Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BOOTLOADER Unlock + ROOT + RECOVERY HTC Desire 816
#1

Android

Тази тема е свързана с това как да отключим Bootloader-а, да инсталираме CWM, да направим root


[Изображение: 1HxMGKo.png]


!!! Отключването на Bootloader-а може да доведе до загуба на гаранцията !!!
Правете го на своя отговорност





МОЛЯ, преди да започнете каквото и да е прочетете внимателно всичко!!!  
Ако нещо се обърка, НЕ отговарям за последствията!




Необходими програми и инструменти:

--------------------------------------------------------------------------------------------------


1. Отклюване на bootloader-a.
1.1 Отворете от браузър на PC - http://www.htcdev.com/.
1.2 Регистрирайте се (ако нямате акаунт)
1.3 Изберете Отключване на bootloader-a
[Изображение: 3657104.png]
1.4 Изберете "Get Started"
[Изображение: 3657110.png]
1.5 От падащото меню с модели телефони изберете "All other supported models"
1.6 Сега вече изберете "Begin Unlock Bootloader"
[Изображение: 3657117.png]
1.7 Съгласете сте на новата питанка:
[Изображение: 3657122.png]
1.8 и 1.9 сложете отметки и на двете места
1.10 Продължете
[Изображение: 3657125.png]
1.11 Изключете телефона. Като сте сигурни, че  спрял задръжте POwer бутона+ Vol. Down докато телефона влезе в Bootloader режим:
[Изображение: 3657159.jpg]
1.12 Изберете FASTBOOT
[Изображение: 3657199.jpg]
1.13 Свържете телефона с PC и влезте в папката, в която свалихте вече и разархивахте:
[Изображение: 3657213.png]

1.14 Отворете папката на ADB и с натиснат Shift давате десен бутон и избирате Open command window here.

1.15 В CMD напишете fastboot oem get_identifier_token
[Изображение: 799397.png]

1.16 Сега ще ви се изпише един текст. Копирате това, което е избрано като на снимката (в command prompt: Десен Бутон > Mark > маркирате текста > Ctrl+C):
[Изображение: 799398.png]
1.17 Връщаме се на сайта в браузъра и избираме Proceed to Step 8:
[Изображение: 3657260.png]
1.18 Трябва да поставим тук копираният token от CMD. Поставяте и избирате Submit
1.19 Проверети пощата и свалете получения файл (до 5 минути винаги идва)
1.20 Свалете файла и го поставете в папката Android
1.21 сега в CMD напишете fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin и натиснете ENTER
[Изображение: 3657291.png]
1.22 Ako правилно сте го направили на екрана на телефона ще се появи това:
[Изображение: 3657297.jpg]

Изберете YES с едно натискане на Vol Up и потвърдете с Power бутона. Телефона ще се рестартира и вече имате отключен bootloader.


Поздравления!!! Bootloader-а Ви е отключен!!! Lock 


[Изображение: unlock.jpg]

__________________________________________________________________________________________________

Recovery:

1. TWRP V2.7.0.1
Може да го свалите от Dropbox
2. Изключете fastboot от настройките на телефона.
3. Вкарайте телефона в HBOOT и после fastboot и стартирайте TWRP_Recovery_en.exe
4. Влезте пак в HBOOT и изберете Recovery

__________________________________________________________________________________________________

ROOT:

1. Инсталирайте последния SU - http://download.chainfire.eu/supersu
2. Копирайте го на телефона.
3. Инсталирайте го през Recovery (Install zip from SD card, chose zip и т.н.)
4. По избор може да махнете system write protection. Описано е тук (ще го преведа и него, ако е нужно)



[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Инструкциите важат ли и за dual sim версията със сигурност?
Цитирай
#3

Не, само за отключване на bootloader можеш да го използваш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Него съм го отключил преди няколко месеца, но до там...
Цитирай
#5

В 7ми и 1оти пост пише, че recovery става и за DUAL SIM:

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2782543

Така, че и SU ще работи.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Здравейте,някой успя ли с s-off,опитах доста неща и за сега нищо Sad от два месеца спрях да пробвам,слижих бекъп от xda и така си карам

HTC Desire 816W
Lenovo k3 Note
Xiaomi Redmi Note 2
Цитирай
#7

Гледам в темата за M8 има някаква програма за s-off firewater. Дали няма да стане и за нашите телефони.

ONEPLUS 6 
Цитирай
#8

Не, пробвано е, както и доста други. Опитай, но при мен не стана.

