Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки при ниска осветеност и със светкавица
#1

Някой намерил ли е решение на проблема с меко казано ужасните снимки при ниска осветеност и със светкавица. Взех телефона, защото уж е най-добрият, камерата също беше много хвалена, а сега съм доста разочарован. Снимките през деня не могат да компенсират нощните... Може и да е от мен - всичко си ми е на авто, не съм я разцъквал още. Ако не е от мен обмислям да го продам и да сменя с ЛГ Г3. Някой мнения?

LG Optimus 2x - SGS III - SGS5 : ))
Цитирай
Аксесоари
#2

да не би да снимаш много на далече?качи някоя снимка да видим за какво иде реч.
Цитирай
#3

Не, близки снимки са. Губи се естествения цвят на кожата - твърде бели са...

LG Optimus 2x - SGS III - SGS5 : ))
Цитирай
#4

А ако промениш white balance от auto на daylight?
Цитирай
#5

Аз съм доволен от снимките през вечерта. Според мен се справя много добре. Не си мислете, че другите телефони правят по-хубави снимки Wink Пак ще се разочаровате. В крайна сметка това е телефон и на последно място е камера.

Samsung Galaxy S5
Цитирай
#6

didu написа:Не, близки снимки са. Губи се естествения цвят на кожата - твърде бели са...
От много близко и на светкавица също не стават добри снимки,просто светлината идва в повече.На тъмно по принцип не очаквай чудеса от който и да е телефон.Що годе добре на тъмно и без шум снимат само м7 и м8 от андроидите,но там детайлизацията куца.Видях и няколко снимки от новото Note които също изглеждаха чудесно.
Цитирай
#7

Покажи снимка да видим Smile

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#8

Здравейте!
Аз също имам проблем с камерата. Може ли някой да ми каже кое как да настроя, защото не стават кристални, мрачни стават. Какво ли не пробвах..не говоря само за нощни, а за всякакви снимки :. а сравнявайки го със снимки от мини s5 разликата е огромна Sad
Надявам се някой да помогне.
Цитирай
#9

Снимката е правена снощо около 00-30 на тъмна улица мисля ,че не е лоша като качество

nonebasi@gmail.com
Цитирай
#10

Колега като не ти харесва сменяй го не е нужно да споделяш разочарованието си и да даваш отрицателни оценки на доволните притежатели. Като искаш снимки, хубави през вечерно време, вземи си dslr и ще се видим и в photo форума Wink

Samsung Galaxy S5
Цитирай
#11

За мен снимката си е супер ако имаш проблем ходи в сервиз

nonebasi@gmail.com
Цитирай
#12

STUFFF написа:Колега като не ти харесва сменяй го не е нужно да споделяш разочарованието си и да даваш отрицателни оценки на доволните притежатели. Като искаш снимки, хубави през вечерно време, вземи си dslr и ще се видим и в photo форума Wink
Колега, според мен точно тук е мястото да споделиш мнението си.
Аз лично съм ужасно разочарован от С5, не само от камерата. Ползвал съм С3 и С4. Камерата на С4 е в пъти по-добра. Снимките нямат нищо общо. Имам предвид дневни и нощни снимки. Огромният проблем на С5 е пълната липса на острота, прекалената осветеност (получава се някаква мъгла) както и липсата на фокус. С предният телефон такъв проблем нямах. Отделно ползвам и друг софтуер за правене на снимки освен този на Самсунг и подобрението е минимално. А снимки определено знам как се правят. Имам и DSLR.
Имам преки наблюдения от LG G2, нищо общо нямат снимките. Определено смятам да сменя телефона ако не се оправи този проблем, стига да е софтуерен, а не хардуерен (а според мен там е причината).
Единственото огромно предимство на С5 е батерията, но зарядни имам навсякъде.
Май ще вземам LG G3, че и визията е по-красива и дисплея е по-голям, а останалите параметри са еднакви.
Ще се радвам ако някой знае къде се крие решението на проблема и го сподели с нас!
Цитирай
#13

Колега, определено проблема е в твоя телефон. Утре ще направя няколко снимки и ще ги кача за да ги видиш. Понеже мамчето има С4 паралелно ще снимам. Разликата е видима определено. За това смея да твърдя, че проблема е в твоята машинка нещо. Фокусира си при мен без никакви проблеми. Между другото за мъгла съм забелязал, че единствено се е получавала, ако има дим, пушек. Онзи ден бях на едан скара на открито вечерта и сниумах със светкавица, тогава от дима снимките станаха мъгливи, но само в този случай. Ведмъж ми се случи и в едно заведение, където беше много задимено от цигари пак се получи замъгляване, в други случаи обаче нямам оплаквания. Нека направя няклко снимки през деня и вечерта и ще споделя после резултата Smile

