Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google официално обяви Android One в Индия
#1

[Изображение: android_one.jpg]


Google официално стартира платформата Android One в Индия. Инициативата е сътрудниество между Google и индийските доставчици Micromax, Karbonn Mobiles и Spice, за осигуряване на ниско-бюджетни смартфони, които предлагат усещане близко до стоковия Android върху по-слаб хардуер. Лозунгът на Android One в Индия e „Вашата съдба в ръцете ви“...


Към цялата статия -->


-
Цитирай
Аксесоари
#2

А малко повече информация покрай този Android One?
Дали, ще е възможно да се изтегли и инсталира свободно на различни устройства, или ще е за точно определени модели? :confused:
Цитирай
#3

Android one не е софтуер а програма. Стоков андроид на слаб хардуер и официална подръжка от Гугъл на новите версии като излязат. Нещо като Нексус за третият свят.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#4

Не ми стана ясно от това обяснение... Първо не е Софтуер(разбирам Операционна Система), а програма(Каква е тази програма, за какво е?) после става въпрос за Стоков Андроид на слаб хардуер и подръжка на версиите като излязат???
Съжалявам.. не се заяждам, просто наистина не съм запознат, а ми е интересно за какво иде реч..
Цитирай
#5

Brannik написа:Не ми стана ясно от това обяснение... Първо не е Софтуер(разбирам Операционна Система), а програма(Каква е тази програма, за какво е?) после става въпрос за Стоков Андроид на слаб хардуер и подръжка на версиите като излязат???
Съжалявам.. не се заяждам, просто наистина не съм запознат, а ми е интересно за какво иде реч..

Под програма не разбирай софтуер а план. Примерно ПРОГРАМАТА на новото правителство е да увеличи парното, горивата, тока и да сложи такса въздух.

Андроид Оне е План(програма) на Гуугъл да дъде достъп до актуален и добре работещ андроид на слаби устройства в държави от третия свят за малко пари. Приеми го като нексус за слаби устройства. НАй големият кусур на китайските евтини телефони е софтуера, гугуъл използва нишата и прави добре изпипан софтуер за няколко устройства на различни производители с които работи съвместно. Така се получават евтини телефони с тестван от гугуъл хардуер и добре работещ софтуер. НЕщо което другите евтини телеофни не могат да предложат. Цялата тази галамация от действия се нарича Андроид Оне. Ако и това не разбираш някой друг да пробва да ти обесни, аз немгоа по опростено от това.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#6

Абе нещо като nexus линията, ама в долния ценови сегмент-това са евтини устройства, с ъпдейти от Google (което е най-добре,че ако чакаш производителя да се сети за ъпдейт ще се пенсионераш), и да се надяваме с оптимизиран софтуер, в стоков (стандартен UI). Програмата е много добра и много ме радва, дано излезе извън пределите на Индия.
Цитирай
#7

Въпроса е какви ограничения има в A.One спрямо нормалния Android?
Аз това нещо не можах да го схвана.
Кернел сорса за A.One е пуснат официално от гугл. Може една статйка да спретна по случая.
Цитирай
#8

Няма да е лошо, ако не си зает де. Поне да разберем какви са плюсовете и минусите.

hTC One М9
Цитирай
#9

Говорех за кернела, а не за самата операционна система. Още се опитвам и аз да разбера за какво иде реч.
Цитирай
#10

GH0STFACE написа:Въпроса е какви ограничения има в A.One спрямо нормалния Android?

Тук е ключът от мазето Wink
Като цяло идеята не е лоша, дано стигне и до нашите географски ширини някой ден.
Цитирай
#11

xatamoto написа:
GH0STFACE написа:Въпроса е какви ограничения има в A.One спрямо нормалния Android?

Тук е ключът от мазето Wink
Като цяло идеята не е лоша, дано стигне и до нашите географски ширини някой ден.

Не вярвам това да се случи. Поради простата причина, че българина обича да си копува винаги най, най - скъпото. Това поклазва, че е платежо способен. нали не вярваш, че гоогле, ще ни третита като пазар от третия свят ? При положение, че нексус пет върви като топъл хляб, както ще стане и с шестицата. Няма търговец които да предложи на един добре култивиран пазар евтино у -во, при положение, че се продават топ модели като тоъл хляб.

        
Цитирай
#12

Първия телефон от програмата Android One вече се продава официално и в България за 250 лв. Учудващо този път сме в крак със световните тенденции Smile Става дума за Karbonn Android One Sparkle V, който е наличен в емаг, с гарантиран ъпдейт до Android Lollipop 5.0 директно от Google:

http://www.emag.bg/mobilen-telefon-karbo...-history_5

За справка- в английския амазон цената е 100 лири в момента, намалена от 130 първоначално:

http://www.amazon.co.uk/Karbonn-Sparkle-...+Sparkle+V


Цитирай
#13

Цитат:Днес Google обяви първия Android One смартфон, който е официално създаден за Европа. Може някой от вас да се сетят за Karbonn Sprkle V, но той е направен за Индия, като се продава на стария континет неофициално. Днешният смартфон се нарича General Mobile 4G и ще бъде наличен още тази седмица в Турция, като продажбите стратират на 15 май.


При пускането му General Mobile 4G ще бъде с Android 5.1.1 Lollipop с гарантирани софтуерни ъпдейти за 2 години. Към характеристиките му влизат 5-инчов IPS дисплей с резолюция 720 x 1280 пиксела, четириядрен процесор Snapdragon 410, 2GB оперативна памет и 16GB вградена памет. Основната камера е 13-мегапикселова, а предната 5-мегапикселова. Капацитетът на батерията е 2500 mAh. General Mobile 4G e с размери 140.5 x 69.75 x 9.3 мм, а гърбът му е направен от изкуствена кожа. Всичко това ще може да купите на цена от 260 долара без договор.

Освен в Индия и Турция, Android One смартфони също така се продават в Бангладеш, Непал, Шри Ланка, Индонезия и Филипините, а скоро ще се предлагат и на други пазари.
smartnewsbg
[Изображение: General-Mobile-4G-Android-One-Turkey.png]


Нещо като среден клас Нексус. Добър телефон, но идва малко скъп. Ако беше създаден от някоя компания от топ 5 да, но General Mobile и 260 долара малко съмнително Big Grin .
Иначе Гугъл много ще спечелят ако развият ниския и средния клас и то на достъпни цени. С чистия Андроид в ниския клас няма да има равен. 

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)