчали?
Цитирай
#16

При технологията на TFT панелите се допуска да има определен брой мъртви пиксели и това не се счита за проблем. Различните производители определят различен брой, но всички са обединени около стандарта ISO 13406-2. Можете да прочетете повече за него на този адрес:

https://www.iso.org/obp/ui/#iso:std:iso:...ed-1:v1:en

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#17

И аз имам същия проблем.Моя е купен от испансия фодафон
Цитирай
#18

Vasilena20 написа:Здравейте,купих за подарък М2 на мъжа ми преди 2 месеца.Телефончето се държи много прилично за сега.Но почти не е ползвано.Мен ме интересува съвет за служебно устройство.Искам да си взема такова и се колебая между М2 и Алкател Идол2.Какво бихте ми препоръчали?


АлкаТел? Тия телефони са толкова зле, освен това четох във много форуми, че излъчвали до 10 пъти повече вълни от стандартните смартфони. Не се излагай и си вземи Сони, ако има марка, на която би могла да заложиш на спокойствие - това е точно Сони. Защо:
1. Държат на бой/изпускане/удар в стената от нерви
2.Елегантни и изчистени са, никой няма да разбере дали не е z1 (ако не се загледа де Tooth )
3.Сони в момента са с най-добрите процесори, които дават по-малко грешки, отколкото останалите телефони
4.Батерията на новите Сони-та са много издръжливи, аз имам У, взето преди 2 години и батерията ми кара с дни, при постоянно ръчкане във фейсбук, слушане на музика и играене на игри
5.Камерите са им най-добрите, на М2-то единственото лошо е, че предната снима като тия телефони от 2003 година, но все пак ... две хубавини на едно място няма. Smile
Цитирай
#19

Със Закъснение. Евала на proboyZ, имам М2 единствения му проблем е капачето за сим много го ръчках и сега е лепнато с капчица. Не се затваря плътно в горната част ама не ми пука. А и задния панел леко се повдигна почти не се вижда де. Но тоя телефон е желязо. И да сони са сони.
Цитирай
#20

Някок знае ли какъв е този отенък почти на всякъде ми се получава прилагам и снимка.. Леле тоя телефон от ден на ден по зле става.Само от стоене в джоба. http://prikachi.com/images.php?images/365/8212365b.png доло около бутоните лекло избледняване има
Цитирай
#21

Ако е нещо от самия дисплей, няма как да се види от снимка / скрийншот/ на екрана със същия телефон.
Ако имаш възможност,  снимай с друго устройство.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22
Photo 

Ето сега на тази снимка се вижда. Не на всички цветове личи този отенък предимно на лилаво, сиво червено и понякога на бяло.Доло около бутоните и леко нагоре .    
Цитирай
#23

Да, сега вече е видимо това, като неравномерно осветяване на тази част, което означава, че вероятно е сързано с хардуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#24

Така си е от отдавна. Ще го връщам много проблеми направи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)