Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство]Sony Xperia M2 - Връщане до 4.3 Jelly Bean от 4.4 KitKat
#1

Здравейте, колеги. Понеже аз ъпдейтнах софт-а, но телефона показа много бъгове, реших да направя тази тема. Тук ще обясня какво точно да направите, за да си оправите телефона.
Темата е със съдействието на radoslav_n !!!

След ъпдейта най-вероятно не Ви разчита сим картата, може и други бъгове да Ви показва, например да изхвърля от камерата, да не можете да набирате и т.н. Проблемите са много, а решението за сега е да си върнете стария софтуер, или просто да си извадите нов чип (сим карта).
Ако сте избрали първото, това е темата за Вас.
1. Първо теглите флаштуул (качил съм инсталирана версия, която само разархивирате и инсталирате драйвърите): http://www.flashtool.net/downloads.php

2. След като сте изтеглили програмата и сте сложили драйвърите вече сте готови да върнете софтуера на телефона! Теглите този файл: https://www.dropbox.com/s/s0z03cm3liuuqj...l.ftf?dl=0 - Това е реално погледнато софтуера за телефона (4.3 JellyBean).

3. След като сте го изтеглили го слагате във (примерна директория) "C:\Flashtool\Firmwares\"

4. Следващата стъпка е да отворите Flashtool. Натискате на черната светкавица (flash device)
[Изображение: 7620297Y.png]

Ще ви излезе друг прозорец, на който натискате "Flashmode".
[Изображение: 7620300S.png]

5. След това ще ви излезе един прозорец, там има списък, от който можете да избирате софтуери. Трябва да изберете този, който пише D2303
[Изображение: 7620305s.png]

ВАЖНО: АКО НЕ ИСКАТЕ ДА ВИ СЕ ИЗТРИЕ ВСИЧКО НА ТЕЛЕФОНА, МАХНЕТЕ ОТМЕТКАТА DATA !!!
Препоръчвам Ви преди да си смените софтуера да направите бакъп на всичко от телефона Ви и да оставите всичко да се преформатира.

След всичко това, просто натискате Flash! В зависимост от компютъра Ви - ще почакате известно време (е, не повече от 2-3 минутки).

6. След като сте почакали Ви излиза един прозорец:
[Изображение: 7620310m.png]

Телефона трябва да е изключен!
Оставете го за около 30 секунди и след това задържате бутон за звука надолу и включвате кабела. Прозореца ще изчезне и ще започне замяната на софтуера.
До 5 минутки сте готови и софтуера Ви е успешно инсталиран!

Надявам се темата да помогне поне на един човек, защото когато моя проблем се яви, аз откачих! Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

Само че, ако някой е с Windows 8/8.1 трябва да направи показаното в клипа, за да инсталира драйверите.
http://m.youtube.com/watch?v=m9OvUjITsWI

Или да потърси в гугъл Smile

ВАЖНО!
Също така преди да се започне работа с флаштуул трябва:
1. да влезете в настройки -> защита -> и да се даде отметка на "Неизвестни източници",
2. отивате в Настройки -> За телефона -> и кликате многократно върху "Версия на компилацията", докато не изпише "вече сте програмист!", и
3. отивате в Настройки -> опции на разработчика -> и давате отметка на "Отстраняване на USB грешки"
Цитирай
#3

а къде е файла D2303
Цитирай
#4

Ще направя темата важна,защото мисля,че ще помогне на много хора и ще им спести лутането из темите.

П.С. - Надявам се нямаш против,че ще променя малко заглавието.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#5

Само нещо и от мен. Директорията, в която слагате фтф -а е почти задължително да е тази (при мен в друга не го вижда) и другото е молба към някой от вас, с повече свободно време и нормално работещ компютър(щото на моя половината клавиатура не му работи след усилени упражнения от страна на две годишният ни син), да я качи на друго място, защото линкът в докс ще изтече след определената му дата. Благодаря
P.S. Сега видях че линкът ми е изтекъл. Тази вечер ще пусна нов

Ето нов лин https://www.dropbox.com/s/s0z03cm3liuuqj...l.ftf?dl=0

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#6

Здравейте, благодаря за темата! Аз съм с D2302 Двусимов дали ще успея, следвайки инструкциите от първия пост да сполуча с показания на снимките успех?! Tooth
Добре е да се знае още в началото, че приложения фирм е за 2303-глобулски, да НЕ СТАНЕ ОЙТ! Или пък де се приложат и други фирмуери, или се посочи откъде да се свалят, или пък да се редактира заглавието Blush
Цитирай
#7

Тук колегата е посочил начина с подробности за работа с Флаштуул. Приложеният ТФТ файл е за D2303-LTE. Дали ще се флашнете глобулски или мтел-ски или СЕ4 няма значение. Темата СЕ ОТНАСЯ И за двусимовите, НО трябва да се използва тфт файл за двусимов модел

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#8

на мтелски може ли да се сложи
Цитирай
#9

моето сони работи само с мтелка карта ще има ли проблем ако го сложа тфт-файла
Цитирай
#10

Аз пробвах софтуера и на Мтелско Сони и всичко си бачка без проблеми. Следвате инструкциите и сте готови.
Цитирай
#11

Здравей ако може да качиш нов линк за Flashtool-а че този е изтекъл !
Благодаря ! Android

Sony Xperia M2 , Black Rooted 5.1.1  
Цитирай
#12

Линка е обновен. Даден е официалния.
Цитирай
#13

Здравейте, а гаранцията отпада ли при връщане на старата версия? При мен кит-кат махна ФМ радиото и престана да ми чете СИМ-а. Фабрично оправиха СИМ-а, но радио просто няма ...