HTC Desire 816W
Lenovo k3 Note
Xiaomi Redmi Note 2
Цитирай
#9

Здравейте,за проблема write protection ,използвайте този линк
https://www.dropbox.com/s/31gk2to7xur5bo...x.zip?dl=0

поставете на сд картата,инсталирайте през рековъри,аз използвах CWM

HTC Desire 816W
Lenovo k3 Note
Xiaomi Redmi Note 2
Цитирай
#10

Цитат:1.13 Свържете телефона с PC и влезте в папката, в която свалихте вече и разархивахте:

Коя папка???????????

Motorola Moto X 2014 Black leather
stock Android 6.0 Marshmallow
Цитирай
#11

android sdk (adb) за тази папка Smile

HTC Desire 816W
Lenovo k3 Note
Xiaomi Redmi Note 2
Цитирай
#12

^Която се намира къде точно?

На линка има Android Studio, което е exe. Пробвах да го инсталирам, но не успях. Има и разни zip-ове, а там има това:

[Изображение: 4dbf95ae9095564e.png]

първите 2 папки са празни, в 3та има това....

[Изображение: 631be18a3ae0ee38.png]

такова като на скрийншота от темата няма :wall:

Не обичам да критикувам хора, които са си губили време, за да направят нещо безплатно за другите, но в случея просто не е обяснено добре. Гледах и темата в XDA, там пък е даже още по-зле.

Стигам до тук:

[Изображение: 5a15edf18a10769f.png]

И кво после? Разархивирам - Има папка __MACOSX ????? и fastboot.exе. От къв зор папката се казва MACOS не знам. Свалям архива, който е за Windows. fastboot.exe не ще да тръгва без, AdbWinApi.dll. Нищо - намерих го и тоя файл и пак нищо :wall: Отваря се cmd само за секунда и се затваря само. Като вляза ръчно в cmd и напиша fastboot oem get_identifier_token ми дава грешка.

Motorola Moto X 2014 Black leather
stock Android 6.0 Marshmallow
Цитирай
#13

Натисни shift и десен бутон,отворо команден прозорец,има и доста видео качено в youtube виж как е обяснено Smile

HTC Desire 816W
Lenovo k3 Note
Xiaomi Redmi Note 2
Цитирай
#14

Колеги трябва ми стоков кернел за едносимовата версия a5ul. Някой да има под ръка?

ONEPLUS 6 
Цитирай
#15

Обясни за какво точно ти трябва и дай повече информация за състоянието на телефона в момента.Ром, s-off, s-on, какъв е проблема и т.н.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#16

С insertcoin rom съм s-on, с отключен bootloader. Трябва ми защото телефона ми с kernel от insertcoin не изпада в deepsleep и ми се точи батерията по-бързо. Гледах в темата за insertcoin, че слагат стоковия kernel и така се оправя проблемът

ONEPLUS 6 
Цитирай
#17

Няма какво да направиш освен да смениш рома.Ядрото е стоковото, просто е леко модифицирано, заради порта.
Не видях някой да слага друго ядро, просто сравняват този ром със стоковия и казват, че батерията се държи лошо.Това, че не влиза в deep sleep, може да се дължи и на много други неща, погледни какво имаш инсталирано, върни му заводски настройки, не инсталирай нищо и виж как ще е тогава.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#18

Здравейте.Root-нах си телефона.Първо отключих bootloader-a, след това сложих CWM Recovery и сложих SuperSU.Изведнъж телефона ми се рестартира и в момента екранът свети в черно и нито мога да рестартирам телефона, нито да го изключа.Като го свържа с компа, компа намира телефона и го разпознава като HTC Desire 816.
Благодаря!
Цитирай
#19

Ще успееш да го изключиш, ако задържиш продължително Power бутона. След което с Power+VolDown ще влезеш в bootloader, след което в recovery. Ако успееш да стигнеш дотам, всичко е наред. В смисъл, че ще можеш да флашнеш някой ром и ще имаш прекрасно работещ телефон.

Възможно е при флашването на SuperSU нещо да се е объркало и заради това да не стартира.
Също може да е проблем с recovery. Не е зле да пробваш дали с TWRP положението няма да е друго.
Цитирай
#20

Здравейте.Значи, отключих bootloader-а на телефона,слохиж CWM Recovery и после сложих SuperSU.Всичко 6.Изведнъж както си броузвах из нета телефона се изключи.Екранът на телефона беше включен, но не показване нищо.Като вкарам телефона компютъра го намираше и го разпознаваше като HTC Desire 816.Оставих го една вечер така и изглежда екранът е спрял.Сега го слохиж да се зарежда.
Цитирай
#21

Нещо не мога да разбера, защо пишеш същите неща, които вече си написал?!Направи ли това, което колегата те е посъветвал?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#22

Оправих се.Много благодаря.Относно поста, помислих, че не предния пост не се е постнал и направих нов.Много се извинявам.
Цитирай
#23

Някой може ли да ми каже някоя от стъпките става ли за htc desire 816G dual sim ? Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)