Samsung Galaxy S5
Цитирай
#14

Колегии Lol През деня снимките са ОК. С предната снимките са що-годе приемливи. Но нощните ми снимки ... пълен минус! Имах други очаквания, след като от Самсунг обявиха, че са работили и върху камерата.. Тук във форума (а и не само) също много я хвалите, но показвате предимно дневни снимки. Покажете си нощните, които не сте обработвали, та да видим на кое му казвате перфектна снимка. :cheers:
А относно смяната..Аз не съм фен на ЛГ, омразни са ми, ама гледам, че снимките на Г3 са си доста добри..няма кво да си кривя душата. Бях си обещал, че втори път с ЛГ няма да се набутам.Обаче...Характеристиките със С5 са съпоставими.

LG Optimus 2x - SGS III - SGS5 : ))
Цитирай
#15

Добре де, дайте я тази перфектна нощна снимка с който и да е телефон, за да видим.
В другата тема постнах две снимки от Галаксито, дневни. Като гледам си имат фокус, остри са и мъгла не виждам. Видеото пък си е страхотно направо.
Ако искате перфектни нощни снимки си взимате фотоапарат и то от по-скъпичките.
Напълно възможно е камерата на LG G2 да е по-добра или на някой друг телефон. Но нито той ще прави "перфектни" нощни снимки, нито S5 прави замазани, нефокусирани с мъгла снимки АКО не е дефектна бройка.

Относно естествения цвят на кожата - колега, пробва ли това, което ти написах? Напълно нормално е камерата да няма перфектен автоматичен баланс на бялото. Затова има настройки. Разцъкайте ги малко.
Цитирай
#16

Телефона има страшно добра камера като за телефон. Въпрос на малко настройки, както каза колегата над мен.. И определено снима по-добре от С4, въпреки много добрата камера и на С4-ката..
За нощни снимки лично съм сравнявал S5 vs G3 vs Z2 .. Очакванията ми бяха, че Сонито ще е победител, но беше втори след Галаксито.. от G3 не съм очарован като камера, но не ангажирам никой, всеки може да вижда нещата по различен начин

.. И мен ме дразнеше С5-цата, че не иска да фокусира добре от много близо, така нареченото макро, ядосвах се, четох форуми, където и други се оплакват, а то - бутнах една мъничка настройка и разреших този проблем.. Разцъкайте наистина..
Цитирай
#17

Не знам какво не ви харесва?
Цитирай
#18

Ето една на тъмно от мен, като се има предвид, че много в бързината е правена
[Изображение: 20140820_130138.jpg]

А за дневни няма какво да говорим:

[Изображение: 20140818_123850.jpg]
Цитирай
#19

Аз също имам проблеми със снимките, но вече писах в другата тема Angel
Вечер, по заведенията например, не са уникални снимките. Както и на закрито и тъмно.. също не съм очарована, надявам се да е нещо по настройката, което с още малко ровен ще се оправи :wall:
Цитирай
#20

Аз също имам проблеми със снимките, но вече писах в другата тема Angel
Вечер, по заведенията например, не са уникални снимките. Както и на закрито и тъмно.. също не съм очарована, надявам се да е нещо по настройката, което с още малко ровен ще се оправи :wall:
Цитирай
#21

Ако снимките по дискотеките ставаха уникални с телефон, нямаше да ги има онези хора с големите черни апарати и големите светкавици, като само една маркова светкавица струва колкото Галаксито.
Цитирай
#22

При снимките в дискотеките се старайте,срещу обектива да не попадат тези стобоскобични проблясъци от дискотечното осветление.Същото ще се получи и през деня ако слънцето попадне в снимката Smile)

Samsung Galaxy S IV [Black Mist]
Цитирай
#23

На дискотека или някъде на тъмно снимките не стават с достатъчно топли цветове, че да не кажа въобще...

LG Optimus 2x - SGS III - SGS5 : ))
Цитирай
#24

Като искате прилични снимки на тъмно си вземете едно Sony RX100, което се побира в дамска чантичка или задния джоб на дънки. Даже може да услужите и на фотографа в заведението Wink
Цитирай
#25

didu написа:На дискотека или някъде на тъмно снимките не стават с достатъчно топли цветове, че да не кажа въобще...
Да попитам за трети път - опита ли да промениш баланса на бялото? Питате нещо пък не опитвате каквото ви се даде като съвет? :unknw:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)