Sony Xperia M2 D2303
The dark side of the Force!!!
Цитирай
#14

(2015-01-07, 14:15:59)mikhovsky написа:  Здравейте, а гаранцията отпада ли при връщане на старата версия? При мен кит-кат махна ФМ радиото и престана да ми чете СИМ-а. Фабрично оправиха СИМ-а, но радио просто няма ...

Ами направи ъпгрейд до 4.4.4. Или си избери и инсталирай друг фърм ( софтуер). Имай впредвид,че гараньията се запазва какъвто и софтуер да сложиш освен в случаите когато си рутнеш телефона или отключиш бутлоудъра

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#15

Привет и от мен!
Подарих си М2 Аква-та на сина и той още на следващият ден го е руутнал.Само че,сигурно заради руутването с KingoUser не може да влезе с акаунта си в Гугъл.Сега въпроса ми е,дали с това ръководство мога да премахна руута,да го върна в положение както е закупен(закупен е от електронен магазин,независимо от оператор).
Ето инфо за софтуера на телефона и моля ви,помогнете ми с напътствия,искам да го върна до положението "както мама го е раждала".
[Изображение: 714468d85c188212.png] [Изображение: a8880ce32a7bcc70.png] [Изображение: 0196ecf8850bd898.png] [Изображение: d00e9d3b64da0c4b.png]
Благодаря предварително на отзовалите се.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#16

Да, с Flashtool ще го направиш точно както е бил от магазина.
Цитирай
#17

Благодаря!Стана.
И за последно,да попитам,на жената М2-ката(D2303) е със софтуер от Глобул/Теленор,които МНОГО бавят ъпдейтите(все още апарата е на 18.3.С.0.37),дали ще мога да му сложа софтуер за друг регион?(Централна Европа).От сервизното инфо буутлоудъра не е заключен,нито има заключвания на мрежите/СИМ картата.
Благодаря!

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#18

Да, също няма проблем да го направиш.
Цитирай
#19

Аз моят на глобул го махнах отдавна. Сложи си СЕ4. Ако искаш мога да ти кача готов файл след което просто ще ъпдейтнеш.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#20

Здравейте! Вече правя втори неуспешен опит за флашване на 4.3 Jellybean, водещ до Brick(Bootloop). Може ли малко помощ, защото наистина имам желание да даунгрейдна. Пробвах с .ftf файла на Vivacom от съседната тема, както и с някъв американски. По-конкретно телефона е M2 (Single) D2303. Флаштула изтеглих последния 0.9.19.7 и не ми вдъхва доверие. Липсват доста опции от тези на скрийшота горе. По време на фалшването ми намира някъв FSC скрипт и ме пита дали искам да го ползвам. Та ако може да каже някой успял да даунгрейдне къв флаштул е използвал и какъв е .ftf файла. Моля, помагайте Big Grin

SE Xperia X8|Stock Kernel|GingerXperia REVOLUTION v4|2.3.7 GingerBread|Bootloader Locked(11W39)
Цитирай
#21

@Cruizz, Свали версия на Флаштул, например 0.9.18.4 и опитай с нея.
Не се насочвайте към най-новата версия, защото има проблеми при някои устройства

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22

Добре само да питам дали проблема може да се появава за това, че инсталирам драйвъри на флаштул за Xperia M и M Dual, защото няма за M2. Дали са същите?

П.П. Знам, че чипът е различен, ама няма драйвери за M2.

SE Xperia X8|Stock Kernel|GingerXperia REVOLUTION v4|2.3.7 GingerBread|Bootloader Locked(11W39)
Цитирай
#23

Разбира се, че е възможно.
0.9.18.1 Също мисля е твоята версия.
http://www.mediafire.com/?2ut97v5aszylr4w

Снимка на част от поддържани устройства:
http://www.static.xperiablog.net/wp-cont...8.1-_3.png

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#24

Малле стана! Благодаря много на Monipeev! Цял ден се мъча с тая задача!

SE Xperia X8|Stock Kernel|GingerXperia REVOLUTION v4|2.3.7 GingerBread|Bootloader Locked(11W39)
Цитирай
#25

Аз доколкото знам последната версия на флаштуул е само за устройства с 4.4.4

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)